Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha X-Max 300

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Ne znam kolko ljudi ovdje na forumu ima doticni skuter, al vec mjesec dana imam neopisivu potrebu da napisem kako

mi ovo malo prijevozno sredstvo stvara; toliko gusta i srece u voznji koju vec nisam jako dugo osjeco..:jee1::na_glavi:

 

Jedina  negativna stvar je sto radim take pizd . u prometu da je to strasno..:rat1::dupe2::dexterr:

Teram ga ko da je 50cc..:Hitman:

Prodaja Versysa i kupovina xmaxa mi je najbolja stvar u zivotu..

 

Osim ako ne poginem jedan dan.. :) 

  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

i ja sam u planu kupovinu takvog vozila. znači da se nebi trebao pokajati. Kakva je ta Yamaha u pogledu udobnosti? ne očekujem da je fotelja ali ni da premiješta unutrašnje organe kao moj sadašnji skuter kymco agiliti city 125 kome je ogibljenje katastrofa?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

@xl600v A bogami meni je tvrd poprilicno tvrd, al opet nije sad nest nepodnosljivo, a i naviko sam se na versysu malo podic sa sjedala kad tak nest prelazim (pruga itd) malo brze, pa tu foru koristim na maxu..Al uzmi u obzir da ja imam 108kg..

 

 @djo max je slozen nekako jako kompaktno i super su linearno napravili ubrzanje, najvise se gustam ono 0-90 ,kretanja i kratki zaleti u voznji,heh potrosnju sam mu digo na 3.5l, i ne znam kako bi ti to bolje opisao od " teram ga ko da je 50cc a vozim maxi scooter ( ispod mene 300cc)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Probao sam od drugara ovaj model i odusevio se sve je tacno sto kaze kolega i ja sam u procesu kupovine istog :) 

ali se plasim sad dati pare jer mislim da ce 2021 da izbace ili novi xmax ili restyling verziju ovog postojeceg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Ja bezecujem novi Kymco x town 300.Cena mu je 4300 eura a xmax-a 6300.Velika je tražnja za ovim Kymcom i čekam da stigne novi kontigent u salon u N.Sadu pa da ga vidim uživo.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da je Kymco napravio ozbiljan napredak sa tim modelom i sa xciting modelom, ubedjen sam da ce ih mnogo ljudi kupiti jer su veliki, tehnologija napredna mozda i vise nego kod ostalih, motori pouzdani, a razlika od 2000e uopste nije mala

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Ja sam u potrazi za scooterom sjeo sam na sve zivo, i znam da iako mi se vizualno jako svidjo kymco mi ni jedan nije bio "sjeo".. Nazalost jer je bitno jeftiniji.. Al kao sto rekoh ova yamaha me toolko usrecuje da je nestvarno i ko hebe onda sto kosta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma naravno to sve stoji treba probati videti osetiti, ja sam vozio xmax 300 od drugara i odusevljen sam ti motorom to je bila ljubav na prvi pogled dobio sam info da ce plattner imati neke popuste sad sredinom avgusta pa da vidimo sta ce da daju ako to bude nesto minimalno onda cu verovatno cekati da izadje model za 2021 xmax. 
jer sta sam primetio na ovom jedina mana su mu farovi bas slabo svetle kad je mrak ovo ostalo bukvalno ne znam sta bi mogli da promene eventualno digitalnu tablu nemam ideju sta bi mogao biti drugaciji od ovog sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Jednom sam ga tero vam grada na nekoj kracoj lokaciji po noci i nisam primjetio da mi je slabo bilo svjetlo,al opet bilo mi je tolko zima da na ništa drugo osim hladnoce nisam ni mislio..

A sto se tice 2021  modela, nisam primjetio da yamaha ima neke extremne promjene na izgledu novih skutera..  Ako kupis puunoo sreetnih km ti zelim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Popusti koje daju van sezone je oko 300 eura za najprodavanije modele (kao što su i xmax-ovi).

Sajamski popusti (mart-april) isto nisu veliki-5%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Ja sam u Hrv. moro putovati na drugi kraj drzave da bi jedva dobio za 35000k kn 2017 model.. 

Ostali su se kretali od 37k kn.. 

 

Skup.. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

i ja sam isto gledao neki kymco jer vec 8 godina imam agility city 125 i nikada nikakvih problema sa njim. ali me x max bas privlaci i nije život 300 godina i treba slusati srce. Nije zanemariva razlika u cijeni izmedju x max-a i nekog sličnog kymca ali i kada se prodaje kao polovni yamaha puno bolje drži cijenu a i lakse nalazi kupac, bar moje mišljenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC750XD

Cao svima. Da li neko ima iskustva sa potrosnjom ulja na XMax 300? Danas sam proverio ulje kod mene i bilo je na minimumu. Servis je radjen pre 3.300 km. Da li je realno da motor za 3.300km potrosi ulje do minimuma? Doduse, kad sam dosuo ulja stalo je samo 100ml... unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Nije to ništa zabrinjavajuce, sve Yamahe troskare ulje, i stari 250 je trošio kao i x-max 300 i 400 pogotovo kad ga drzis na auto putu 120+ km/h. Proveravaj redovno ulje na svakih 1000km i nece te boleti glava.

Ja imam Hondu PCX 125 sa 7500km na satu, kupljena nova prosle godine, ista prica. Trosi oko 50ml ulja na 1000km, proverim, dolijem i nikakav problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC750XD
Pre 3 sati, Novak Lazovic je napisao:

Nije to ništa zabrinjavajuce, sve Yamahe troskare ulje, i stari 250 je trošio kao i x-max 300 i 400 pogotovo kad ga drzis na auto putu 120+ km/h. Proveravaj redovno ulje na svakih 1000km i nece te boleti glava.

Ja imam Hondu PCX 125 sa 7500km na satu, kupljena nova prosle godine, ista prica. Trosi oko 50ml ulja na 1000km, proverim, dolijem i nikakav problem.

Tacno je to i bilo sto si napisao. Poslednjih mesec dana bas cesto vozim autoput 120-130km/h. Moguce da je zbog toga. Od sad proveravam ulje jednom nedeljno. Hvala puno na pomoci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Velika Gorica
  • Motocikl: Honda Forza 350

 

Ima ko kakva saznanja o potrosnji ulja na ovoj zadnjoj seriji X Max-a? 

U zadnje vrijeme svako malo negdje procitam da vole popit ulja, al ono nista iz prve ruke od vlasnika, sve price rekla kazala... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1398 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Tricity koji vozim ima isti agregat kao zadnji xmax 300, ne stedim ga i za ovih 7000km koliko sam prosao nije potrosio nista. Bio sam u medjuvremenu na dva servisa ali izmedju njih nisam morao ni kap da dolijem

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: X-MAX 300

Pozdrav. Imam X max 300  Euro 5 agregat. Do sada sam prešao 7.000 km. Slažem se za proveravanje i troškarenje ulja ali bih naglasio da je potrošnja kod mene mnogo manja nego ova koja je pomenuta. To je možda zato što pretežno vozim po magistralama ( 90-ak km/h )  mešano sa gradskom vožnjom.

 

Mene muči druga muka.

 

Fabrika me savetuje da u diferencijal sipam obično moto ulje 10w30 , tako piše u uputstvu a moje znanje kaže da ništa ne može da se poredi sa Gear uljima GL4 , GL5. 

 

Ako ima neko stručan da mi kaže da li ću napraviti grešku ako u sledećoj zameni umesto 10w30 sipam 80w90 GL4 ili 5 ?

 

Zbog čega je uopšte Yamaha izbacila gear ulja iz difenecijala ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 11.8.2022. at 22:51, Tomek_Nexus je napisao:

 

Ima ko kakva saznanja o potrosnji ulja na ovoj zadnjoj seriji X Max-a? 

U zadnje vrijeme svako malo negdje procitam da vole popit ulja, al ono nista iz prve ruke od vlasnika, sve price rekla kazala... 

Ja vozim Yamahu XMAX 300, 2017 god. kupljen u Yamahi "Plattner" u Beogradu. Otišao mi je motor kompletno zbog prevelike potrošnje ulja!

Šteta na motoru je preko 1000e, urađena je defektaža.

Ovi iz Plattnera u Beogradu imaju direktivu iz Slovenije od predstavnika Yamahe za ceo Balkan slovenca Adolfa Ivačiča koji je meni u mail-u PRIZNAO da je fabrika obaveštena o prevelikoj potrošnji ulja na modelu XMAX 300 (proizvedenog od 2017god pa na dalje) i da postoji produžena garancija fabrike na jos 3 godine (ukupno 5 godina).

Faktički su time priznali opoziv.

Da bi izbegli masovno vraćanje motora odlučili su da nikoga ne obaveste o produženoj garanciji i opozovu! (što je protivzakonito)

U Yamahi Plattner su mi zaposleni priznali usmeno da imaju direktivu od slovenca i da po svaku cenu ne priznaju nikakve garancije!

Naravno o toj garanciji nikoga ne obaveštavaju nego čekaju da ako se neko "baš buni" onda mu uvaže.

Naravno meni nisu uvažili "na prvu" ovu garanciju kao ni predhodnu za kvačilo koje mi je otišlo posle 1 godine vožnje.

Tada sam bi primoran da se obratim mailom Yamahi u Tokiju kao i Amsterdamu (oni su zaduženi za celu Evropu) da bi tek onda prihvatili garanciju za kvačilo (ceo set je koštao oko 450e). Kasnije me je zvao taj slovenac Adolf Ivačič i kao nešto se izvinjavao al preko one stvari videlo se da mu nije drago što mora da uvaži garanciju za kvačilo.

Yamaha XMAX ima veliki problem sa PREVELIKOM POTROŠNJOM ULJA i svi koji vozite aktivno motor, problemi kreću posle prve godine vožnje. Kada vam nešto bude otišlo na motoru (kvačilo na primer) i kada odete dole kod njih na servis u Yamahu Plattner izmišljaće vam neke priče tipa: da vozite agresivno, ne sipate ulje 2x dnevno jer tako piše u uputstvu što ste dobili kada ste kupovali i da ste sami krivi što ga niste pročitali!. Kod mene su se zajebali jer sam ga ja pročitao ..

Moj savet vam je NE KUPUJTE YAMAHU XMAX 300 JER ĆE VAS ODRŽAVANJE (SERVIS I KVAROVI) KOŠTATI OKO 1000E PO SEZONI. Toliko od mene

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Bez zelje da arbitriram a daleko od toga da branim brend... Prosto neke stvari bodu oci... Uclanim se na forum, prvi post mi je da opljujem model u temi a ne napisah ni ko sam  ni sta sam.  Ni slike, ni imena. Ovo je mogao neko da napise ko ima interesa da se pri odabiru kupovine skutera, zaobidje Yamaha. Mozda da se pre pazari Piaggio, Kymco, Sym, Honda...?

 

Msm, nisam ja naivan da bi neka fotka motora i izmisljeno ime doprineli autenticnosti tog posta ali opet... :stabre:

Promenio član alexanto
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja