Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha yzf r125

Recommended Posts

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Jel si razmisljao mozda da mu izbacis ovaj deo? Po meni, izgledao bi mnoooogooo bolje.  :)

 

I ovako ti je lep motorcic, (video sam te u nedelju kod sajma) pre par dana sam video u Madjarskoj sivo-crnu , ali ova zuta je za klasu lepsa... ;)

 

z0KRg_20082008178oj1ow7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Motor

 

Tip:  4-taktni, jedno cilindrični, SOHC

Hlađenje motorja:  Vodeno hlađen

Zapremina:  124.66 cc

Promer & Hod:  52.0 x 58.6 mm

Kompresijska razmera:  11.2:1

Maximalna snaga:  11.0 kW (15 PS) @ 9,000 rpm

Maximalni obrtni momenat :  12.24 Nm (1,25 kg-m) @ 8,000 rpm

Podmazivanje:  Uljna pumpa

Karburatori/Dovod goriva:  Elektronsko ubrizgavanje

Spojka:  mokra, višelamelna

Startovanje:  TCI

Sistem startovanja:  Električni

Prenos:  6 brzina

Pogon:  Lanac

Rezervoara za gorivo:  13,8 litara

Rezervoar za ulje:  1,15 litra

 

 

Šasija

 

Šasija:  Jeklen okvir Deltabox

Prednje vešanje:  Teleskopske vilice

Hod napred:  130mm

Zadnje vešanje:  Njihajuća ruka (»Link-type«)

Hod nazad:  125mm

Prednje kočnice:  Jedan disk, FI 292mm

Zadnje kočnice:  Jedan disk, FI 230mm

Prednja guma:  100/80-17 M/C

Zadnja guma:  130/70-17 M/C

 

 

Dimenzije

 

Ukupna dužina :  2,015 mm

Ukupna širina:  660 mm

Ukupna visina:  970 mm

Visina sedišta:  818 mm

Razmak osovina :  1355 mm

Najmanja udaljenost od zemlje:  155 mm

Težina:  126.5 kg

 

 

 

 

Moze li neko da mi kaze koja je razlika izmedju ove i YZR 125r  1994

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Uh Cofi motor izgleda prelepo...hvala ti puno za slike! Bas izgleda dobro...

 

Nemam pojma meni je najlepsi sivo-crni, ali i ova zuta boja mu lezi vrhunski...

 

Definitivno moram da ga uzmem za par meseci, cim stigne kod nas ovde...

 

Kontaktirao sam neke dilere u Nemackoj, kod njih je bruto cena oko 3200, imaju na lageru sve boje...medjutim dok ga ja uvezem izaci ce me oko 4000? Ili gresim?Tako sam ja izracunao...

 

Jedino mi je prednost sto mi stric dolazi vrlo cesto sa prikolicom iz Nemacke za Srbiju...Al kad sam napravio racunicu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C650 GT

Maki: Ma ocu to da mu skinem ali sta da radim sa zmigavcima?

P.S. Ne secam se bas da li sam prolazio pored sajma, ali kazu mi u Rodicu da ima jos jedan zuti u gradu :(((

 

Goxy: Pa gle, bolje ti je uzeti iz druge zemlje zato sto:

1)Ovde su samo isporucili 4komada (nema ih vise)

2)Ovde novog da kupis kosta 4100e, tako da za tih 100e sto das vise kod nas mozes dati za registraciju

3)Biras boju, kao sto sam ja, a ne da mi daju ono sto imaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Maki: Ma ocu to da mu skinem ali sta da radim sa zmigavcima?

 

Iseces samo taj deo sto sam oznacio, i vratis nosac tablice sa zmigavcima i bude sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

Motor izgleda extra!!! i brze i ne treba... ja sam razmisljao isto da kupim taj motor (zato sam i postavio temu) ali neznam zasto sam uzeo rs... Mozda je rs u prednosti po performansama ali po izgledu su tu, yamaha je cak i lepsa...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Pa gledaj ja ga necu uzeti za mesec dana, sad kolko znam bice ga pocetkom sledece godine dovoljno...Ima tu dosta peripetija sto se tice uvoza, nije bas sve tako jednostavno...Motor je definitivno prelep...jedino sto mene jos kopka jeste Baby Ninja 250R, ona je isto oko 4000 a trebalo bi da je bude za sledecu godinu u prodaji i kod nas...sve u svemu sad ne znam gde bijem :)

 

@Dachatzr

 

Jesi li ti kupio novog RS i kolko si ga platio?

Ma da RS je po performansama mnogo bolji, ali je Yamaha po meni mnogo lepsa...

 

Nisam pametan, to jedino znam...moram da budem extra zadovoljan za sta god se odlucim, jer cu se do jaja iscimati za pare... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

DJ_MY_SOUL: Da zaboravio sam da kazem i da na mozda 1500km zakucao cilindar i da je morao na generalnu, a kaze kada mu je zakucao cilindar umalo nije poginuo.Cim zablokira cilindar i tocak odma zablokira.I mogu se porediti motori.Ajde mi navedi u cemu je bolji RS od R-a osim u performansama?

 

Goxy: Zadovoljan sam, bio sam preopterecen RS-om, ali sada tek svatam da je RS gubljenje para.Trosi nesto malo manje od 3l, vuce dobro za 125 4t, ne gusi se kada nekog vozis (ko na 50ccm) i ja mislim da je brzi od svih ovih novih 125-ica (osim RS-a naravno) jer svi sada imaju 15ks, ali nemaju obrtnog momenta ko ovaj.Sada ne znam bas u detalje, ali jedan lik koji radi kod caleta je ziveo u Nemackoj i zna nemacki dobro da prica, on je obavljao razgovore itd, cale platio motor preko racuna (ja mislim) i kada je isao kombi po robu u Nemackoj svratio je do Beca po moj motor.On je mene sa svim kostao oko 4000e.Kod Rodica on ja mislim oko 4100e (ne znam jel sa ili bez PDV) i to bez registracije...I npr da mi se pokvari motor oteram ga u Rodic izvadim servisnu knizicu (motor ima 4g garanciju, ja mislim) i mora mi popraviti, bez obzira sto ga nisam kupio kod njega jer je on ovlasten diler Yamahe u Srbiji.Imam slike, sada je kasno da uploadujem ali cu sutra 100%.Snimke nemam, ne znam gde da zakacim telefon da snimim, ali cu nesto da iskombinujem da pa ga nabacim da vidis kako ide.Mogu sutra da snimim ovako oko motora, kako se cuje itd, ako oces.

pitaj tog tvog druga jel on cuo za kvacilo? :DSamo je trebao da ga pritisne i tocak ne bi blokirao,ali posto to nije znao,sigurno nije znao ni da vozi rs125,zato mu je riknuo cilindar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: ZR - NS

Cofi021 motor ti je bruka samo izseci sto pre to sto ti je Maki oznacio, imas na netu i uputsva sa slikama samo potrazi (neuporedivo bolje izgleda). A ni 130 nije za bacanje, sve u svemu fino motorce....

 

Goxy moj savet ti je da lepo ako ti se ne zuri za motor da  lepo kaparises malu ninju 250R, jer je mnogo ozbiljniji motor pre svega zbog agregata a i to ce biti model za 2009 tako da ako je model za 2008 imao neke propuste oni ce biti ispravljeni.

 

RS se kvari ali i ide ko lood (2t), yzf je lep i ima taj yamahin smek ali nije za neka duza putovanja. Ninja 30+ konja zatvorena, mozes sa njom komotno i na duza putovanja, a i dalje jeftinija od oba...

 

Ja sam moju kaparisao pre aprila i prosle nedelje su mi javili da ne mogu da mi isporuce motor jer ga vise nema a trebao je jos pre 3 meseca da mi bude u garazi (tako su bili obecali kad sam dao pare) sad mozda uzmem Z750 ako bude para a ako ne cekam decembar ili januar da mi konacno stigne mala ninja...

Jedino sto je cena opet otisla gore i sad je nekih 4000+ (za godinu dana 500e poskupljenje a ja kaparisao po staroj ceni a platicu novu ako ostanem na 250r) sve u svemu Srbija!!!!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C650 GT

Videcu sta da radim sa onim "blatobranom".

Dachatzr: Jbg, hteo sam i ja da uzmem RS-a i taman nagovorm caleta za to i on uzme net kao da mi trazi drugi posto mu je RS prebrz i naidje na ovog...Mogao sam mu 100% traziti RS-a onaj sa blokadom 15ks, ali o5 vise trosi a i ulje mu moram kupovati (znam iz iskustva sa Aeroxom i TZRom kako zna da ide na ku*ac) i onda sam mu samo rekao da mi uzme zuti R125.

 

Goxy: Sta god da uzmes bilo to R125,RS ili Ninju, neces se pokajati.

 

Fragrance: Tebi je normalno da blokira cilindar na 1500km?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

pa nije normalno,ali nemoj da pljujes po apriliji,sad kao njihovi cilindri su losi,pusti to.Taj tvoj drug ko zna kakvo je ulje sipao i da li  ga je uopste sipao,kako ga je vozio i sta mu je radio cim mu je blokirao klip,znaci izivljavao se maximalno na njemu a to nijedan motor nece moci da izdrzi.Ja sam imao rs125 sa 50000 km na satu i radila je super,jeste se kvarila i trazila je dobro odrzavanje,ali je i pruzala dosta uzitka u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C650 GT

Ne pljujem po apriliji, nego samo kazem da se kvare brzo zato sto su fabricki nasvirane.Ovaj lik je imao novu apriliju, sipao je silkolene ulje koje mu oni kazu (inace puca garancija).U svakom slucaju se nije izivljavao jer ga je razradjivao itd.Bas je bio baksuz motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

jeste on fabricki nasviran,ali je fabricki i sa blokadom,tako da ako ga je kupio novog,nije mogao da ga sjebe tako brzo nikako,upotrebi logiku malo.A i sta ako je nasviran,i svi R motori su nasviranu pa prelaze dosta kilometara?Nesto mi tu smrdi,ne verujem da je mazio cim mu je zaglavio klip.Jedino ako je fabricki imao neku gresku inace nema sanse da je tako brzo unisti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

normalno da je nenadmasna kad fabrika ulaze najvise u menje kubikaze!

bole hondu da se bahce sa cbr125 kad se bori sa ostalim gigantima za vece kubikaze

bole kawu -||-

bele suzanu -||-

bole yamahu!

aprilia je danas i najpoznatija po tome sto pravi kvalitetne motore nize kubikaze (najbolje na svetu)

tu si upravu!

al brale nebi dao 5000 evrica za 125 pa da me ubijes! ;) ;) :)

 

Veruj mi, prave najnekvalitetnije motore.RS i SR se kvare ko lude.RS da ne pricam,drug kupio novog RS-a razradio ga 1000km i motor mu ne ide ni za ku*ac.Ja vozio to i samo dodje do 6000 obrtaja i nece preko!Morao sam da ga usaltam do cetvrte pa onda dve brzine nize da bi zakucao na 8000 tako drzao 3sec i onda zakucavao na 11000.Onda drugom drugu na RS-u izgorela lamela i propao mu menjac...Kod troice mojih drugara sa SR-om koji ima direktno ubrizgavanje goriva, ja mislim da oni na svakih 150-300km menjaju svecicu...Drugu bio SR nedelju dana u servisu i posle 2-3 dana ponovo morao u servis...A sto se R125 tice u svemu je bolji od RS-a samo sto ne ide toliko koliko RS ide.Moj iako ga razradjujem bio sam ga pocepao 130kmh sto je veoma dobro za 125 4t.Ako neko ima nekih pitanja u vezi ovog motora slobodno pitajte.

 

Iskreno, zao mi je tvojih drugova i smeca sto su im uvalili :) To verovatno nisu aprilije :) Ovako mojih, hmmm, mojih minimum 10ak (da deset) drugova je vozilo SR-ove, po 2-3 godine kidanja bez trunke ulaganja na delove, samo sipali ulje i gorivo i vozili. Ja vozim RS-a vec trecu sezonu, i dan danas ide isto kao i te 2006 god kad je izasao iz radnje. Na motoru apsolutno nista nije radjeno, sve je fabricki i iz njega se izvlaci maximum, prosto sam odusevljen cinjenicom da nista nisam dirao na njemu. Sad bi trebao malo da se sredi, da se uradi servis, stavim novu svecicu i to je to. Opet je kao nov, tako da ta prica da su aprilije kvarljive ne pije vodu.I ko god kaze da se RS kvari tako svakih 200km LUPETA GLUPOSTI, svaki motor se kvari i to je i normalno posle odredjenog perioda voznje i godina motora, a mnogo zavisi i od nacina voznje.

 

Sto se YZF125R (il kako vec) tice, motor nije los na izgled, kao sto kaze dimac i meni je RS lepsi, to je ipak subjektivno, svako ima razlicit ukus. Taj motor mi izgleda kao i cbr, ko neko biciklo visok, tanka zadnja guma, 125 4T 15ks, nikako mi se ne svidja, za odredjenu grupu ljudi ce biti idealan, za drugu pak ne, tako da meni ne ispunjava nijedan uslov za kupovinu.  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

jeste on fabricki nasviran,ali je fabricki i sa blokadom,tako da ako ga je kupio novog,nije mogao da ga sjebe tako brzo nikako,upotrebi logiku malo.A i sta ako je nasviran,i svi R motori su nasviranu pa prelaze dosta kilometara?Nesto mi tu smrdi,ne verujem da je mazio cim mu je zaglavio klip.Jedino ako je fabricki imao neku gresku inace nema sanse da je tako brzo unisti.

Neki propust na konkretnom primerku i to je to. Nema razloga da se objasnjavate i raspravljate o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .............., 92 postova

Ja takodje planiram da uzmem R125icu. Jos skupljam pare  ;)

 

Imam iskustva samo sa skuterima (i probao sam nesto jace motore). Po ceni i performansama za mene je super.

Najverovatnije cu uzeti polovnu masinu, uvoz iz Nemacke.

 

Planirao sam u beloj ili zutoj boji. Kod nas cu uraditi par izmena:

1.) Akrapovic izduvni sistem za R125

2.) Zatamnjeni vizir

3.) Skraceni drzac za tablicu

4.) HID farovi

 

Ocenite zvuk sa ugradjenim Akrapovicem:

http://www.youtube.com/watch?v=EA8zmHQ_ZNk

post-16141-12879098654137_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja