Jump to content

Moto Zajednica

Nesto uz vodu

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1551 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Nisam odavno, ali, odoh pre par dana sa cerkama dana do Ribnicke pecine - za neke je mozda Manastir Ribnica poznatije obelezje lokacije.

 

I shvatim da u stvari znam za jako malo ovakvih mesta - pored neke (relativno male) bistre i ciste vode, da moze da se pridje skroz do vode i u vou, da moze da se pridje kollima (naravno, ne skroz do vode, ali da nisu kilometri pesacenja), da je mozda moguce i neki rostilj potpaliti...

Evo da podelim sta ja znam:

 

Ribnicka Pecina

 

Nekih sat vremena od Beograda, malo iza Mionice, a tacna lokacija - 44.206438, 20.093062

Kolima se stigne do kapije imanja manastira uz zgradu stare skole u koju je isao Vojvoda Misic.

Kroz pesacku kapiju jos 100-tinak metara, i pored vode ste.

Prilicno je odrzavano/koseno, i naravno cisto - nekada je to bilo izletiste Valjevaca, ali od kad je zemlja vracena crkvi, izgleda da ne dozvoljavaju rostilj ili sl, ali prilaz je slobodan - mala kapija je otvorena, i osim nas je bilo jos tri-cetiri grupice ljudi.

 

Nemam bas neke slike lokacije da vidite kako izgleda (nije mi palo na pamet da ce mi trebati :D ), ali evo slika moje dece pa se vidi i ostalo...

 

IMG-20200710-195001691-resize.jpg

 

 

IMG-20200710-195521525-resize.jpg

 

 

Debeli Lug - selo kod Majdanpeka

(moram da napomenem - poslednji put sam ovde bio 2012, pa se mozda nesto i promenilo)

 

Jedva kilometar dobrim/odrzavanim makadamskim putem od centra sela lokacija idealna za kampovanje/rostiljanje.

Tacna lokacija - 44.363339,21.900921

A evo kako je izgledalo 2012:

 

DSCN4044-resize.jpg


DSCN4127-resize.jpg


DSCN4128-resize.jpg

 

 

Pa ako znate za neka slicna mesta...

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Da dodam za reku Ribnicu. 200m nizvodno od manastira ima put (traktorski) preko Ribnice i tu je covek podigao vikendicu na obali, i obicno ima privremena brana i kupaliste. On ne brani da se kupa, ionako  to pripada Vodoprivredi Srbije.

Ima poskoka okolo, tako da pripazite.

Oko Divcibara ima par lokacija na recicama gde je ili vir ili privremena ili stalna brana.

Crna reka ima mnogo virova, nisu povrsinski veliki, ali imaju do 2m dubine i voda je prijatna. Vozilima je nemoguce prici reci,ali se dole opusteno pliva bez opreme ;).

Na reci kamenici od Tometinog polja ima par virova, koje posecuju kupaci u vrelim danima te moze biti guzve. Od Orlovog gnezda do Bogdanice imaju bar dva, manje posecena vira, zatim Vidojev vir u Bogdanici na samom ulivu reke Tinje u Kamenicu zatim Crni vir u Jancicima, kupaliste kod Ostoje tj prodavnice Djole u istom selu.(ako je privremena brana postavljena).

Jezero Rosici, dugo jezerce i celom duzinom preko 2m dubine, voda je uvek tamna neprozirna i u letnjim mesecima topla. Moze da se pridje sa Divcibara novim makadamom, koji je odlican(od vikend naselja Rastovac put prem Tometinom Polju) Ili sa puta VA/ Kosjeric levo u Razani kod pink kafane(pratiti putokaze ili pitati)

Rzav u selu Roge, precista i prelepa voda, malo hladnija. Vir kod Roske banje i  nizvodno sledeci put od banje ka Svrackovu.

Kupalista na Rzavu u  Arilju.

Interesantno da ce brana u Svrackovu unistiti te lepe brzake i virove uskoro.

Gradac u Valjevu, plazice sa ugostiteljskim objektima pored.

Etno selo Cekovic u Kostunicima i bazen kod Krejine kafane u istom mestu na putu za skretanje za Cacak.

Ja sam se kvasio pored pomenutih kupalista i na mnogo manjim virovima, ali nit su pristupacni nit moze da se zapliva u njima.

Na netu ima slika dosta o pomenutim lokacijama, da ne kopam sad po kompu i trazim fotografije.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja