Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 44 minuta, Tesla86 je napisao:

 

WWW.BOONSTRAPARTS.COM

Boonstra Parts is the website for Suzuki GSX 650 F 2008-2012 (GSX650F CJ1) Footrest Bracket Rear Right

Kod holandjana imas dosta toga, ali u slucaju da nemas nikog ko bi mogao da pokupi u evropi mislim da se ne isplati. Robu salju DHLom i za manje od nedelju dana je kod nas. Ako narucujes samo ovaj deo izacice dosta skupo 40+40ptt i jos ako te oderu nasi na carini to je 30% plus nekih 3000din DHLu za spediciju. Ja sam porucivao delove od njih ali iskreno isplati se ako uzimas nesto sto ne mozes kod nas da pronadjes ili porucis vise delova pa kada podelis transport i spediciju izadje te jeftinije.

Hvala ti brate na ovome,najbolji drugar sa faksa mi je u Holandiji:jee1:,zovem prvo ovog Gagija sto je NFS napisao,ako nema narucujem ovo iz Lalingrada,hvala ti puno:takoje:

@N.F.S.hvala ti:takoje:,ne znam ima li smisla cimati coveka nedeljom ili da sacekam do sutra-ti bar znas kad ti crv ne da mira:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slabo se kada javlja i radnim danima!

Moras uporan biti ali ima dosta rasturenih motora. 

Ovo je isto "3t racing" (za one koji ne znaju). 

 

Urednistvo ako misli da nije prikladno neka link obrise, ne stavljam u svrhu reklame vec da pomognem kolegama, ima dosta delova, povoljnih...

 

WWW.MOTODELOVI.NET

Moto delovi i oprema. Prodaja novih i polovnih delova za skutere, cross, sportske i offroad motore.

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 34 minuta, N.F.S. je napisao:

Slabo se kada javlja i radnim danima!

Moras uporan biti ali ima dosta rasturenih motora. 

Ovo je isto "3t racing" (za one koji ne znaju). 

 

Urednistvo ako misli da nije prikladno neka link obrise, ne stavljam u svrhu reklame vec da pomognem kolegama, ima dosta delova, povoljnih...

 

WWW.MOTODELOVI.NET

Moto delovi i oprema. Prodaja novih i polovnih delova za skutere, cross, sportske i offroad motore.

 

Sad tek videh kad si postavio link da je to isti covek kog sam zvao,prosle godine nije imao nije imao-culi se par puta,probacu sutra ako mu se sta pojavilo,ako nije ostaje Holandija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Drugar u Nl narucio,nada se dolasku u aprilu,hvala kolegama na trudu i pronalasku.
Naravno pivo i hrana se podrazumevaju,zaboravih
8bf0d2e50ebe4de85eb60b606408f0ac.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT
4 hours ago, N.F.S. said:

I ja sam vredan bio :D

Oprao u UZ kadici davac stepena prenosa (GPS "gear position senzor" ) i malo ocistio lancanik nazad... Vozio po kisi, usr@o sve :D 

 

Hmmm, teras me opet da rasturam motor :D
Kakvi su rezultati sa neutralom, posto je senzor poznat po tome da ne pokazuje N uvek (kod mene gotovo nikad) ima li pomoci oprati ga u kadi. Sta si koristio kao rastvor za pranje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ehhh... stara suzanina boljka!

Kod mene je pocelo a sa ovim hladnim vremenom da ne pokazuje "0" kada sam u neutralu.

Zeleno "N" svetli bez problema.

Za sada radi, napravio sam koji krug po gradu, rano je za neko pisanje.

Sve resto brzine prikazuje normalno i cujem da saltovanjem pomera klapne usisa.

Kataloski broj prekidaca koji  ovu gresku (valjda) nema (pusti ulje u sebe pa promeni otpor) je 37730-18H02 (01 je na kraju starog dela) i kosta nesto preko 13000 dinara.

Onima kojima ne radi pokazivanje ni zeleno N (neutral) ni 0 na displeju pomogne trenutno spustanje stendera koji deli signal sa neutral pozicijom prekidaca (evo sema, diode ne dozvoljavaju "mesanje" posto samo u jednu stranu signal ide)

Pretpostavljam da kada se stender spusti razlika u potencijalu bude merljiva pa se na tabli "upali" ovo sto izostaje.

 

Tecnost sam koristio ovu za dizne, 5 minuta na 45 stepeni. 

Verujem da je ovo ciscenje kratkog veka, brzo ce se uljem napuniti ponovo... Javljam svakako sta se desava.

 

Dodje mi da gornji deo prekidaca napravim malo bolje, sa kvalitetnijim resenjem. Necu trpeti ovakvo ponasanje sigurno :D 

 

download.jpg

IMG_20210207_195617.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako neko ima skroz crknuti prekidac o kome pricamo a da ga hoce donirati zarad viseg cilja :D tu sam!

Probe radi bih napravio od metala ovaj pokretni deo sa kanalom za o-ring gumicu koja ce dihtovati o telo prekidaca iznutra.

Kuglica lagera sa oprugom da kontakt pravi, masu bi dobijalo preko pina koji u osovinu ulazi.

Ideju imam :D, valjalo bi nabaviti kuciste prekidaca (sa sve stampom odozdole)

 

P.S. Ovo je zlotvor iznutra :D 

 

IMG_20210207_202814.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Posto sam letos izgubio plasticni poklopac sa jedne strane, ovo malo cudo na sredini rama, resio da napravim isti sa malim izmenama u dizajnu.  Ostalo je samo da se jos prefarbaju, cini mi se da ce biti lepsi kada se predju crnim mat. Ako nekom zatreba 3D model za print saljem na mail.

04.thumb.jpg.7c49cb35085ace6dcd4aaba8f0888558.jpg03.thumb.jpg.614c81da85128fb8429150c91f1b303c.jpg02.thumb.jpg.46b24e4ba5ac40d3950b678ca19783d4.jpg 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Hvala, evo linkova ka stl i obj fajlovima, ova dva fajla podrzavaju svi 3D printeri. Ako nekome zatreba moze da ih iskoristi, naravno ako su potrebne neke izmene tu sam ;)

https://1drv.ms/u/s!AgCgpi1Vg-3cvmg8mw4WOWpoALag?e=Z084yP

https://1drv.ms/u/s!AgCgpi1Vg-3cvmcTofAJJTXuXI-N?e=tmGfWm

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S
On 2/7/2021 at 8:29 PM, N.F.S. said:

Ako neko ima skroz crknuti prekidac o kome pricamo a da ga hoce donirati zarad viseg cilja :D tu sam!

Probe radi bih napravio od metala ovaj pokretni deo sa kanalom za o-ring gumicu koja ce dihtovati o telo prekidaca iznutra.

Kuglica lagera sa oprugom da kontakt pravi, masu bi dobijalo preko pina koji u osovinu ulazi.

Ideju imam :D, valjalo bi nabaviti kuciste prekidaca (sa sve stampom odozdole)

 

P.S. Ovo je zlotvor iznutra :D 

 

 

Pisao sam već o ovom problemu sa GPS-om, veći je problem kad počnu da brljave druge brzine, pa motor radi sa pogrešnom mapom.

Ja sam isto imao problem samo sa neutralom, ali od kad koristim Ipon Katanu, taj problem više nemam, a novi GPS, poboljšani mi stoji već 2, 3 godine u fioci.

Meni se problem javljao samo posle dužih vožnji, kad je motor potpuno zagrejan.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kod mene za sada ok, nisam se uspeo voziti zbog ovih hladnoca ali ovako u mestu radi.

Merio sam otpore izmedju roze i crnobele zice, sve je u toleranciji, kada je u neutralu plava i crnobela u spoju, sve znaci kako treba.

Letos mi je sve radilo kako treba, sa ovim hladnim vremenom je poceo da ne prikazuje "0" u netralu, zelena lampica svetli bez problema.

Merenjem otpora sam ustanovio da u poziciji "neutral" imam ocitavanje (koje ne treba tu biti) i to sam povezao sa eventualnom naslagom untar kucista prekidaca.

ECU to nije "ocekivao", voltaza nije "ni za prvu ni za drugu" brzinu pa je odlucio da ne prikaze nista :D 

Cak ako se u ociscen i radno ispravan "gps" prsne WD40 ili k2 kontakt cistac i to malo otpora koje unese zbuni racunar.

Odgovara mu ciscenje sprejom namenjenim za ciscenje kocnica npr, ili karburatora... Ono sto ne ostavlja trag za sobom.

 

UZ kadica je ocigledno ocistila to sto je smetalo, sve je u funkciji kod mene :D

P.S. Hvala za savet sto se ulja tice! Kog viskoziteta katana i koliko je motor presao?

Hvala, Nenad :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Katanu sam uvek uzimao 10w40.

Mislim da je kod mene uvek bilo da kada ne svetli neutral, ni nula nije na pokazivaču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
On 2/7/2021 at 8:11 PM, N.F.S. said:

Ehhh... stara suzanina boljka!

Kod mene je pocelo a sa ovim hladnim vremenom 

Pocelo i kod mene(sv650 2016), malo se premislja pa ipak pokaze brzinu (obicno kod prve i druge brzine). ELF 10/50 polusintetika, a sada Yacco 10/50 sintetika i cini mi se da je nesto bolje ali opet... Dali mora da se ispusti ulje da bi mogao da se promeni senzor, mislim, kad crkne.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kod tebe je (po internetu gledam) drugaciji tip GPS-a, u principu isto ali drugacije spakovano, jeftiniji je i dooosta ga modela koristi (i yamaha koristi takav).

Elem, nalazi se negde oko malog lancanika posto mu masa/kontakt ide direktno preko oprugice iz selektora menjaca.

Odvij, ocisti prvo smirglom 1200kontakte (i metalni pin koji ces izvuci iz selektora) te razvuci blago oprugicu koja ide u rupu pre pina.

Operi alkoholom i osusi pre sklapanja, trebalo bi da radi normalno posle ovoga.

:zdravo:

s-l640.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 22 sati, Boqy je napisao:

a novi GPS, poboljšani mi stoji već 2, 3 godine u fioci.

Bi li prodavao taj sto odmara u fioci i po kojoj ceni?

Zlu ne trebalo :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala na odgovoru, ima li vidne razlike taj unapredjeni gps? Mogu li ga prepoznati po necemu karakteristicnom... Prosle sam godine cistio na Bking-u prekidac, po papirima treba da je noviji tip ali vizualno je indentican starom :stabre:

 

Svakako necu trpeti da polovicno radi, za sada je ok, reaguje i radi kako treba... Na wemoto 106 funti, bezobrazna cena!

P.S. Ako odlucis da nov kod sebe ugradis ti mi javi za taj stari koji skines, kupio bih, imam (mislim) ideju za resenje problema kod tih prekidaca... 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da podelim sa nasom zajednicom :D 

Drustvo, mislim da imam resenje problema zvanog "GPS" (gear position sensor)! Vecina ga suzukija ima i verujem da cu koristan savet dati!

Posto vidim da su novi dostupni nije mi problem da rasturim svoj senzor (pa sta bude!)

Merenjem sam ustanovio da je u okviru specifikacija, znaci da mehanicki negde ima problem.

Polako dremelom obrusio centralni pin koji klizac drzi i odmah video krivca!

Sredisnji pin koji kliza i preklapa kontakte se pojeo.

Mesing koji je samo kirnerovan "progledao" sto bi se reklo.

Slike govore vise od reci, od parceta 4m2 zice napravio novi pin, lim zabusio i kontakt zalemio sa druge strane.

Sve sklopljeno, podloska koja sve na mestu drzi (na centralnoj osovini) zalemljena!

Da je nov do 5000 dinara ne bih se zezao, ovako.... 

 

E pa sredite svoje prekidace (ko zeli :D )

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Ovo je super samo eventualno jedan problem mozes da imas. Bakar je jos meksi od mesinga pa ce se mozda mnogo brzo pojesti ali i nije neki veliki problem jer lagano mozes da razlemis i opet napravis isto. Uostalom videces, ako se pojede brzo napravis pin od mesinga i zamenis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ispraticu situaciju, hvala na savetu!

Bakar je pun materijal (od zice), standardni kontakt je bio mesing kirnerovan odozdole...

Malo sam pozurio, ako bude potrebe napravicu od mesinga pin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Novi spolja izgleda identično, promena je očigledno unutra.

 

Kod tebe to izgleda baš pojedeno, u odnosu npr da drugi neispravan sa slike, sa stranih foruma. Ti si jedan kačio ovde.

Tu ima podmazivanja, i ne bi trebalo baš tako da se pojede, na novum su verovatno tu nešto i unapredili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala, ovom trosenju sam i ja vrv doprineo, u prekidac sam ubrizgao (pre otvaranja/rasturanja) purol pastu i vrteo do besvesti rukom u nadi da cu ocistiti kontakte.

Sve to isperem sprejom i u UZ kadici.

Mogu se kladiti da su i u novom tipu samo jaci kontakt stavili, ne ovako suplje.

Brdo suzukija vozi ovakav prekidac/senzor, oni koji nemaju prikaz stepena prenosa na tabli nisu ni svesni da im motor brlja mape...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 39 minuta, N.F.S. je napisao:

 

Brdo suzukija vozi ovakav prekidac/senzor, oni koji nemaju prikaz stepena prenosa na tabli nisu ni svesni da im motor brlja mape...

 

Ako brlja mape jel to moze da uzrokuje povecanu potrosnju,losije ubrzanje i dr? Ili moze dugorocno da bude vecih problema?

Promenio član Eol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja