Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sija nesto pred kucom, reflektuje kroz venecijanere!

Otvorim vrata (ono kao kada u starim SF filmovima slecu vanzemaljci :D ), pokrivam oci, da ih od bljestavila zastitim...

... kad ono moja Suzana! Zove da se provozamo...

 

- Pa bas si luda, po ovoj vrucini?!?

Ispunio joj zelju, sve se od radosti na tocak propinje :D 

20210707_173303.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hehehe, izujedase me osice, vratih se sa drugarom kuci (on vozi dukca s2r, nema nikakvu zastitu), cudi se covek kako me uvek izujedaju!

Svake godine imam bar 10 uboda, cak i skuterom kada idem, onako skriven iza vizira, uleti mi u rukav i izujeda :

Sada me jedna izujeda, od vrata na nize... Cetiri uboda.

Nisam je povredio, skidoh majcu i odlete.

 

Elem, predjoh vec 6 "iljada suzanom :D 

 

20210707_174305.jpg

20210707_174354.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Preduzeo sam korake vec! Suzanu sam oglasio, zelim je zameniti za maksi skuter (da i Marina moze do posla njime) a sebi cu preko zime da uvezem bmw1150rt!

I da ga polako do proleca sve rasturim i sklopim :D 

Ako cujes za neki valjan skuter ti javi (integra, silverwing...)

Suzana je kao casa sem onog pada u desnu stranu (pao Darko 2015 godine, on je i sanirao lepo)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije da je trebalo ali kako kaze stara poslovica

"Od laka glava ne boli! :D "

 

Matirao blago sivim "skocbrajtom" farbu na nosacima zadnjih nogostupa i bacio dva sloja mat laka :D

 

D"ima! 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Potseti me google photos :D,

danas nam je godisnjica...

 

Ako se ponavljam izvinite, prica oko kupovine sledi :D

14.07. prosle godine prodam Hondu, motor uvek kupujem isti dan ili ako je bas kasno sutra!

Nikada nisam imao takta da nesto trazim, obilazim Srbiju, nadjem 100mana, sta kupim to mi je :D 

Oglasi, obelezim 100km oko sebe radijus, medju prvima pretraga izbaci GSX650F!

Mmmm svidja mi  se, ne gledam dalje, agregat je legenda, atraktivan izgledom, nije "cucavac"..

Pozovem, pretstavim se i popricam jedno 3 minuta sa (sada bivsim) vlasnikom Darkom. Kaze, od 2010 godine je kod njega, svaki je km on njome napravio, pozove se na neke ljude iz Jagodine, pogodi se da ih znam, odradio "bekgraund check" dobio pozitivne odgovore.

Kazem preko telefona, kupljeno!

Zatvaram oglase, ne gledam dalje da sebi ne otezavam.

 

15.07. 2020 :D 

Zovem drugara da me do Jagodine odveze, taksista je pa smo "sluzbenim" vozilom i isli (taksi auto).

Nadjemo Darka, kuca na samom kruznom toku ka Cupriji, docekali nas domacinski (kao i svuda gde nije velegrad), prvo druzenje, nudjenje svega i svacega... A mene uhvatio neizdrzzzzz.

Hocu da budem kulturni gost, onaj koji ceni trud domacina aliiii, isteruj motor covece! Izgoreh...:D 

Tu ti se prvi put videsmo, izgurava je on u dvoriste, sunce, cakli se (u glavi scena kada zanosna plavusa, zabacuje zlatnu kosu dok plazom seta, vidis samo siluetu posto je sunce iza, sa sve sloumousnom Bog te tvoj! :D )

Upalim, sednem... Udobna mi je, kazem Marini da mi kacigu donese i odem da probam, tamo ka Paracinu.

Eto me nazad, kroz kruzni tok i stanem tu na ulici, mahnem supruzi da dodje, voznja u dvoje sledi :D

 

Da skratim, kupio, doterao kuci!

Dolazi drugar, onaj sa taksijem, kaze, 

 

-Da si video paniku kada ste oboje otisli, kaze covek, "Ovi se ne vratise" :D 

Video je taksi, verovatno pomislio da se i ne poznajemo!

Pokazao mu je kovertu sa novcem, za njega spremnu, objasnio mu da smo prijatelji,  tada se smirio! 

Bio je ubedjen da mu otudjismo vozilo :D 

 

Ovekovecen nas susret..

 

20200716_104949.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Narucio neki dan ulje iz "Centar S" radnje, da popunim kutiju svasta nesto sam iz Mannol programa klikno :D, masti, silikone, sprej ovaj/onaj i medju pomenutim "cistac dizni". 

Hajd, sve je jeftino (pa i on), narucim...

 

Setim se juce da ga porucih, nadjem  u kutiji :D 

Da uspem, preventivno, neka cisti, uputi kazu 300ml na 30L goriva. 

Posto u rezervoaru imam oko 15L, odmerim u plasticnu casu polovinu boce.

Dok sam usao u kucu po kljuc za rezervoar, ovo sretstvo je istopilo casu i musemu na stolu pod sobom skroz uljigavilo, boju skinulo!

Neka bude za 10 sekundi..

 

Pazljivo rukujete, staklena menzura potrebna!

 

 

20210717_161006.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sredjujem slike na google nalogu pa naletim na ovo, mislim da nisam "kacio"... Mozda nekoga zanima kako izgleda "polutka" kocionih kljesta.

Ovo je bilo rasturanje i pranje pred slanje u "Sigurnost" Zr... :D 

 

23.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drustvo, mala pomoc potrebna, ima li ko slomljenu rucicu kvacila? Drugar imao peh banditom 650, rucicu imam ali fali deo do lonceta sto ide...

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Sad tek video,ako bude aktivirana potraga imam ja negde u garazi,vracam se u ponedeljak iz Bosne.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Objasnjenje sledi!

Necete verovati da ovaj posao od 10minuta moze preporoditi voznju... Kvacilo ce biti bukvalno 50% mekse pod rukom i komfornije zbog nize pozicije.

Ovo sto kuckam vazi sa gsf 650/1250 i gsx650/1250 :D 

 

Skinete rucicu kvacila, m10 prvo maticu odozdole pa m8 osovinu odozgore. Ocisti se lepo pre radova.

Izvuce se/ iscuka pazljivo mesingana caura koja rucicu i deo sa slike zajedno drzi (lako ispada), kada se delovi rasture, obrati se paznja na oprugu, da se  ne zagubi, ona sve to napeto drzi.

 

Ovo sa slike, obelezeno crvenom bojom (ima i fabricka strelica) treba obrusiti za 3mm, ne vise! 

Naj lakse je odraditi na sledeci nacin, ceo se krug obelezi markerom i brusi ravnomerno dok se ne skine boja, ponavljam, obratiti paznju da se ne obrusi vise!!!

Aluminijum je i cas se pretera.

Brusenjem da se zadrzi i ugao postojeceg dela.

Sledece, na mesto obelezeno plavom bojom treba dodati onoliko koliko se sa druge strane obrusi.

Taj deo prekidac gura, bez tog "klika" nema paljenja!

Kod sebe sam epoksijem zalepio parce plastike, ovde na slici je razbusena rupica fi2 i u nju uvijena glava holsrafa (skracen holsraf, mozda oko 3-4mm navoja ostalo, te je dubine rupa) .

Kada je kvalitetan epoksi nema brige, ne bih lepio drugim lepkovima mada na tom mestu nema neke sile, samo prekidac stisne.

Vratiti nazad oprugu u rucicu, spojiti dva dela caurom, podmazati osovinu i uzivanjeeeee!

Ko odradi neka utisak napise, znaci po mom subjektivnom osecaju 50% mekse.

IMG_0106.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 17 sati, N.F.S. je napisao:

Potraga se obustavlja, Shoyyka ce donirati deo!

Uzdravlje drustvo.

@N.F.S. nisam video da si "odjavio"potragu pa sam sinoć malo rovario po garaži u potrazi za mojom, polomljenom ručicom... Čuvao sam je, takvu slomljenu, par godina ali da sam je zimus švićnuo na đubre. Barem sam našao desnu polugu (prednja kočnica za 650/1250) pa ako nekome treba da zna da je njegova, uz jednu SMS poruku 1032 na BUDI HUMAN (3030). To je za malog Boška Gugletu iz Novog Sada koji, takođe i nažalost, boluje od spinalne mišićne atrofije.

Promenio član DraganNS
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 21 sati, N.F.S. je napisao:

@piki

Cek da iskopiram iz druge teme sto sam kucao pa probaj piki! Da vidis ugodjaj :D 

Provozaj se sa gospodjom do Mitrovice,pa dok zene budu pretresale svoje stvari ti i ja mozemo budziti sta oces,i zalivati i jesti i sve po redu:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@piki Javicu se kada dolazio budem, skoro sam bio ali na blic... Mislim da ti rekoh, rodjena mi sestra (po Ocu)  zivi u Mitrovici... Zgrada gleda kej.

Ako ides na ovamo nemoj me izbeci!

Takodje, mozes mi poslati da ti sve odradim i posaljem nazad, samo da montiras na suzanu, ne kosta te nista (samo postarina) 

:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 5 minuta, N.F.S. je napisao:

@piki Javicu se kada dolazio budem, skoro sam bio ali na blic... Mislim da ti rekoh, rodjena mi sestra (po Ocu)  zivi u Mitrovici... Zgrada gleda kej.

Ako ides na ovamo nemoj me izbeci!

Takodje, mozes mi poslati da ti sve odradim i posaljem nazad, samo da montiras na suzanu, ne kosta te nista (samo postarina) 

:takoje:

Javljaj se obavezno a i ja cu(mada cu pre u tvoje krajeve kolima poslom),ma meni gušt druženje,ako nesto uradimo kad se vidimo dobro je,ako ne stignemo sledeci put cemo:lol3:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ljudi moji, ljudi moji!

Oglasio ja suzanu, dodje juce Mikac iz Jagodine da pazari, ljudina inace, onako na prvu covek koji iza reci stoji!

Odgovara mu i cena i motor...

Tuc, muc dok pricamo ja vrtim oglase... 10 godina stariji rt1150 nema ispod 4000Eura!!!

Svi presli preko 100000km, dok servisiram, registrujem, zamenim gume eto ga ma 5000e!

 

Ode Mikac kuci bez motora, do sutra je prelamanje sta da radimo, oglas sam povukao da ne "zezam" ljude put da biju...

 

Ja sam osoba kojoj je 22h kasno, tada uveliko spavam, danas sam jutro docekao uz tutti.ch, motoscout, mobile.de :P

 

Izgleda da nije vreme za kupoprodaju...

P.S. Vidim Gavro Su. ima tmax 2008 za 4100eura, je li isao neko da pogleda kojim slucajem? Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja