Jump to content

Moto Zajednica

POMOC 2t Skuter KIT

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova

Ovako pre neki dan sam menjao klip, cilindar, deklu, 72ccm.Isto tako stavio sam Rolne 4grama (15x12), i komplet lamelu, naravno skuter je isao i snagu imao i sve to vozio sam ga pola gasa nekad vise od pola ali sam pazio posto zeleo sam prvo preci 100km pa onda i pun gas da dajem, tako je sve trajalo 3 ipo dana kad sam u cetvrtak uvece primetio da skuter gubi snagu dosao sam sa grada kuci i ostavio skuter narednji dan sam imao posla ujutro i morao sam ici ponovo do grada te sam zapalio motor i dok izasao do ulice motor ne ide nema snagu jedva ali ajde otiso ja polako kad motor jedva ide po pravom jedva 40kmh dostigo idem ja do grada zavrsim sta treba i krenuo kuci palim motor jedva krece i trese ceo, usput sam stao do jedne prodavnice da pitam nesto i ponmovo palim motor on jedva krece jedva i ide idem ja tako kuci posto u mom naselju de zivim ima 2 uzbrdice jedna je veca jedna nije toliko i ja vidimda motor ne valja nesto tako krenem po ona sta nije toliko veca i tamo jedva ide (kad sam smenio sve to i kit 72ccm isao po ona veca uzbradica na pola gasa veoma dobro sve do cetvrtaka), stigo kuci i resio odma da proverim prenos kais ok sve to sta sam mogao vidjeti, resio sam da ocistim rezervoar posto sam u njega stavljao ulje ali nisam merio resio da ocistim karb i da ispraznim rezervoar uradim to sve trgnem svecicu stavim novu a pre toga zakurblam bar puta bez svjecica motor isto nema snagu ponovo, kad je na 2 nogare dostize do 6.5k obrataja a pre to da se desi kad sam sve smenio i probao motor dostigao je u voznji do 7k i nesto obrataja ne puna gas... tako da ako neko zna do sta moze biti neka pomogne :( ....

Ince motor je kinez 2t skuter marke Jonway 28n

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Prijatelju, izvini, jesi li ti cuo da se nekada stavi tacka, pa pocne nova recenica ? Ko da se snadje ovde...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Koji si kit stavio, koje ulje mešaš i u kom procentu? Kakva je bila stara svećica (boja, naslage)?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

jozza ovako kineski kit onaj jog 72ccm, ulje sam pre toga stavljao u kanister za pumpu manol ono ali imalo je malo na dnu i stavio sam u rezervoar pre nego sto je motor poceo da gubi snagu a nz u koju kolicinu imalo je malo na dnu i stavio sam ga. Boja svjecice crna i nju sam obgoreo stavio ponovo ovako kupio sam novu isto radi, 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Na pumpi bi trebalo da ima šraf za ispustanje vazduha, nisam.siguran kako je kod tebe. Kakva je kompresija? Odeš kod nekog mehaničara da izmeri. Možda je i auspuh zapušen. Može biti 100 gluposti. Ako si vičan mehanici, skini mu glavu, spusti klip u donju tačku pa "odokativno" pogledaj da nema neki ris na cilindru, i da li se cilindar sija iznutra (dal je mastan)

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: MZ TS251 / LML vespa 150 t5

Koji je auspuh na skuteru, koji karburator i da li si stelovao karburator zamenom dizni kada si presao na 70 cc? Inace 4gr rolnice su prelagane za razradu tog kita,u toku razrade 70 cc termogrupe se vozi bar za 7.5 gr rolnicama, da ne bi motor skakao u obrtaje dok je u razradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Ovako u ponedeljak teram ga kdo majstora sa koji smo menjali klip celindar glavu rolne i lamely kazeprvo da smoproverili rolne pa posle klip i celindar dal je sve ok. Tako da napisacu sto je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: MZ TS251 / LML vespa 150 t5

Na tom skuteru je verovatno kopija mikuni 16 mm karburatora (proveri) za taj cilindar i taj auspuh glavna dizna ce ici od 75 pa na gore (ovo je okvirno,svaki kit stelovanje za sebe) Ako si ostavio fabricku diznu 99 % da je vec lepio klip nekoliko puta, i da kompresije vise nema. Onda je kit za smece. Slikaj svecicu, pa postavi sliku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo ja ću danas, na praznik, da navučem greh na sebe...i da malo bogoradam...a vi se ljutite do sutra.

Ovo ovako sa ovim pitanjima i potragom za instant rešenjima, stvarno nema smisla.

Ne govorim ovo iz nadmenosti i što ponešto znam, već

Nit znate i umete, nit hoćete (možete) da platite. Ako niste kadri da ispoštujete neku od ovih stvari...koji moj se hvatate u kolo....o pismenosti, nećemo. Nije sve za svakoga...žaba se potkovati ne može.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja