Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E zadovoljan sam!

Eto ako nekoga zanima, sve crno "progutalo", kao da ga nema tu.

Gledao sam da ga uklopim sa bojom agregata i nogostupa.... 

8.jpg

9.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Dobar

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 14 minuta, N.F.S. je napisao:

...jer je cist agregat pola zdravlja! 

by Soiciro Honda!

 

Ja je od mila inace zovem "moja Honda" :D 

1.jpg

2.jpg

22.jpg

Sve se kasnim da te pitam za "hemiju" koju koristiš za čišćenje i nikako.

Sta za pranje plastika, sta za odmascivanje, sta za sjaj guma....?

Ako nije tajna;)

Promenio član Marko05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za metalne delove (sem diskova!!!) 3m penu u spreju, kroz nekoliko tema sam pisao o njemu, "3m clean and polish", iz Zemuna firma ih uvozi, oko 1500din je boca, trosim 2 po sezoni.
Gume samo mat!!! Sjaj znaci masno, to ne zelimo
Ceo motor kada perem (vecinom perem samo donju polovinu, hemija je ista) u fajtalicu sipam malo ferija za sudove i toplu vodu, time prskam.
Za taj donji deo motora koristim onu cetku za sudove, dugacka drska, cekinje meke (takvu sam birao).
I to je to...

Posle pranja sve vazduhom izduvam, jelenskom kozom pokupim visak, crne plastike silikonom u spreju tretiram pa prebrisem.

Tol'ko...

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 4 sati, N.F.S. je napisao:

Za metalne delove (sem diskova!!!) 3m penu u spreju, kroz nekoliko tema sam pisao o njemu, "3m clean and polish", iz Zemuna firma ih uvozi, oko 1500din je boca, trosim 2 po sezoni.
Gume samo mat!!! Sjaj znaci masno, to ne zelimo emoji4.png
Ceo motor kada perem (vecinom perem samo donju polovinu, hemija je ista) u fajtalicu sipam malo ferija za sudove i toplu vodu, time prskam.
Za taj donji deo motora koristim onu cetku za sudove, dugacka drska, cekinje meke (takvu sam birao).
I to je to...

Posle pranja sve vazduhom izduvam, jelenskom kozom pokupim visak, crne plastike silikonom u spreju tretiram pa prebrisem.

Tol'ko... emoji108.png

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk


 

Ma imam ja dosta tih zezancija, beskontaktna, vosak .... 

20210608-210952.jpg
IBB.CO

Image 20210608-210952 hosted in ImgBB

Ali nije to taj sjaj.:stabre:

Morace polirka u ruke.

Najviše me interesovalo ide na gume. Nisam znao za taj mat sjaj.

Imam ovaj sto mažem gume na kolima...

20210608-211100.jpg
IBB.CO

Image 20210608-211100 hosted in ImgBB

Ali njega nipošto na motor... 

Hvala drug.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Polirka???

Saglasan...

Sve se može kad se hoće, kada se čovek zainati!

Mukica... Mazda 6 MY2007
Pogledaš je namršteno, ona se pokrivi...

Crna perla metalik, najbolja boja...
Ali neko drugi da pere, polira, i sve ostalo radi...

faa9ac92c4669f1867a48ae84766663b.jpg2abb04ee61e80df8bebbadce50d422ea.jpgf3bec7d0b48d162b6dd8b2e2ffbbeace.jpgc559e170ce4e3eb0c9250a14e45a8d70.jpg8cdf3966236806abccfc996eaecdc70d.jpg

Recimo, razlika...




dd3179edd534bffa2dd2ddb0cfd49483.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gume (tockove uopste) samo ovim rastvorom ferija i vode, prvih 5-6 kocenja bude slabo posle takvog pranja (dok se feroda ocisti).

Resto gume, flanse, creva... Silikonom slobodno, bas tim sto imas iz lidla moze, naprskas i prebrises.

Ja koristim "presto" proizvodjaca, nije skup, trosim ga nemilice :D 

Obrati paznju da na diskove ne padne slucajno!!!

 

Ko je lelj, i mrzi ga da podmazuje, silikonom u spreju a posle pranja prskati pokretne delove amortizacije nazad (spojeve koski), sajle i opruge na klapnama gasa, uopste sve pokretne delove koje zapljuskuje voda odozdole (mesta rotacije stendera, klipove nogostupa, zglobove papucica kocnice/menjaca)

 

Da plastike ne bi skripale, delove koji se preklapaju pre montaze namazati silikonskom mascu (koristim OKS 1110, 10ml je 600 dinara)...

 

Osovine kocionih kandzi (ko ima plivajuca kljesta), osovine na rucicama kocnice/kvacila, ricne malog lancanika (ricne osovine zadnjeg tocka i utore na felni nazad, ko vozi kardan a da nije bmw), desni deo guvernala pod rucicom gasa, tretiram nekom od MoS2 masti (LM 47 naj vise, kosta oko 500 dinara/100gr tuba, svuda dostupna).

 

Osovine tockova pri montazi, pa i  same lezajeve a iako su ispod semeringa, premazem slojem lis2 tovatne masti, istom mazem lezajeve vrata.

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 10 minuta, N.F.S. je napisao:

Gume (tockove uopste) samo ovim rastvorom ferija i vode, prvih 5-6 kocenja bude slabo posle takvog pranja (dok se feroda ocisti).

Resto gume, flanse, creva... Silikonom slobodno, bas tim sto imas iz lidla moze, naprskas i prebrises.

Ja koristim "presto" proizvodjaca, nije skup, trosim ga nemilice :D 

Obrati paznju da na diskove ne padne slucajno!!!

 

Ko je lelj, i mrzi ga da podmazuje, silikonom u spreju a posle pranja prskati pokretne delove amortizacije nazad (spojeve koski), sajle i opruge na klapnama gasa, uopste sve pokretne delove koje zapljuskuje voda odozdole (mesta rotacije stendera, klipove nogostupa, zglobove papucica kocnice/menjaca)

 

Da plastike ne bi skripale, delove koji se preklapaju pre montaze namazati silikonskom mascu (koristim OKS 1110, 10ml je 600 dinara)...

 

Osovine kocionih kandzi (ko ima plivajuca kljesta), osovine na rucicama kocnice/kvacila, ricne malog lancanika (ricne osovine zadnjeg tocka i utore na felni nazad, ko vozi kardan a da nije bmw), desni deo guvernala pod rucicom gasa, tretiram nekom od MoS2 masti (LM 47 naj vise, kosta oko 500 dinara/100gr tuba, svuda dostupna).

 

Osovine tockova pri montazi, pa i  same lezajeve a iako su ispod semeringa, premazem slojem lis2 tovatne masti, istom mazem lezajeve vrata.

 

 

 

 

Detaljnije nije moglo.

Veliko hvala. :takoje:

pre 17 minuta, TAZZ je napisao:

Polirka???

Saglasan...

Sve se može kad se hoće, kada se čovek zainati!

Mukica... Mazda 6 MY2007
Pogledaš je namršteno, ona se pokrivi...

Crna perla metalik, najbolja boja...
Ali neko drugi da pere, polira, i sve ostalo radi...

faa9ac92c4669f1867a48ae84766663b.jpg2abb04ee61e80df8bebbadce50d422ea.jpgf3bec7d0b48d162b6dd8b2e2ffbbeace.jpgc559e170ce4e3eb0c9250a14e45a8d70.jpg8cdf3966236806abccfc996eaecdc70d.jpg

Recimo, razlika...
emoji23.png



dd3179edd534bffa2dd2ddb0cfd49483.jpg
 

Drugar iz kluba profesionalno radi poliranje i to nam je pola sata posla.

Ali sve sutra cu, prekosutra...

Klasika. Nikako da odvojimo tih pola sata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

@N.F.S. posto znam da isprobavas ulje na 600 km:lol3:(procitao da si skoro zamenio u temi o uljima),evo ti preporuka za Silkolen pro 4 xp.Koristim ga vec godinama od kako je @djunta radio s njim,on me i navukao na to ulje po preporuci jos na bivsoj Suzi.To ti je u rangu 7100.

Danas zamenio,doduse na tacno 4970km(nemoj sad da mi padas u nesvest:P).

Staro skoro ni dlaku nije potrosio.

 

 

20210608_154835.jpg

20210608_190823.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Drugar iz kluba profesionalno radi poliranje i to nam je pola sata posla.
Ali sve sutra cu, prekosutra...
Klasika. Nikako da odvojimo tih pola sata.
Ja ne radim profesionalno...
Ali me nekad gađaju parama...

Stavim ja i nekad KISHO keramiku, a nekad i GYEON...

A nekad kod drugara omlatimo i nešto lepo...

Dok ja ne sredim svoj studio/garažu...a43c331c2ce2b0f1947ef508e7e86999.jpg

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Izvinjavam se na OFF...

PonElo me poliranje...



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala @piki!

Gledao sam ga u Markosu skoro, hocu probati...

Pre neki dan sedim sa drugarom (srbenda ovde) i smejemo se, imao sam ultra cudnu zamenu ulja... 

Kupujem stalno po 4L kanticu istog repsola, ostaje bar pola litra po zameni. Od tih ostataka ja napuni za jednu zamenu!

Jes da sam zamenio nema jos ni 1000km, ma ko ga j@be, filter imam. Menjazaaaaa :aha:...

 

Trenutno me bas vuce da probam Liqui Moly moto program, dodje drugar (Zoki) sto radi u Plattneru, donese na poklon dva filtera za ulje, on pak prodaje Mobil ( i to me zanima samo tako :D )

 

Da vidim odakle da platim i sta da porodicu slazem! Pita me supruga, koliko to predjosmo pa menjas opet?!?

Ma sta ti je? Odgovorim..

Nakupi se kilometara cas! Ne osetis... :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 9 sati, N.F.S. je napisao:

Nakupi se kilometara cas! Ne osetis... :jee:

Ahahahahahahahahahaha,jos ces traziti od Japanaca poseban service manual zarad mira u kuci u kom pise menjanje ulja na 500 km:lol3:.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa nije do mene!

Upustvo je tako... "oces da nam motor radi dobro, molim lepo!

Moramo postovati servisne radnje.

Evo na strani 3, sekcija 11, 

"menjati kocione plocice po nahodjenju, debljinja ferode nije bitna" .

 

Ista strana ali sekcija 19, paragraf 2, podsekcija 12.4 (da joj bude teze za naci :D )

lepo, stoji

" prati i polirati i kada prljav nije, zatim sanirati mastima i silikonima eventualnu stetu koju voda moze naneti (hint sebi, proveriti PH vode)".

 

:moto1:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Trenutno gletujem zidove,plafone,srušio pola sprata,naručio nov prozor majstor mi doneo manji prozor sada treba ite rupe da zatvaram stvorio sam sebi posao.Hoću spremam se sigurno,i sa  drtommy-em sam se video i upoznao pričljiv drugar i njemu se nisam posle toga javio,žurim da završim  pa da se dam u vožnju,10 dana nisam palio motor.sigurno  ću te obići .Pozdrav tvoju porodicu.Ps:sok od zove ,mmmmm.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Tesla86

Cim sam ga video, odmah sam ga spazio :D (sto bi se reklo)

 

Listam PA oglase ujutru, to mi je ritual uz kaficu, merkam nekog BMW ili maki skuter... Kad tamo poznati motor, sretna prodaja druze! :takoje:

 

Motor deluje kompletno i pazeno, bombona! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Napravljen od prohroma "cep" lambda sonde (jos samo da je odvijem nekako). 

M12x1.25 na spoju ce dihtovati bakarna podloska...

IMG_20210617_084633.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

POzdrav, nisam stigao, završavam poslove oko garaže.

Sve mi bilo nabacano i natrpano tako da nisam pipao motor od onda a bojim se da će proći još 3-4 dana dok ne poslažem sav alat i ostalo.

Pravim novi raspored i police i ormane ubacujem tako da to sve ide kilavo i polako. Hoću da sve lepo složim i iskoristim prostor maksimalno.

Sad sam pauzirao 3 dana jer sam završavao papire i registraciju za novi skuter.

Evo jutros i to završio i sutra se vraćam u garažu. Mrtav sam umoran pa da se malo odmorim danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam ispratio to oko garaze! 

Neka je sa srecom druze, to je tvoj kutak, soba za igranje i odlaganje nasih igracaka (Ovo sam "pokupio" od @TAZZ, svidja mi se :takoje:)

 

Elem, pisah negde u nazad, nakupovao sam se H7 Led sijalica, sve ove niza klasa, do 10-15 eura komad. Sve sijaju jako (kao kratko svetlo) ali sijaju svuda!

Cim mrak padne, meni blicaju, smetam drugima a to bas ne volim, skidam odmah i vracam halogenu.

Mislim da nadjoh dobru a jeftinu! Snop jasno definisan, odsecen!

Isijava jako belo, jace od Osram night racer (koju sam komad platio vise od ove dve!)

I sada ono sto jos cini pricu primamljivijom, 2 godine garancije!!

1850 dinara PAR u wobyhouse-u.

 

P.S. Ne moze se poklopac fara nazad vratiti, strci hladnjak, ali sam debelu gumu obrezao i stavio kao prsten oko sijalice, on se nasloni na kuciste fara, sve super :D 

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
pre 51 minuta, N.F.S. je napisao:

Nisam ispratio to oko garaze! 

Neka je sa srecom druze, to je tvoj kutak, soba za igranje i odlaganje nasih igracaka (Ovo sam "pokupio" od @TAZZ, svidja mi se :takoje:)

 

Elem, pisah negde u nazad, nakupovao sam se H7 Led sijalica, sve ove niza klasa, do 10-15 eura komad. Sve sijaju jako (kao kratko svetlo) ali sijaju svuda!

Cim mrak padne, meni blicaju, smetam drugima a to bas ne volim, skidam odmah i vracam halogenu.

Mislim da nadjoh dobru a jeftinu! Snop jasno definisan, odsecen!

Isijava jako belo, jace od Osram night racer (koju sam komad platio vise od ove dve!)

I sada ono sto jos cini pricu primamljivijom, 2 godine garancije!!

1850 dinara PAR u wobyhouse-u.

 

P.S. Ne moze se poklopac fara nazad vratiti, strci hladnjak, ali sam debelu gumu obrezao i stavio kao prsten oko sijalice, on se nasloni na kuciste fara, sve super :D 

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Na prethodnom motoru sam stavio led, kod mene je isla h4 i ova sijalica je bila top pogodak.

https://www.aliexpress.com/item/32816174510.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d4VMlYH


Rastavlja se hladnjak i moguce je ugraditi je tako da sijalica bude unutar fara pa zastitna membrana i onda hladnjak da viri napolje. Prodao sam taj motor pa ne mogu da slikam.. 
Samo mora da se pazi kako se stavlja sijalica u far (raspored cipova levo/desno ili gore/dole) jer na jednom rasporedu rasipa svetlo na sve strane, na drugom daje idealan snop.. Pa pre montaze pogledati kako je stajala obicna sijalica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja