Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gsx650f

Filter promenjen :). Morao sam da istocim jedno 10L goriva, da bi mogao da izvučem pumpu. Lako se vadi nije tesko. Stari filter je svakako dotrajao. Prilikom montiranja novog filtera koji su mi danas dali primetio sam da ne može plastika da se vrati normalno u svoje ležište :). Pa sam zvao Markus i ustanovili su da su mi dali pogrešan filter, što objašnjava onu selnicu :):D... Otišao odmah do njih uzeo drugi koji je identičan originalu. Brzinski namontirao, vratio gorivo, provozao krug sve se normalno ponaša oseti se razlika na gasu oštriji je za nijansu. Sve u svemu uz malo muke, a dosta znači motoru dobro dođje zameniti i to malo čudo što ga da gušiti :). Hvala jos jednom na tutorijalu za zamenu :)

IMG_20210408_150255.jpg

IMG_20210408_150538.jpg

IMG-8ce66d32723c8a313a039b23af8e95f8-V.jpg

IMG-c3c863faefd1a8e1cc86ca9aea3501de-V.jpg

IMG_20210408_151433.jpg

IMG_20210408_151438.jpg

IMG_20210408_153638.jpg

IMG_20210408_153636.jpg

Promenio član Krcko88
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Napisah, cim uzmem motor menjam taj filter na pumpi, sta ne rade ljudi kada motor losije ide a ne sete se ovog sitanceta...

Nikada nisam naleteo na skroz protocan, sve neke musave i nikakve :jee:

Super si odradio druze, sada si miran.

Oni koji odrzavaju rezervoar stalno punim, spasu pumpu od pregrevanja kada je sito zapuseno.

Oni koji voze "na rezervi", cesto i bez pumpe ostanu posto radi non stop kao da si na punom gasu a nema sta da je ohladi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx650f
3 hours ago, Krcko88 said:

Filter promenjen :). Morao sam da istocim jedno 10L goriva, da bi mogao da izvučem pumpu. Lako se vadi nije tesko. Stari filter je svakako dotrajao. Prilikom montiranja novog filtera koji su mi danas dali primetio sam da ne može plastika da se vrati normalno u svoje ležište :). Pa sam zvao Markus i ustanovili su da su mi dali pogrešan filter, što objašnjava onu selnicu :):D... Otišao odmah do njih uzeo drugi koji je identičan originalu. Brzinski namontirao, vratio gorivo, provozao krug sve se normalno ponaša oseti se razlika na gasu oštriji je za nijansu. Sve u svemu uz malo muke, a dosta znači motoru dobro dođje zameniti i to malo čudo što ga da gušiti :). Hvala jos jednom na tutorijalu za zamenu :)

IMG_20210408_150255.jpg

IMG_20210408_150538.jpg

IMG-8ce66d32723c8a313a039b23af8e95f8-V.jpg

IMG-c3c863faefd1a8e1cc86ca9aea3501de-V.jpg

IMG_20210408_151433.jpg

IMG_20210408_151438.jpg

IMG_20210408_153638.jpg

IMG_20210408_153636.jpg

Obzirom da sam poručio isti,i sutra mi stize i NS,da li si mozda primetio neku bitnu razliku(fizičku) izmedju onog prvog(koji nije odgovarao)i tog drugog,koji paše?

Da znam,da nerasturim,(a stigne pogrešan)pa moram sve da vraćam,pa ispočetka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gsx650f

Razlika je samo u veličini. Paše i na rupicu sve lepo leže, ali je dosta veći ne može da se vrati plastikica ona koja ide na kraju. P. S. Ako ti dođje ovaj beli sa zadnje dve slike znači da je dobar,a ako dođje žuti znači da ne paše. Ali mislim da će ti poslati pravi pošto imam osećaj da su danas imali još koju narudžbinu bas tog filtera za nas model motora :D. A ja sam svakako bio zamorce danas :), tako da sam ih usredio u pravom pravcu koji je pravi filter za naše pumpice :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja planiram da im poručim, imaš li neki kod ili šifru pod kojim je stigao, čisto da im pripomognem ali što kažeš sad imaju iskustva i napomenuću im za tu razliku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gsx650f

Ma da ne sekiraj se, bez brige, oni su poznati i dobri u svom poslu ali se desi nekada greskica što je normalno. Tako da bez brige slobodno narucuj i menjaj :), dosta znači motoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Bude mi drago kada primetim da neko cita ono sto po forumu pisem, 13 godina vec prodje, k'o dlanom o dlan!

:takoje:

Meni ce biti zao kad prodas Suzi,ko ce nam odrzavati temu:takoje:.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hehhe, ona nesretna tdm900 tema me je naucila da ljudi (manjina) ne zele cuti negativne strane i drugacije vidjenje, zarad mira u glavi nateran sam da pisem samo jednostavne radnje i dobre stvari a u vezi motocikla kojeg u tom trenutku vozim.

Na svojoj sam suzani i stelovao/kontrolisaao ventile, skidao i prao dizne u UZ kadici... Preskocih ta pisanja, kao i ovo oko zamene sitanceta a ispade bas korisno!

 

Svoja cu pisanja, iskreno se nadam nastaviti u gsx1250f ili gsf1250 temi :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gsx650f

Imamo i za to rešenje a to je da prodajemo svi Gsx650f i prelazimo na gsx 1250f :):D uvek ćemo biti upućeni u dešavanja šta treba, i kako najbolje odraditi :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E dobar si!

Oglas sam postavio, bio je aktivan 20 dana, nisam uspeo prodati pa ga obrisah, krece sezona!

Imam interesantnu ponudu za menjazu, to ako prodje prelazim na vecu kubikazu a ako ne ostajem na Suzani (dobro da zena ne cita ovo :jee:).

Oglasicu tamo u novembru ponovo.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam ovde god i po dana i pamtim da si prozivan da preprodajes motore i da se reklamiras :)

 

Ali ti uzivas u tome sta radis :) Najjaci si bio u temi vezano za ulja, kad si napisao kako si istocio ulje koje si platio cca 1.500 din/litar, da bi sipao i probao drugo. Tu si pobedio :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ciste gluposti, neka nazove to kako ko hoce, preprodavac je onaj koji kupi jeftino, ne radi nista i proda radi profita... 

Mnoge stvari i ne kucam posto sam svestan da ljudima nece logicne biti, cesto i slazem period zamene ulja (kazem da je preslo oko 3-4000km a u stvari zamenih na 2000) 

Lakse mi je tako nego da objasnjavam...

 

P.S. Daaa to je ulje u deuville 700 bilo, sipao sam da isperem masinu, oko 1800din/l je bilo cini mi se, ipone katana...

Odricem se svacega zbog motora, moja je ljubav iskrena i traje odakle me secanje sluzi, uvek sam imao motor, od osnovne skole.

Sve sto imam za njih sam davao, kada nije bilo novca stvari iz kuce...

... ali dup@ se vozilo uvek!:jee:

 

Jedini razlozi cescih zamena je manjak vremena za voznju pa mi to trljkanje i pisanje ovde razonodu pruzaju.

Evo jedna iz kokpita, rampa se ceka :moto1:

 

rr.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

od 2008 godine koliko sam na forumu prodao sam 3 (TRI) motora, od toga jedan na forumu...

Ne bih se bas 'leba najeo od tolikih trgovina...

 

Kada vratim film pa ja sam samo bandita 600 prodao! Resto su menjaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Pomislio sam da si zalepio TheDoctor na viziru, ali kad malo bolje pogledam ono auto škola. :D Od svih priča meni je najinteresantnija ona sa otiskom na rezervoaru, uvek kada dobijem priliku ja ispričam. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Koji sam ja baksuz, zvao danas ove u NS da poručim sito za pumpu goriva i nema prodali. Kažu poslali sve zalihe nekom u KG  , šalim se :jee:

Nije strašno reče da stiže za dvadesetak dana. Nije frka toliko mogu da sačekam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hhehehee, izmenjao sam drugarima, nikome motor ne stuca! 

Ljuste nas samo tako, prosle smo godine prijatelju na R6 2005 god. stavili filter od opel astre cini mi se, bosch proizvodjac 300dinara kosta.

 

Ove zamenske koje narucujemo i placamo po 10-15e su kineski "no name" filteri (tako bar izgledaju :stabre:), rade posao takodje..

 

Ovaj koji je poslat grskom je za hayabusu, evo link

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 23 minuta, N.F.S. je napisao:

Jel i za 1250 isti,da narucim i drugaru posto je operisan od mehanike,juce sam mu menjao ulje-kaze nije gledao presao je 7000km,a navikao na kardan pa eto ni lanac nije prao,samo ga je podmazivao-da ne pricam o naslagama spreja,ja to nikad nisam video.

Nemoj sad ti da mi padnes u nesvest,kud i napisah ovo,slosice ti se:lol3:.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne znam je li isti, imas strana u nazad na kesici otiginala koji je nas drugar Tesla kupio sifru dela, kucaj pa vidi koje modele "pokriva"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Evo i slika skupe kesice :D
Koliko sam uspeo da pronadjem lista modela kod kojih se koristi ovaj filter je poprilicno velika, medju njima i GSX1250F

 

WWW.BIKEBANDIT.COM

BikeBandit.com is the online authority for Suzuki OEM Parts. Order your Suzuki .STRAINER Part # 15420-05H00 from the web's best motorcycle parts store.

 

01.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovi iz oglasa i "aftermarket ili zamenski" su bas ti sa Alija... Ugradio sam ih dosta.

I ja kupujem ovde posto nemam zivaca da cekam ali znam odakle su :)

 

Negoooo, jeste li nekada kontrolisali tockove, mislim jesu li poravnati? Cesto se otimaju sa motorom zbog lose pozicije zadnjeg tocka. One crtice za stelovanje imaju dosta tolerancije, i podloske se pomeraju...

Treba oko 5m kanapa, podizac zadnjeg kraja i malo volje. U sledecem postu video koji objasnjava proceduru.

Ja sam ovo odradio zbog osecaja na guvernalu a kada sporo hocu da se za 180c okrenem, znaci guvernal do granicnika i kvacilo na pola.

Osecaj je kao da su lezajevi otisli u tocku napred a zamenio sam ih, stavio naj bolje dostupne.

U sporom a velikom nagibu imam blaaago pomeranje guvernala, drugari koji su probali i ne osete ovo.

Probao sve i ustanovio da je 4mm kriva zadnja guma (kupio sam je novu, 2020DOT).

Felna ravna kao strela, guma ponovo montirana i ista situacija, kada na 2.5 nazad nadujem ne oseca se, ali ja pumpam na 2.9bar, tu se oseti. Znaci samo pri brzini od 5-6kmh i punom okretanju (guvernal do granicnika).

Ovo mi je treca Mitas guma koja je kriva! 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja