Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom 650 vs 1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

Pitanje za sve Suzukiste pogotovo za one koji su posedovali obe kubikaze :)

Voleo bih da znam glavne razlike, mane, prednosti sve sto mislite da bi mi znacilo kao informacija ako se odlucim da kupim jedan od ova dva (potpuno novi iz salona).
Svestan sam da je glavna razlika u snazi to je neminovno, pored cenovne ali to zanemarite i dajte mi konkretne stvari/informacije ili ono plusevi i minusi za svaki od ova dva modela. :vstrom:

 

Ono sto ja ocekujem od Stroma jeste voznja u dvoje sa 3 kofera, asfalt i malo blagog off road-a jer tako se dolazi do najlepsih delova/pogleda/mesta :)

 

Hvala unapred svima koji izdvoje malo vremena da daju odgovor na ovu temu :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Да се прикључим теми, мене интересују и старији модели, не само нови.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sa 650 se može do kraja sveta i nazad ali 1050 je prava stvar za dvoje plus tri kofera.

Pre svega zbog jačeg i daleko sposobnijeg vešanja i kočnica na 1050. Po meni to su dve stavke koje su primarne. Težina je ta koja muči motocikl i tera ga na limit pre nego brzina.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ako si iskusan, voliš nekada i da poteraš, da pretekneš kao čovek, a pooooseeebbno ako voziš ribu i 3 kofera, hiljadarka.

 

Ako si početnik, bićeš oduševljen i sa 650.

 

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
23 minutes ago, Alekre said:

Sa 650 se može do kraja sveta i nazad ali 1050 je prava stvar za dvoje plus tri kofera.

Pre svega zbog jačeg i daleko sposobnijeg vešanja i kočnica na 1050. Po meni to su dve stavke koje su primarne. Težina je ta koja muči motocikl i tera ga na limit pre nego brzina.

 

 

Stroma litru nisam vozio ali 650 jesam. Odusevio me je (vozio sam sam bez kofera) ali kocnice su bas lose :/ 

 

7 minutes ago, Nenadbg88 said:

Ako si iskusan, voliš nekada i da poteraš, da pretekneš kao čovek, a pooooseeebbno ako voziš ribu i 3 kofera, hiljadarka.

 

Ako si početnik, bićeš oduševljen i sa 650.

 

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

 

 

 

Pa sada je pod mojom guzom FZ6S2 600ccm 100hp tako da volim da poteram :) ali kada u razmisljanju dolazim do Stroma litre cena je nesto sto me ogranicava ne u smislu kupovine nego jer u tom cenovnom rangu moze da se kupi Yamaha Tracer 900 koja je isto fenomenalan motor...zato sam zbunjen.

Mislim sve su ovo razmisljanja za prolece i pocetak sledece sezone kada cu se sigurno kupiti potpuno nov motor :) i do tada zelim da pokupim sto vise informacija i da mi se sve slegne :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
1 hour ago, DzOkS said:

Да се прикључим теми, мене интересују и старији модели, не само нови.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Iskustva sa starijih modela su takodje dobrodosla :) :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
26 minutes ago, JevtaNS said:

650 je kilavo đubre

Slobodno me opljujte ali to je moje iskustvo

hahahhaha :D ja sam ovde da kupim informacije ne da pljujem :D

 

19 minutes ago, Motorcyclist said:

Lose kocnice na Vstrom? Niste vi probali gpz500s :lol3:

Vstrom 650 je motor sa najlosijim kocnicama koji sam JA vozio :lol2:e sada da li ima gore, predpostavljam da ima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
Pre 8 sati, Motorcyclist je napisao:

Lose kocnice na Vstrom? Niste vi probali gpz500s :lol3:

Imao koči bolje mada malom stromu nisu kočnice ni tako loše.Kako ide tako i koči

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

Evo da podelim i poruku od jednog clana koju sam dobio u DM. Cisto da i to ima zabelezeno ovde :)

 

Quote

Ja sam imao 650, kupio novi prodao super sa 26000 km. Hteo sam da kupim 1000, probao i posle 120 km molio da mi vrate moju 650.

 

1000 jeste jaci i bolje koci i ima bolje ogibljenje ali je neodobniji, tvrdnji i manji od stroma 2, skuplji 4500 eur.

 

Kada sam sam na motoru meni je bio dovoljno jak cak mogu da kazem da nisam mogao sve kapacitete da iskoristim. Dvoje je sasvim solidno, a kada vozis nekoga sporije vozis nego kada si sam.

 

Da li vredi 4500 eur dodati za 1000, mislim da ne.

 

Sa 650 ides sa svim hiljadarkama bara bar, a ako nekoga ne mozes da stignes znaci da je mnogo bolji vozac, a ne da ti je slab motor.

 

Kocnice jesu slabije ali su sasvim dovoljne jer je to turing motor, ne trkalica.

 

I 1000 i 650 isto trose, ali je 650 ugladjeniji.

 

Za off nije ni jedan ali je 650 laksi pa po meni i bolji.

 

Probaj oba ako mozes.

 

Ja sam drugara castio ruckom sto mi je dao 1000 da probam jer bih se presao i kupio.

 

Na kraju sam uzeo jos meksi motor, afriku.

 

Dakle 1000 za turing nikada ne bih uzeo, volim da mi prija a ako ces brzi motor onda uzmi 1000, preradi sediste i prilagodi sebi.

 

Mnogi su odusevljeni, meni je mazohizam voziti turin motor koji je tvrd.

 

Sada je 1050 strom 12500 eur nov.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Licno vozim solo 1000 ali stari model i ne bih ga menjao za 650 ni zbog kakvih ugladjenosti, prednosti i "prednosti". Kad poteras 1000 to je sila, iako nije nuzno brzi od 650, zavisi od sposobnosti vozaca. Snaga svakako dolazi do izrazaja kada je natovaren, ali je bespotrebna kada vozis solo, treba odrediti prioritete.

 

Sto se kocnica tice, u mototestu koji je objavljen na portalu DVATOCKA se kaze da su na modelu 1000 posle 2014. stavljene kocnice od GSX R sto znaci da kidaju. Bilo bi dobro da to neko potvrdi. Na starom modelu su skandalozne kada se uporede sa nekim dobrim kocnicama. A ako se ne porede onda smatram da su samo dovoljne, nista vise od toga. I nedostatak ABS je svakako mana.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Nisam probao 1000 ali vozim 650.

Za neku normalnu voznju meni je sasvim ok. Naravno probao sam i R1200 gs sa 120ks i razlika je nebo i zemlja, ali je i dalje 650 dovoljno. Realno mali % vozaca koristi puni potencijal motocikla

 

Sto se tice konkretno 650 meni je malo pretvrd za tu vrstu motora. Nekako naginje malo na sport. Transalp je za njega ladja po tom pitanju. 

Najveca mana su kocnice na 650 koje izgleda nisu resili do dan danas. Jedne od najlošijih koje sam probao. U rangu su sa starim Transalpom sa jednim diskom, zna ko je vozio taj motor o cemu pricam. 

Koci on, nije da nece stati, ali moze to mnogo bolje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svaki motor je dobar za solo. Ja sam se mnogo dugo i lepo vozio na ER5 sa 25kW. Mogao sam i 1000km od kuće. Prvi put kada sam ga natovario sa saputnikom i tri kofera i tank torbom, pokazala sve svaka slabost takve konstrukcije. Opet i takvog smo vozili do mora, kroz kanjon Morače, klisure, na Taru i niz Taru. 

 

Svako ko se vozi u dvoje sa tri kofera, 650 neka kupi samo ako mora. 

Ovo je pogotovo tačno kod novih modela. Fabrika ih namerno razdvoji da ti treba top model za dvoje i tri kofera.

 

Ja bih možda u ovom slučaju, razmotrio i MotoGuzzi V85 TT.  Odeš lepo i cenkaš se, mislim da tu ima prostora.

 

-Kardan
-Skoro sva naga u srednjim obrtajima
-Radijalne kočnice
 

Itd.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kako vam je 650 tvrd meni napred na najtvrđe nazad solo 2 do kraja u paru na maksimumu i moglo bi tvrđe da bi bolje ležao i kočio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
7 hours ago, Alekre said:

Svaki motor je dobar za solo. Ja sam se mnogo dugo i lepo vozio na ER5 sa 25kW. Mogao sam i 1000km od kuće. Prvi put kada sam ga natovario sa saputnikom i tri kofera i tank torbom, pokazala sve svaka slabost takve konstrukcije. Opet i takvog smo vozili do mora, kroz kanjon Morače, klisure, na Taru i niz Taru. 

 

Svako ko se vozi u dvoje sa tri kofera, 650 neka kupi samo ako mora. 

Ovo je pogotovo tačno kod novih modela. Fabrika ih namerno razdvoji da ti treba top model za dvoje i tri kofera.

 

Ja bih možda u ovom slučaju, razmotrio i MotoGuzzi V85 TT.  Odeš lepo i cenkaš se, mislim da tu ima prostora.

 

-Kardan
-Skoro sva naga u srednjim obrtajima
-Radijalne kočnice
 

Itd.

 

 

Hvala @Alekre :)
Sto se tice MG nije mi ni u mislima niti ce biti. Jednostavno me ne privlaci ni u jednom pogledu.

 

Vecina se slaze da za moj slucaj dve osobe + 3 kofera + duza putovanja = Strom 1050 :) ali ako odluka bude prevladala da se ide na litru u tom slucaju mislim da Strom kao Strom nece biti opcija jer mislim da u tom cenovnom rangu ipak mogu da kupim bolji motor.
Neovisno o tome i dalje zelim da ova tema dobije jos mnogo odgovora i da se sto vise informisem, a mozda se neko od kolega javi sa litrom da mi uzivo malo vise priblizi situaciju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
On 7/29/2020 at 1:16 PM, lemy said:

Nisam probao 1000 ali vozim 650.

Za neku normalnu voznju meni je sasvim ok. Naravno probao sam i R1200 gs sa 120ks i razlika je nebo i zemlja, ali je i dalje 650 dovoljno. Realno mali % vozaca koristi puni potencijal motocikla

 

 

Mali % vozaca koristi maksimalnu brzinu, retko ko jer je to igranje sa glavom na nasim putevima i to je za stazu, al itekako se koristi i znaci obrtni moment. 

 

Obrtni moment i snaga da se povuce full natovaren motor je ono za sta litra zapravo sluzi najvise na nasim putevima. I tu se dobro pokazuje. Ko nije probao, ne zna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ima tu jos hljedna stvar. Ovaj novi strom sa kockastim farom izgleda kao da je ceo tim dizajnera bio u karantinu bez vode i hleba kada su ga smišljali.
Za moj ukus ružan za sve pare.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
4 hours ago, Nenadbg88 said:

Ima tu jos hljedna stvar. Ovaj novi strom sa kockastim farom izgleda kao da je ceo tim dizajnera bio u karantinu bez vode i hleba kada su ga smišljali.
Za moj ukus ružan za sve pare.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

Ja sam ga video uzivo u Suzuki salonu i uopste mi nije ruzan sa tim kockastim farom :) ali sve je to stvar licnog ukusa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ko pamti DR Big 800 zna koji motor je dizajnerima bio uzor. Slažem se da nije neki lepotan ali, što se kaže, ukusi su različiti. Ipak je važnije šta taj motor može da ponudi svom vlasniku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Probah ga u pozeraju samo prosli mesec i oterah drugaru 650 iz iste kuće. 650 bolja igracka svestraniji ali za mene grdnog samo solo, ja sam u potrazi za hiljadarkom 2014+,taj mi je dosta lepsi od ovog.

IMG-f2bc91306ede9feecea908501fccd7f7-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja