Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na lampi je mikroprekidac/taster, kao na misu npr.  Znaci u polozaju "ukljuceno" je jedino dok se drzi... Kome tako odgovara moze, pridrzis i vidis ocitavanje, pustanjem se gasi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hoćeš ubacivati onu podlošku što je Neša NFS sugerisao na prethodnoj strani? Kod mene je još fabričko punjenje, mogu misliti na šta će da liči kad budem menjao ovih dana... :wacko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gsx650f

 

On 6.12.2020. at 14:05, Motorcyclist je napisao:

Bas lep motor.

Pozdrav drugar imam isti model motora i potreban mi je savet :). Problem je kao sto si i ti imao slučaj sa polugama za kvačilo :D...Naručio sam sa ali expressa poluge i naravno kad namontiram sve kako treba, prilikom pritiska kvacila ništa se ne desava, e sada verovatno je kratak klincic onaj što ulazi u kvacilo. Pa me zanima, imaš li mozda neke slikice? Kako si ga odradio kod strugara. Jel si ga samo produžio da bi imao dovoljan pritisak na kvačilo? Hvala unapred na savetu :). P. S. Motor ti je super, ja sam ga merkao neko vreme dok je još bio kod Darka iz Jagodina, dok ga ti nisi pazario :). 

IMG_20210130_160649.jpg

IMG_20210130_200150.jpg

Promenio član Krcko88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posto sam ja od Darka pazario verovatno na mene mislis :D 

Ja sam drugi problem imao, rucica nije prekidac dohvatala pa sam dodao materijala koliko fali... Funkcija kvacila je bila ok.

Ocigledno ti treba duzi pin koji cilindar gura ali bih se "odavde" uzdrzao od savetovanja posto ne znam sta se tacno desava i kako izgleda montirano.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gsx650f

Da da Neso na tebe sam mislio :). Uzeli smo oprilike u isto vreme ove motore :). Ja sam bas merkao tvoj motor koji si pazario od Darka  između njega i motora kod Ljube iz Zr što je imao blagi pad. I opredelio sam se za Ljubin iz čistog razloga pošto je mašina fenomenalna, i estecki nije potrebno puno ulaganja. Pa bas upravo menjam tu ruckicu koja je stradala,i naidjem na ovaj problem rekoh da se posavetujem sa vama sa foruma koji imate isti model i sa tobom pošto vidim da si i ti imao sličan problemcic. A svakako si prostudirao ovaj motor maksimalno :). Svakako hvala na savetu, bas cu se pozabaviti sa tim problemcicem ovih dana samo da se vreme prolepsa.  P.s. Imam Burazera u Kg skoro idem svako leto kod njega naravno bajkom ako nekad primetim tvoju zver u KG castim pivom :), bas bi voleo uživo da vidim kako si je picno. Svako dobro svima želim. Pun gasss :)

Promenio član Krcko88
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dobrodosao si :takoje:, javi se kada budes dolazio da se upoznamo i masine uporedimo. ;)

 

Kada budes radio pin imaj u vidu da su pomeranja klipa minimalna, namestis rucicu bez fabrickog dela (polugice koja gura klip), izmeris (stavis parce nekog drvceta/sibice kao sablon) od hvata rucice (stavis cauru koja drzi pin) do vrha hidraulicnog klipa, pa skratis za milimetar (da luft kompenzuje diletaciju). 

probe radi a po tom sablonu odseces M6 sraf na duzinu koju si dobio i probas odvaja li kvacilo (zaoblis deo koji na cilindar naleze!)

Kada nadjes odgovarajucu duzinu odes kod strugara da ti napravi ali tako da duzi deo bude onaj koji ka rucici ide, mesto za gumicu/prasinarku mora ostati isto! (poneses originalni pin i kazes da ti duze napravi ovo sto na slici obelezih, resto isto)

Nadam se da sam od pomoci bio :D 

 

IMG_20210130_200150.thumb.jpg.2ae16306b3d0b944b14dcaf146055d80.jpg

s-l400.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gsx650f

IMG_20200910_181352.thumb.jpg.05b0cb924766bd9f608940b7b20d1e95.jpgKakav si ti kralj, ovaj tutorijal će mi pomoći maksimalno 100% :) hvalaaa. Jeste jeste bas ta Suzana je sada kod mene. Samo je ta plastika ostecena, ostalo ispod nje sve fenomenalno pravo, i neosteceno. Trenutno mi plastiku radi Markoni iz Sapca nas bajker, inače opasan farbar, nadam se da će odraditi full, da će biti skroz neprimetno :). Evo neke slikice otkada je kod mene, ima još da se radi, ali za ovo leto mora biti perfektna u svakom pogledu :). P. S. Svaka ti čast :D

IMG_20201103_192712.jpg

IMG_20200913_103605.jpg

IMG_20200910_181352.jpg

 

IMG_20200810_174751.jpg

Promenio član Krcko88
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Super je to motor a koliko se razgovora sa Ljubom secam rekao bih da je maksimalno iskren momak.

Nema na cemu :takoje:, samo polako, precizno i pedantno radi, nema omaske!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gsx650f

Svidja mi se sto je kupljen nov u Srb i bio je kod jednog vlasnika :)... Hvala puno na savetima. Potrudicu se maksimalno da bude fullica :). Svako dobro još jednom, i vidimo se. Pratim forum maksimalno, i željno iščekujem neke nove maistorije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N
On 31.1.2021 at 16:23, DraganNS je napisao:

Hoćeš ubacivati onu podlošku što je Neša NFS sugerisao na prethodnoj strani? Kod mene je još fabričko punjenje, mogu misliti na šta će da liči kad budem menjao ovih dana... :wacko:

Planirao sam ali nemam gde trenutno da je nabavim, pošto su sve radnje zatvorene u Austriji zbog korone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ali zato naručene 4 komada Denso Iridijumske, 7,34€ u Nemačkoj komad :jee: majko mila skinuo staru da vidim stanje a ono elektroda skoro pa je nema :/

 

 

 

Download (4).jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 5.2.2021. at 6:00, Gile_Extremeboy je napisao:

Ali zato naručene 4 komada Denso Iridijumske, 7,34€ u Nemačkoj komad :jee: majko mila skinuo staru da vidim stanje a ono elektroda skoro pa je nema :/

 

 

 

Download (4).jpeg

Uh za prvu i cetvrtu ce biti sarafanja:na_glavi:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Drugari,ako naletite negde na desni nosac fuzastera koji drzi auspuh,vičite.Ima u Suzukiju za 120 evra,ako ima negde polovni da ne bacam pare.

Tako sam ga kupio,nosac je od gsf-a-bivsi vlasnik nije nasao original,a sjebao to i auspuh i vec nekoliko godina pre sezone me uhvati manija da me to nervira a kad pocne vozanje zaboravim.

Postavljao sam pre par godina i u temi kupujem ali bez odgovora,zvao i ove popularne otpade i niko nije imao-onaj Laslo Madjar mi nasao za 50 evra ali pomesao modele i opet nista.

Racunam imamo sad ovu nasu temu pa mozda neko ima neki info.

Hvala unapred.

Ovo mi treba

bracketpillion-footrestr-big4381118-H10-

A ovako je sad

20190306-164029.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Umesto da menjas nešto što je funkcionalno i završava ti posao ulozi u 2 nova šrafa ili ih bar ofarbaju i tu rdju na ramu malo premaži crnom bojom (osmirglaj pre toga). Mene te 2 stavke više bodu oči od samog nosača.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT
On 2/6/2021 at 10:35 AM, piki said:

Drugari,ako naletite negde na desni nosac fuzastera koji drzi auspuh,vičite.Ima u Suzukiju za 120 evra,ako ima negde polovni da ne bacam pare.

 

WWW.BOONSTRAPARTS.COM

Boonstra Parts is the website for Suzuki GSX 650 F 2008-2012 (GSX650F CJ1) Footrest Bracket Rear Right

Kod holandjana imas dosta toga, ali u slucaju da nemas nikog ko bi mogao da pokupi u evropi mislim da se ne isplati. Robu salju DHLom i za manje od nedelju dana je kod nas. Ako narucujes samo ovaj deo izacice dosta skupo 40+40ptt i jos ako te oderu nasi na carini to je 30% plus nekih 3000din DHLu za spediciju. Ja sam porucivao delove od njih ali iskreno isplati se ako uzimas nesto sto ne mozes kod nas da pronadjes ili porucis vise delova pa kada podelis transport i spediciju izadje te jeftinije.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I ja sam vredan bio :D

Oprao u UZ kadici davac stepena prenosa (GPS "gear position senzor" ) i malo ocistio lancanik nazad... Vozio po kisi, usr@o sve :D 

IMG_20210207_104216.jpg

IMG_20210207_104454.jpg

IMG_20210207_124507.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja