Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na spavanje! :ups:

 

Zamenio ulje i filter, filter vazduha... Dotegao i proverio sve srafove, oprao i voskirao, zalio ga celog silikonom i wd-om :D 

Ocistio kociona kljesta i klipove, podmazao osovine poluge menjaca/kocnice, podmazao osovine rucica kvacila i kocnice, sve el. kontakte raskacio i "we-deisao",  lanac  deebelo podmazao, rezervoar napunio, poljubio u vizir i pokrio. :takoje:

Dzek za punjac visi kod zadnjeg tocka, jednom mesecno tretiranje baterije pametnim punjacem :D 

IMG_20201122_132737.jpg

IMG_20201122_133437.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

@N.F.S.  info za tebe verovatno znaš ,ali kako si mi pomogao oko saveta u za kozmetičko održavanje da podelim ovde.....čitao sam da je vazelin odličan zaštitu metalnih delova. Doduše malo te čudno gledaju u apoteci, ali jbg:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vazelin je super za odrzavanje gumenih delova, silikon su spreju super cuva metal u vlaznom i zimskom periodu.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vazelin i glicerin obicno za gumene delove koristim, pred zimu npr. namazem flanse ulazne/izlazne vazelinom... Pisah o tome, sada vec davne 2009 na forumu.

Vazelin je neutralan, dobro stiti metal posto svojim slojem spreci vlagu i vazduh da stetu prave :D 

Imam i neku belu mast, takodje za konzerviranje, blagi lubrikant (nije znaci za podmazivanje) ali je hidrofobicna i tera vodu od sebe.

U jedinicama VS se npr. koristi za cuvanje i zastitu zemlja/vazduh raketa.  :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Tačno sam pretpostavio da koristiš vojnu tehnologiju za održavanje.Poz za N.F.S. nadam se da se ne ljutiš,poštujem sve što iznosiš ovde .Mnogim mladjim vozačima pomažeš,pošto sam sigurno dosta stariji od tebe kada god sam se zaludjivao oko održavanja smatrali su me da imam manu ali sada vidim da nisam jedini sa takvim stavom po pitanju održavanja.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala na lepim recima, "82 sam godiste ali vozim preko 20godina :D.

Pedantnost nije mana! To aljkavi kazu da im lakse bude... :aha:  Trosimo svoje vreme i resurse..

Sa kim god zapocnem druzenje primetim pomak u odrzavanju motocikla, motivisem namerno i slucajno :D 

Cijem oku ne odgovara cisto i mirisno vozilo taj kross vozi :D 

 

P.S. Trenutno sam bez garaze pa mi odrzavanje teze nego nekada ide, porodica odvukla fokus ali pasija je ostala! 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Bitno je ostati svoj, ja sam ,66 god. prvi Tomos sam imao sa 6 god.do danas isto me drži mora biti u fabričkom stanju,što je najveća fora kada mi nervi okraćaju odem u garažu prčkam nešto i sve je lepše.Samo napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

@N.F.S.

vidim da ti smeta vetar sa fabrickim vizirom i da trazis resenje,mozda bi ti ovo moje pasovalo,mene vetar skroz prebacuje,ali ja sam Brus Li sa 175 cm.Ovaj moj vizir ima vece ispupcenje koje dodatno stiti od vetra.Mozes na prolece doci i probati pa da vidis da li ti odgovara i da znas onda sta da trazis.Evo ti nekih slika sad iz garaze cisto da vidis o cemu se radi i jedna umetnicka ali se vidi i vizir u sklopu celog motora i nije gadan uopste;).

20201126-102755.jpg

20201126-102816.jpg

20200912-192827.jpg

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koji je to vizir drug i gde si ga pazario?  

U Kg su poceli da zezaju ako je tamniji a nije homologovan, drugar je morao foliju da odlepi sa vizira za teh. pregled... Nije moglo tako da prodje, a blaaago je "dimovana" folija.

 

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Mislim da ga je Ivan pravio,tako mi je stigao kad sam kupio motor,kod nas u SM jos ne zezaju ni za auspuh ni za vizir,a bas dobro stiti od vetra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma snaci cu se... Duga je zima :D 

Elem, hocu i da napravim rezervno crevo za gorivo, da ispod sedista nosim, mislim da je pametno.

Komplet crevo znaci, sa brzim spojkama, ako me originalno negde izda samo da zakacim :D 

Clan sam stranog GSX foruma, desavalo im se da u voznji samo pukne, bez najave! Plasticno je i kazu kada se oseti miris benzina nekoliko sekundi kasnije sledi pucanje!

Creva smo po forumu opisivali, i ja sam verujem nesto kucao, do sada nisam uspeo naci kvalitetno i dugotrajno, jedino sa nekog otpada pa da sa vozila skinem zdravo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 17 minuta, N.F.S. je napisao:

Ma snaci cu se... Duga je zima :D 

Elem, hocu i da napravim rezervno crevo za gorivo, da ispod sedista nosim, mislim da je pametno.

Komplet crevo znaci, sa brzim spojkama, ako me originalno negde izda samo da zakacim :D 

Clan sam stranog GSX foruma, desavalo im se da u voznji samo pukne, bez najave! Plasticno je i kazu kada se oseti miris benzina nekoliko sekundi kasnije sledi pucanje!

Creva smo po forumu opisivali, i ja sam verujem nesto kucao, do sada nisam uspeo naci kvalitetno i dugotrajno, jedino sa nekog otpada pa da sa vozila skinem zdravo. 

Nenade, koja ti dužina treba? Imam metar dužine, armirano, nikada ne puca i ne postaje kruto

 

 

IMG_20201126_204203.jpg

IMG_20201126_204254.jpg

IMG_20201126_204336.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Ma snaci cu se... Duga je zima :D 

Elem, hocu i da napravim rezervno crevo za gorivo, da ispod sedista nosim, mislim da je pametno.

Komplet crevo znaci, sa brzim spojkama, ako me originalno negde izda samo da zakacim :D 

Clan sam stranog GSX foruma, desavalo im se da u voznji samo pukne, bez najave! Plasticno je i kazu kada se oseti miris benzina nekoliko sekundi kasnije sledi pucanje!

Creva smo po forumu opisivali, i ja sam verujem nesto kucao, do sada nisam uspeo naci kvalitetno i dugotrajno, jedino sa nekog otpada pa da sa vozila skinem zdravo. 

Ovo sto ima @drtommy je odlično ako je neko brendirano crevo, a ne Kinez. Ako ti treba 6mm iliti 1/4 cola, imam crevo bas za gorivo, avio military standard, mislim da takav kvalitet ne postoji, niti može da se kupi kod nas. U pitanju je Aeroequip crevo, made in USA, 200psi radni pritisak.  

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala oboma od srca! Probacu da u svojoj reziji nadjem, 8mm unutrasnji fi. Uglavnom gates i neka domaca drze po radnjama, ne moze godinu da sastavi a da na svakoj krivini ne ispuca spoljni zid, kao ziletom da je seckano. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Probacu  sutra na poslu da nadjem ovo crevo koje sam spomenuo u toj dimenziji, trebalo bi da je 8mm otprilike 5/16 inča, ako nadjem javljam ti. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 48 minuta, N.F.S. je napisao:

Drustvo, spakovao sam u rar user i service manual, pdf.

Evo linka, tu sam "okacio" ali vidim traje 30 dana... Ako neko ume neka postavi na neki trajni server/link. Da ima za one koji tek dolaze :takoje:

 

https://ufile.io/5ij6no3e

Postavi na Google drive, nema ograničenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Pozdrav drugari,

Ako nekom treba drzac nosaca zadnjeg kofera kao na slikama neka javi. Raspon sliceva je 120x47 i ima nekih 11.5mm hoda levo desno za stelovanje. To je ovaj sa slike (ide za dz :)), moguce je da se izradi i sa drugim rasponom rupa ako nekom treba. Ako treba neka dodatna mera tu sam.

20180829_084515.jpg

20180830_204859.jpg

20180831_114816.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja