Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha yzf r125

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

Motor

 

Tip: 4-taktni, jedno cilindrični, SOHC

Hlađenje motorja: Vodeno hlađen

Zapremina: 124.66 cc

Promer & Hod: 52.0 x 58.6 mm

Kompresijska razmera: 11.2:1

Maximalna snaga: 11.0 kW (15 PS) @ 9,000 rpm

Maximalni obrtni momenat : 12.24 Nm (1,25 kg-m) @ 8,000 rpm

Podmazivanje: Uljna pumpa

Karburatori/Dovod goriva: Elektronsko ubrizgavanje

Spojka: mokra, višelamelna

Startovanje: TCI

Sistem startovanja: Električni

Prenos: 6 brzina

Pogon: Lanac

Rezervoara za gorivo: 13,8 litara

Rezervoar za ulje: 1,15 litra

 

 

Šasija

 

Šasija: Jeklen okvir Deltabox

Prednje vešanje: Teleskopske vilice

Hod napred: 130mm

Zadnje vešanje: Njihajuća ruka (»Link-type«)

Hod nazad: 125mm

Prednje kočnice: Jedan disk, FI 292mm

Zadnje kočnice: Jedan disk, FI 230mm

Prednja guma: 100/80-17 M/C

Zadnja guma: 130/70-17 M/C

 

 

Dimenzije

 

Ukupna dužina : 2,015 mm

Ukupna širina: 660 mm

Ukupna visina: 970 mm

Visina sedišta: 818 mm

Razmak osovina : 1355 mm

Najmanja udaljenost od zemlje: 155 mm

Težina: 126.5 kg

 

cena : 4100e

 

yzf-r125-blue_velika.jpg

 

yzf-r125-foto-05_velika.jpg

 

Vase misljenje o ovom motoru? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Kad sam ga video na slikama pre no sto je izasao nije mi lose delovao, posle par snimaka i jos slika iz svih uglova ne svidja mi se na izgled. Takodje zadnja guma od 130 i 4T motor od 15KS su smesni  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

vozio sam tzr od 50 kubika!

ima prelep izgled,al je preskup i ne narucito brz!

najbolji motor od 125 kubika postoji je bar meni aprilia rs 125, jes da je skupa ko djavo al zato dobije puno! ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista
tzr od 50 kubika!

ima prelep izgled,al je preskup i ne narucito brz!

 

Jesi lud, garant ti tzr lep, omG sta vidite u njemu  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Yamaha YZF-125R je najlepši motor od 125 kubika, a uz to ne troši puno kao Aprilia RS, jer je četvorotaktni. Možda Aprilia ima najbolje performanse, ali nije lepša, više troši, koristi skupo ulje za dvotaktne mašine. Ja ovu Yamahu nisam vozio, naravno, ali pričam o izgledu gde nijedan drugi motor 125 kubika ne može da joj prismrdi, ali sumnjam da neki motor iz Yamahe može da bude loš. Ako ti se sviđa i nemaš dovoljno godina za nešto veće, kupuj i ne razmišljaj, biće to magnet za devojčice, a i mašina na kojoj ćeš se naučiti vožnji dvotočkaša.

 

yzf-r125-rumenobel_velika.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Jos koji mesec!? Pa koliko se ceka ??? ??? Inace nisam neki ljubitelj 125-ica, ova yamahica lepo izgleda, samo mi se ne svidja izgled auspuha....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

Jos koji mesec!? Pa koliko se ceka ??? ??? Inace nisam neki ljubitelj 125-ica, ova yamahica lepo izgleda, samo mi se ne svidja izgled auspuha....

nismam ni ja ljubitelj al sta cu kad nemam godina za vecu kubikazu kao i on,auspuh =trenutno sve ozbiljnije kompanije forsiraju takav izgled auspuha kao i mesto gde se nalazi neam pojma sto al ni meni  se nesvidja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Meni se vise svidja Aprilia, a i bolja je za 2 puta sigurno. Sta da kazem, pogledajte napred radijalne kocnice, Brembo, USD viljuska, to do skora nisu imali ni motori od 600ccm a Aprilia ima. Felne su mnogo lepse, za Yamahi su to stare felne od TZR-a i nisu bas nesto. Performanse necu da poredim jer su to dva razlicita tipa motora. Dakle Aprilia je jos uvek u tim klasama nenadmasna... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

normalno da je nenadmasna kad fabrika ulaze najvise u menje kubikaze!

bole hondu da se bahce sa cbr125 kad se bori sa ostalim gigantima za vece kubikaze

bole kawu -||-

bele suzanu -||-

bole yamahu!

aprilia je danas i najpoznatija po tome sto pravi kvalitetne motore nize kubikaze (najbolje na svetu)

tu si upravu!

al brale nebi dao 5000 evrica za 125 pa da me ubijes! ;) ;) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ti ne bi ali ima ko bi dao, kad se otvori taj motor ide ko metak... Jedino sto me interesovanje proslo za takvim motorima, da mi je ona pamet pre 3 godine verovatno bi sad kupio to... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C650 GT

normalno da je nenadmasna kad fabrika ulaze najvise u menje kubikaze!

bole hondu da se bahce sa cbr125 kad se bori sa ostalim gigantima za vece kubikaze

bole kawu -||-

bele suzanu -||-

bole yamahu!

aprilia je danas i najpoznatija po tome sto pravi kvalitetne motore nize kubikaze (najbolje na svetu)

tu si upravu!

al brale nebi dao 5000 evrica za 125 pa da me ubijes! ;) ;) :)

 

Veruj mi, prave najnekvalitetnije motore.RS i SR se kvare ko lude.RS da ne pricam,drug kupio novog RS-a razradio ga 1000km i motor mu ne ide ni za ku*ac.Ja vozio to i samo dodje do 6000 obrtaja i nece preko!Morao sam da ga usaltam do cetvrte pa onda dve brzine nize da bi zakucao na 8000 tako drzao 3sec i onda zakucavao na 11000.Onda drugom drugu na RS-u izgorela lamela i propao mu menjac...Kod troice mojih drugara sa SR-om koji ima direktno ubrizgavanje goriva, ja mislim da oni na svakih 150-300km menjaju svecicu...Drugu bio SR nedelju dana u servisu i posle 2-3 dana ponovo morao u servis...A sto se R125 tice u svemu je bolji od RS-a samo sto ne ide toliko koliko RS ide.Moj iako ga razradjujem bio sam ga pocepao 130kmh sto je veoma dobro za 125 4t.Ako neko ima nekih pitanja u vezi ovog motora slobodno pitajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Medjuluzje

Ma daj 4T 125 ne smatram za motor. U prvih 100m isaltas svih 6 brzina,  pa kad trebas da stanes samo u sebi govoris "Niza, niza niza niza niza...", zaboli te noga vise od te nize. Ajde pogledajte realno sta bi to moglo da se pokvari na 4T 125-ici ? Kad nema nista posebno, a ni performanse. RS 125 je pravi motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

normalno da je nenadmasna kad fabrika ulaze najvise u menje kubikaze!

bole hondu da se bahce sa cbr125 kad se bori sa ostalim gigantima za vece kubikaze

bole kawu -||-

bele suzanu -||-

bole yamahu!

aprilia je danas i najpoznatija po tome sto pravi kvalitetne motore nize kubikaze (najbolje na svetu)

tu si upravu!

al brale nebi dao 5000 evrica za 125 pa da me ubijes! ;) ;) :)

 

Veruj mi, prave najnekvalitetnije motore.RS i SR se kvare ko lude.RS da ne pricam,drug kupio novog RS-a razradio ga 1000km i motor mu ne ide ni za ku*ac.Ja vozio to i samo dodje do 6000 obrtaja i nece preko!Morao sam da ga usaltam do cetvrte pa onda dve brzine nize da bi zakucao na 8000 tako drzao 3sec i onda zakucavao na 11000.Onda drugom drugu na RS-u izgorela lamela i propao mu menjac...Kod troice mojih drugara sa SR-om koji ima direktno ubrizgavanje goriva, ja mislim da oni na svakih 150-300km menjaju svecicu...Drugu bio SR nedelju dana u servisu i posle 2-3 dana ponovo morao u servis...A sto se R125 tice u svemu je bolji od RS-a samo sto ne ide toliko koliko RS ide.Moj iako ga razradjujem bio sam ga pocepao 130kmh sto je veoma dobro za 125 4t.Ako neko ima nekih pitanja u vezi ovog motora slobodno pitajte.

 

Taj tvoj drug sto vozi RS125 verovatno nije cuo za blokadu. A taj drugi sto je pogoreo lamelu i sjebo menjac, za njega nije menjac jer ne zna da menja brzine. Lamela nece sama od sebe da rikne, bar ne pre 15000-20000km sigurno...

 

Aj navedimi razlog zbog cega je R125?!...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Danas sam zvao Yamaha zastupnika kod nas i raspitivao se o ovom modelu...Jos uvek ga nemaju, ali za sledecu sezonu kazu da ce biti u dovoljnim kolicinama jer planiraju da uzmu veci broj, kazu da ih nije problem prodati...e sad...

 

Ja se razmisljam da li ovo da jurim, imaju mogucnost kredita, a to meni treba...Ili da se ceka baby Ninja 250R, al ko zna kolko ce ona biti dostupna...za nju kazu da je bas frka, ne verujem da ce biti bolje uskoro...

 

Nisam pametan, poludeo sam...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C650 GT

DJ_MY_SOUL: Gle RS125 jako dobro ide i ubrzava, ali to je zato sto je fabricki nabudzen i ako imas para da ga kao prvo kupis,da ti se mota po servisima, da ga tocis, da mu kupujes ulje koji ti oni odredjuju onda izvoli pa ga kupi.I jos jedan lik je imao RS125 (svi su novi koje sam napominjao) i na 1200km opalio motor,ulozio brdo para da mu srede plastike, far, zmigavce, itd.I kada ga sredio odma dao u oglas kupio sebi Nexus-a 250ccm, jer kaze da RS je stvoren da mu uzimaju kintu i da je suvise opasan.

 

dimac: "Aj navedimi razlog zbog cega je R125?!..." zbog cega je sta???

 

Goxy: i meni su iste te fore prodavali jer za taj motor je velika navala pa ide za vaznija trzista pa sam morao svog iz Austrije da doteram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

DJ_MY_SOUL: Gle RS125 jako dobro ide i ubrzava, ali to je zato sto je fabricki nabudzen i ako imas para da ga kao prvo kupis,da ti se mota po servisima, da ga tocis, da mu kupujes ulje koji ti oni odredjuju onda izvoli pa ga kupi.I jos jedan lik je imao RS125 (svi su novi koje sam napominjao) i na 1200km opalio motor,ulozio brdo para da mu srede plastike, far, zmigavce, itd.I kada ga sredio odma dao u oglas kupio sebi Nexus-a 250ccm, jer kaze da RS je stvoren da mu uzimaju kintu i da je suvise opasan.

 

dimac: "Aj navedimi razlog zbog cega je R125?!..." zbog cega je sta???

 

Goxy: i meni su iste te fore prodavali jer za taj motor je velika navala pa ide za vaznija trzista pa sam morao svog iz Austrije da doteram...

 

1. Evo ja cu da ti odgovorim na ovo prvo. Sad pocinjes po malo da ne kazem sta. Pa ko ce da ti da sve te delove dzabe, za svaki motor moraju da se placaju delovi koji su polomljeni prilikom pada. A to da je opasan, moze da bude samo u rukama nekog ko ne zna da vozi...

 

2. Hteo sam da kazem da ne vidim razloga zbog cega je R125 bolja od RS125, u ostalom ta dva motora ne bi mogla da se porede zbog zbog agregata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

@Cofi021

 

Reci mi kako si zadovoljan tvojim motorom, kako si uvezao iz Austrije i kolko te je kostao?

Imas li neke slike ili snimak, strasno me zanima...razmisljam se da li da planiram te pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C650 GT

DJ_MY_SOUL: Da zaboravio sam da kazem i da na mozda 1500km zakucao cilindar i da je morao na generalnu, a kaze kada mu je zakucao cilindar umalo nije poginuo.Cim zablokira cilindar i tocak odma zablokira.I mogu se porediti motori.Ajde mi navedi u cemu je bolji RS od R-a osim u performansama?

 

Goxy: Zadovoljan sam, bio sam preopterecen RS-om, ali sada tek svatam da je RS gubljenje para.Trosi nesto malo manje od 3l, vuce dobro za 125 4t, ne gusi se kada nekog vozis (ko na 50ccm) i ja mislim da je brzi od svih ovih novih 125-ica (osim RS-a naravno) jer svi sada imaju 15ks, ali nemaju obrtnog momenta ko ovaj.Sada ne znam bas u detalje, ali jedan lik koji radi kod caleta je ziveo u Nemackoj i zna nemacki dobro da prica, on je obavljao razgovore itd, cale platio motor preko racuna (ja mislim) i kada je isao kombi po robu u Nemackoj svratio je do Beca po moj motor.On je mene sa svim kostao oko 4000e.Kod Rodica on ja mislim oko 4100e (ne znam jel sa ili bez PDV) i to bez registracije...I npr da mi se pokvari motor oteram ga u Rodic izvadim servisnu knizicu (motor ima 4g garanciju, ja mislim) i mora mi popraviti, bez obzira sto ga nisam kupio kod njega jer je on ovlasten diler Yamahe u Srbiji.Imam slike, sada je kasno da uploadujem ali cu sutra 100%.Snimke nemam, ne znam gde da zakacim telefon da snimim, ali cu nesto da iskombinujem da pa ga nabacim da vidis kako ide.Mogu sutra da snimim ovako oko motora, kako se cuje itd, ako oces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

E odlicno, naravno da hocu da vidim slicice...postavi ih da vidim kako izgleda(video sam mnogo njegovih slika, ali bas bi bilo ekstra da vidim neki kojeg je nas covek slikao  :D ). Ekstra bi bilo da ga snimis ovako, da snimis kako se cuje, ne moras sada da vozis i da snimas  ;D! Bas bih voleo da vidim, jer ipak to su poprilicno velike pare, pa bih dobro voleo da analiziram izbore pred sledecu sezonu. Ta tvoja Yamahica je prelepa...nema sumnje i da je kvalitet dobar!Hvala na informacijama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja