Jump to content

Moto Zajednica

Ovogodisnja izolacija u okvirima granica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

Zdravo ljudi, mislio sam da ovo objavim na temu kratke voznje ali s obzirom da je ovo sklop kratkih voznji ajde rekoh ovako cu. Zasto sam se odlucio da objavim ovako. Iz jednog razloga, da se pozalim. Da se pozalim na mehanicare i majstore u ovoj nasoj drzavi. Vjerujem da se to razlikuje malo visocije i da ima vise i boljih majstora te ce to mozda da bude jedna od odluka u buducnosti da motor popravljam u Srbiji. A zapravo se i ne radi o popravci. Zamjena guma je u pitanju.  Da krenem sa pricom. Odem da zamijenim gume u ovlascenom salonu Yamahe, i gle cuda nemaju balanserku. Na kraju se ispostavi najbolja opcija da sam odmah to uradio i sebe spasio sledecih muka. Mozda bih sledece servise i trebao pomenuti ali ajde. Neka budem posteniji od njih. Na sledecem servisu mi zamijene gume izgube slider zadnji vjerovatno iz razloga sto ga nisu dotegli da bih potom vidio da ni oni iako su tvrdili,nisu iste izbalansirali. Sve se desava u periodu od nekoliko mjeseci. Sledeci po preporuci mnogih bude majstor kod kojeg podjem izbalansiram i posle nekoliko i nakon micanja istih tegova vidim da mi motor ne pravi nikakave vibracije kad sam makao iste sto je on postavio. Najbitnije, tj najgore u svemu je sto sad ne znam, glavni problem koji su izazvali ne znam ko, ili ovaj pohvaljeni momak ili ovi iz Yamahe, usled pretezanja zadnjeg serafa na yamahi mt-07 koja je poznata po tom osiguracu koji sjebe sve navoje, zamalo ostah ljetos bez motora. Da. zbog toha jednog serafa.  I nakon svih tih muka sa nasim majstorima Milan podje kupi sav moguci alat, stendere, moment kljuc, seraf zamijeni i odluci se da radi sve sam. Zamalo ostah be zmotora cijelo ljeto, kao da nije dovoljno bilo to sto je ova muka od ove korone posr... plus od polit... sit. Nista, ko je imao zivaca da cita ovo moje pripovijedanje neka baci i pogled na ovo skromno ljeto, koje je zapravo trebalo da bude avantura posjete Stelvio Passa Gavie i slicno. Nadajmo se do godine... svako dobro ljudi

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Potpuno te razumem. Al i sam svoj majstor, teško prolazi. Gde nabaviti delove a da su kvalitetni? Ako je skupo nije obavezno i dobro, a jos gore ako je motor stariji. A i auto. Meni posle 8000km od velikog servisa prozviždali rolleri na Astri g-vraćeni stari (izgledaju ko novi spram "novih" ), a to nisam sam radio već majstor. Jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 4 minuta, PetkovicBecej je napisao:

Potpuno te razumem. Al i sam svoj majstor, teško prolazi. Gde nabaviti delove a da su kvalitetni? Ako je skupo nije obavezno i dobro, a jos gore ako je motor stariji. A i auto. Meni posle 8000km od velikog servisa prozviždali rolleri na Astri g-vraćeni stari (izgledaju ko novi spram "novih" ), a to nisam sam radio već majstor. Jbg

Pa kod mene je malo drugacija sit te se nadam da na novi motor nece biti nista, osim regularnog. Zamjena ulja filtera guma i sl. A garancije nema. Svi su djelovi losi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 8 minuta, Blueser je napisao:

Snimci odlični. :)

Prema psu lutalici desetka. :takoje:

E hvala, a to sa psom nisam trebao ni da objavljujem, ali mi ga zao bilo kako me gledao i kako je zgrabio sendvic koliko je bio pregladnio,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
18 hours ago, Staman said:

 usled pretezanja zadnjeg serafa na yamahi mt-07 koja je poznata po tom osiguracu koji sjebe sve navoje

Isto sam sranje i ja napravio a mislim da je i @GAGI74 od tad nista bez moment kljuca:jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 1 minut, lestra je napisao:

Isto sam sranje i ja napravio a mislim da je i @GAGI74 od tad nista bez moment kljuca:jok:

Pa ja vidjeh na netu da su po inostranstvu izreda to svi sredili. I dalje citam da je to najlosije sredjeni tj uredjeno resenje na yamahi. Kako nije mi jasno nisu ostavili kontranavoj i serac sa suprotne strane no aluminijsku onu cauru, te sa ove druge osigurac sa onim bakarnim uosig umjesto plasticnim. E i da. Kad to pomenyste, podjem ja u yamahu seraf je kazu da se poruci 30e. Zamisli 30e. E sad sto je veci problem ne mogu da ga cekam nemaju na stanjem. Podjem po preporuci na kamionski program  isti seraf 2.40

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Moguce da je na Traceru drugacija osovina.

Nisam nista zeznuo osim sto sam pretegao.

Nisam imao moment kljuc, pa sam stegao  maticu od oka...

Samo do Darka (300 metara) od mene.

Kupio sam kljuc da ne zavisim i ne cimam druge kada menjam ili dotezem lanac, gume, itd.

Kod mene se steze na 15kg ili 150nm.

Npr. kod Honde NC se steze  a 100 ili 120nm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ovako izgleda matica i osovina na Traceru.

Ovaj lak sluzi da vidim da li se nesto olabavilo i ako moram bez moment kljuca da dotegnem. 

20200415_180234.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Pre 7 sati, GAGI74 je napisao:

Ovako izgleda matica i osovina na Traceru.

Ovaj lak sluzi da vidim da li se nesto olabavilo i ako moram bez moment kljuca da dotegnem. 

20200415_180234.jpg

pa gledao sam bas   i vidjeh na tracer sa druge strane kontra matica postoji zar ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Pre 7 sati, Due je napisao:

Bravo za kadrove i montažu! Akcija non-stop. Lepa priča u pola sata.:takoje:

hvala, dako bude nastavak. mi motoristi nikad sa sigurnoscu to ne mozemo reci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 1.8.2020. at 15:52, Staman je napisao:

Zdravo ljudi, mislio sam da ovo objavim na temu kratke voznje ali s obzirom da je ovo sklop kratkih voznji ajde rekoh ovako cu. Zasto sam se odlucio da objavim ovako. Iz jednog razloga, da se pozalim. Da se pozalim na mehanicare i majstore u ovoj nasoj drzavi. Vjerujem da se to razlikuje malo visocije i da ima vise i boljih majstora te ce to mozda da bude jedna od odluka u buducnosti da motor popravljam u Srbiji. A zapravo se i ne radi o popravci. Zamjena guma je u pitanju.  Da krenem sa pricom. Odem da zamijenim gume u ovlascenom salonu Yamahe, i gle cuda nemaju balanserku. Na kraju se ispostavi najbolja opcija da sam odmah to uradio i sebe spasio sledecih muka. Mozda bih sledece servise i trebao pomenuti ali ajde. Neka budem posteniji od njih. Na sledecem servisu mi zamijene gume izgube slider zadnji vjerovatno iz razloga sto ga nisu dotegli da bih potom vidio da ni oni iako su tvrdili,nisu iste izbalansirali. Sve se desava u periodu od nekoliko mjeseci. Sledeci po preporuci mnogih bude majstor kod kojeg podjem izbalansiram i posle nekoliko i nakon micanja istih tegova vidim da mi motor ne pravi nikakave vibracije kad sam makao iste sto je on postavio. Najbitnije, tj najgore u svemu je sto sad ne znam, glavni problem koji su izazvali ne znam ko, ili ovaj pohvaljeni momak ili ovi iz Yamahe, usled pretezanja zadnjeg serafa na yamahi mt-07 koja je poznata po tom osiguracu koji sjebe sve navoje, zamalo ostah ljetos bez motora. Da. zbog toha jednog serafa.  I nakon svih tih muka sa nasim majstorima Milan podje kupi sav moguci alat, stendere, moment kljuc, seraf zamijeni i odluci se da radi sve sam. Zamalo ostah be zmotora cijelo ljeto, kao da nije dovoljno bilo to sto je ova muka od ove korone posr... plus od polit... sit. Nista, ko je imao zivaca da cita ovo moje pripovijedanje neka baci i pogled na ovo skromno ljeto, koje je zapravo trebalo da bude avantura posjete Stelvio Passa Gavie i slicno. Nadajmo se do godine... svako dobro ljudi

 

Puno hvala na odličnom snimku. :takoje::sampion::zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
On 8/3/2020 at 3:05 PM, GAGI74 said:

Ovako izgleda matica i osovina na Traceru.

Ovaj lak sluzi da vidim da li se nesto olabavilo i ako moram bez moment kljuca da dotegnem. 

20200415_180234.jpg

Na Tracer 700 i MT07 nije isto. Ima razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja