Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 660 vs DR 650

Recommended Posts

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pozdrav braco! Doslo je vreme da promenim motor, prodao sam bivsi i sada je vreme da odaberem buduci. Dvoumim se izmedju tenere xtz 660 i Suzukija DR 650 ali onaj noviji bez kurble. 

Meni motor treba da ga vozim po gradu, na posao, na voznje od oko 300 do 500 kilometra dnevno i mozda jednom godisnje neka malo jaca tura, a posto bi imao enduro motor povremeno bih otisao i na neki off, tj na neka mesta na koja nisam mogao pre. Bitno mi je da sto manje trosi, da su zastupljeni delovi i da nisu preskupi, da nema neke fabricke boljke i decije bolesti. Visok sam 183 i tezak 95 kila i volim da je motor sto veci, nisam imao prilike da vidim ova dva motora uzivo jedan pored drugog i da uporedim. Vozim uglavnom sam, bez suvozacice. Ova dva mi ulaze u budzet, gledao sam i transalpa ali su jace cene. Sta vi mislite koji je bolja kupovina?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

660 naravno, bez diskusije.

Ja uopšte nisam siguran da si čoveku dao ispravan savet. O kom godištu XTZ-a se zapravo radi?  DR 650 je legenda, proizvodi se gotovo neizmenjen i dan danas. I u dosta review-a je proglašen za najbolji dual sport motor. 

 

Napominjem da nisam vozio ni jedan ni drugi, samo ovako komentarišem, bezveze.... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tenere ima četvoroklipna klješta napred i razervoar od 20 litra. Napred je šira. 

 

Oba su već u godinama pa je bolje uzeti onaj koji je bolje održavan. 

 

Tu je Pegaso 650 najbolja opcija ako se nađe dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

 

b87487dfec0b-1920x1080.jpg&key=7aadf917aabea8455486066c6432f2b46ea7b9e87cbfea4575c5c419719379d6

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Suzuki Dr 650, 1997. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 35000 km, Novi Sad. Cena 1.350 € - Motori - Polovni Automobili  

Suzuki 650 je po svemu bolji i lepši motor, rs verzija ima rezervoarčinu. Neuništiv motor. Ovaj sa oglasa je samo primer, suzuki gledaj 1996 i mladje jer je tad odradjenja zadnja revizija agregata. U americi se proizvodi i dan danas, al mi smo u srbiji pa i da kupiš nov ne može se registrovati. P.S. ima i jedan plavi 650 RS iz Valjeva, čiji sam vlasnik bio do 2011te.

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Iskreno meni se najvise svidja ona tenera sa 2 fara, mada kad bi nasao bas ocuvanu stariju mozda bi je i uzeo. Aprilija mi ne dolazi u obzir, pre bi freewinda, mada mi se dr vise svidja, kod freewinda mi se ne svidjaju obline i nedostatak kazaljki. f600 takodje ne bih uzeo.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, srbac said:

Idi odmah :yamaha:

 

4270657743bb-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Tenere XTZ 660, 2000. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 71000 km, Subotica. Cena 1.450 € - Motori - Polovni Automobili

o

Pa ovaj motor je kod mene, nikad ga video

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, x-man said:

Najverovatnije da hocu

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Mogao bih otici sa drugarom koji je strucnjak za motore da pogledamo, da ne dolazis za dzaba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Hvala puno, znacilo bih mi mnogo, medjutim dobio sam dosta korisnih informacija u vezi tog motora tako da nema potrebe da idete, hvala u svakom slucaju. Trebalo bi da odem u ponedeljak da pogledam ovaj motor.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 8/1/2020 at 6:57 PM, stilgar said:

 

b87487dfec0b-1920x1080.jpg&key=7aadf917aabea8455486066c6432f2b46ea7b9e87cbfea4575c5c419719379d6

 

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM


Suzuki Dr 650, 1997. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 35000 km, Novi Sad. Cena 1.350 € - Motori - Polovni Automobili  

Suzuki 650 je po svemu bolji i lepši motor, rs verzija ima rezervoarčinu. Neuništiv motor. Ovaj sa oglasa je samo primer, suzuki gledaj 1996 i mladje jer je tad odradjenja zadnja revizija agregata. U americi se proizvodi i dan danas, al mi smo u srbiji pa i da kupiš nov ne može se registrovati. P.S. ima i jedan plavi 650 RS iz Valjeva, čiji sam vlasnik bio do 2011te.

 

 

 

 

 

 

 

Ovo je model do 96. i nije jedan od tih koji se u Americi i dalje može kupiti. To je u pitanju DR 650 SE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
6 hours ago, doktor said:

Ovo je model do 96. i nije jedan od tih koji se u Americi i dalje može kupiti. To je u pitanju DR 650 SE.

mislio sam na masinu ne komplet izgled. evo linka moyda neko oce da kupi nov :)

http://suzukicycles.com/Product Lines/Cycles/Products/DR650SE/2020/DR650S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Idi odmah :yamaha:
 
4270657743bb-1920x1080.jpg&key=f4c61d39d961df4e99cb3d691d8d561a0a834d774f0d9cbee018648c7ae1c2df WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Yamaha Tenere XTZ 660, 2000. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 71000 km, Subotica. Cena 1.450 € - Motori - Polovni Automobili o
Izgleda mi da sam je kupio
Motor generalno dobar, ima da se radi oko estetike, promeni ulje i registruje. A za estetiku mi je malo i drago, zima nece da bude toliko monotona
A drago mi je sto sam imao priliku da upoznam danas clana@Oroku, coveka koji je vozio ovaj motor 9 godina. 9a89ac3e395549999e3ce80b38ad8199.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, x-man said:

Izgleda mi da sam je kupio emoji23.png
Motor generalno dobar, ima da se radi oko estetike, promeni ulje i registruje. A za estetiku mi je malo i drago, zima nece da bude toliko monotona emoji16.png
A drago mi je sto sam imao priliku da upoznam danas clana@Oroku, coveka koji je vozio ovaj motor 9 godina. 9a89ac3e395549999e3ce80b38ad8199.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Mislim da nisi pogresio! Da se sit navozas!

 

mogli smo i popiti nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Hvala. Drugi put pice obavezno, iskreno nisam mogao, planirao sam da svratim u Sombor pa kod sestre u Novi Sad, a i napravismo lepu kilometrazu (na autu pisalo negde oko 640km).

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013
On 3.8.2020. at 18:50, stilgar je napisao:

mislio sam na masinu ne komplet izgled. evo linka moyda neko oce da kupi nov :)

http://suzukicycles.com/Product Lines/Cycles/Products/DR650SE/2020/DR650S

Na SE modelu je i agregat potpuno drugaciji od ovog zutog iz oglasa :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Dobar si motor izabrao, drago mi je da si prelomio za Teneru, neces se pokajati! Dobro je i sto nisi uzeo DR-a, zednog me je preveo preko vode, uzasno iskustvo s tim motorom.
Daj da čujemo iskustvo, ja kao bivši vlasnik jednog dr650rs 1993 će godište imam samo lepe uspomene. Doduše reče mi prethodni vlasnik, pokojni Džigi iz NS bog da mu dušu prosti "redovno kontroliši nivo ulja u motoru, ako ga džebraš i nivo ode ispod pola slabo pumpa gura kroz magistrale i oće da ode bregasta i klackalice. To je bila i jedina mana agregata do 1996. Ako nisi vodio računa ne krivi suzanu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Posto je moj bio stariji, tacnije 1992 godiste, imao je zestokih problema s frajlaufom, zubi su bili pokidani i cuo se kao pevac koji kukurice. Drugar je isto imao DR650SE, doduse 94 godiste i istih je problema imao. Ne znam za noviji, ali ti stariji su bili krs od motora. Trosi dosta, ceo sistem elektricnog paljenja je nakaradan, jer nisu mogli da se potrude da osmisle nov sistem nego su samo izvadili kurblu i stavili alnaser, bez razmisljanja o opterecenju i itd. Neudoban, stalno trazi saltanje brzina, nista posebno snage i nikakva krajnja brzina, ne moze ni po autoputu da se vozi normalno. Generalno, moje iskustvo s motorom je bilo uzasno, toliko mi nije legao da je to strasno. Sto se tice vodjenja racuna, moji svi motori su uvek bili tip-top, pa i taj DR, ulozio sam preko 1000e u njega, i i dalje je bio krs.
Svaki motor sa jednim cilindrom traži da se šalta non stop. Meni je recimo falila 6ta brzina da ga na autoputu smiri. 6ta mi falila i na hondi xl600lm. Što se tiče frajlaufa verovatno si ga kupio načetog. Pitaj nekog vlasnika pegasa, oni se ježe na sam pomen reči frajlauf
Jedan cilindar treba da se voli da bi ti legao, to će ti reci svaki vlasnik dr, dominatora, xt yamahe...nema jurnjave sa njim, al u šumicu očas posla. Imam drugara koji svake godine ide dominatorom na more iaoko ima i drugi motor, buldoga krstaricu, al voli čovek 1 cilindar.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

DR650, model SE, tj model koji se proizvodi od 1996 do danas neizmenjen, vazi za neunistiv. Nema boljki kao stari DR 650, potpuno su drugaciji motori i ne treba ih mesati, nemaju skoro pa nista zajednicko.

 

Jedini problem je sto ih je kod nas skoro pa nemoguce naci, svakih par godina se pojavi po jedan u oglasima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Citajuci vase komentare jos vise mi je drago sto sam kupio ovu teneru, izgled mi se vise svidja od suzukija, probao malo off sa njom i vidi se da joj je ustvari tu mesto. Dobila me je i kad sam je vozio kuci i dolio gorivo i izracunao da mi je potrosnja na 100km 4.3 litra voznje od 70 do 120. Istina je da ne voli da se drzi ispod 3000 obrtaja. Za autoput nije, na 130 imam osecaj hilti da vozim, da li je zbog guma da li zbog jednog cilindra ali nema veze zato sto na autoputu i nema niceg interesantnog. Sve u svemu za sad sam prezadovoljan, mnogo je zanimljivija od mog predhodnog motora (xj600s) koji je bio strasno dosadan.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja