Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 269 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Nekoliko rečenica i utisaka o ovom motociklu iz perspektive početnika i pridošlice iz maxi scooter sekcije. 

Iskoristio protekle lepe vikende za vožnjice po Srbadiji nam. Motocikl me oduševljava upravljivošću i snagom u svakoj situaciji.

Ne gledam mnogo u kom sam stepenu prenosa kada se odlučim na preticanje, vibracija nema, u subotu sam lagano preko 500km prešao i nisam imao nikakve nus pojave, osim što su leđa malko zatezala. Kao da je stvoren za magistralu, išao sam malo lošijim krivudavim putem i tu ili nije godilo Suzani ili meni, trećeg nema :)

Što se zaštite od vetra tiče na nogama perfektno, u gornjem delu mi vetar udara od vrata na gore, ajde što duva u kacigu mi ne smeta, ali ni grejač vrata ne pomaže dok se ne zalegne malo. 

Sve je to nebitno dok je meni osmeh na licu dok vozim solo, Suzani bih možda i sidu oprostio, ali moja suvozačica odmerava, skenira i pridikuje. Juče obrnuli oko 150km u paru i imam utisak da nije to motor za dvoje na duže staze, što nagoveštava da ću morati da nađem alternativu. Koliko je uživala na hebenom Bevu koji po meni uopšte nije udoban skuter, toliko kuka na Suzanu. Meni isto nije najprijatnije da nosim deo pritiska na leđima. Mladu neću menjati jer u današnje vreme starleta, instagram i tik tok golih si*a i dup**a pronaći kvalitetnu osobu, prijatelja i domaćicu je velika stvar. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Verovatno bi se popravio utisak ukoliko bi ubacio podizače kormana - meni je malo smetalo što je korman ravniji što se, posledično,  manifestovalo pritiskom na ramena, pa sam ubacio SW-Motech podizače od 25 mm. Ili, eventualno, da vidiš da li su sajle dovoljno duge da se stavi korman od 1250F jer je malo viši. Sedištu ne bi mu smetalo da se malo "preparira" memorijskom penom ili gelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Podizaci su vec na motoru ali se devojka vrv drzi za drzac na rezervoaru... On je tu samo dok sedis i cekas semafor da imas gde ruke :D 

Ona da se drzi iza ledja svojih i neces osecati da je tu uopste, sediste je vec radjeno, dva puta kod mene, sadnji/suvozacev deo je prosiren za 3  a produzen za 6 cm.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo slika drzaca, nema komfora tu ako se drzi suvozacica. Polozaj je takav da se bukvalno onaj na zadnjem sedistu ne oseca... (ako se drzi iz svojih ledja)

rr.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Aaa, to je tvoj bivši motor - onda ne sumnjam da je sve odrađeno do perfekcije... :D  Ostalo je samo da malo posumnjamo da se radi o princezi na zrnu graška, na suvozačkom mestu. Tu leka nema, i moja supruga je takva - ni jedan joj motor još nije bio udoban, posle sat vremena vožnje počinje žalopojka. :rolleyes:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Sad gledam na ovoj slici koliko ima manje "mesa" na suvozačevom delu sedišta kod mene, u odnosu na ovo tvoje, prerađeno.

 

1000007369.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala na lepim recima, da se malo priviknu i top.
A ako ne, niz vodu! Kupuj drugo...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 269 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Nema šta više da se dorađuje na ovom motoru, sve je NFS to doterao. Stanem na pumpu da natankam mašinu, ljudi zastanu i gledaju u motor, neki dan kaže mi kumica jbt nov motor, rekoh nije ima 10 punih godina :) Kad sam solo je sve tamanica, položaj sedenja, snaga, upravljivost. Probali juče obe opcije, držala se napred za držač na rezervoaru, posle za držač pozadi mnogo bolje se oseća, ali opet kaže vuče je inercija napred, čupa ruke. Ima i šta, pre bih dao kenguru da me nabode nego njoj.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, vucko23 said:

Probali juče obe opcije, držala se napred za držač na rezervoaru, posle za držač pozadi mnogo bolje se oseća, ali opet kaže vuče je inercija napred, čupa ruke. Ima i šta, pre bih dao kenguru da me nabode nego njoj.

 

Probaj 

 

71ZJReXtx8L._AC_SL1000_.jpg

 

 

Samo dobro pritegneš, da ti se ne pomera u stranu. I ne preterujuj sa ubrzanjma. :) 

Promenio član MOTOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Meni je žena kao suvozač na GSX650F-u jedno deset godina.

Ni jednom se nije žalila na položaj sedenja.

Prošle godine 4,000km po Italiji, nisam je ni osetio sem oštrijeg kočenja.

Ne drži se ni malo, ruke drži skoro sve vreme na svojim kolenima ili koferima.

Promenio član ZEMZEM
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Eh, ima tu nešto i do tvoje vožnje. Fluidno, ujednačen tempo, predvidiva vožnja a sigurno i gospođa aktivno prati saobraćaj. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa da, dosta zavisi od suvozačice, neke baš nemaju osećaja... a neke ko što reče kolega ZEMZEM skoro ni ne osetiš da su na motoru, možeš da krivinariš opušteno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Tačno tako, kad smo se upoznali imala je 17god. i sela prvi put na motor i od tada nema straha.

Ima poverenje u mene, ponekad me uštine kad krenem da se utrkujem sa nekim, onako nesveno ruka sama daje gas :aha:.

Stvarno je ne osetim u krivinama.

Imamo jednu anegdotu od pre jedno 5-6god. Prošla zima, malo se ugojili oboje i oprema malo tesna.

Ona obukla Dig pantalone koje su malo ne rastegljive i pritiskala me kolenima sve vreme vožnje.

Krenuli do Drine i uzeli prenoćište u smeštaju Bok na Drini.

Ja silazim sa motora a kukovi me otkidaju i tu ja ukapiram da je to zato što nije mogla lepo da drži noge već me je pritiskala.

I dan danas se smejemo tome. U povratku je obukla farmerke :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja