Jump to content

Moto Zajednica

Zupcanici na hondi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Vec sam bio pisao-pitao za kvacilo, korpu, lamele...uradio, odvaja sve lepo ali .. Mnogo su ti federi bas na korpi strugali, ubacio tu platnu debljine oko 2,5-3mm. Sad , manje se cuje ali se cuje. Zupcanik korpe je sada za nijansu stariji od zupcanika na radilici. Ako bih podbacio jos jednu platnu od 1mm verovatno da bih nestalo struganje ali, ali pitanje je: Da li je dozvoljeno da ti zupcanici nisu u ravni, da li zupcanik korpe sme da je stariji od zupcanika radilice za oko 1,5mm ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Иза корпе на осовини је подлошка која тачно колко треба одбија корпу и спречава стругање зубчаника.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ne, nisi me razumeo...

Na samoj korpi iza ima nekoliko federa i oni struzu... Da, ima podloska iza korpe na osovini, mozda se istrosila pa u radu ti federi struzu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da nema odgovora na ovo tvoje pitanje, dok ne napišeš o kom motoru se radi. U potpisu ti piše MZ 250/1 i QM 250 ( verovatno Quinqi ) .  Za koji motor pitaš ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nađi na netu neki presek mašine, ili na you tube neki snimak montaže kvačila, možda si nešto zaboravio il je falilo od pre .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ne, nisi me razumeo...
Na samoj korpi iza ima nekoliko federa i oni struzu... Da, ima podloska iza korpe na osovini, mozda se istrosila pa u radu ti federi struzu. 
Подлошка је тврда и тешко да се оштетила, највероватно је било луфте и корпи и мењани су федери АЛИ, убачени вечи који много вире из корпе и праве проблем.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Verovatno...

E sad pitanje je:Da li se moze-sme ubaciti iza korpe jos jedna tanja podloska-platna? Tada zupcanik na korpi ne bi bio ravan sa zupcanikom radilice... Mada mislim da to sto ne bi bili poravnati zupcanici za 1mm ne bi smetalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pogledaj ove snimke što sam ti postavio. Ja tu ne vidim da ima bilo kakva podloška iza korpe ( možda sam stavio snimke od pogrešnog modela ). Da li si tačno odredio šta i gde struže ? Mislim, ako struže - mora i da ima neki trag od toga ( na dekli, korpi, bilo gde ) , moguće i da ima nekih opiljaka. Opruge su u korpi i ne vidim mogućnost da negde nešto kače. Možda si pumpu za ulje loše postavio, pa da korpa kači u nju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Подлошка је тврда и тешко да се оштетила, највероватно је било луфте и корпи и мењани су федери АЛИ, убачени вечи који много вире из корпе и праве проблем.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

То је то бр.15.9820eead86fcad74ab22c07103a655cd.jpg&key=d8ecb8d7743aef6db3028e473cc5b604205b95b5dfba0420cf54df3641cd2305

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Sve je to ok...ali,ali gde bih mogao naci te federe koji su u samoj korpi ? Ako se moze naci, da ne bih ubacivao jos jednu tanju podlosku ...br 15 + jos jedna od  1mm debljine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ili...da li korpa odgovara sa nekog drugog modela ? Mislim da sam procitao da odgovara sa cb400n...mozda odgovara sa jos nekog .?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Da ne otvaram nove teme...

Na koliko se šteluju ventili na ovoj hondi ( cb450N ), po jednom klipu ima dva usisna i jedan izduvni ventil. Kada je oslobodjen usisni (mrdam ga ) o,10 prolazi a usisni nikako nisu oslobodjeni ni 0,05 ne mogu provući...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
Da ne otvaram nove teme...
Na koliko se šteluju ventili na ovoj hondi ( cb450N ), po jednom klipu ima dva usisna i jedan izduvni ventil. Kada je oslobodjen usisni (mrdam ga ) o,10 prolazi a usisni nikako nisu oslobodjeni ni 0,05 ne mogu provući...
Usisni bi trebali da su 0.10 a izduvni 0.15 obicno je tolerancija na izduvnim veca zbog temperature

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja