Jump to content

Moto Zajednica

BiH ruta - Pomoc

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Potrebna mi je pomoc nekog iskusnijeg ko je vec vozio / zivi u BiH oko rute koje sam kreirao preko Google Maps-a.

 

Ja sam odredio mesta koja bih obisao, ali problem je sto ne znam kojim putevima je nabolje stici na ta odredista. 
 

Pa sam hteo da zamolim nekog da pogleda rutu i da da misljenje da li je google predlozio dobre puteve ili pak treba nesto da menjam?

 

RUTA - link

 

 

Unapred hvala!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Imam mozda sugestiju,

Mnogo je zanimljivije

Mostar - Široki - Posušje- Blidinje- prozor

A do Banja Luke - Šujica - Kupres - Šipovo - Mrkonjić Grad e od njega do Banja Luke bilo koj put svi su slabo optereceni a dobri za voznju.

 

Srecan Put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
Pre 4 sati, kingdrom je napisao:

Imam mozda sugestiju,

Mnogo je zanimljivije

Mostar - Široki - Posušje- Blidinje- prozor

A do Banja Luke - Šujica - Kupres - Šipovo - Mrkonjić Grad e od njega do Banja Luke bilo koj put svi su slabo optereceni a dobri za voznju.

 

Srecan Put!

Salazem se sa tobom u potpunosti, hvala puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Koliko dana si planirao da ovo vozis?

Relacija Bgd - Banja Luka - Mrkonjic - Šipovo - Duvno (tomislavgrad) je preko 500km

Ono sto si ti izabrao zahtevace bar 5 ako ne i vise dana

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Uglavnom je to sve ok. 

Jedna stvar se mora promijeniti. Od Mrkonjic Grada za BL nemoj ici preko Bočca. Radovi su na putu par km nakon Mrkonjic Grada i put je vecinu dana zatvoren.

Imas dvije varijante.

 

A: Mrkonjic Grad - Čađavica pa preko Manjace u BL.

 

B:Iz Šipova za Jajce pa za BL.

Obe rute su ok. Rutom B ces odvesti citav kanjon Vrbasa. Za posjetiti vrijedi jezero prije ulaza u Jajce i vodopoad u Jajcu. Ako vozis radnim danom ovaj pravac zna biti opterecen saobracajem.

 

Rutom A ces preci preko Manjace. Fin asvalt sa dosta krivina. U blizini stare kasarne ima jezero na kome se mozes kupati. U Stricicima je i rodna kuca Petra Kocica.

 

Ja bih mozda ipak odabrao opciju B.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Jos jedna sugestija.

Ne znam koliko vremena koji dan imas ali...

Mozda je bolje iz Capljine ici za Mostar preko Bune i Blagaja a ne preko Ljubuskog i Medjugorja.

Vrelo Bune je fenomenalno. Odatle ici Mostar pa preko Sirokog za Posusje  pa Blidinje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
Pre sat vremena, kingdrom je napisao:

Koliko dana si planirao da ovo vozis?

Relacija Bgd - Banja Luka - Mrkonjic - Šipovo - Duvno (tomislavgrad) je preko 500km

Ono sto si ti izabrao zahtevace bar 5 ako ne i vise dana

Plan je da vozimo 4 dana, pa koliko obidjemo, obisli smo. Nije nista moranje, lagana voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
Pre 1 sat, kingdrom je napisao:

Koliko dana si planirao da ovo vozis?

Relacija Bgd - Banja Luka - Mrkonjic - Šipovo - Duvno (tomislavgrad) je preko 500km

Ono sto si ti izabrao zahtevace bar 5 ako ne i vise dana

Videcemo kako je prolazno vreme, pa ako smo ok procicemo i tamo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
pre 36 minuta, mali_veseljak je napisao:

Jos jedna sugestija.

Ne znam koliko vremena koji dan imas ali...

Mozda je bolje iz Capljine ici za Mostar preko Bune i Blagaja a ne preko Ljubuskog i Medjugorja.

Vrelo Bune je fenomenalno. Odatle ici Mostar pa preko Sirokog za Posusje  pa Blidinje.

Pa idemo do Kravica, ako bismo krenuli preko Bune morali bi da se vracamo. U svakom slucaju imacemo u vidu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

4 dana je malo tj minimalno, realno za uživati treba bar 6 dana. Ako možeš, šteta je da zgužvaš u 4 dana sve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 10 sati, bugiman je napisao:

Evo i rute, pa ako nekom treba neka iskoristi. :)

 

Ruta BiH

 

 

 

Koliko je kilometara ukupno, razmisljam o Bosni takodje

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Prošle godine u augustu sam vozio iz pravca Širokog Brijega preko Mostara za Gasko. Kroz Mostar je bila neopisiva gužva na suncu i temperaturi 35C.  Kad sam prokuvao i poludio iz gužve sam izašao vozeći trotoarom. Preporučujem zaobići centar Mostara, na prim. putem E73 istočno od centra do mosta pa preko M6.1 pa dalje na R424. Da razgledaš Mostar treba ti barem pola dana. Ako želiš nešto usput i videti a ne samo provozati dovoljne su dnevne etape od 300-350 km. Bilo bi lepo da napišeš putopis o ovom putu.

Pozdrav

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pozdrav,

 

vozio sam te deonice vise puta pa da ti dam neke smernice a i sugestije, mozda budu od pomoci. Jel planiras skuterom?

 

Na samom pocetku ja bih zaobisao Debelo Brdo i posle Valjeva nastavio preko Osecine, Krupnja i preko Mackovog kamena izasao na Drinu blizu Ljubovije a dalje mozes kako si vec planirao. To ti je duze nekih 60-70 km ali mnogo vise uzivanja. Vidim da ti je ruta dosta krivudava pa pretpostavljam da ti neki km gore dole nista ne znaci.

 

Posle Foce vodi racuna jer podloga ume da bude klizava a put je pun krivina i dosta uzak. Posebnu paznju obrati i na vozace uglavnom golfova koji redovno seku krivine. Takav put ti je do Tjentista a posle do Gackog je pravo uzivanje. Ako imas vremena okupaj se u Bileckom ili i jezeru Klinje. 

 

Nakon Trebinja kad krenes ka Neumu je uradjen novi put( prosao sam pre par dana) sve do skretanja kod mesta Ravno i prelaska reke Trebisnjice. Odatle nastaje nocna mora. Realno jedna traka magistralnog puta a saobracaj se odvija u oba smera, zaista rizicna voznja. Ti ces tuda voziti desnom stranom, vecom duzinom puta uz provaliju bez ikakve zastitne ograde. Tako je sve do Hutova. Obavezno tuda povedi racuna jer lokalci voze kao da je autoban. Gledaj da te na ovoj deonici ne hvata mrak.

 

Takodje povratak sa mora u Neumu prema Mostaru nije bas put za uzivanje. Dosta uzak, los asfalt i opterecen. Najbolja ti je opcija da pokusas da odes do Hrvatske policije i pitas jel moguce da napravis tranzit putem preko Opuzena i Metkovica. Govorim ti iz iskustva jer su neke nase ljude pustili da to urade kolima.

 

Vodopad Kravica gledaj da posetis radnim danom i zamoli na rampi da te puste motorom do dole, da ne bi ubijao noge po stepenicama. Karta je 10km a ako vas ide vise  pitajte za popust. Nas je bilo sedmoro a platili smo 4 karte. Ovo je pravo mesto za uzivanje. 

 

Kad se iz Jablanice odvojis ka Nacionalnom parku Blidinje do prosle godine si od sela Doljani pa do sela Sovici imao makadam, nisam siguran da li je to zavrseno, ove godine nisam vozio tuda. Ako je i dalje makadam bice ti lakse jer ides uzbrdo, nije preterano zahtevna podloga.

 

I za kraj batali put Sabac - Obrenovac nego raspali Loznica - Valjevo i to bi bilo to.

 

Zelim ti srecan put a ako jos nesto mogu da pomognem tu sam.

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
12 minutes ago, Mikulanac said:

 

 

Kad se iz Jablanice odvojis ka Nacionalnom parku Blidinje do prosle godine si od sela Doljani pa do sela Sovici imao makadam, nisam siguran da li je to zavrseno, ove godine nisam vozio tuda. Ako je i dalje makadam bice ti lakse jer ides uzbrdo, nije preterano zahtevna podloga.

 

 

 

 

Beše negde članak da su asfaltirali...ja sam prošao prošle godine, još nije bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Prosao sam ja u junu sve je asfaltirano. Pocetak posle Jablanice je bezveze uzak i nategnut ali zato posle bas put za uzivanje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC
Prošle godine u augustu sam vozio iz pravca Širokog Brijega preko Mostara za Gasko. Kroz Mostar je bila neopisiva gužva na suncu i temperaturi 35C.  Kad sam prokuvao i poludio iz gužve sam izašao vozeći trotoarom. Preporučujem zaobići centar Mostara, na prim. putem E73 istočno od centra do mosta pa preko M6.1 pa dalje na R424. Da razgledaš Mostar treba ti barem pola dana. Ako želiš nešto usput i videti a ne samo provozati dovoljne su dnevne etape od 300-350 km. Bilo bi lepo da napišeš putopis o ovom putu.
Pozdrav
Da, Mostar je pakao ljeti. Isto tako Mostar - Široki Brijeg je guzva i vrucina.

Livno - Glamoč - Baraći - Šipovo je top ruta ako ima vremena.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
Pre 10 sati, Mikulanac je napisao:

Pozdrav,

 

vozio sam te deonice vise puta pa da ti dam neke smernice a i sugestije, mozda budu od pomoci. Jel planiras skuterom?

 

Na samom pocetku ja bih zaobisao Debelo Brdo i posle Valjeva nastavio preko Osecine, Krupnja i preko Mackovog kamena izasao na Drinu blizu Ljubovije a dalje mozes kako si vec planirao. To ti je duze nekih 60-70 km ali mnogo vise uzivanja. Vidim da ti je ruta dosta krivudava pa pretpostavljam da ti neki km gore dole nista ne znaci.

 

Posle Foce vodi racuna jer podloga ume da bude klizava a put je pun krivina i dosta uzak. Posebnu paznju obrati i na vozace uglavnom golfova koji redovno seku krivine. Takav put ti je do Tjentista a posle do Gackog je pravo uzivanje. Ako imas vremena okupaj se u Bileckom ili i jezeru Klinje. 

 

Nakon Trebinja kad krenes ka Neumu je uradjen novi put( prosao sam pre par dana) sve do skretanja kod mesta Ravno i prelaska reke Trebisnjice. Odatle nastaje nocna mora. Realno jedna traka magistralnog puta a saobracaj se odvija u oba smera, zaista rizicna voznja. Ti ces tuda voziti desnom stranom, vecom duzinom puta uz provaliju bez ikakve zastitne ograde. Tako je sve do Hutova. Obavezno tuda povedi racuna jer lokalci voze kao da je autoban. Gledaj da te na ovoj deonici ne hvata mrak.

 

Takodje povratak sa mora u Neumu prema Mostaru nije bas put za uzivanje. Dosta uzak, los asfalt i opterecen. Najbolja ti je opcija da pokusas da odes do Hrvatske policije i pitas jel moguce da napravis tranzit putem preko Opuzena i Metkovica. Govorim ti iz iskustva jer su neke nase ljude pustili da to urade kolima.

 

Vodopad Kravica gledaj da posetis radnim danom i zamoli na rampi da te puste motorom do dole, da ne bi ubijao noge po stepenicama. Karta je 10km a ako vas ide vise  pitajte za popust. Nas je bilo sedmoro a platili smo 4 karte. Ovo je pravo mesto za uzivanje. 

 

Kad se iz Jablanice odvojis ka Nacionalnom parku Blidinje do prosle godine si od sela Doljani pa do sela Sovici imao makadam, nisam siguran da li je to

Na samom pocetku ja bih zaobisao Debelo Brdo i posle Valjeva nastavio preko Osecine, Krupnja i preko Mackovog kamena izasao na Drinu blizu Ljubovije a dalje mozes kako si vec planirao. To ti je duze nekih 60-70 km ali mnogo vise uzivanja. Vidim da ti je ruta dosta krivudava pa pretpostavljam da ti neki km gore dole nista ne znaci.

Posle Foce vodi racuna jer podloga ume da bude klizava a put je pun krivina i dosta uzak. Posebnu paznju obrati i na vozace uglavnom golfova koji redovno seku krivine. Takav put ti je do Tjentista a posle do Gackog je pravo uzivanje. Ako imas vremena okupaj se u Bileckom ili i jezeru Klinje. 

Nakon Trebinja kad krenes ka Neumu je uradjen novi put( prosao sam pre par dana) sve do skretanja kod mesta Ravno i prelaska reke Trebisnjice. Odatle nastaje nocna mora. Realno jedna traka magistralnog puta a saobracaj se odvija u oba smera, zaista rizicna voznja. Ti ces tuda voziti desnom stranom, vecom duzinom puta uz provaliju bez ikakve zastitne ograde. Tako je sve do Hutova. Obavezno tuda povedi racuna jer lokalci voze kao da je autoban. Gledaj da te na ovoj deonici ne hvata mrak.

Takodje povratak sa mora u Neumu prema Mostaru nije bas put za uzivanje. Dosta uzak, los asfalt i opterecen. Najbolja ti je opcija da pokusas da odes do Hrvatske policije i pitas jel moguce da napravis tranzit putem preko Opuzena i Metkovica. Govorim ti iz iskustva jer su neke nase ljude pustili da to urade kolima.

Vodopad Kravica gledaj da posetis radnim danom i zamoli na rampi da te puste motorom do dole, da ne bi ubijao noge po stepenicama. Karta je 10km a ako vas ide vise  pitajte za popust. Nas je bilo sedmoro a platili smo 4 karte. Ovo je pravo mesto za uzivanje. 

Kad se iz Jablanice odvojis ka Nacionalnom parku Blidinje do prosle godine si od sela Doljani pa do sela Sovici imao makadam, nisam siguran da li je to zavrseno, ove godine nisam vozio tuda. Ako je i dalje makadam

zavrseno, ove godine nisam vozio tuda. Ako je i dalje makadam bice ti lakse jer ides uzbrdo, nije preterano zahtevna podloga.

 

I za kraj batali put Sabac - Obrenovac nego raspali Loznica - Valjevo i to bi bilo to.

 

Zelim ti srecan put a ako jos nesto mogu da pomognem tu sam.

 

 

Hvala na iscrpnom odgovoru, iskoristicu svaki savet! 

Vozim V Stroma 1000 i idu dva motora. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Hvala svima na pomoci oko rute, znam da je ruta zahtevnija za 4 dana, ali nista nije zakucano, tokom voznje cemo korigovati rutu ako negde zapne. 

 

Generalno nije mi prvi put da vozim zahtevne rute (puno km), tako da ce mi ovo biti jos jedan test :)

 

Jos jednom, hvala svima! 

 

IMG_20200730_081425.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bice opusteno, nema guzve u BiH, tek u Mostaru nije bilo zive duse, Trebinje i Sarajevo polu prazno..... pre samo 2 nedelje se vratili. Guzvu jedino mozes ocekivati u Neumu.

Vozlili smo slicno, 1.470km u 4 dana pa ti zbog toga rekoh da je 4 dana malo za uzivati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja koliko dobih info juce u Neumu je pogibija.
Ako lazu mene i ja lazem vas. :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja