Jump to content

Moto Zajednica

prvo obraćanje bmw servisu na adi i odmah los utisak

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Vrhunac je kada kupis nov auto a u njemu nema ni 2l goriva....ej pa sipajte bar 10 l i uracunajte u cenu...nije bitno...nema nas narod osecaj da ugodi klijentu ....das 10,20,30k eura i strepis da li imas goriva do pumpe.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Zavisi gde. Prvi put kad sam kupovao svoj auto jedva sam stigao do pumpe a poslednji je bio pun rezervoar. Ali da, svodi se na to da li neko ima osećaj za te sitnice.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 11.7.2021. at 11:56, Eol je napisao:

Vrhunac je kada kupis nov auto a u njemu nema ni 2l goriva....ej pa sipajte bar 10 l i uracunajte u cenu...nije bitno...nema nas narod osecaj da ugodi klijentu ....das 10,20,30k eura i strepis da li imas goriva do pumpe.

To je generalno standard svakog proizvodjaca automobila. Kada se auto sastavi, sipa se 5-6 litara goriva, da se auto istestira par kilometara i odveze na plac za distribuciju vozila. Diler sigurno ne zeli da dodaje gorivo u voila koja prodaje.

Ako proizvodjac automobila umesto 6 litara sipa 5 litara goriva, na proizvodnju od 100.000 vozila godisnje on ustedi 100.000 evra. A trenutno je trend u automobilskoj industriji da se bukvlano prave ustede i na 10.000 evra godisnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 9 minuta, Yanco je napisao:

To je generalno standard svakog proizvodjaca automobila. Kada se auto sastavi, sipa se 5-6 litara goriva, da se auto istestira par kilometara i odveze na plac za distribuciju vozila. Diler sigurno ne zeli da dodaje gorivo u voila koja prodaje.

Ako proizvodjac automobila umesto 6 litara sipa 5 litara goriva, na proizvodnju od 100.000 vozila godisnje on ustedi 100.000 evra. A trenutno je trend u automobilskoj industriji da se bukvlano prave ustede i na 10.000 evra godisnje.

@Yancoslazem se za sve navedeno sto se proizvodjaca tice ....ali diler treba da sipa bar 5l goriva kako kupac ne bi imao problem.Desilo nam se da smo za firmu u kojoj sam radio pre par god kupili 5 automobila i kada smo ih preuzeli i izasli iz salona nestalo kolegi goriva posle 50m u samoj raskrsnici....ej kupio si nov augo i trcis da nadjes flasu pa trci da kupis gorivo...uzas...ukalkulisi u cenu vozila jos 5l goriva ako vec neces da castis kupca....o tome pricam- klijentima trebas da ugodis...on mora da bude zadovoljan...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Moj kum u Škoda salonu uzeo novu Oktaviu pre par godina.Osoblje bilo baš predusretljivo i spremili mu i kanticu od 5l. da ima u šta da donese gorivo.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam radio prodaju VWagena, Audija, Lade i Zastave devedesetih i sva vozila su imala goriva do pumpe. Radi se o bezbednosti, mnogo vozila na skladištu i logički je da budu što manje zapaljiva. Dalje i benzin i dizel gube kalorijsku moć stajanjem, naročito benzin, tad loše radi agregat, koji uz to ima i veliko isparenje i na duže stajanje je čisto kalo, plus je nepotrebno ekološko zagađenje. Ovako, zna se da nema goriva ni kod koga, a puma i kod Delte i Radulovića je ispred nosa. Da li će neko od prodavaca da se angažuje i naspe pri prodaji je svakako lep gest, ja sam to radio i auto mi je stalno smrdeo na benzin jer sam svaki dan natako kante. Sipanje simbolične količine goriva u novo vozilo nije nikakav razlog za minus, po mom mišljenju i iskustvu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
1 hour ago, đunta said:

Ja sam radio prodaju VWagena, Audija, Lade i Zastave devedesetih i sva vozila su imala goriva do pumpe. Radi se o bezbednosti, mnogo vozila na skladištu i logički je da budu što manje zapaljiva. Dalje i benzin i dizel gube kalorijsku moć stajanjem, naročito benzin, tad loše radi agregat, koji uz to ima i veliko isparenje i na duže stajanje je čisto kalo, plus je nepotrebno ekološko zagađenje. Ovako, zna se da nema goriva ni kod koga, a puma i kod Delte i Radulovića je ispred nosa. Da li će neko od prodavaca da se angažuje i naspe pri prodaji je svakako lep gest, ja sam to radio i auto mi je stalno smrdeo na benzin jer sam svaki dan natako kante. Sipanje simbolične količine goriva u novo vozilo nije nikakav razlog za minus, po mom mišljenju i iskustvu.

Volim kada neko lepo da smisleno objašnjenje, umesto da se srdim bezveze zbog toga što se stiskaju za 50 evra na prodatom novom vozilu. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja baš nešto i nisam zadovoljan pravdanjem prodavaca. Logično je da vozila na lageru budu prazna. Ali postoji nešto što se zove nulti servis pred isporuku, kada se čekiraju sve stavke za bezbednu vožnju. Bilo bi fer bar da se ugasi lampica rezerve, a ne da mi, kao kad sam ja kupovao Peugeot u Višnjičkoj, kažu pazi odmah pored ti je Knez Petrol, nemoj da ga promašiš! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Razlozi za kritiku i nezadovoljstvo uvek mogu da se nađu, ništa nikada nije tolko dobro a da ne može bolje, tako da je sve stvar tazumnosti mere. Nulti servis se radi kada vozilo dođe kod konačnog prodavca, tada se poslednji put isproverava sve što je proizvođač naveo po listi, pregleda kompletnost kao i da nema oštećenja u transportu i verifikuje unosom  u servisnu knjižicu. Takvo vozilo je spremno za isporuku i čeka kupca koji kad naiđe, ima primera da po godinu i više stoji neprodato negde na skladištu ili u salonu. Nulti servis obave mehaničari u servisu i vozilo se raspoređuje u prodajno mesto koje uopšte nemora da ima radionicu i mehaničara, već samo izložbeno prodajni prostor, gde često rade i lepše polovine. ( Recimo, nabolji prodavac u VW Audi grupaciji u celoj Evropi je svojvremeno bila Gospođa Vera iz beogradskog Autoremonta.) Kupac bira šta je od vozila u ponudi, pokaže prstom, prodavac upali agregat i recimo pregleda svetla, gume i možda još po nešto, kupac izvrši uplatu, upišu se njegovi podaci u račun i servisnu knjižicu sa garancijom i sve traje kratko. Nekada je baš preko puta Delte na Adi bila ugledna auto kuća, "Šumadija", Citroen, Zastava i Iveko, imali su pumpu u svom krugu i svi kupcu su tu točili rezervoare, često do vrha. Sad je pumpa odma kod Delte preko puta, kod Radulovića preko ulice sa zadnje strane, kod mene u kraju Fiat i još nešto, na 20m im je pumpa, zaista nikakav neki problem da se natoči.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure

Ja mislim da meni nisu ni radili nulti servis na motoru jer sam dobio motor sa antifrizom na minimumu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Rađen ti je taj tzv. "nulti servis", jer u protivnom ne bi ni imao antifriz (motocikl stiže na paleti, bez tečnosti). Stvar je u tome da je rađen na brzinu, pa antifriz nije nakon grejanja naliven ponovo do propisanog nivoa, ili agregat nije ni zagrevan.

 

Velika većina problema u ovlašćenim servisima potiče od uglavnom totalnog neiskustva većine zaposlenih tamo (dolaze i odlaze, čim neko postane iskusan uglavnom ide dalje ili otvara svoj servis).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Za to postoje ugovori koji obezbeđuju poslodavca da zaposleni posle obuke mora da ostane određeno vreme kod njih ili da isplati novac koji je uložen u obuku. Pri tom te cene su toliko naduvane da je potreban baš dobar plan i čvrsta odluka da bi se išlo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Vozilo se na završnoj liniji montaže u fabrici pregleda kompletno, testira na kratku test stazi i provere se funckije. Nakon toga se na vozilu uključuje "Logistic mode", gde se gase sve funkcije na vozilu koje su nepotrebne (svetla, radio, električni prozori...) zarad sprečavanja bespotrebnog trošenja akumulatora. Nakon toga se vozilo zaštićuje, zavisno od vrste transporta na koji se otprema. Kada vozilo stigne kod dilera, gasi se "Logistic mode" i po check listi se proverava gomila stavki (zavisno od modela i opcionala preko 100 provera se obavi na vozilu). Sve nesavršenosti koje se nadju se prepisuju direktno fabrici kao 0-1 MIS garancija, i te stvari idu na fabrički trošak. Sem ove provere se ne rade nikakvi dodatni servisi, tj ako diler ne pronadje anomalije, vozilo se isporučuje kupcu u stanju kakvo je izveženo iz fabrike. Intervencija koja se radi na vozilu je jedino gašenje tog "Logistic mode" koji se radi preko dijagnostike, gde se vozilu vraćaju sve funkcije u upotrebu. I bitna je stvar da kao što kupac tereti dilera u slučaju problema, tako diler tereti fabriku. Diler i fabrika nisu isto. Ako diler želi da ugodi svojim kupcima, onda mora (i treba) i svog džepa da sipa još koji litar goriva.

Pre par meseci sam iz Honde izvezao NC750X skoro na isparenjima, ali sreća pa je NIS-ova pumpa na 50m od salona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Meni je neverovatno ovo da motor stiže na paleti bez tečnosti :stabre:

Gledao sam kad sklapaju motore, akumulator, retrovizori, vizir, prednji točak, štitnici ručki, neke sitnice...to je otprilike naknadno montirano od strane prodavca.

Nikakve tečnosti naknadno nisu dolivane u motor.

Kako probaju motor na traci u fabrici bez tih tečnosti ili ih ispuštaju posle testa što mi zvuči još neverovatnije?!?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Rekao bih da to varira od fabrike do fabrike, sto diktira proceduru nultog servisa kod ovlascenog dilera.

Pre nego sto sam kupio motor pregledao sam sve YouTube klipove vezano za taj model, pa evo jedan unboxing:

 

https://youtu.be/VrTQSZoYcnI

 

Ovde potvrdjuje da vozilo dolazi sa svim tecnostima, ulje, antifriz se podrazumevaju, jedino je bilo upitno gorivo, pa se pokazuje da je i ono prisutno u rezervoaru. Za startovanje motora je bilo dovoljno povezivanje baterije.

 

Posto sam svojim ocima video motor kako je stigao upakovan na isti nacin, prilicno sam siguran da je nulti servis podrazumevao montiranje retrovizora, povezivanje baterije, pranje, startovanje motora... Verujem da je izvrsen i neki vizuelni pregled motora.

 

Verovatno da gorivo nisu dosipali, treptala je rezerva (gorivo iz fabrike je bilo dovoljno).

U svakom slucaju sve je bilo korektno, tako da nemam sta da zamerim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 18.7.2021. at 10:32, severian je napisao:

Rađen ti je taj tzv. "nulti servis", jer u protivnom ne bi ni imao antifriz (motocikl stiže na paleti, bez tečnosti).

Pri put cujem da bajk stize bez tecnosti, siguran si u napisano?

Obicno ima sve tecnosti kad stigne, sve sem goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1555 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ovo je bio prvi susret mog sadašnjeg motocikla i mene pre 5 godina. :BMW2:

Stigao je sa apsolutno svim tečnostima. :) Goriva je bilo za par kilometara...

 

13343115_10208305184760012_8047419642082988114_n.jpg.c7c41ecf202f42a0575ae008c9135e6b.jpg

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd
On 7/19/2021 at 6:06 PM, severian said:

Ide se itekako dalje...

Naravno da se ide, i treba ako je čovek sposoban. Niko ne mora nikom da bude rob.

Nego, poenta cele priče je da ceo ciklus funkcioniše.

Da radnik ima opcije i slobodu, a i da poslodavac ima kvalitetne radnike i da ne bude na gubitku.

 

Znači, ode mu neko kome su plaćene obuke (taj je imao čvrstu odluku da to uradi i pan šta će), a poslodavac u međuvremenu nađe nekog drugog kome je prethodni kolega zapravo platio obuku.

Svi srećni i zadovoljni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja