Jump to content

Moto Zajednica

Šabac - Mitrovica - 24.07.2020

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
Pre 2 sati, Savan je napisao:


Nisam znao za to. Pre toga nije bilo. Ali opet i to je samo u odredjenim godinama kad polozis ili važi za sve početne vozače nezavisno od godina starosti?



Nisam poredio posledice nakon sto se desi udes. Naravno da kao vozač automobila da si tu u prednosti.
Poredio sam više sam potencijal da dođje do udesa.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Vazi za sve, osim sto kolega @Overpressure rece da mogu voziti sa probnom pod uslovom da je pod nadzorom osobe sa 5+ godina vozacke dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pisete u temi u crnoj hronici gde se objavljuje da je jedan mlad zivot ugasen. Cisto da podsetim. 

Laka ti crna zemlja dete! 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sto godina vozim motor i nagledao sam se svasta. A ima hvala Bogu ljudi koji voze duze od mene. Na zalost,oni su se nagledali sranja i vise. Stvar je u principu u glavi. I tu nema mnogo teoretisanja. Nema veze mnogo bas da li je R1 ili gpz 500. I jedno i drugo idu brzo. Stvar je u tome da najvise ginu momci koji voze R masine,jer oni i voze takve motore da bi vozili brzo. I kad sedne na 500 kubika on ga tera pun gas,a to je vec brzina gde se greske ne prastaju. A iskustvo nula. Ne kazem da druge kategorije ne padaju ,ali mislim da je procenat kod coperasa,turera,endura mnogo manji. Svakom moze da se desi da pogresi,ali greska sa 80 ili sa 200 nije ista. Ako neko vozi ulicom 100-150 na sat,da li on stvarno misli da moze stati kad je za to potreba? Ne. Ti vozaci ni nerazmisljaju o tome na taj nacin.

Da li sam u pravu? Pa ne znam,ali vidim da je isto svake godine. Svake,bas svake godine...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Mislim da je kod ovih mladih momaka najveći problem  neiskustvo u saobraćaju. Jednostavno on ne može da proceni sa koje strane dolazi opasna situacija, kao neko ko ima pola miliona ili milion kilometara iskustva u saobraćaju. Po meni bi prvo trebalo b kategorija nekoliko godina pa tek onda da se stekne pravo za a. A te priče imaš u glavi, nemaš, mogu da se okače mačku o rep, evo ja sam relativno matora konjina ( 40g) pa nemam u glavi, znam da ga nagazim žestoko i da se pojurim sa klincima od 20+ godina ali za razliku od njih ja ću tamo gde vidim da ima sporednih ulica ili neke nejasne situacije ili gde mi asfalt ne uliva poverenje da pustim gas a onaj od 20 godina neće, ali ne jer je ludji ili što manje voli svoj život već što ima nedostatak iskustva da pravilno proceni situaciju. Tuga za mlad izgubljen život...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Gajo Sevojno said:

ali za razliku od njih ja ću tamo gde vidim da ima sporednih ulica ili neke nejasne situacije ili gde mi asfalt ne uliva poverenje da pustim gas a onaj od 20 godina neće

E ovo je veoma bitno, znaci da imas u glavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha R6
Pre 14 sati, Overpressure je napisao:

Treba menjati sistem obuke koji je sada lošiji nego ranije kada se zaduzivala L tablica. Treba i zakon menjati, ne može neko sa 22 godine i AM kategorijom da ima mogućnost da direktno polaže za A kategoriju, zato se ovakve tragedije događaju. Ima onaj neki klinac YouTuber što je vozikao skuter od 50 kubika i sada je položio za A kategoriju i kupio ni manje ni više nego yamahu R6. 

Evo javlja se "klinac" od 28g da te pita koja je poenta tvog komentara i "ni manje ni vise nego R6"?? Obzirom da si to napisao u crnoj hronici, sta zelis da kazes, da cu da poginem, jel!? Sramota da te bude!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Red je da se predstavis na forumu kada se registrujes. Što se tiče komentara, poenta je jasna, iz ugla bezbednosti kako tvoje, tako i drugih učesnika, neprirodno je da sa skutera od 50 kubika pređeš na R6, odnosno sa 5ks na 125ks, kakve god ti mislio da imaš sposobnosti i kočnice u glavi. Što se tiče crne hronike, tebi niko nije poželeo nesreću, ne znam odakle ti ideja da tako nesto zaključis. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha R6
Pre sat vremena, Overpressure je napisao:

Red je da se predstavis na forumu kada se registrujes. Što se tiče komentara, poenta je jasna, iz ugla bezbednosti kako tvoje, tako i drugih učesnika, neprirodno je da sa skutera od 50 kubika pređeš na R6, odnosno sa 5ks na 125ks, kakve god ti mislio da imaš sposobnosti i kočnice u glavi. Što se tiče crne hronike, tebi niko nije poželeo nesreću, ne znam odakle ti ideja da tako nesto zaključis. 

Neprirodno je da komentarises tudje izbore i odluke u zivotu i trebalo bi da gledas svoja posla, a sto se tice mog loseg zakljucka, trebalo bi da procitas jos jednom svoj komentar, kao da naslucujes da ce nesto lose da mi se desi.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 4 sati, Filip31 je napisao:

Neprirodno je da komentarises tudje izbore i odluke u zivotu i trebalo bi da gledas svoja posla, a sto se tice mog loseg zakljucka, trebalo bi da procitas jos jednom svoj komentar, kao da naslucujes da ce nesto lose da mi se desi.. 

Niko ne naslucuje nista. Ovdje se povela ozbiljna debata o "nacinu" razmisljanja i ponasanja mladih vozaca u saobracaju. 90% motorisa misli da je greska preskakati naglo kubikaze i jacine motocikala. 

 

Druga stvar, ovim svojim uletom na forum i temu napravio si ozbiljnu gresku. Ako zelis da budes dio zajednice kao sto je BJB moras prvo da postujes pravila. Forum je otvoren za sve, i svako ima pravo da kaze sta misli ali prije toga mora da se predstavi. 

 

Mislim da ce ova tema dobiti katanac, a mi jos i dalje necemo nacin kako da smanjimo smrtnost mladih vozaca. 

Meni jedino ostaje da, kao pojedinac, pokusam da apelujem na te momke koje poznajem a tek su na pocetku karijere da smanje gas i povecaju uzivanje. Pa ko hoce da slusa, nek slusa...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650
4 hours ago, Filip31 said:

Neprirodno je da komentarises tudje izbore i odluke u zivotu i trebalo bi da gledas svoja posla, a sto se tice mog loseg zakljucka, trebalo bi da procitas jos jednom svoj komentar, kao da naslucujes da ce nesto lose da mi se desi.. 

Питам се зашто се појединци проналазе овде? Лик се регистровао само да би се умешао у ову тему, ту нешто смрди

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@Filip31 ovim svojim upadom dajes do znanja da si lik koji je kupio motor da bi se frajerisao, jer ni manje ni vise nego r6. Tu se cice loze. Realno je da blage veze nemas jer je enormna razlika izmedju 5 i 125k, a ti tu razliku i dalje ne shvatas. Neko ti rekao za diskusiju i ti si sad uleteo i pravis se pametan, ovde niko nikom zlo ne zeli samo se apeluje na vecu opreznost, a sa takvim stavom i razmisljanjem zaobidji ovaj forum i budi baja na r6

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Neverovatno, ovaj Filip31 je umislio da samo on na ovim prostorima ima Yamahu R 6 , pa da se komentar odnosi isključivo na njega  :

Pre 5 sati, Filip31 je napisao:

Neprirodno je da komentarises tudje izbore i odluke u zivotu i trebalo bi da gledas svoja posla, a sto se tice mog loseg zakljucka, trebalo bi da procitas jos jednom svoj komentar, kao da naslucujes da ce nesto lose da mi se desi.. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha R6
Pre 5 sati, drmilan_ je napisao:

@Filip31 ovim svojim upadom dajes do znanja da si lik koji je kupio motor da bi se frajerisao, jer ni manje ni vise nego r6. Tu se cice loze. Realno je da blage veze nemas jer je enormna razlika izmedju 5 i 125k, a ti tu razliku i dalje ne shvatas. Neko ti rekao za diskusiju i ti si sad uleteo i pravis se pametan, ovde niko nikom zlo ne zeli samo se apeluje na vecu opreznost, a sa takvim stavom i razmisljanjem zaobidji ovaj forum i budi baja na r6

Pre svega ne znas me da bi mogao da tvrdis iz kojih razloga sam kupio motor. Nit se pravim pametan, niti sam "baja na r6". Taj motor sam zeleo, taj sam i kupio, a ako to ne mozes da shvatis, to je vec tvoj, ne moj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha R6
Pre 5 sati, drumskalisica je napisao:

Neverovatno, ovaj Filip31 je umislio da samo on na ovim prostorima ima Yamahu R 6 , pa da se komentar odnosi isključivo na njega  :

 

Ako mislis da su svi u Srbiji koji trenutno voze r6 pre toga vozili skuter i da su jutjuberi, onda ti cestitam na komentaru.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
28 minutes ago, Filip31 said:

Pre svega ne znas me da bi mogao da tvrdis iz kojih razloga sam kupio motor. Nit se pravim pametan, niti sam "baja na r6". Taj motor sam zeleo, taj sam i kupio, a ako to ne mozes da shvatis, to je vec tvoj, ne moj problem.

I dalje ne shvatas da se ovako ne ulazi na forum. Hvala bogu da te ne znam, i nikad ne bih ni zeleo da te upoznam

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 37 minuta, lomitelj je napisao:

Zar se počelo trolovati i u crnoj hronici?

Na zalost, izgleda da su nam teme u crnoj hronici toliko ceste da smo izgubili osecaj o istim...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ja imam "klinca" koji ima više godina od tebe i tvrdim da u tim godinama sa tim potrebama u glavi imaš pihtije a ne mozak. Ali izgleda da je to svar evolucije, koja traje neko vreme dok se ne nagledaš sranja (ako preživiš). Zato starije vozače ovakvi ispadi bole, jednostavno vide sebe koliko su glupi bili u tim godinama.

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Bolje u neku novu temu "kako smo razmisljali (i da li smo) kao mladi a kako kad smo malo odrasli".Moze nekome biti poucno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 5 sati, Filip31 je napisao:

Ako mislis da su svi u Srbiji koji trenutno voze r6 pre toga vozili skuter i da su jutjuberi, onda ti cestitam na komentaru.. 

 Ja uopšte ne razmišljam ko je šta pre vozioo, niti ko šta sad vozi. Ovo je tema u Crnoj hronici o jednom smrtnom slučaju, a ne o tebi. A ti si taj koji je upao sa svojim mišljenjem da ovde neko piše o tebi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja