Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc i savet oko kupovine motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Pozdrav kolege,

 

Nakon 2 promasaja i dosta protracenih i izgubljenih novaca, resio sam opet da kupim motocikl, jer bez njega se ne moze. 

Naime, prva dva motocikla koja sam pazario bili su totalni promasaji, jedan je "pao sa copave" pa klizao sa 120 po fruskoj gori ali je lepo nalickan, a drugi je vozio sminker koji je izgleda jedino znao da ga uvrce u obrtaje na hladno... Suma sumarum na dva motora izgubljeno preko 2000 e na opravke i ucene prilikom prodaje. 

 

Ko je voljan, da pomogne i preporuci bio bih veoma zahvalan.

 

Interesuje me motor poput multistrade, GS-a, triumpf tiger, yamaha tracer ili tako nesto slicno. Vozim se uglavnom sa suprugom, 90% duze relacije, 10% grad. 

Budzet mi je od 7 do 8 hiljada. 

Unapred se zahvaljujem svima.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
1 minute ago, savavavan said:

Nov v strom 650

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Pa sta znam, bio sam do euro sumara... ne svidja mi se, a i 70ak konja... iskreno slabo mi to nesto... a za stroma 1000 mi je veliko ucesce trenutno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Evo ovako

Recimo da je neki izbor sledece

Multistrada 2011

Triumf tiger explorer 1200 2013

Yamaha tracer 900

 

Gs i 1000 xr nisu u budzetu sa kojim raspolazem.

Od ova gore 3 navedena motora zanima me, od nekoga sa iskustvom cemu mogu da se nadam od ovih motora. Pouzdanost, odrzavanje i sve ostalo sto moze zanimati nekoga ko nije ranije vozio taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Razmisljam o tome sto kazes da ti je GS van budzeta.

Ne znam tacno na koja godista i modele mislis.
Odnedavno vozim BMW F650GS 2012, to je model od 800ccm, dva cilindra. Prilicno sam iznenadjen snagom i kako se lako vozi. Tih modela i modela F800GS bi moglo da se nadje prilicno ocuvanih i sa malo km do 8.000€.

Inace imamo slicna interesovanja, da supruga i ja natovarimo magare sa koferima i potrpamo sve zivo iz kuce pa na duzi put. Ovaj motor nam zadovoljava sve potrebe. Potrosnja je vise nego prihvatljiva (oko 4 do 4,5 L/100km) a odrzavanje nije nesto astronomski skupo. Barem ne jos. Ranije sam vozio Triumph Tiger 900 iz 1997, iste je snage kao i ovaj GS samo sto se GS malo lakse vozi i oseti se napredak u tehnologiji za 15 godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Neki Tracer 900 od prvog vlasnika u SRB ti je najsigurnija opcija. Samo ako niste krupni. Ja bih išao na XTZ12000 Super Tenere u svakom slučaju pa sve ostalo. To je odličan motor kome je cena dosta pala.

 

Velike su pare a opet skoro 10 godina stari motori. Tu sigurno ima ulaganja a nije retko da sam viđao takve motore a u lošijem stanju. Biraj mudro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
7 hours ago, m1lanche said:

Pozdrav kolege,

 

Nakon 2 promasaja i dosta protracenih i izgubljenih novaca, resio sam opet da kupim motocikl, jer bez njega se ne moze. 

Naime, prva dva motocikla koja sam pazario bili su totalni promasaji, jedan je "pao sa copave" pa klizao sa 120 po fruskoj gori ali je lepo nalickan, a drugi je vozio sminker koji je izgleda jedino znao da ga uvrce u obrtaje na hladno... Suma sumarum na dva motora izgubljeno preko 2000 e na opravke i ucene prilikom prodaje. 

 

Ko je voljan, da pomogne i preporuci bio bih veoma zahvalan.

 

Interesuje me motor poput multistrade, GS-a, triumpf tiger, yamaha tracer ili tako nesto slicno. Vozim se uglavnom sa suprugom, 90% duze relacije, 10% grad. 

Budzet mi je od 7 do 8 hiljada. 

Unapred se zahvaljujem svima.

 

 

 

Iskreno posle tih zavrzlama, mene bi bio strah da opet jurim polovno... skupio bih jos kinte, pozajmio ili sta god, i kupio novo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Ne da me je strah, nego ono, za koji god motor sa oglasa sam nazvao jasem coveku po glavi sa pitanjima i pod pitanjima da nije normalno, sebe sam smorio :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Slazem se da je novo “novo”. Ima svoje prednosti, nove tehnologije, garancije, moderan dizajn... Ali ima i mane, motore koje sada kude po forumima da su im pocrkale neke stvari posle desetak petnaest hiljada su nekad bili novi. Neko ih je kupio racunajuci da je novo “novo”. Ali novo ponekad znaci i “neprovereno”. Drugo, ljudi kupe novo pa bi za godinu ili dve dana da menjaju jer ipak im se nesto ne svidja, nije im nesto skroz leglo na motoru, i onda shvate da finansijski imaju veliki gubitak. Trece, rizik od udesa gde smo sami krivi i nemamo od koga da naplatimo stetu. Popravka novog motora je uglavnom skuplja od starijih modela za koje ima vise ponude u majstorima i delovima.

Ovo je nekoliko stvari koje treba uzeti u obzir kod odlucivanja i procene rizika, pogotovo ako covek jedva namakne dinar ili se pozajmi da bi kupio nov motor.

Ne preferiram sada opciju kupovanja polovnog, samo kazem da i kupovina nove masine nosi svoje rizike. Treba samo u glavi razbistriti sa cime cemo se lakse pomiriti ako se nesto od ovoga desi i sta cemo finansijski moci da izguramo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Zdravo imenjače (jeste, jeste, i ja sam Milan, iako me većina zna kao Vasa). :) Vidim pomenuli su ljudi motor koji prodajem, pa rekoh hajde da se javim. Vidim da bi ti ipak nešto jače i veće, ali ako slučajno pomisliš o manjem Tracer-u, slobodno se javi. Dođite, vidite, probajte, sve bez bilo kakve obaveze. A sa pitanjima me sigurno nećeš smoriti. :) Ako vam se svidi verujem da možemo lako da se dogovorimo... :)

 

Mi sutra idemo na neku dužu vožnju, Divčibare su neki radni plan, pa recimo možda možemo i negde na pola puta da se nađemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Kolega sa foruma Bojan Budjevac prodaje svoj BMW R1150 GS koji je u top stanju i sa poznatom istorijom i jednim majstorom koji ga je održavao(Djunta).E sad,ne znam da li ti je to zanimljivo ali je motor "tačan"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Drugar prodaje hondu crossruner 800,2016 god.Prvi i jedini vlasnik,istekla registracija,fabrički koferi,utičnica,led,abs,štelujući vizir i štošta još,nove gume....

Za detalje,pozovi 065/4621353,Vlade

Čačak

IMG_20200802_120040237.jpg

IMG_20200802_120033739.jpg

IMG_20200802_120020774_HDR.jpg

IMG_20200802_120049017.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Odlicne ponude, hvala Vam kolege, juce sam isao da pogledam jednu multistradu 2011to godiste, deluje mi korektno, ostalo je da odem sa vlasnikom do burnouta da uradimo pregled pa u zavisnosti od toga videcemo sta dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja