Jump to content

Moto Zajednica

Nedostaje tema "Harley Davidson motori"

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Pozz svima

Ako tema ne pripada ovom delu foruma ili pak naziv teme ili bilo sta drugo,zamolio bih admine da je usklade sa propisima

 

Kao sto i naziv teme "kaze" ,  pokusao sam , ali bez uspeha , da pronadjem na forumu neke preciznije info o Harley Davidson motorima

Ima za sve , od APN do ko zna kojih vec , a o njima ni naziv teme

 

Kako sam pre nekoliko dana presao crtu 50-te ,zeleo bih sam sebi da poklonim jedan HD (da li je to znak da starim ??:stabre::neznam:;))

Ali koji?

Nikada nisam imao prilike da ih vozim (mislim na voznje od nekoliko stotina km) i o njima (osim materijala koji sam procitao na net-u)  nista neznam

Izbor je limitiran na serijske proizvodnje kao i na min od 1200ccm

Nije bitno da su novije generacije,mogu i oni od 20 , 30 god stari

Probati svaki , to je nemoguca misija 

Bitno je da ima mesta za suvozaca (nikako vakum sediste na zadnjem blatobranu)

Zamolio bih vlasnike istih , ako mogu/zele , da napisu "neku rec"

 

Vozi li ko ove modele?

 

19-sportster-superlow-1200t-hdi-hero.jpg
WWW.HARLEY-DAVIDSON.COM

Il SuperLow 1200T 2019 è un mix di caratteristiche di un touring in una moto leggera e agile. La sella ribassata semplifica la manovrabilità nelle svolte e nei rettilinei, mentre il motore...

 

2020-1200-custom-motorcycle-nav.jpg
WWW.HARLEY-DAVIDSON.COM

Il 1200 Custom 2020 è un modello che sa come distinguersi. Il potente motore Evolution ti conquista con il suo caratteristico rombo. Mentre lo stile custom si identifica dalle finiture nere...

 

Svako dobro :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ne znam konkretno za ove modele, ali od onih koje sam probao (ne na 100 km, ali mogli su se dobri zaključci izvući), fantastičan utisak su mi ostavili Road King, Fat boy i Breakout. Mislim da bi Road king bio moj definitivni izbor. To je sve što mogu da kažem o HD modelima, i da, bežao bi od Fat Bob-a, ne daj ga bože u krivinama...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Breakout definitivno svrstavam u grupu motora koja mrzi krivinarenje. Road king nikako za po gradu, isijava ko sunce čim stanes. Od jeftinijih modela preporuka za street boba a od malo skupljih, heritage. Inace noviji modeli od pre par godina raskidaju mnoge veze sa proslosću i raznim mnogobrojnim predrasudama koje se vezuju za njih. Brzi, udobni, i u vecini slucajeva bez obzira na njihovu tezinu, laki za voznju.

Poslato sa SuperTénéré

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Mislim da nikada neću shvatiti kako motor može da ne bude za grad osim Honde Goldwing, ni 1 mi motor nije toliko robusan pa ni Road King na primer. A što se tiče Breakouta, pa moguće, jer ja sam probao modele za 2019, pa tako i njega, i mogu reći da je fantastičan za šta god... Starije modele nisam imao prilike da provozam ali sviđao mi se uvek V-road. Ali eto, Fat Boy se ne spominje kao loš, ni u jednom kontekstu, bio stariji ili noviji pa je verovatno on pravi izbor.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Nisam mislio po robusnosti nego zbog verovatno drugačije resenog odvodjenja toplote od motora pa u voznji stani kreni po semaforima i guzvama mislim da bi se dobro osetilo po butinama. Na otvorenom putu nije problem. Eto samo zbog toga a bajk i nije bas neka veličina, po meni da bi zaslužio ime road king9ed57d27583021ccac02af5e074726b6.jpg

Poslato sa SuperTénéré

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Razumem, slažem se u vezi svega, samo oko toplote se slažem polovično. Jer probao sam Hondu VT1100 Shadow po nekom "toplijem" novembarskom danu i ono mi nije bilo jasno kako može da se vozi zimi a kamoli leti. Da stvar bude gora, još ja tu Hondu i merkam pa ću posle da vidim kako to da rešim. Poenta priče, posle takvih nekih motora, sve mi je ostalo melem. Pa i Road King, bez obzira na sve, mislim da je fantastičan motor.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Nisam mislio po robusnosti nego zbog verovatno drugačije resenog odvodjenja toplote od motora pa u voznji stani kreni po semaforima i guzvama mislim da bi se dobro osetilo po butinama. Na otvorenom putu nije problem. Eto samo zbog toga a bajk i nije bas neka veličina, po meni da bi zaslužio ime road king9ed57d27583021ccac02af5e074726b6.jpg&key=52fa7b8b8546880ff441c7194ab72b4efd903715fd04d49a030eaa5a6699c9d5

Poslato sa SuperTénéré


Koliki si, sidji s tog motora, satrat ces ga

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni se FatBoy sviđa oduvek. Šta da radim, rastao sam uz Terminatora 2 :D

 

Samo da je što više go. Bez onih njihovih sranja, lobanja, orlova, krstova...

 

Jedino što su svi motori iz klase kruzera uglavnom neupotrebljivi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Jedino što su svi motori iz klase kruzera uglavnom neupotrebljivi.

 

Ovo je takva glupost da je čudo da se tastatura nije istopila dok si kucao. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Kolega je stavio tačku slučajno a verovatno je hteo da doda.... uglavnom neupotrebljivi za voznju po šumskim stazicama

Poslato sa SuperTénéré

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Mislim da je jedini razlog tome zato sto je "jeftin" a opet je harley. I po mom nekom skromnom misljenju njega uzimaju oni koji ispunjavaju svoj trenutni hir da voze malo harleya a da se ne zakopaju previse u materiju, voze godinu dve prodje ih, prodaju, kupe alfu Giuliu i tako opet godinu dve...

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
On 6.8.2020. at 21:23, deki295 je napisao:

Mislim da je jedini razlog tome zato sto je "jeftin" a opet je harley. I po mom nekom skromnom misljenju njega uzimaju oni koji ispunjavaju svoj trenutni hir da voze malo harleya a da se ne zakopaju previse u materiju, voze godinu dve prodje ih, prodaju, kupe alfu Giuliu i tako opet godinu dve...

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

Znaci to je ono sto meni treba  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova

Ovako nesto moze da lupi samo neko ko nikada nije vozio motor ili budala...

On 4.8.2020. at 21:05, Alekre je napisao:

Meni se FatBoy sviđa oduvek. Šta da radim, rastao sam uz Terminatora 2 :D

 

Samo da je što više go. Bez onih njihovih sranja, lobanja, orlova, krstova...

 

Jedino što su svi motori iz klase kruzera uglavnom neupotrebljivi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
pre 52 minuta, Dovakhiin je napisao:

Ovako nesto moze da lupi samo neko ko nikada nije vozio motor ili budala...

 

Kolega, hajde molim te da se za ovakve stvari ne opominjemo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Kolega @Alekre i te kako vozi motor i to na dnevnom nivou (prolazi mi pored kuće svaki dan :) ) samo je izabrao lošu rečenicu u tom trenutku. Ne moramo da se slažemo ali svakako nije u redu da se vređamo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Tema i jeste postavljena da se u njoj razmene misljenja,ideje...

Na trenutak tastatura se otrgla kontroli - ja bih tako protumacio post-ove kod obojice

Ruka ruci i idemo dalje :takoje:

 

Motor sa karburatorom ili ..... ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova

Tastatura mi se nije otrgla kontroli uopste, naprotiv, uvek stojim iza svojih reci. Da neko kaze da je "neka" kategorija motora (apsolutno nebitno koja) "neupotrebljiva", je najblaze receno glupo.Mozda nisam trebao napisati da je budala ali  tvrdim da je izjava neopisivo glupa!

Neka kolega ovo isto napise u svaki podforum posebno, da su sport, enduro, skuteri... itd neupotrebljivi( samo zato sto nisu nisu slicni njegovom tipu motora) i videce reakcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nisam posedovao, ali sam vozio, a po nešto i radio oko njih . Stariji modeli imaju problema sa vibracijama - Elektra Glide došla ovde sa 1600 km pređenih, sve živo se poodvrtalo na njoj. Neki delovi preskupi - Nalepnica za rezervoar ( sportstar 883 ) oko 35 evra po komadu ( ima dve ) .  Poluga menjača od neke legure - ne može da se zavari. Specifična instalacija, kad crknu žmigavci ( automat ) - nema mu zamene, mora baš njegov originalni . . .

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja