Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

@Markone88 

Druze sada imam istu plocu kao sto je na tvom motoru, ne odgovara ovaj nosac. Mora da se pravi nov sa sirim otvorima ili neki adapter.  Evo slike kako je izgledala ploca, verovatno se uklapa uz jos neku

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha XJR1300

Da li bi ovako nesto moglo da se napravi za yamahy xjr1300?
Imam givi v47n kofer i monokey plocu za njega ali nemam nosac da bih to namontirao na moped.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Mogu samo da kazem da sam manju silu upotrebio nego na srafove koji su se odvrnuli lepo, cim sam postavio gedoru mislim da sam cuo krc, kod drugog sam gledao da budem pazljiviji ali nije vredelo. Ova dva srafa su bukvalno pukla kao staklo, kao da su od grejanja i naprezanja vec bili oslabljeni. Do duse ova dva se nalaze na sredini motora verovatno se vise greju od ostalih mada mislim da je kod mene pored temperature ulogu igrala i malo veca sila pri zatezanju. 

Postoje sprejevi za odvijanje, to sam malo kasno saznao, na bazi tecnog azota ili neceg slicnog kao sto su Motip Shock oil, Cool-Off ali ih nisam koristio i nemam iskustva koliko pomazu. Drugar mi je preneo iskustva, pomocu Cool-Off je uspeo da odvije sraf koji ovako nije mogao ali je bicikla u pitanju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kod mene su sa inbus glavom, tako motor uzeh...

Teze je imbus otkinuti od onih sa masinskom glavom, pre pukne bit/kljuc ili u krug okrene...

Mada pukne i on kada bas hoce, zalepi navoj za aluminijum.

 

Kada vec pisemo, vidjao sam otkinute navoje zbog silikona ili dosta lepka za srafove, kada je loza/navoj u "mrtvoj rupi" (znaci sraf ne izlazi sa druge strane) sraf gura pomenuto ispred sebe ako se pretera, dospe nekako silikon u rupu i zavijanjem on nema gde da izadje, stvori se vazdusni dzep a mi pritezemo posto nije dovoljno "prislo" to sto zavijamo.

Ogroman pritisak se napravi i daljim stezanjem obicno prvo popusti/pukne ceo deo ako je loza u aluminijumu a rupa blizu ivici!

Nadam se da me razumete o cemu pisem, previdi se to cesto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da!

Srafovi koji su otkaljeni (citaj ljuti) ili oni u kvalitetu vecem od 10.9 (zvoni kada ga bacis) se ne odvijaju na udarac ili sec! Pukne kao staklo...

Vec pritisak konstantan i jak a spor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

I na mom su za imbus (6)...i ja nisam uspeo odviti jedan od tih srednjaka, doduše nisam ga ni silovao, loš prilaz,samo malo odvojio hladnjak... probao 'nako sa običnim ključem i cevkom, prvi par ide lako, odvio pa zavio, dok ne kupim nasadni za gedoru... 

Mogli su malo dublju glavu staviti, ipak se tu zapeknu šrafovi... 

Nego... da l' je bolje možda kad je agregat mlak, širenje na toploti...? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

I kod mene su imbusi M8, inox A2. Na slici je prikazan bezuspesni pokusaj skidanja nakon zavarivanja matice TIGom, ali isto puca bez pritiska. Trebalo je pre toga da pitam ovde i odradim po savetu @N.F.S., razbusim sraf pre odvijanja jer mi deluje da ce lakse ici kada ga rasteretim.  Cekam vikend pa da probam sa razbusivanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pukao je bas zato sto je prohrom, oni se stezu polovinom sile gvozdenih 10.9.
Stavucu tabelu.
Cisto sumnjam da su fabricki stavili A2 srafove.
Sada nema nazad jbg.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 6.12.2020. at 13:40, N.F.S. je napisao:

 

Da dodam, ako mozes na mesta  tih srafova zavij brezone, navoj koji u blok ide sa crvenim lepkom zalepi.

:takoje:

Jos bih dodao (bar ja to radim) na brezone ili srafove naslagati bakarnih platni (izmedju glave i grane) da spreci ulazak prljavstine, pesak kada zapece od temperature necu reci presudi ali pomogne pucanju srafova a i lakse je svuci granu sa brezona (ukoliko ih stavi/ima). 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ukoliko ostetis lozu na ta dva srafa a ne zelis odmah M8 rezati (brezon M8 u blok, M6 ostaje za grane) imam ureznice ne standardne M7! Da znas...

Ukoliko odlucis da imbuse zadrzis samo ti strugar sa M10 "svuce" na M7...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Drugari,

poceo vikend pa i zafrkancija sa slomljenim srafovima, uredno krenuo sa razbusivanjem. Lepo pogodjen centar, burgija 4mm kao sto i proizvodjac alata za izvlacenje srafova UNIOR 778-4 preporucuje. Uzeo sam i sprej za odvijanje, Shock oil ili kako ga vec zovu, sto se njega tice mogu reci da je dobra stvar za "normalno" zapekle srafove. Slikacu ako nekom treba. Srafove skroz razbusio, ohladio ih pomenutim sprejem sacekao malo pa opet i tako par puta, mislio sam da ce lagano da se skinu sve je delovalo idealno. Uzmem alatkicu za M8, mislim da je pod brojem 3, krene sve super, "hvata" lepo ali sraf ni da mrdne. Nije proslo malo puce alat kao da je od stakla, pobledeo sam, mislio sam da ga nikad necu izvuci. Problem je bio sto nisam imao adekvatan alat vec sam fransuckim kljucem pokusao da ogvrnem, malo veca poluda, a bogami malo sam jace pretegao (ne na sec vec konstantna sila). Nije prevelika sila ali dosta veca nego kod normalnog odvijanja. Pokusao sam da izbusim alat, mogu reci samo da je sra... najmanje 3x je meksi od inoxa, burgija je prosla kroz njega kao kroz sir. Ovo verovatno govori o kvalitetu, nadam se da su mi uvalili kopiju jer i dalje mislim da je UNIOR jedan od boljih za alate, mada deluje kao original. Ovo i nije tako lose jer sam lagano razbusio sve opet. Ovog puta sam prosao i sa 6mm kako bi ostalo minimalno navoja i mozda uspeo da ga isteram nekako.

Sraf je postao spirala, mislio sam da cu lagano da ga izvucem, uhvatio deo sto je bio van glave motora i krenuo polako da "cupam". Ljudi to je toliko zalepilo za aluminijum, bar ovih prvih par koraka navoja, da sam jedva uspeo da odlepim odnosno iscupam taj pocetak. Sada mi je jasno zasto nisam uspeo srafove da odvijem. Koliko sam video u pitanju je pesak-prasina priblizno braon boje koja je gora od svakog lepka. Kao sto je i @bdada da moze ovo da presudi, mislim da je meni bas to presudilo :D. Nadam se da nije predhodni vlasnik stavljao crveni lepak samo na ova dva srafa. ne deluje mi kao lepak.

Posto su rupe lepo izbusene pokusacu da izvucem ostatak srafa ako ne ide ureznica M8 po redu 1, 2, 3 i nadam se da ce biti sve kako treba. Prvih par koraka navoja imam slobodnih, cak je i novi sraf moguce malo stegnuti. pa posle toga ostaje da se bacim na drugi, gde sve isto odradjeno samo do razbusivanja burgijom 4mm i pokusajem da se odvrne, ali sam odmah video da nema nista od toga pa presao na drugi.

 

Nadam se da ce ovo pomoci nekome ko se upusta u istu avanturu, a i meni da zavrsim sa ovim vise :D 

 

Untitled-1.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne bih ja to ureznicom ako nisi iscupao sraf skroz. Ako je sraf 8mm idi jos jednom burgijom od 7mm, pa probas sa nekakvim silom s jedne strane da odvojis od navoja, mislim da bi se trebao predati.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Da to sam zaboravio da napomenem, do duse mislio sam da prodjem jos jednom sa 6.5mm. Ali mozda i prodjem sa 7mm i ja se nadam da ce popustiti. Mada opaka je Suzana :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas igranka, zalepi aluminijum samo tako!

Busi to osmicom i rezi 10ku lozu na ta dva mesta, brezone zavij mesto imbus srafova. (na ta dva mesta m10na M8).

Ukrasne, prohromske zatvorene matice i nema vise problema.

Pre zavijanja matica po malo bakarne masti na navoje i to je to! Obratiti paznju na duzinu loze slobodne za zavijanje i dubinu sesira matice.

Moze i po feder platna ispred matice.

 

P.S. Imam hazet odvrtace, takodje bas "ljuti" ali tamo gde se zavarena matica otkine nemaju sta da traze! Moze da odvije ako je plitka loza eventualno. Kada u materijal "ulazi" ovaj alat pravi pritisak na zidove vec zalepljenog srafa.

Kod ovih dubokih dremelom napravim rez pa udarnim srafcigerom se "ubedjujem"...

Brezoni su trajno resenje (ne oni 5.8 i 8.8 kvaliteta!)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ljudi! :D 

Krenem da dete u skolicu odvedem, na stolu koverta! Velika, zuta... (sve su dobre dok plave nisu :D )

Sta je ovo? Ne ocekujem nista...

 

Pogledam Marko poslao!

Odusevio si me drug, od srca hvala... Gest sam doziveo kao da si mi tog divnog bandita dao! Nista manje..

@Markone88

IMG_20201214_101945.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja