Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nadji centar kirneron obelezi i polako busilicom, od 3mm pa navise dok ne dodjes na meru, posle ce se srafcigerom odvrnuti. Druga opcija da varis ali bolje i pametnije je ovo ako je blok od aluminijuma

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Postoji namenski alat za ovakve situacije. Tzv. izvlakači.


Možeš i da zabušiš mali otvor i unutra da nakucaš torx bit pa da probaš.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imam izvrtac! Mogu da ti postom posaljem ali! Mora rupa celom duzinom srafa da se izbusi kako bi popustio stisak.
Kucam kada kuci stignem.


Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izbusi celom duzinom pa zavari maticu i odvijaj dok je vrelo.
Ako zatreba ovaj alat i zovi. Mada koristio sam ga, tamo gde se zavarena matica otkine tesko ce pomoci.
Bigor je dobar i upotrebljiv savet dao, burgija i polako...

 

Da dodam, ako mozes na mesta  tih srafova zavij brezone, navoj koji u blok ide sa crvenim lepkom zalepi.

Ti su se otkalili svakako nemoj vracati, ako ne zelis/mozes bezone, imbuse kupi u kvalitetu bar 10.9

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
On 12/5/2020 at 10:04 AM, N.F.S. said:

Lepo i duboko se cuje rekao bih (zavisi na kom se sistemu slusa), agregatic stvarno za preporuku, kao da 1000ccm vozim, ne retko krenem drugom a nas dvoje na motoru (ja sam imam 110kg).

Juce bas pricam sa Markom (Markone88), nazadujem sa kubikazama od 2000godine, sve slabije motore pazarim a (ocekivani osecaj pri voznji) navika ostala.

Par zadnjih motora me bas razocarase (TDM900 (za toliku kubikazu) je naj gora anemija koju u zivotu vozih), ocekivao sam dosta od malenih agregata, cbr1000 me je u 100000+ km navikao da kada gas dodam motor ide! Povuce...

Kalkulisao, zelja jedno, mogucnosti drugo a situacija diktira trece... 

I sve se to uklopilo u ovom motoru!

Dovoljno jak da me ne nervira, dovoljno lep da ga pokrivenog ne drzim, dovoljno ekonomican da zbog njega nista oko mene ne "trpi"...

 

Sve dovoljno... Kao trojka u skoli! 

Agregat deli sa K9 Banditom za kog takodje napisano vazi. Veliki lancanik nazad "lazira" krivu obrtnog momenta, tako redukovan, agregat uvek ima rezervu snage koja je odmah, bez zadrske dostupna! U svim prenosima.

Ogibljenje/ oslanjanje je ono sto utisak kvari, nazad i moze da prodje, ima 7 podeoka za "oprugu" i rebound koji reaguje na stelovanje,

ali napred...

...horor!

Trenutno "vozim" opruge od cbr1000f, sc21 (kasniji modeli imaju ketridz tip, opruga kratka) u stapovima, koje su skoro 1kg po milimetru sabijanja pa opet potanja i saltovanje se "oseca" (prebacuje tezinu napred/nazad).

Gusto ulje (20w) to otkloni ali onda sve sa podloge sakama upijam, ne treba mi bas toliko povratne informacije :D 

Ostaje da se jos poigram, motul fork koji koristim bas reaguje na promenu temperature, u ovim hladnim danima osetno je tvrdja prednjica, ocekivao sam vise od njega (ulja).

 

Kocnice dobre, prihvatljive... Nisu u rangu sa cetvoroklipnim nissinom (gsx650f koristi tokico sa 4 klipa po celjusti) a klasu ispod cetvoroklipnih sumitomo sa tdm900, r1, r6...

Ako se dobre sinter plocice koriste ugriz jak i predvidljiv, pumpa trazi nesto vise stiska od pomenutih iznad ali zaustavlja! To je bitno...

Ahhh da! Imam teflonska creva napred, popravila su situaciju, ne "naduvaju" se i sav pritisak koji klipovima "posaljem" do njih i stigne, preporucujem.

Nazad celjust sa jednim klipom, pogodak! Ne blokira se tocak tako lako (kao tamo gde su jaca kljesta).

 

Kvacilo hidraulicno, ako se odrzava meko i precizno.

I tu ima zez :D Rucica se steluje ali i u naj nizem polozaju neprirodno daleko! Skratio zam "zub" koji klip gura za 4mm i tako rucicu spustio za 2cm!!! Poluga jaca, kvacilo jos mekse.

Pin koji prekidac gura isti vise nije dohvatao pa sam kod strugara narezao navoj i tu zavio deo koji kompenzuje pomeranje, sve u funkciji :D 

 

Nema vibracija, ne trnim na njemu! :D 

Ekonomican, atraktivan i nadam se pouzdan! Ne skripi ili klapara, kao da je Honda!

Ovo je neko moje vidjenje posle 6000km, nisam ga oglasio sto u prevodu znaci...

...zadovoljan!!!

 

Eto za one koji planiraju kupovinu ovog modela, trudio sam se da sazmem, ne moz" krace jbg! :D 

 

 

20201030_145912.jpg

Bas lep motor.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Hvala na savetima, nadam se da cu uspeti

Mislim da ce se isplatiti trud, evo slicice poliranja grane. Nije ni blizu kraja ima jos posla i urtosene smirgle, pa tek kad pasta odradi svoje bice top :D 

20201205_185906.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Steta sto ce biti skrivene oklopom pa ne moze svake nedelje da se "trljne" i sjaj odrzava... Ovako su osudjene na poruznjivanje pa to ti je!

Super izgleda :takoje:

 

P.S. I dalje se smejem sa drugarima gada kada grane pogledamo, mislim da tanje grancice na 600 kubika ne postoje :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM 790 Adventure S

Pozdrav.

 

 Treba mi savet u vezi gumice na cilindru kvacila... ista je pukla pa se bojim da ne udje prljavstina. Da li se gumica kupuje posebno ili je deo seta za reparaciju? Vidim da je u prethodnim postovima bilo nekih reci o setovima za reparaciju ali nisam bas strucnjak pa bih molio nekoga ko ima iskustva za objasnjenje/savet. Problema sa kvacilom trenutno nema. Motor je GSX650F 2008. Unapred Hvala.

 

20201206_152436.thumb.jpg.cddf8cba487903501c667a592afc1594.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je prasinarka, nece zbog nje kvacilo prestati sa radom.
Pozovite euro sumar Bg, oko 5 eura je gumica.
Pozdrav Nenad.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM 790 Adventure S
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

To je prasinarka, nece zbog nje kvacilo prestati sa radom.
Pozovite euro sumar Bg, oko 5 eura je gumica.
Pozdrav Nenad.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk
 

Hvala za info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

@Tesla86 ja sam imao slican problem, pa sam trazio alat, smisljao kako da ga izbusim itd, jos mi je bilo nezgodno jer se zalomio negde unutra 1-2 mm. Na kraju resio nekim manjim srafcigerom i kuckanjem polako, bez ikakvog busenja, bas se lako odvrtalo, najteze je bilo zapoceti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
10 hours ago, Tesla86 said:

Svaka ti je kao Njegoseva :D 

 

Potrebna mala pomoc, polomio sam dva srafa na izduvnoj grani, mislio sam da cu uspeti da ih odvrnem zavarivanjem ali bezuspesno.

Ako neko ima preporuku za majstora u Branicevskom okrugu ili nekog ko bi to odradio kod mene u garazi da ne slepam motor kad je vec rasturen.
 

20201205_140445.jpg

20201205_175956.jpg

 

Mozda onda bolje da se ne skidaju grane ako se polira, ja to isto planirao za zimu, sad kad videh ovo, razmislicu bogami :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Narucio iz dosade sa aliexpresa sijalice, sve jeftino, tako i izgleda... :D 

 

Gsx650f koristi,

pozicije u faru - T10 grlo

dugo svetlo - HB3 grlo 

kratko  svetlo - H7 grlo

pozicija i stop svetlo nazad - 1157 BAY15D grlo

(mozda nekome zatreba)

 

Narucih standardne (sa vlaknom) i LED.

H7 sa slike ne moze stati u far, tacnije moze ali se ne moze kuciste zatvoriti, donja HB3 staje bez problema i po danu deluje da svetli bas jako i na sve strane.

Pozicije necu komentarisati, led t10, vide se po danu.

Nazad, ova led koja imitira izgled obicne sijalice ima ugradjenu i logiku za blicanje pri kocenju, stavicu snimak, katastrofa, ne vidi se nista kada se u stop gurne.

Druga, za stop i poziciju nazad dosta bolja! (ova sa 3030 diodama), svetli bas jaako  ali bi razlika izmedju pozicije i stop svetla mogla biti veca.

U faru napred, par LED 3030 smd (H7 i HB3) se ne mogu koristiti!!!

Samo kao dnevno svetlo. za osvetljavanje nikako!!

 

Da sumiram. kvalitetne sijalice sa uzarenim vlaknom su ono sto naj bolje radi na ovom motoru! 

Isprobavacu jos, imam i H7 ksenon, H7 led cob... Nije jos stiglo od cajneza :D 

IMG_20201208_104903.jpg

IMG_20201208_102828.jpg

IMG_20201208_102924.jpg

IMG_20201208_103032.jpg

IMG_20201208_105409.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ova je krs, ne narucivati!

Za stop i poziciju nazad, sa blicerom.... (izvadicu elektroniku iz nje pa da blica neku valjanu LED :D )

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Tesla86, drug pitao bih te nesto!

 

Plocu kofera si mi na poklon juce poslao, kucam kod za pracenje da vidim gde je upravo, medju resto podatcima pise i postarina placena?!?

Uz gest, poklon i gubljenje vremena na slanje ti si sebi i trosak napravio! 

Nemam reci, imas moj iskreni naklon.

Naci cu nacin da se oduzim kao sto ti rekoh, pamtim... Lakse poklon dam nego sto primim, uvek se duznim osecam ali ti me sada unisti :D 

 

Jos jednom hvala, iznenadjen sam (pozitivno!) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
30 minutes ago, N.F.S. said:

@Tesla86, drug pitao bih te nesto!

 

Plocu kofera si mi na poklon juce poslao, kucam kod za pracenje da vidim gde je upravo, medju resto podatcima pise i postarina placena?!?

Uz gest, poklon i gubljenje vremena na slanje ti si sebi i trosak napravio! 

Nemam reci, imas moj iskreni naklon.

Naci cu nacin da se oduzim kao sto ti rekoh, pamtim... Lakse poklon dam nego sto primim, uvek se duznim osecam ali ti me sada unisti :D 

 

Jos jednom hvala, iznenadjen sam (pozitivno!) 

Lep gest! Bravo @Tesla86

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 6 minuta, piki je napisao:

Uzmi za h7 Osram laser i progledaces:).

Koristim philips xtreme vision, prave dan :D 

Ovo su eksperimenti... Drustveno korisni, da se trugi ne zezaju...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stigao drzac!

Ja zatecen... Verovatno se covek vodio logikom "Kada je poklon neka bude poklon"!

Sve lepo uvijeno, uz drzac i srafovi za montazu, caure takodje... Postarinu platio!

 

Ovakve stvari kada se dese i onog ko poklon primi "tera" na neko dobro delo/cin, osecam se lepo, zahvalno... :takoje:

 

@Tesla86

IMG_20201208_135604.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tvoja ploca bi verovatno i mogla, ova moja mora preko reducira (sto nije nikakav problem), napravicu ga od aluminijuma.

Znaci, prvo usrafim reducir na plocu kofera pa sve zajedno na nosac.

 

Inace, zam nosac je lep i diskretan, kod tebe Marko moze "na sraf" mislim, isti nam je rep!

 

Ako ti se toliko svidja ja cu da ti prosledim, sta da radim, ostavio me covek bez teksta....

IMG_20201208_142205.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Hvala na lepim recima @N.F.S., @Markone88

Nosac sam pravio za sebe i neku kopiju Givi-a. Kako je dosao nov kofer i veca ploca nisam zeleo da pravim adapter ili novu plocu kada je original nosac bio dosta jeftin (tu sam se prevario jer je lepsi od originala :D), a sezona u punom jeku i ko ce da ceka da mi iseku nov :D, firma koja mi to usluzno radi je bila na kolektivnom. Kada sam pre par dana ugledao nosac bilo me je zao da stoji na polici i skuplja prasinu, ovako sam veruj mi ja srecan jer ima pravu funkciju a ne da suplja prasinu. Ako zatreba nekom bas ovakav nosac moze da se napravi isti (dimenzija otvora ima u PDFu u nekoj od predhodnih poruka ). Korekcija otvora nije problem, ako ima mesta na ploci, jer vec imam odradjen model pa je to svega par sekundi posla. Za vece ploce je potreban nov dizajn jer su rupe dosta siroko postavljene. Bice i toga samo da uhvatim malo slobodnog vremena jer svakako planiram i sebi da odradim siru verziju. Secenje je laserom, savijanje na CNC presi tako da nema greske. Naravno bez distancera i srafova ali moguce je i to odraditi :D.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja