Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT
9 hours ago, N.F.S. said:

Motoland poslao poruceno!

Stigao mail, 5 minuta po narucivanju, da ne poverujes...

Ja sam se bas dvoumio izmedju produzenog GIVIa i MRA sa deflektorom i ko zna zbog čega odlučio za MRA tako da jedva čekam da vidim kako ce GIVI da legne, ubedjen sam da je u vožnji produženi vizir značajno bolji od svih ostalih. Svakako čekamo utiske 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jos  jednom veliko hvala, duznik sam (drugi put vec)! A posto sam osoba koja pamti ucinjeno mi dobro, naci cu nacin da se oduzim... @Tesla86

Montiram cim stigne, ako ne bude kise i probam ucinak odmah :D

 

Vec sam poceo da panicim, zvao sve radnje kje mi na pamet padose, niko nema odmah vizir, ceka se oko 3 nedelje (u proseku)... Nadjem "zero gravity" u Hr, imam li tamo nekoga ko mi to moze kupti, kako do mene da dodje!?

Kod "talijana ima "puig" u CH nadjoh par nekih modela ali sve se ceka! Strpljenja niti takta nemam, kada nesto zelim to obicno mora odmah, inace tugujem i izgaram, bukvalno.

Tako sve kupujem, od carapa do nekretnine, na impuls!

Nema kalkulisanja niti nekog premisljanja, kao treba mi pa onda nesto odlazem, svasta mi ne odgovara.... (jos 100 nekih razloga da ne kupim, znam takve, obidju celu Srbiju razgledajuci motore i uvek kupe krsinu posto polovinu para na "setnje" potrose.)

 

I tako, "PING!" notifikacija juce, gledam fon, kolega Tesla poslao link (uz nudjenje svog vizira!), zovem, kazu imamo jedan! Imaju covece odmahhhhh :D 

Sedim evo kraj pozora, cekam :D 

 

Pozdrav drustvo.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gotovo!

Kao da me neko tera, hladno, u polu mraku radim... "Na pipanje" sto bi se reklo!

Vizir legao kao samar budali, 10cm je visi u odnosu na originalni, za po 2.5cm uzi sa strana. Ucinak mi nije poznat :D, nadam se da ce utisati vetar koji samara kacigu.

Na drzacima je motor, nisam isterivao, bice lepsih slika kada sunce grane.

Srafove koji ga drze preko onih gumica, nisam pretezao :D , preko (srafova) sam namazao "reinz" crni silikon (nisam stedeo :D ) da ih vibracija ne odvije.

 

Ostajem duzan da javim ima li funkciju :takoje:

IMG_20210318_131907.jpg

IMG_20210318_132008.jpg

IMG_20210318_132025.jpg

IMG_20210318_132107.jpg

IMG_20210318_132115.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pitanje...

Nesto razmisljam, givi (i Motoland) daju 2 godine garancije na vizir (ma sta to znacilo), ako naprimer na suncu promeni boju kako dokazati kupovinu?

Platio sam pouzecem, nikakav racun od kurira dobio nisam niti je Motoland uz vizir nekakav papir poslao...:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
13 minutes ago, N.F.S. said:

Pitanje...

Nesto razmisljam, givi (i Motoland) daju 2 godine garancije na vizir (ma sta to znacilo), ako naprimer na suncu promeni boju kako dokazati kupovinu?

Platio sam pouzecem, nikakav racun od kurira dobio nisam niti je Motoland uz vizir nekakav papir poslao...:stabre:

U temi za iskustva sa prodavnicama, mnogi su se zalili na moto land (ni meni bas nisu skroz korektni) neki su se bas dugo ubedjivali za reklamacije, nekima isto nikad nisu poslali racun. Najbolje da ih odmah pozoves.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Odmah  zovi i pitaj.Meni se desavalo kada sam nasto narucivao (u drugim prodavnicama)nisu poslali racun ja ih cimao i onda mi je naknadno poslat racun i garancija a bilo je i situacija da posalju odmah uz robu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Ne samo sto su u obavezi da ti posalju fiskalni, vec i obrazac za raskidanje ugovora na daljinu, a to ti je da u roku od 2 nedelje kupovine na "slepo" imas pravo da vratis robu bez pitanja.

 

Ako ne posalju taj papir uz robu, mogu lagano da se tuze i ozbiljne pare da im se uzmu. Ocigledno tako treba da bi naucili da rade kako treba

Promenio član filipfg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam izdrzao, 3c je dovoljno za voznju :D 

Stavio jet kacigu namerno, da "vidim" sta se desava... Duva sa svih strana vetar (Kg-Batocina put, uvek vetrina neka) pa mi otezava da ucinak ocenim.

Definitivno je udar vetra sklonjen sa grudi i vrata. Od 70 do 110kmh napravi lep vazdusni dzep i najbitnije nema buke (mnogo)!

Podigao sam guvernal, sedim skoro uspravno, i sa fabrickim vizirom ako se spustim ka rezervoaru bude tiho, 10cm glava dole i super.

Sada to imam bez menjanja polozaja, od 70kmh vetar gadja u nos (jet kaciga) sa integralkom jos nisam probao.

Nije ga dimenzijama ni poruznio, evo par fotkica. Pisacu jos kada otopli, ako ne bude kise sutra idem do Sokobanje, zivo me zanima hoce li biti tise!

Buka mi teze pada od udara vetra...

IMG_20210319_095043.jpg

IMG_20210319_095236.jpg

IMG_20210319_095521.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na satelisu 400 mi je buka bila strasna! Nikada slicno doziveo nisam (navozio se naked-a)...

Ameri to zovu "bufeting"..  Kovitlanje vazduha tacno oko glave, vizir oblikom iza sebe pravi polje nizeg pritiska pa vazduh odmah pokusava da izjednaci... Otud su i rupe na vizirima, otvori za izjednacavanje pritiska...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 8 sati, Bigor je napisao:

Definitivno mu novi bolje stoji. taj stari kao da je neko potkratio. pa na coskovima ostao ostrog ugla

Da, jeste lepsi od ovog uglastog :D 

Evo i slika nesretne pukotine,  super se sa deflektorom ponasao ovaj vizir... Za drugi put znam! 1mm "stopa" prohromska na vizir, ispod nje guma pa tek onda deflektor, da na vecu povrsinu rasporedi pritisak (ili da se sporo vozi :D , i ovaj givi je do 130kmh homologovan).

 

5.jpg

6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Super mu je legao duži Givi vizir i verujem da je veći komfor u vožnji. :takoje:

Deflektori su po mom mišljenju lošije rešenje i nisu za vožnju većom brzinom. I meni je stopica deflektora na fabričkom viziru počela da pravi jedva primetne pukotine i odmah sam ga eliminisao. A pri montaži sam postavio dodatne gumene podloške. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ovaj vizir što si nabacio sam godinama merkao da stavim na motor ali, eto, nije nikada došao na red. Odlično izgleda, čak mi vizuelno ni taj crni keder ne odudara... :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Iz istog razloga (buka) sam pre nedelju dve naručio viši vizir iz motolanda za svoj motor. Takođe nisam dobio račun, baš sam se pitao zašto. Eto - makar znam da nije usamljen slučaj.


A što se buffeting-a tiče, baš iritira. Kad ustanem - to prestane, i onda čujem samo fijukanje vetra koje mi u suštini ne smeta. Inače još nisam isprobao vizir, videćemo da li će rešiti problem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam bio isto u dilemi uzeti montirati kao tvoj ili ovaj Puig.

Preovladio je izgled i uzeh Puig dabl babl oblik. Visina je kao i fabrika ali udari vetra su eliminisani, malo zalegnem pri većim brzinama i OK utisak. Osećam udare vetra na ramenima ali to je normalno jer nije ovo veliki vizir.

 

 

Screenshot_1.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja