Jump to content

Moto Zajednica

Šabac - Mitrovica - 24.07.2020

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
757z468_POLICIJA_4.jpg
WWW.POLITIKA.RS

У тешкој саобраћајној несрећи која се догодила око 19.30 на путу Шабац - Сремска Митровица погинуо је мотоцикла Р...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

I opet brzina, i opet mlad zivot. 

 

Dobro je Vlada iz AMB rekao, nama trebaju MOTO skole.

 

Da se ja pitam, u tim skolama mladim vozacima treba prvo dati da procitaju stotine tekstova o saobracajnim nezgodama sa smrtnim ishodom, pokazivati im fotografije sa mjesta nezgode pa ce tek onda da shvate da brzina na lokalnim putevima nije prijatelj vozaca. 

 

Neka mu je laka crna zemlja a nama ostalima neka je na razmisljanje... 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
I opet brzina, i opet mlad zivot. 
 
Dobro je Vlada iz AMB rekao, nama trebaju MOTO skole.
 
Da se ja pitam, u tim skolama mladim vozacima treba prvo dati da procitaju stotine tekstova o saobracajnim nezgodama sa smrtnim ishodom, pokazivati im fotografije sa mjesta nezgode pa ce tek onda da shvate da brzina na lokalnim putevima nije prijatelj vozaca. 
 
Neka mu je laka crna zemlja a nama ostalima neka je na razmisljanje... 
Japanci imaji citat u autoskolama "sto vise kandidati vide krvi na ekranima manje je posle bude na putu"

Послато са SM-N950F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650

Управо сам прочитао вест и видео тему после тога, није ми јасно ово дивљање више, сваки град треба стазу па нека возе и 300 ако хоће. Увести IQ тест на полагању за А категорију.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Treba menjati sistem obuke koji je sada lošiji nego ranije kada se zaduzivala L tablica. Treba i zakon menjati, ne može neko sa 22 godine i AM kategorijom da ima mogućnost da direktno polaže za A kategoriju, zato se ovakve tragedije događaju. Ima onaj neki klinac YouTuber što je vozikao skuter od 50 kubika i sada je položio za A kategoriju i kupio ni manje ni više nego yamahu R6. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
4 hours ago, Motorcyclist said:

Pa i ovde dosta ljudi daje savete tipa - kupi odmah 600cc, da ne izgubis u prodaji posle, da se ne smoris... ako si u glavi bla bla...

Sve je u glavi, ista prica ko sa kolima, ne vidim razlog da neko kupuje 125 pa 250 pa 400 pa 600 pa 1000. Logicno bi to trebao biti neki red ako krenes da teras sa 16god, jer se smatra da nisi zreo, a vec kad ovde neko nesto pita sa 25 smatram da je zreo i da nece potegnuti i poginuti, al to nije slucaj. Nismo mi ovde psiholozi, svako zna za sebe, nase je da preporucimo a njegovo je da zna za sebe

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jeste, sve je u glavi, ali godine nisu bas uvek merilo zrelosti,
znam ljude sa 25-30-35 godina koji su vece kretencine od klinaca sa 15 godina,

ne radi se ovde o tome dal je neko zreo ili ne, nego da li zna da vozi motor ili ne, 

zrelost je jedno, a znanje i skustvo su drugo,

mozes ti da imas 50 godina pa da nemas pojma o voznji motora i da neki klinac od 20 godina 10x bolje vozi,

Da se ja pitam, zakon bi bio vezan za godine iskustva to jest posedovanja odredjene kategorije a ne za godine starosti, 

znaci mozes ti da krenes da polazes za motor sa 25 godina starosti, ali ne moze odma punu A kategoriju,

dakle, prvo A1 dve godine, pa A2 dve godine, pa tek onda puna A kategorija, a dal si ti upisao sa 15 ili 50 godina starosti to me ne zanima... :) 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ograničenje snage je samo do zrelosti tj nezrelosti osobe. Ako je neko zreo i obučen za odredjeni kategoriju onda ga nema razloga ogranicavati.
Ne radimo to ni za automobile, da moraš prvo neku mikru pa tek 2 gosine kasnije da mozes da sednes u neko vozilo sa 2000ccm3. Upravljanje vozilom ostaje isto jedino sto su krajnje performanse drugačije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Jos jedna stvar, i u osnovnim i srednjim skolama treba usvesti bar jednom u tri mjeseca predavanje na temu bezbjednosti u saobracaju. Pa valjda nesto ostane u glavi i bude bar za 1% manje nezgoda sa smrtnih ishodima. 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Tačno je da nema ograničenja snage za kola, ali su kola sa mnogo konjskih snaga skupa, motori su mnogo jeftiniji, pogotovo matore R mašine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

SA-SM je pravac sa ukupno 3 krivine i jedno mali milion ulazaka u njive pored puta.Kad god idem tim putem(a poslednji put pre 2-3 nedelje) vise gledam levo-desno da neko ne izleti na put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre sat vremena, Savan je napisao:

Ograničenje snage je samo do zrelosti tj nezrelosti osobe. Ako je neko zreo i obučen za odredjeni kategoriju onda ga nema razloga ogranicavati.
Ne radimo to ni za automobile, da moraš prvo neku mikru pa tek 2 gosine kasnije da mozes da sednes u neko vozilo sa 2000ccm3. Upravljanje vozilom ostaje isto jedino sto su krajnje performanse drugačije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Pa ne mozes porediti aute i motore , jer kad sednes u auto zasticen si u kavezu sa pojasom i vazdusnim jastucima itd itd.... a kad sednes na motor, mnogo mnooogo manje materjala je izmedju tebe i asfalta,

motor ne prasta greske kao auto, ni blizu...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
Pre 1 sat, Savan je napisao:

Ograničenje snage je samo do zrelosti tj nezrelosti osobe. Ako je neko zreo i obučen za odredjeni kategoriju onda ga nema razloga ogranicavati.
Ne radimo to ni za automobile, da moraš prvo neku mikru pa tek 2 gosine kasnije da mozes da sednes u neko vozilo sa 2000ccm3. Upravljanje vozilom ostaje isto jedino sto su krajnje performanse drugačije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

pre 54 minuta, Overpressure je napisao:

Tačno je da nema ograničenja snage za kola, ali su kola sa mnogo konjskih snaga skupa, motori su mnogo jeftiniji, pogotovo matore R mašine. 

Odakle vam da nema ogranicenja za kola? Probna dozvola za automobile traje 2 godine, a za to vreme ogranicenje je 80kW.

 

P.S. Auto mi je 79kW pa sam se izvukao da ga ne menjam kad je supruga položila.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Moze da probnom da se vozi i mašina od 500 konja ako je u autu vozač koji ima dozvolu duže od pet godina. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 12 minuta, Overpressure je napisao:

Moze da probnom da se vozi i mašina od 500 konja ako je u autu vozač koji ima dozvolu duže od pet godina. 

To nisam znao, korisna info, hvala. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
3 hours ago, drmilan_ said:

Sve je u glavi, ista prica ko sa kolima, ne vidim razlog da neko kupuje 125 pa 250 pa 400 pa 600 pa 1000. Logicno bi to trebao biti neki red ako krenes da teras sa 16god, jer se smatra da nisi zreo, a vec kad ovde neko nesto pita sa 25 smatram da je zreo i da nece potegnuti i poginuti, al to nije slucaj. Nismo mi ovde psiholozi, svako zna za sebe, nase je da preporucimo a njegovo je da zna za sebe

Sve je u glavi osim umeca voznje... To sto neko ima u glavi da nije budala ne znaci da zna da vozi i da ce mu se isto ponasati u voznji gpz500s i yamaha r6...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 7 sati, Overpressure je napisao:

Treba menjati sistem obuke koji je sada lošiji nego ranije kada se zaduzivala L tablica. Treba i zakon menjati, ne može neko sa 22 godine i AM kategorijom da ima mogućnost da direktno polaže za A kategoriju, zato se ovakve tragedije događaju. Ima onaj neki klinac YouTuber što je vozikao skuter od 50 kubika i sada je položio za A kategoriju i kupio ni manje ni više nego yamahu R6. 

Nema to veze sa obukom i zakonom, u moje vreme sam odmah polagao za A kategoriju, a imao 18. Problem je u svakom od nas. Nismo jedini na putu i nismo superiorni niti vanprosečni. Kada čovek shvati gde mu je mesto i svoje mogućnosti, kada shvati mogućnosti drugih biće i manje ovih sranja

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Odakle vam da nema ogranicenja za kola? Probna dozvola za automobile traje 2 godine, a za to vreme ogranicenje je 80kW.
 
P.S. Auto mi je 79kW pa sam se izvukao da ga ne menjam kad je supruga položila.

Nisam znao za to. Pre toga nije bilo. Ali opet i to je samo u odredjenim godinama kad polozis ili važi za sve početne vozače nezavisno od godina starosti?


Pa ne mozes porediti aute i motore , jer kad sednes u auto zasticen si u kavezu sa pojasom i vazdusnim jastucima itd itd.... a kad sednes na motor, mnogo mnooogo manje materjala je izmedju tebe i asfalta,
motor ne prasta greske kao auto, ni blizu...

Nisam poredio posledice nakon sto se desi udes. Naravno da kao vozač automobila da si tu u prednosti.
Poredio sam više sam potencijal da dođje do udesa.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
41 minutes ago, Motorcyclist said:

I ne preterujte sa glupostima 50, 125, 250 itd... niko nece tako kupovati motore, moze se uzeti 500ccm od 50-60ks za A kategoriju ili nesto kao SV650. 

I sa tim moze da se gine druze. Opet dolazim do onog kakav si u glavi i kakva ti je ruka na gasu. Nebitno vozio 1000 ili 500, svaki potegne do 100-150 za sekund, plus ako nema kacigu na glavi nego je koristi kao stitnik za lakat mozes ga j....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
4 minutes ago, drmilan_ said:

I sa tim moze da se gine druze. Opet dolazim do onog kakav si u glavi i kakva ti je ruka na gasu. Nebitno vozio 1000 ili 500, svaki potegne do 100-150 za sekund, plus ako nema kacigu na glavi nego je koristi kao stitnik za lakat mozes ga j....

Motori od 250-500 kubika i od 30-70ks mnogo vise oprastaju greske nego trkalice i motori od 120+. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Motorcyclist said:

Motori od 250-500 kubika i od 30-70ks mnogo vise oprastaju greske nego trkalice i motori od 120+. 

Ima i tu necega ali poenta price je da mogu na svemu da ginu ako im je mozak usmeren na frajerisanje a ne na uzivanje, al svako zna svoje

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja