Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Mogu i ja moj da ti doteram da se igraš ovog čišćenja. One slike GPS-a što si kačio, gde je štrokav motor, to liči na moj :)

Meni su još fabričke pločice napred, 36k km, klješta skidana samo kad su se gume menjale.

 

Ovo je meni kice napravio, 3d karbon dezen. Posle sam mu opet tražio za deo gde leže tank torba, ili kaciga kad legnem, uradio sa "karbon" grafikom odštampanom na štampaču, ružnjikavo. Ja ga pitao kad nema normalnu, da mi odradi crno, ili nešto, on reko da se više na bavi tim poslom, lol.

tank.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uhhh, dooobra kilometraza za plocke!

Uravnotezen znaci vozac, na komandama blag...:takoje:

Svoje sigurnosti radi valjalo bi da ceo sistem prekontrolises.

Kiceta jos nisam kontaktirao, moram da napravim sablon oblik i dimenziju sta zelim pa da mu posaljem. 

Takodje sam zadovoljan radom bivseg clana "serbduck" Brankom. 

Ima i u deauville 700 temi kontakt coveka koji mi je za nju radio stikere, cenom povoljan, rad dobar! Zaboravih ime...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

na mom, 2010 Suzuki Bandit GSF650SA, su fabricke plocice koje jos nisu ni na pola potrosene, a motor je presao tacno 32910km trenutno.

 

koci mnogo dobro, ravnomerno, nema cudnih zvukova. Menjana je prosle godine kociona tecnost, i prekontorlisana su creva kada sam bio da menjam lanac i lancanike u novembru kod Joce (profimoto)

 

mislim da su plocice vise pokazatelj stila voznje nego predjenih kilometara

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650
5 hours ago, N.F.S. said:

Drugari, predsezonska kontrola i ciscenje kocionog sistema je veoma bitna!

Kako za bezbednost tako i za opsti ugodjaj u voznji.

Primete se eventualna ostecenja, defekti a i lepse se osecas kada znas sta si uradio.

Posto sam sistem pred zimu detaljno isprao i izmenjao gumice sada cu samo cistiti, rastaviti nosac plocica i plocice, te lim koji plocicama ne dozvoljava da zveckaju i klaparaju.

Klipove drukanjem "isterati" do pola (u ispravnom sistemu klipovi izlaze kao u ogledalu, nije strasno ako i neki blago kasni, nema otpora. Pridris onaj preko puta i druknes).

Licno perem, 3m aktivnom penom, ispiram vodom, perem ponovo WD40 sprejom (od ovog 3m sve pobeli, "presusi metal" ako znate na sta mislim)

Zadnje, a pred sklapanje "brake klinerom" koji imam (texaco trenutno), on lepo odmasti.

Srafove i resto takodje oprati, plozice blago presmirglati. Na srafove koji kljesta na mestu drze po kap plavog lepka za srafove na navoj :D

Odoh da napadnem drugu stranu :D 

Budite bezbedni drugari :takoje:

IMG_20210305_162413.jpg

IMG_20210305_162455.jpg

IMG_20210305_162514.jpg

IMG_20210305_163604.jpg

IMG_20210305_163609.jpg

IMG_20210305_163639.jpg

IMG_20210305_164624.jpg

IMG_20210305_165256.jpg

IMG_20210305_165314.jpg

Svaka ti cast kako odrzavas motore, tolika posvecenost detaljima i svakoj sitnici, stvarno treba imati volju odrzavati na ovakav nacin motor. I kako ti nije zao na kraju da prodas motor kad ga sredis ovako? Vozim isti auto vec 11 godina i vec odavno zelim da ga promenim ali i kod mene je manje vise svaki detalj sredjen i onda mi je zao da prodam takav auto i da opet krenem u sredjivanje drugog. Tebi se stvarno divim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

NFS video sam nedavno tvoj Z750 na oglasima, odmah sam prepoznao. 

 

Ima nas dosta koji volimo da lickamo i odrzavamo svoje motore, samo sto neko ima dosta vise znanja oko servisiranja pa moze dosta toga sam da uradi i sredi.

A imas ljudi kao moj brat koji mi da auto da mu odem staviti zimske gume na auto, dodjem tamo a on vozi auto na 3 gume 14ke i jednoj 13....ne zna,...

Promenio član Motorcyclist
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 7 sati, nemanja2468 je napisao:

Svaka ti cast kako odrzavas motore, tolika posvecenost detaljima i svakoj sitnici

Kao prvo hvala na lepim recima, to sam ja, drugacije ne mogu!

Istim zarom sve radim kao i u pocetku druzenja sa dvotockasima, tomos automatik, i bt50 sam na drugi sprat u stan peo kao osnovac, pomogne mi neko a sam "isterujem"!

Skoro mi Majka prica, tamo 1997 (15 samo godina imao), ona u bolnici, problem sa plucima, senka (srecom nije maligno, tada to nisam razumeo) ja dodjem i trazim novac za javu 175! Svakog dana je plakala, ide u u Sr. Kamenicu na operaciju, kaze (sada) ne znam da li cu se vratiti a tebi dajem novac za motor da ti zelju ispunim! (Dilema, cini li mi medvedju uslugu i daje nesto cime se mogu povrediti ili ne ispuniti zelju a svoje stanje ne zna).

Bogu hvala! Oboje smo dobro :D 

 

Do tih granica moja ljubav prema motoru ide, tacnije nema granica! Meni je taj rad oko njega kao kada sednes uz dobar film, opustis se i razonodis... Mogu satima oko sitnice da se zamajavam, razmisljam o tome i radim.

Relaksacija u pravom smislu reci, pa nagrada u smislu osecaja kada zavrsim!

 

Vidim da si iz Nis-a druze, secas li se kada je prosle godine kod vas bila ona kisa i poplava? E po tom sam se vremenu dovezao do Ivice (Stiv design) da mi sediste odradi :D

Pre one velike uzbrdice sa cije leve  strane se vidi stadion Cair voda je bila preko polovine tockova :D.

Juce bas sedim sa @srbenda i on me pita,

- Zasto si mom komsiji ponudio motor u zamenu (gsx1250fa u pitanju) ima dostta posla oko njega!

Bas zbog toga, odgovorih :D 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dalje :D 

Diode (preko blicera) u kofer!

Kao sto se vidi postoji i predvidjeno mesto za diode (traka, 50x50 LED), tu je i rupa za kabl.

Dvopolni dzek skriven iza nosaca kofera, preko blicera i donje stop svetlo (snmak kasnije).

Kofer "pokrije" stopaljku dobrano, ovim se dodatkom (nadam se) zaustavljanje jasnije drugima naglasi.

 

IMG_20210307_121153.jpg

IMG_20210307_123041.jpg

IMG_20210307_123059.jpg

IMG_20210307_134800.jpg

IMG_20210307_134834.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 7.3.2021. at 14:15, N.F.S. je napisao:

Dalje :D 

Diode (preko blicera) u kofer!

Kao sto se vidi postoji i predvidjeno mesto za diode (traka, 50x50 LED), tu je i rupa za kabl.

Dvopolni dzek skriven iza nosaca kofera, preko blicera i donje stop svetlo (snmak kasnije).

Kofer "pokrije" stopaljku dobrano, ovim se dodatkom (nadam se) zaustavljanje jasnije drugima naglasi.

 

IMG_20210307_121153.jpg

IMG_20210307_123041.jpg

IMG_20210307_123059.jpg

IMG_20210307_134800.jpg

IMG_20210307_134834.jpg

Posto imamo isti i kofer:lol3:,pravi jos jedan komplet,pa cim grane sunce dolazim,placam materijal,ruke i vreme u kafani posle radova:takoje:.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam njegov segrt! :D 

Da, voljan je da oko motora radi, cisti... Dam mu krpicu i zna da onu koju je oko agregata koristio ne sme na vizir ili farbu :D 

Ume da komande aktivira odavno, sta mu kazem... Zna da nije igracka! 

 

IMG_0005.JPG

IMG_20180509_101853.jpg

IMG_20191002_101847374.jpg

IMG_20210307_174503.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@N.F.S.

 

Sta si ubacio da onako treperi?

 

Ja sam kupio preko alija onaj "automat". Ali ne blinka tako. Ide 3xbrzo, 3x malo sporije 3x sporo i stane. Ovo mi se svidja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imas vise komada tih kontrolera druze, ti si ubacio kao sto sam na kawu ugradio... Sada cu ti naci link, ima vise vrsta treptanja, na suzani onaj koji, dok god drzis kocnicu blinka brzo po tri puta...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, N.F.S. said:

Imas vise komada tih kontrolera druze, ti si ubacio kao sto sam na kawu ugradio... Sada cu ti naci link, ima vise vrsta treptanja, na suzani onaj koji, dok god drzis kocnicu blinka brzo po tri puta...

 

 

Meni isto ovako sija, samo sam ja na kufer stavio. Kupio taj automat kod alije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
On 3/7/2021 at 2:15 PM, N.F.S. said:

Dalje :D 

Diode (preko blicera) u kofer!

Kao sto se vidi postoji i predvidjeno mesto za diode (traka, 50x50 LED), tu je i rupa za kabl.

Dvopolni dzek skriven iza nosaca kofera, preko blicera i donje stop svetlo (snmak kasnije).

Kofer "pokrije" stopaljku dobrano, ovim se dodatkom (nadam se) zaustavljanje jasnije drugima naglasi.

 

IMG_20210307_121153.jpg

IMG_20210307_123041.jpg

IMG_20210307_123059.jpg

IMG_20210307_134800.jpg

IMG_20210307_134834.jpg

Isti kofer imam Nenade, jel si ovo ti nesto pravio ili odnekud porucio? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
15 hours ago, N.F.S. said:

A ovo je ustvari za stop svetlo, dal ima negde kod nas da se poruci, jer ako porucim sa Alija stici ce krajem sezone :jee:

 

Edit:

Nadjoh ovo ne znam jel moze... 

https://m.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/styling-i-tuning/modul-za-treptanje-stop-svetla-strob-kocnica/oglas/110716390#start

 

 

https://m.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/sijalice-led-diode-i-trake/strob-kontroler-modul-za-led-trece-stop-svetlo/oglas/100158775#mhs0-1615421634693

 

Promenio član filipfg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pozdrav druze, da to je to! Ali ne zaboravi da je to blicer/kontroler za LED svetlo. 

Ako hoces da i u repu blica, fabricku sijalicu moras zameniti za onu led tipa, i to ne bilo kakvu. 

Kontroler nema snage da blica neku jacu CREE ili COB led sijalicu, super radi sa SMD. 

Slikacu ti kasnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

A za u kofer kupis SMD traku, na slici je sa diodama smd tipa, velicine 50x50 (tako trazis). Kupuje se na metar i nije preko 200 dinara, sam konrtoler iz kine jos toliko. 

Treba oko 1,5m kabla (2x0.50 tako trazis), ja koristim tekstilom opleten, em je lepo em dodatno izolovano, i jedan musko/zenski dzek (kada kofer skidas). 

Kabliranje unutar kofera "vodis" kuda nece smetati i na svakih 10ak cm "uhvatis" crnim toplim lepkom. (iz pistolja onaj, kupis crni patron i pistolj, oko 1000 din su oba).

Pozzz Nenad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja