Jump to content

Moto Zajednica

K: Kazan za rakiju

Recommended Posts

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ima vise naziva ali znate da mislim da veselu masinu:). Ako neko prodaje ili ima neku informaciju neka javi. Zanima me neka kucna varijanta tipa 80, 100, 120 l, eto cisto neobavezno razmisljam u tom pravcu. Nema domace rakije dok je sam ne smuckas, bar znas sta pijes. Moze neka slika i info na viber 0658928652.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 6 sati, Biker Q je napisao:

... Nema domace rakije dok je sam ne smuckas, bar znas sta pijes...

Svako danas "peče" (destiliše) rakiju ali  većina ne zna pravilne postupke ukomljavanja voća i pečenja rakije. Zato zapravo i ne znaju šta piju.

Želim ti dobru kupovinu "vesele mašine", takođe, želim ti da sav posao oko rakije od starta počneš da radš pravilno i da od toga napraviš jednu lijepu priču. Srećno!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 9 sati, Biker Q je napisao:

Ima vise naziva ali znate da mislim da veselu masinu:). Ako neko prodaje ili ima neku informaciju neka javi. Zanima me neka kucna varijanta tipa 80, 100, 120 l, eto cisto neobavezno razmisljam u tom pravcu. Nema domace rakije dok je sam ne smuckas, bar znas sta pijes. Moze neka slika i info na viber 0658928652.

Ima moj brat. Prodaje svoj kazan... 120 ili 140 Litara je (nisam tačno siguran).

Javljam se na tel za detalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

 Ako se zelite baviti time u obzir uzmite par stvari. Ovo su samo neke od smernica koje sam pokupio pisanjem seminarskog rada o istoj.

 

Da me ne shvatite pogresno, nisam proizvodjac rakije niti mi je blizu struka vezana za preradu alkohola, samo mi je tema bila interesantna i sve sto sam  naveo je procitano po netu (sto sa sajtova sto iz  pdf knjige).

 

1. Kvalitetna rakija se pravi od kvalitetnog voca a ne od nezrelog ili ugnjilelog.

2. kvasac i secer se dodaje u kominu da bi podigla kvalitet a ne kolicinu rakije. (tacan %)

3. peteljke, lisce i koscpise voca se odstranju, u zavisnosti od vrste voca komina se melje.

4. u kominu ne sme da ulazi vazduh, vec iz bureta se sprovede crevo u drugo bure sa vodom (gasovi mogu da izadju iz bureta ali vazduh ne moze nazad).

5. pronadji tabelu po kojoj se gleda kada je vrenje komine zavrseno ( vreme varira od temperature, vrste voca, kolicine kvasca, kolicine secera)

6. Rakija mora da odlezo 3 meseca od pecenja do pijenja.

7. Rakija NE STARI u staklu!

8. prouciti metode peociscavanja rakije od metil alkohola (najrasprostranjenija ja da se na izlaznu lulu os kazana stavi boca sa vodom u koju istoce rakija, ono sto se preliva se skuplja za prepek.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
On 7/19/2020 at 5:33 AM, drumskalisica said:

Pogledaj ovde :    

 

 

Kupio drugar nedavno, hobi varijanta 35l sa mešalicom. Ispekao jednu turu i za sad mu deluje sve ok, ići ću da ga obiđem za sledeću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
22 hours ago, Guliver said:

Svako danas "peče" (destiliše) rakiju ali  većina ne zna pravilne postupke ukomljavanja voća i pečenja rakije. Zato zapravo i ne znaju šta piju.

Želim ti dobru kupovinu "vesele mašine", takođe, želim ti da sav posao oko rakije od starta počneš da radš pravilno i da od toga napraviš jednu lijepu priču. Srećno!

Daj covjeku recepturu jer vi iz okoline Ugljevika ako ne znate ispeci rakiju, ne zna niko. Definitivno najbolja rakija koju sam ikada pio je bila uz Tobuta, moguce je da ima i bolje ali ova sto sam probao lijeci sidu. Kakav viski i ku....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ako je išta unaprijeđeno i poboljšano od rata pa na ovamo u Republici Srpskoj i BiH uopšte onda je to pečenje rakije. :jee:Da smo u drugim sverama života toliko napredovali sad bi bili Švajcarska. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja sam amater, ne prodajem, pre 2 godine "pekli" burazer i ja, nesto loze nesto jabuke, nije losa, nema hemije, odstranjujemo "glavu i rep" a samo "telo" koristimo i to prepecemo. Citao sam i ja ponesto ali ako uzmem kazan nastavicu sa ucenjem, a voca nekada bude stvarno po pristupacnoj ceni, recimo pre 2 godine jabuku sam platio 4 dinara, i to ubranu posle prvog snega, lagana, puna secera a zdrava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jesenas kod frenda na Stupu pekli rakiju, kupio je oko 2 tone kruške.

Vilijams 1A klasa, uvijek kod istog voćara.

 

On rakiju peče sa svojim rođom već 5-6 godina za redom.

 

U početku im se stariji rugali ono ka djeco nije to za vas upropastićete sve.

 

E, a kad su na proljeće probali njihovu rakiju od tada niko iz komšiluka ne spominje da peče ili da je peko svoju rakiju.

 

Momci su uhvatili ruku, momački kazan, vrhunska sirovina, vrhunska obrada. Rezultat ne izostaje.

 

Takvu kvalitetu još nisam imao prilike sresti.

 

Samo želim podržati svakog u nastojanju da ima svoju kapljicu u podrumu.

Jebo sve obojeno pored prave domaće “brlje”.

Uzdravlje momci

 

 

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Još jedna velika istina, od lošeg mesa nema ni dobra čorba. Voće mora biti zrelo, zdravo i što boljeg kvaliteta. Najbolju dunju sam isekao od vrhunske konzumne veličine omanje lopte. Kajsiju i šljivu uglavnom ono što nije za pijac, a vrlo često i u džakovima dođe. To jednostavno nije to, svi mi hvlale rakije ali meni često nešto malo nedostaje da bi bila vrhunska. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam pre par godina počeo da pecem svoju rakiju (sljiva, kajsija i kruska) i po degustatirima (od ljudi koji retko piju rakuju do ozbiljnih alkosa) ocene se odlične, a prvi put se time bavio. 

Treba se samo zainteresovati i malo procitati literature. Najvaznije

Zdravo voce

Kontrolisana fermentacija ( pozeljno regulacija pH, izolacija od okoline, dodatni kvasci...) 

Izdvajanje samo srca rakije (ne treba žaliti na bacanju prvenca i patoke) 

Pravilno razblazivanje (razblazuje se destilovanom vodom do 40%  alc). 

U sustini nista komlikovano, a zanimljivo

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Valjalo bi otvoriti namensku temu o rakiji, pa da se fino prodiskutuje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: shadow 750 aero

ja pecem sam sljivu i krusku

nije to bas tako lako

kao prvo dok se skuplja voce mora da bude zrelo i nikako trulo

sudovi u koje se skuplja voce moraju da budu cisti

za sad toliko pa ako nekog zanima mogu da napisem kako ja to radim a garantujem da je moja prepecenica jedna od kvalitetnijih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Pisi kada imas vremena, mene zanima. Zanima mei moze li da se dodaje voce, tipa danas imam 50 kg i sameljem u posudu od 200kg pa za 2 dana dodam? Pretpostavljam da tonije dobro jer ce biti nejednako vrenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: shadow 750 aero

pa vidi

ja skupljam sljive o toj rakiji trenutno pisem  u plasticne dzakove

te dzakove drzim na suncu dan dva zavisi koliko moze i ne meljem , mogu dzakovi da se probuse , zavezu se obavezno i kad skupim za jed

nu kacu ja odjednom sve prespem u nju

najbolje je da se u kacu odjednom stavi voce

i tu provri svaka kaca je povezana celofanom i probusena crevom koje ide u plasticnu flasu

 

toliko do vrenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Misli te li ove jeseni peći kakvu brlju??

 

Ili voće neće valjati zbog virusa???

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja