Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Da se pohvalim, pametniji je popustio!!!

Probusio polomljeni sraf burgijom 6.5mm i prosao ureznicom M8, navoj je bez ostecenja.

Kao nagrada pala prerada sediste  :D

 

Nego kada sam vec skinuo prednje vile planiram zamenu ulja u njima, nadam se da tu ne moze biti problema kao kod izduvne grane. Mislio sam da sipam MOTOREX RACING FORK OIL 15W. Da li je potrebno rasturiti skroz vilu zameniti sve gumice, semringe... ili je dovoljno samo zamena ulja jer nema curenja, vile su suve bas kako i treba.

 

20201215_220844.jpg

20201215_222301.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT
7 hours ago, milos-v said:

Ko je radio sediste? Jel udobnije sad?

Sedište je radio Lowland custom iz Zrenjanina, prvi utisci su da je sediste 3x udobnije od fabrickog. S'obzirom da je motor jos uvek samo na zadnjem tocku nisam ga isprobao u voznji. Prva duza voznja ce pokazati sve vrline i mane.  

 

35 minutes ago, DraganNS said:

Lepo izgleda sedište, baš po mom ukusu jer ne volim mešanje različitih boja i tekstura. 

Hvala, inace sediste je mnogo lepse uzivo nego na sliama

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 8 sati, Tesla86 je napisao:

. Da li je potrebno rasturiti skroz vilu zameniti sve gumice, semringe... ili je dovoljno samo zamena ulja jer nema curenja

Mozes naravno samo ulje zameniti, ako nisi do sada menjao kupi litar najjeftinijeg ATF-a i sa po pola litra isperi stapove.

Evo slika sta te unutra ocekuje, dalje ne rasturas ako se ne planira zamena semeringa ili klizaca.

Istocis staro, sipas prvo ATF koji je super za ispiranje a i ide u takve sklopove, pumpas stap par puta gore/dole i okacis preko noci da se lepo ulje kojim si ispirao ocedi.

Pre odvijanja gornjih srafova skroz otpustis srafove za stelovanje opruge, da popusti napetost. Ako si oko 90kg i tezi a pre sklapanja na punu podlosku dodaj jos jednu 10mm debljine, moze aluminijumska.

Sipaj nekom menzurom po 460ml ulja.

 

20200815_100435.jpg

20200815_100455.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao prvo a veoma bitno, nije problem ako ga malo ostane! Kada je sve rastureno i na stolu moze se prati cime hoces, ispiranje dostupno i brisanje.

Topla voda i neka hemija nisu lubrikant pa kada "pumpas" klizaci koji imaju po mikron teflona veoma lako budu osteceni...

Metalni (gvozdeni) delovi unutar ne "vole" vodu niti te rastvarace koji ce ovako delimicnim rasklapanjem sigurno ostati tu gde ne trebaju biti.

Kod ovih stapova kao sa slike se moze sve (sem vode unutra), ne postoji nista jednostavnije. zamena ulja oko pola sata uzme sa sve skidanjem i demontazom.

Oni ketridz tipa su nesto komplikovaniji posto ketridz ne mozes izvuci a da donji sraf ne odvijes, oni koji imaju i elektronsko stelovanje (multistrada 1200 npr, bmw) ne pokusavati rasturanje bez predznanja!

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 8 sati, Tesla86 je napisao:

Sedište je radio Lowland custom iz Zrenjanina, prvi utisci su da je sediste 3x udobnije od fabrickog. S'obzirom da je motor jos uvek samo na zadnjem tocku nisam ga isprobao u voznji. Prva duza voznja ce pokazati sve vrline i mane.  

Jesi stavljao neke pene ili gelove,jel podebljano,koja je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT
24 minutes ago, piki said:

Jesi stavljao neke pene ili gelove,jel podebljano,koja je cena?

Izmenjen je oblik, dodato materijala (sundjera) i na oba mesta za sedenje je dodata memori pena. Hteo sam gel da stavim misleci da cu dobiti na udobnosti, medjutim svi majstori sto preradjuju sedista su mi preporucili memori penu uz preradu sedista. Izaslo je 110evrica, ispod je slika prvobitnog rada i finalne verzije. Morao sam da uticem na dizajn :D

0-02-05-37fde9c9a193a729635b733f985a54ddc47bd0540a51779344f9b5a217f38e91_2168c050.jpg

0-02-05-11361afdf0b79fce74b3eec7fc880b05f65290902a806ca9853e335972bbaf9c_7808e20d.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT
8 hours ago, N.F.S. said:

Mozes naravno samo ulje zameniti, ako nisi do sada menjao kupi litar najjeftinijeg ATF-a i sa po pola litra isperi stapove.

Evo slika sta te unutra ocekuje, dalje ne rasturas ako se ne planira zamena semeringa ili klizaca.

Istocis staro, sipas prvo ATF koji je super za ispiranje a i ide u takve sklopove, pumpas stap par puta gore/dole i okacis preko noci da se lepo ulje kojim si ispirao ocedi.

Pre odvijanja gornjih srafova skroz otpustis srafove za stelovanje opruge, da popusti napetost. Ako si oko 90kg i tezi a pre sklapanja na punu podlosku dodaj jos jednu 10mm debljine, moze aluminijumska.

Sipaj nekom menzurom po 460ml ulja.

Posle toliko dobrih saveta na forumu sa tvoje strane i naravno od strane ostalih forumasa bukvalno servis mogu da otvorim :D

Hvala

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT
18 minutes ago, milos-v said:

Ono sa plavim je bilo,a ovo sve crno je sad?

Meni je ovo sa plavim lepse :) ukusi,ukusi...

Da, sta da se radi :). Za mene je sediste oduvek bilo crno, simple and clean, cak sam razmisljao i vez da izostavim pa nekako prelomio da ostane ali u crnoj boji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
9 hours ago, N.F.S. said:

Kao prvo a veoma bitno, nije problem ako ga malo ostane! Kada je sve rastureno i na stolu moze se prati cime hoces, ispiranje dostupno i brisanje.

Topla voda i neka hemija nisu lubrikant pa kada "pumpas" klizaci koji imaju po mikron teflona veoma lako budu osteceni...

Metalni (gvozdeni) delovi unutar ne "vole" vodu niti te rastvarace koji ce ovako delimicnim rasklapanjem sigurno ostati tu gde ne trebaju biti.

Kod ovih stapova kao sa slike se moze sve (sem vode unutra), ne postoji nista jednostavnije. zamena ulja oko pola sata uzme sa sve skidanjem i demontazom.

Oni ketridz tipa su nesto komplikovaniji posto ketridz ne mozes izvuci a da donji sraf ne odvijes, oni koji imaju i elektronsko stelovanje (multistrada 1200 npr, bmw) ne pokusavati rasturanje bez predznanja!

Hvala druze na pojasnjenju, logicno je ovo sto si objasnio. Nikako onda voda jer ne planiram skroz da rasturam vec samo ovako kao ti...

Moze li neki link za ATF ako nije problem da znam sta da uzmem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 2 sati, Tesla86 je napisao:

Izmenjen je oblik, dodato materijala (sundjera) i na oba mesta za sedenje je dodata memori pena. Hteo sam gel da stavim misleci da cu dobiti na udobnosti, medjutim svi majstori sto preradjuju sedista su mi preporucili memori penu uz preradu sedista. Izaslo je 110evrica, ispod je slika prvobitnog rada i finalne verzije. Morao sam da uticem na dizajn :D

0-02-05-37fde9c9a193a729635b733f985a54ddc47bd0540a51779344f9b5a217f38e91_2168c050.jpg

0-02-05-11361afdf0b79fce74b3eec7fc880b05f65290902a806ca9853e335972bbaf9c_7808e20d.jpg

Hvala za info,znaci ne treba gel,sto kaze @milos-v i meni ono plavo lepse:na_glavi:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Jel imaju štapovi na GSXF na dnu dole šraf za ispuštanje ulja? I koja veličina inbusa ide u osovinu prednjeg točka? Pitam jer mi motor nije pri ruci uzimljen je a treba ulje da menjam u viljuškama koje nemogu da skinem, zapekli šrafovi na trokutima, nismo mogli da odvojeno kad smo hteli da farbali iste. Pa BiH samo ispustio ulje i dodao novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Sedište odrađeno u Touratech varijanti debelo i udobno, prvo sundjer pa memorijska pena preko :D

 

received-743300726541116.jpg

 

received-131635212095799.jpg

 

received-1776999312477025.jpg

 

received-673837029957092.jpg

 

received-415425422909760.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT
On 12/27/2020 at 9:46 PM, Gile_Extremeboy said:

Jel imaju štapovi na GSXF na dnu dole šraf za ispuštanje ulja? I koja veličina inbusa ide u osovinu prednjeg točka? Pitam jer mi motor nije pri ruci uzimljen je a treba ulje da menjam u viljuškama koje nemogu da skinem, zapekli šrafovi na trokutima, nismo mogli da odvojeno kad smo hteli da farbali iste. Pa BiH samo ispustio ulje i dodao novo.

Postoji sraf na dnu vile, namena mu je da drzi cilindar koji je unutar vile nisam siguran kako bi se ponasao ako samo njega odvrnes (ja ga bar nisam do sada skidao), bojim se da bi ostalo ulja unutar vile i prljavstine.

 

Sto se tice imbusa za osovinu u pitanju je 19mm, ja sam isti resio secenjem OK19 sipke na duzinu od 60mm, jedan deo stavim u osovinu a na drugi lepo nalegne gedora 19, jeftino a zgodno resenje 

 

Vila.png

OK19.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Hvala na odgovoru, danas sam poskidao maske oklopa pošto je potrebna mala reparacija prednje maske naprsla na 2 mesta. Pritom uzeli da probamo da odvijemo imbuse na gornjem trokutu i gle čuda, samo je bilo KLIK i odvili se, da li zbog hladnoće se skupio materijal ili zbog čega neznam, ali da prošle godine nije htelo ni da čuje isto je bilo tajanstveno..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Male pripreme za proleće naručeno Wilbers SAE-20 ulje za štapove po preporuci kolege N.F.S :motopad:

 

Screenshot-20210115-183244.png

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Jedno pitanje za znalce.

 

Pošto pri zameni ulja u štapovima ne menjam semeringe, znači ne otvaram komplet, po predhodnim postovima treba da se koristi ATF ulje za ispiranje štapova pre sipanja novog ulja. E sad kupio sam neko Elf g3 najeftinije koje sam našao, međutim kad pogledam iza na flaši piše da je Mineralno, a vidim da ima i sintetička, da li to sad ima neke veze?

 

Screenshot-20210123-171216.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT
20 hours ago, Gile_Extremeboy said:

Jedno pitanje za znalce.

 

Pošto pri zameni ulja u štapovima ne menjam semeringe, znači ne otvaram komplet, po predhodnim postovima treba da se koristi ATF ulje za ispiranje štapova pre sipanja novog ulja. E sad kupio sam neko Elf g3 najeftinije koje sam našao, međutim kad pogledam iza na flaši piše da je Mineralno, a vidim da ima i sintetička, da li to sad ima neke veze?

 

Koliko znam ne sme da se mesa mineralno, sintetika... ali s obzirom da se radi o ispiranju gde ces tek nakon sto se viljusko lepo iscede sipati novo ulje mislim da nema problema. Ceo proces je lepo i slikovito objasnio N.F.S objasnio na 5. strani. Samo ih pusti da se lepo ocede preko noci nema problema. Nekak kaze i neko ko ima vise iskustva sa vilama, kod prelaska na drugi tip ulja u agregatu je ovakav princip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da podelim ideju, nekome ce koristiti..

Voltmetar na svakom motoru imam, volim da pogled bacim, u voznji, u trenutku startovanja....

Cena svega je oko 6 eura.

Potrebna je kineska lampa za bicikle (vidi sliku), u njeno cu kuciste spakovati voltmetar a na mesto prekidaca/tastera svoj (prekidac) sa gumom preko poluge.

Lampa ima i svoj nosac koji je taaaman za guvernal, kontakti preko osiguraca (kog sam takodje u kuciste spakovao) idu direktno na akumulator.

Nisam hteo preko nekog releja da na kontakt voltmetar ukljucujem, vec ovako, na prekidac, po potrebi!

Voltmetar taman staje u kuciste lampe (ceo se sklop/poklopac i diode izvade!) 

Ofarbah u crno, estetike radi (plastic prajmer pa boja)

9871283_svetlo-za-bajs-1.jpg

IMG_20210127_105702.jpg

voltmetar-okrugli-2-600x543.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja