Jump to content

Moto Zajednica

Može li pomoć?

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Faza kupovine

Pozdrav svima, 

Poslednjih mesec dva po ceo dan visim na forumu, čitam razne teme i uživam. 

U procesu sam polaganja A2 kategorije i planiram u narednih 15ak dana da kupim sebi skuter. 

Iako tek polazem, imam nekog iskustva i vozio sam pomalo Beverly 250cc i Scarabeo od 200cc. 

Planiram da za skuter dam oko 1500€, max 1800. 

Mnogo mi je skutera uslo u izbor, ali kako se ne razumem previse, ne znam sta da gledam. 

Da li je velika razlika izmedju skutera 2000. i 2006. godiste? 

Ono sto sam video na oglasima je sledece: 

Burgman 250

Majesty 250

T Max 250

Liberty 200

Beverly 250. 

 

Da li imate nekog majstora da mi preporucite, kome bih platio i ko bi otisao sa mnom u toku jednog dana da pogledamo par komada, koji su u blizini Beograda? 

 

Takodje bih bio zahvalan ako ima bilo ko da me posavetuje oko godišta i kilomettraze, iako sam svestan da ne smem uvek da verujem. 

 

Rado bih otisao i sa nekim od vas sa foruma, koji bi mogao da mi za odredjeni skuter kaze da li ono najosnovnije valja. 

 

Hvala svima unapred 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: prodat :(

Cao, za te pare sto se kaze mozes da biras.

Ne mozes uzeti najnoviji, ali sigurno se moze naci neki korektan.

Sto se tice prvog pitanja, odgovor je: da, razlika je 6 godina. Ne mora da znaci da je noviji ujedno i bolji, ali je uglavnom tako.

 

Sad, ovde si naveo skutere razlicitih namena, zavisi za sta ti treba, ali su sve dobre marke i pokazali su se kao pouzdani.

 

Majstora da ide sa tobom po BG i okolini ces sad tesko naci, dobri su uglavnom puni jer je sred sezone. Pre vidi ako prodavac hoce pa da se provozate do majstora da pogleda, to ce ti vecina izaci u susret.

 

Sad, ono glavno, tesko je ljudima koji nisu majstori i koji se ne bave svakodnevno time na prvu loptu odrediti kakav je motor, sta na njemu treba da se radi i slicno. Sigurno mora nesto da se ulozi ili ce uskoro morati, ipak ne kupujes nov, nego star 15 godina.

Pitaj sta je prodavac ulozio u njega i kako ga je odrzavao, kilometraza nije presudna, gledaj da odgovara generalnom stanju i da pristojno izgleda, da lepo ide, da se ne gusi, da ne krklja i da kocioni sistem radi kako treba. Ostalo ti je lutrija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ne bi bilo loše da se ode u rubriku predstavljanje, da se napiše par reči o sebi, itd itd...

Do tada, LOCK

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Faza kupovine

Hvala puno Lazare. 

Glavna namena će biti odlazak na fakultet, ali na drugom kraju grada, kao i neki izleti u okolini BG. Planiram da mi bude primarno sredstvo, kako ne bih morao uvek kola da uzimam mojima. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja