Jump to content

Moto Zajednica

Sprint 50 exactly longija odbija saradnju

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav gospodo, kupio sam kineski scoter  (polovan, sa losom plastikom/maskom) jer nemam za bolje...vec duze vreme trazim majstora u Novom Sadu niko nece da odradi servis svi me odlazu pomerajiu za onu tamo nedelju ili me odma skidaju sa dnevnog reda, kao "ne radim ja kineze" pa da sam imao para za dukati ne bi mi trebao majstor...uglavnom. Motor mi je glavno i jedino prevozno sredstvo bez njega sam ko bez nogu a nikada ranije nisam servisirao ni motor ni kola pa stvarno slabo znam o tome.

Da li neko zna da mi pomogne.

 

Prvo, motor je kad sam ga uzeo prethodnom vlasniku zaribao i stavljen je novi klip i cilindar....tada je plaio iz prve i isao 80-90km/h mada sam ga samo jednom probao na kratko cisto da vidim jel moze ostalo sam vozio 50 da se klip formira 500km....nakon cega je maksimalna brzina bila 72-75km/h.

 

Posle mesec dana, kupim novi akomulator. Ali motor odjednom nije hteo vise da se upali ceo dan sam verglao po malo i nista, ispraznio rezervoar, proverio diznu proverio filter sastavio ga, krenuo gurati kod elektricara da proveri cdi...na pola puta on upali.

3-4 meseca kasnije motor sve teze pali, sve sporije ide ~60km/h jednom prilikom me uhvati pljusak taj dan stignem kuci mokar, kisa stala posle 10 min ja da ga upalim on ni da makne.

Svecica ne baca varnicu, ja kupim dve nove ne bacaju ni one, kupim novu bobinu ne baca opet, ocistim filter za vazduh..jok.

Ostavim ga da prenoci sutradan pre nego sto sam posao po novi CDI probam on upali...super sve radi mesec dana, i opet lagano pocinje sve teze da se pali...a svetla gube snagu...ja zamenim filter za gorivo upalim test voznju on nece da predje 30...dodam blago gas on krene lagano, otvorim gas do kraja on se ugusi tako svaki put.... 

Vratim stari filter za svaki slucaj, opet isto.

Vratim novi filter izvadim karburator ocistim benzinom, izduvam kompresorom. Vratim nazad sve kako je bilo. Motor pali iz prve, vozim ga 10min vuce dobro u pocetku al se zalepi na ~65km/h i posle 5min naglo se ugasi kao da je nestalo struje. Sl put ga vozim minut i opet isto, sl put ga vozim 5 sekundi cim pipnem dva put gas on se ugasi....guram ga 300 metara upalim on krene, dosao do kuce jedva, gubio snagu dva puta al ostao upaljen

...kako to sve da resim, ne znam odakle da pocnem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Od reglera i punjenja. I statora alternatora, konektora od visokonaponskog namotaja... Indikativno je da se gasi kada je mokar, pregledaj SVE konektore, isprskaj kontakt sprejem i eventualno zastiti od vode. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Tivat
  • Motocikl: Scarabeo 250 i.e.

Provjeri regler, odnosno punjenje akumulatora. Su unimjerom na aku + i - trebalo bi da varira izmedju 13,5v i 14,5v.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 41 minuta, Lowrider89 je napisao:

Provjeri regler, odnosno punjenje akumulatora. Su unimjerom na aku + i - trebalo bi da varira izmedju 13,5v i 14,5v.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 

Voltaza je 14.4 kako treba da bude.

Ako se on meni naglo ugasi posle 10 min voznje, i onda na svaki minut ako mu ne dam vremena da se ohladi, rekao bi da se pregreva iz nekog razloga i da postoji neki bimetal koji mi ne dozvoljava da nastavim....ali sta moze da uzrokuje to pregrevanje i kako da to sprecim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Tivat
  • Motocikl: Scarabeo 250 i.e.

Ja sam vozio 50kubika 2t kineza sto je kopija peugeota vclic, na njega sam imao problem da se gusi, slabo ide i ponekad (rijetko) ugasi, problem mi je rijesio majstor koji je otvorio auspuh(fabricki) i makao sve iz nj i samo ga sklopio onako praznog. Posle toga nisam imao problema i na vrh gasa je isao 45 a full gas 55.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
Pre 1 sat, Lowrider89 je napisao:

Ja sam vozio 50kubika 2t kineza sto je kopija peugeota vclic, na njega sam imao problem da se gusi, slabo ide i ponekad (rijetko) ugasi, problem mi je rijesio majstor koji je otvorio auspuh(fabricki) i makao sve iz nj i samo ga sklopio onako praznog. Posle toga nisam imao problema i na vrh gasa je isao 45 a full gas 55.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 

Sumnjam da je auspuh...da je on problem gubio bi snagu ne bi se naglo gasio.

Za sad sam se igrao sa ventilima na karburatoru, i namestio sam da se ne gasi, ali maksimalna brzina mi je 60...mislim da su samo ventili lose namesteni i da ne pravi dobar mix goriva i vazduha na visokim obrtajima pa se pregreje. Nadam se da je to...bolju ideju nemam.

Svaki savet je dobrodosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1882 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Najsigurnije je da opet pokusas da nadjes majstora da ti prvo pregleda sve sto si ti radio (mozda je nesto dobro uradjeno, mozda nesto nije). Rekle su ti kolege, prvo struja ( i masa) da svuda ima dobar kontakt 

Pre 13 sati, Srdjan_ns je napisao:

Svecica ne baca varnicu, ja kupim dve nove ne bacaju ni one, kupim novu bobinu ne baca opet

A zatim sto ti je rekao @Lowrider89 nece ti sigurno smetati da sredis i auspuh, ipak on trosi mesavinu, ko zna kako je prethodni vlasnik pravio i koje ulje je sipao, zapusi se to...

Bar za pocetak prvo majstor, a zatim uci sam kako se sta radi, ostace para u dzepu... nemoj napamet kupovati delove, tipa "mozda je svecica, mozda je bobina itd"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova

proveri visinu plovka ,ja kad sam čačkao i čistio lonče zbog prljavštine sam blago iskrivio plovak i imao tako sumanute i nepovezane sindrome.tE STRUJA ,TE RADI PAR DANA ,te STANE TE IDE, POTPUNO NEPOVEZANO kao da je više raznnigh kvarova.Popravio mi je u prolazu automehaničar savetom na ulici posle 6 meseci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja