Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
15 minutes ago, drmilan_ said:

@piki kad vidim mopede od @N.F.S. i @Markone88, sramota bi me bilo stati pored njih, ili se voziti u istoj grupi. 
 

ps voleo bih vas upoznati 

Hvala lepo. Boze zdravlja od proleca :D sadza vikend cu nesto kratko da protegnem tocak.

 

Inace, tesko samnom u grupi, spor sam mnogo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 3 sati, drmilan_ je napisao:

@piki kad vidim mopede od @N.F.S. i @Markone88, sramota bi me bilo stati pored njih, ili se voziti u istoj grupi. 
 

ps voleo bih vas upoznati 

Moze cim grane neko sunce da napravimo okupljanje protivno merema:).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Umeo auspuh da na pustanju gasa malo "reseta", usisavao svez vazduh na spoju lonca i izduvnih grana... Kupim ovo sa slike, namaze se pri spajanju i tako zatvori sve eventualne rupice.

Kaze uputstvo, "po montazi mora da se auspuh dobro zagreje"

Sta cu :D 

Odem da gasiram do Batocine :D

Evo ga jos cakce ispred, hladi se.... :D 

IMG_20201125_114020.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koga zanima cena ove vece tube je 400 i neki dinar!  Tamne je boje i ima neka vlakna u sebi, "mazao" sam prstima.

Bas se lako koristi, posle jedne voznje skroz je tvrdo, moze se i smirglati. Lici na tecni metal onaj dvokomponentni.

Moze se takodje nanositi u vise slojeva (kome propadne onaj grafitni,debeli prsten npr.), postojanost ostaje da vidimo :D 

@Tesla86, uzivao sam, i supruga se provozala, uvek smo zajedno na motoru, 15 godina vec :aha:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo i Marine, nekada, dok smo mladji bili ni tezina 1000F Honde joj smetala nije! Sada je iskljucivo suvozac, od kada je Bandita u Velikoj Plani oborila i slomila sebi prst iskljucivo skuter! 

20180201_131001.jpg

IMG_20190308_140014.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
13 minutes ago, N.F.S. said:

Evo i Marine, nekada, dok smo mladji bili ni tezina 1000F Honde joj smetala nije! Sada je iskljucivo suvozac, od kada je Bandita u Velikoj Plani oborila i slomila sebi prst iskljucivo skuter! 

20180201_131001.jpg

IMG_20190308_140014.jpg

Joj moja hoce da polaze za motor. Jedva je ubedih da polozi za pocetak za auto pa cemo videti za motor. I ovo su tantalove muke, kamoli motor. A ne moze ni zemlju da dohvati na transalpu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Evo i Marine, nekada, dok smo mladji bili ni tezina 1000F Honde joj smetala nije! Sada je iskljucivo suvozac, od kada je Bandita u Velikoj Plani oborila i slomila sebi prst iskljucivo skuter! 


Šteta, inače bi imao izgovor da imaš 2 motora
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 9 sati, drmilan_ je napisao:

Joj moja hoce da polaze za motor. Jedva je ubedih da polozi za pocetak za auto pa cemo videti za motor. I ovo su tantalove muke, kamoli motor. A ne moze ni zemlju da dohvati na transalpu 

Dobrodosao u klub, moja polozila, nije htela za A posto se polagalo na menjac nego se odlucila za A2, a sad oce da kupi motor sa menjacem da uci (mislim da ce sledece sezone moja muka biti veca) :lol2::lol2::lol2::lol2: Al sam te utesio :D

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posto mi je lonac od K5 1000 suzane nije se mogla koristiti fabricka selna (ona koja ima parce metala i tako sakrije spoj) dole na spoju grane i izduva. 

K5 ima klapnu u grani, sve sam to posekao, napravio reducir "cev u cev" i stavio zaptivajucu pastu (par postova iznad) .

Opet mi se nije svidelo!

 

Zavarim na selnu duboku maticu i stavim prohrom, vec je bolje ali bas je sjajan, kao ogledalo. Vise je za neki coper hromirani.

Parce aluminijuma mi treba, bez da ga poliram, odoh da trazim :D 

20201030_145853.jpg

IMG_20201204_100127.jpg

IMG_20201204_100139.jpg

IMG_20201204_100149.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Vrhunski izgleda lonac, bas mu je legao, kada, bude lepo vreme mora zvuk da se cuje :D. Ja sam nabacio Mivv, malo je bucniji za moj ukus ali je svakako manji od fabricke cevcuge. Pokusavam da nadjem dihtung cauru koja ide na spoju, ako mi prave problem na tehnickom samo da zamenim lonac, cini mi se da cu je unistiti posle par skidanja i prebacivanja.

20200509_174044.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvol"te da degustiramo zvuke :D 

I ti si vidim felne farbao, bas su monotone onako crne! Sto se auspuha tice tu uvek  nesto kuburim, bar dva lonca po motoru uz fabricki menjam, dok ne nadjem oblik i zvuk po ukusu!

Robert mi je mislim 5 komada pravio :) 

Sa ovim sam srece imao, zvuk dovoljno tih da mi ne smeta, glasan da me cuju. Oblik kao da sam sam crtao, sve se uklopilo a ima i suzuki homologaciju. Nije diran, niti otvaran, skinuta samo klapna...

 

Evo zvuk te kopije miwa na dukcu od 800kubika, probao sam u ulici bez kacige, da ga cujem! Grmi bas ali nije prijatno vec onako klinacki galami :D 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Ja se "prevario" pa uzeo original, dosta je miran u voznji ali ume da puca opako kad pustis gas sa vecih obrtaja, inace ovaj sto sam uzeo nije street legal, verovatno nije ni jedan, ali bio je na snizenju :D

 

Felne su mi prva stvar koju sam odradio na motoru, crne su bas dosadne

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Lepo i duboko se cuje rekao bih (zavisi na kom se sistemu slusa), agregatic stvarno za preporuku, kao da 1000ccm vozim, ne retko krenem drugom a nas dvoje na motoru (ja sam imam 110kg).

Juce bas pricam sa Markom (Markone88), nazadujem sa kubikazama od 2000godine, sve slabije motore pazarim a (ocekivani osecaj pri voznji) navika ostala.

Par zadnjih motora me bas razocarase (TDM900 (za toliku kubikazu) je naj gora anemija koju u zivotu vozih), ocekivao sam dosta od malenih agregata, cbr1000 me je u 100000+ km navikao da kada gas dodam motor ide! Povuce...

Kalkulisao, zelja jedno, mogucnosti drugo a situacija diktira trece... 

I sve se to uklopilo u ovom motoru!

Dovoljno jak da me ne nervira, dovoljno lep da ga pokrivenog ne drzim, dovoljno ekonomican da zbog njega nista oko mene ne "trpi"...

 

Sve dovoljno... Kao trojka u skoli! 

Agregat deli sa K9 Banditom za kog takodje napisano vazi. Veliki lancanik nazad "lazira" krivu obrtnog momenta, tako redukovan, agregat uvek ima rezervu snage koja je odmah, bez zadrske dostupna! U svim prenosima.

Ogibljenje/ oslanjanje je ono sto utisak kvari, nazad i moze da prodje, ima 7 podeoka za "oprugu" i rebound koji reaguje na stelovanje,

ali napred...

...horor!

Trenutno "vozim" opruge od cbr1000f, sc21 (kasniji modeli imaju ketridz tip, opruga kratka) u stapovima, koje su skoro 1kg po milimetru sabijanja pa opet potanja i saltovanje se "oseca" (prebacuje tezinu napred/nazad).

Gusto ulje (20w) to otkloni ali onda sve sa podloge sakama upijam, ne treba mi bas toliko povratne informacije :D 

Ostaje da se jos poigram, motul fork koji koristim bas reaguje na promenu temperature, u ovim hladnim danima osetno je tvrdja prednjica, ocekivao sam vise od njega (ulja).

 

Kocnice dobre, prihvatljive... Nisu u rangu sa cetvoroklipnim nissinom (gsx650f koristi tokico sa 4 klipa po celjusti) a klasu ispod cetvoroklipnih sumitomo sa tdm900, r1, r6...

Ako se dobre sinter plocice koriste ugriz jak i predvidljiv, pumpa trazi nesto vise stiska od pomenutih iznad ali zaustavlja! To je bitno...

Ahhh da! Imam teflonska creva napred, popravila su situaciju, ne "naduvaju" se i sav pritisak koji klipovima "posaljem" do njih i stigne, preporucujem.

Nazad celjust sa jednim klipom, pogodak! Ne blokira se tocak tako lako (kao tamo gde su jaca kljesta).

 

Kvacilo hidraulicno, ako se odrzava meko i precizno.

I tu ima zez :D Rucica se steluje ali i u naj nizem polozaju neprirodno daleko! Skratio zam "zub" koji klip gura za 4mm i tako rucicu spustio za 2cm!!! Poluga jaca, kvacilo jos mekse.

Pin koji prekidac gura isti vise nije dohvatao pa sam kod strugara narezao navoj i tu zavio deo koji kompenzuje pomeranje, sve u funkciji :D 

 

Nema vibracija, ne trnim na njemu! :D 

Ekonomican, atraktivan i nadam se pouzdan! Ne skripi ili klapara, kao da je Honda!

Ovo je neko moje vidjenje posle 6000km, nisam ga oglasio sto u prevodu znaci...

...zadovoljan!!!

 

Eto za one koji planiraju kupovinu ovog modela, trudio sam se da sazmem, ne moz" krace jbg! :D 

 

 

20201030_145912.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Svaka ti je kao Njegoseva :D 

 

Potrebna mala pomoc, polomio sam dva srafa na izduvnoj grani, mislio sam da cu uspeti da ih odvrnem zavarivanjem ali bezuspesno.

Ako neko ima preporuku za majstora u Branicevskom okrugu ili nekog ko bi to odradio kod mene u garazi da ne slepam motor kad je vec rasturen.
 

20201205_140445.jpg

20201205_175956.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja