Jump to content

Moto Zajednica

Pocket bike, mali quad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Klincu od 5 godina ide rodjendan.

Video sam da se u Backoj Topoli prodaju novi deciji krosevi i qadovi od 250-300 e, pa me interesuje da li neko ima da proda polovan u dobrom stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ako imas dobar stomak da gledas svog sina sa 13-16 godina kako izvodi razne vratolomije na prednjem i zadnjem tocku,kupi mu pocket bike.

Pelcovaces ga na benzin i obrtaje motora za ceo zivot.

Meni je pokojni otac kupio karting za 7mi rodjendan,ja sinu pocket bike za 9ti. Znam o cemu ti pricam.

Svako dobro i srecna kupovina.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Puni oglasi kvadova u dobrom stanju :). Ovde ljudi voze dok ne polome, a onda ide u oglase.

Nisu to neke pare za nov kvad. Jeste da je mali , ali dete ce moci da ga vozi dugo. Dobar bicikli toliko kosta.

Jedino mi se ne svidja, ako moras da transportujes vozilo na servis u Topolu zbog garancije, jer taj trosak puta se ne isplati.

Motocikli su druga prica, ali cetvorotockasa samo novog, ako mozes.

Veruj mi na rec, dugo sam u toj prici.

a klinac ce dobiti novo za rodjus.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam takođe klincu kupio pocket sa 5 godina (sada ima 8). Sada mu je skoro za zamenu, po velicini, ne po snazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
15 minutes ago, kvaicnenad said:

@doktor @MaxiS 

Za tih par godina jel bilo nekih kvarova?

Zamenio sam poteznicu (koja je bila stavljena nova kada je kupljen polovan) i karburator. Oba dela su po 10€. Trajali su par godina, s tim da se ne vozi mnogo često, jer živim u gradu, pa voznja podrazumeva akciju tovarenja motora i odlazak negde gde bi mogao da se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
3 minutes ago, lomitelj said:

Izvinjavam se ako je "off" na temu ali može li neko objašnjenje, neke smernice koliki "pocket bile", ili kvad, ide za koju visinu, starost, težinu itd deteta?

Kad su deca mala, uglavnom po veličini, snage svakako ima više nego dovoljno...ja sam mom stavio cevčicu u karburator kao graničnik dokle šiber može da ide.

Sad je prerastao veličinu, pošto je dosta krupan, a po snazi je i dalje više nego OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Mini cross je veci od pocket bike-a. Tom logikom sam i ja uzeo.

 

Od potrosnih delova, poteznice menjam ko fica prirubnice :) imam dve i kad pukne kanap, kupim novi i zamenim ga. Tako da uvek imam jedan rezervni u zameni. 

Prosle godine sam zamenio ceo agregat za 7.000 din. Procureo karb i nisam mogao da se majem. Sve sam zamenio. Ima tema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Malac sa crnom kacigom ima 5 ipo god i njemu je taman. Deckic sa crvenom ima 9ipo i njemu je omaleo debelo mada ga i dalje rado vozi. Motorce je Yamaha Pw50, namenjen je deci od 4-6g. Ima tockove 10coli. To neka ti i bude vodilja pri kupovini(velicina tockova). Naravno neki krosic sa dignutim volanom. Ova yamahica je jako kvalitetan motric, i dalje se proizvodi iako je ovaj bar 40 god star. Ima lepe i lagane komande gasa i kocnice, sto je jako vazno za sam pocetak. Ima i kardan tako da nema bojazni od povreda od lancanika. Retki su, tek ponekad se neki pojavi, pa ne bih da te savetujem da cekas vec kupuj novog kineza i nek deca voze, bice to super.

IMG-447b1f46651bb24dea82a42a8f88211b-V.jpg

IMG-5f7b9172df77ca00abd3855fc656305d-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
pre 51 minuta, malitomic je napisao:

 Retki su, tek ponekad se neki pojavi, pa ne bih da te savetujem da cekas vec kupuj novog kineza i nek deca voze, bice to super.

 

 

Tako ce i biti. Zvao sam ove u Topoli, na godisnjem su. Sms-om smo se culi, da ih kontaktiram u subotu. 

Verovatno cu mali quad pazariti, Dunav mi je na 200m od kuce, ima plaza, ima putic kroz sumu i ima zemljani put paralelno sa asfaltiranim na nasipu, pa nek se voza klinja...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Kvad je kupljen, kxd moto. 

image.thumb.png.573c5eda3ac999cb4e391c2e519b779a.png

 

Klinac je odusevljen, dopada mi se sto je umeren na gasu, ne daje pun gas i ne divlja, fino vozi a ja pesacim ili se trkam kratkim sprintovima sa njim. 

Za ovih par dana i 6-7 litara goriva 2 puta sam ga vukao kuci (nestalo goriva).

Svecica je jako garava kada sam je skinuo, dimi i baca ulje na auspuh, isao sam logikom da je prebogata smesa. Mesam sintetiku 2%. Probao sam da odvrnem sraf za smesu prvo pola kruga, pa klinac voza, pa proverim svecicu, isto garava, pa jos pola kruga, opet garava. Posle 3 kruga odvrtanja od fabrickog sam batalio i vratio na 2 kruga kao sto je i bilo. Koliko god odvrtao ili zavrtao motorcic ide dobro, lepo vuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Pozdrav kolega, gde si kupio kvada i po kojoj ceni, jos jedna stvar za koji je uzrast deteta odprilike? Hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Kvad je kupljen, kxd moto. 
image.thumb.png.573c5eda3ac999cb4e391c2e519b779a.png
 
Klinac je odusevljen, dopada mi se sto je umeren na gasu, ne daje pun gas i ne divlja, fino vozi a ja pesacim ili se trkam kratkim sprintovima sa njim. 
Za ovih par dana i 6-7 litara goriva 2 puta sam ga vukao kuci (nestalo goriva).
Svecica je jako garava kada sam je skinuo, dimi i baca ulje na auspuh, isao sam logikom da je prebogata smesa. Mesam sintetiku 2%. Probao sam da odvrnem sraf za smesu prvo pola kruga, pa klinac voza, pa proverim svecicu, isto garava, pa jos pola kruga, opet garava. Posle 3 kruga odvrtanja od fabrickog sam batalio i vratio na 2 kruga kao sto je i bilo. Koliko god odvrtao ili zavrtao motorcic ide dobro, lepo vuce.
Ja ssm kupio unuku takav odavno. Problema sa karburatorom do iznemoglosti. Nadji na vreme jedan dobar od tomos automatika, mislim da paše na sraf. Sipaj gorivo samo za vožnju tog dana, ako ostane gorivo pojede onu gumicu ko od šale. Inače to je mašina od motorne testere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
Pre 6 sati, Rodic je napisao:

Pozdrav kolega, gde si kupio kvada i po kojoj ceni, jos jedna stvar za koji je uzrast deteta odprilike? Hvala na odgovoru

Backa topola, naci ces ga na kupujem prodajem, polovni automobili, reklamira se covek. Ovo je model od 400e, ima i jeftinijih ali nema u ponudi, zbog korone nema uvoza. 

Moj klinac ima 5 godina, i malo je vislji od svojih vrsnjaka, i sad mu je taman. Sto se tice snage ima je na pretek, samo mislim da ce za jedno 3 godine da ga preraste po velicini.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja