Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Maska čuva motor, bar meni jako malo prašine uđe oko motora. Ovo ne važi ako te uhvati pljusak.

Ja oklope skidam na kraju sezone ili kad menjam ulje i filter pred zimski san.

Uvek je bilo malo prašine koju prebrišem krpom naprskanom motulovim sprejem za tzv suvo pranje.

Nisam toliko zagrižen da mora svaka trunka da se obriše. Ono što dohvatim krpom, četkicom to i obrišem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

A i ako odlucim da skinem 4 stafa drze stranicu, skinem za minut

Rece kolega Zemzem, sve je cisto i lepo, oklop je zastita agregata.

Prepravim ga u bandita cas!

 

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, N.F.S. said:

A i ako odlucim da skinem 4 stafa drze stranicu, skinem za minut emoji3.png

Rece kolega Zemzem, sve je cisto i lepo, oklop je zastita agregata.

Prepravim ga u bandita cas! emoji1.png

 

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

 

 

 

Ja sam cesto razmisljao ako nekad uzmem oklopljen motor, kako bih ga cistio :) inace, motor ti je lutka, malo da se vozimo, pa da se menjamo i tako u krug :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam to oduvek zeleo, da nadjem nekoga ko se ne izivljava a odrzava, da kupujemo motore i da se menjamo, ispunimo zelje na obostrano zadovoljstvo :D

Od tebe motor i bez gledanja!!!

 

Ali da se vozimo prvo malo, lepo si rekao :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 39 minuta, Savan je napisao:

Lepo i propisno na 1,5m distance. Pohvale momci.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Hahaha... 'de se seti... ma mi to da se vidi tormo:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da ustedim vreme (i novac) onima koji menjaju ulje u oslanjanju napred. 

Ukoliko se vozite u dvoje i/ili ste velike kilaze (100+ kg) ulje gustine 20w je pozeljno i potrebno. 125mm nivo ( stap skroz sabijen, opruga i caura izvadjeni)

Poceo sam od 7.5w viskoznosti, nema otpora, retko i motor "poskakuje", prebacivanje tezine napred/nazad strasno!

10w za nijansu bolje (a i drzao sam se preporucenih 130mm nivo-a). Sa 15w sam ustanovio da se motor doosta lepse vozi, guma lepo "drzi", motor miran... Ali, zeleo sam da se za nijansu sporije krece, i gore i na dole.

To sam i dobio sa iponovim "low friction" 20w uljem!

 

P.S. Ispravan sklop i pravilno ustelovan "sag" se podrazumeva, to je visina na kojoj motor "sedi" opterecen, uljem se steluje nacin na koji ce se ponasati na putu.

Doveo sam ga (nadam se :) ) u prihvatljivo, povozan i bez osecaja "tezine" napred ili nazad. 

Ubalansiran, sto bi se reklo!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nije da palim vatru... :D

 

img-00000211.jpg
WWW.OHLINS.EU

Exchanging the front fork springs is one of the most cost effective way to improve the bike's front fork. Together with the specifically developed high-quality ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vatra vec gori! :D 

"Opruzicu" se kao i do sada za Hagon.

Alekre, daaaaa kada je hladno ume stap sa 20w uljem da bude kao kamen! Nisam ipone do sada koristio, dobra ulja zadrzavaju pribliznu viskoznost i topla i hladna (Wilbers, mupo..)

Agip i motul sam vozio i po hladnom (u stapovima), oseti se razlika u tvrdoci. Wilbers "Zero friction"  ne haje za temperaturu nesto puno.

Vecina novih"ketridz" stapova je predvidjena za 5w ulja, njima ne smeta toliko hladnoca. Kada se koristi viskozno ulje (w20 i gusce) mora da bude vrhunsko, bas zbog osetljivosti na temperaturu.

 

Da ne pomisli neko da je to toliko strasno, govorimo o temperaturi oko 5c, i tada se ogibljenje "razradi" u prvih 5 minuta.

Sve napisano nije iz literature, ovo su licna iskustva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da dodam, vecina ljudi a sa kojima o motorima razgovaram i ne zna da u stapovima ima nekog ulja! Jedan me je skoro pitao "cime da napunim gume"?!?

BMW 3 godine star, nikada nije pritisak kontrolisao lik, kaze "nov je, i gume su oni nastelovali" misleci verovatno na salon gde je iskesirao masinu :D 

 

Takav takodje komentarise po forumu inace... :staa2:, savete daje....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja ne mogu da rešim nedoumicu između linearnih i progresivnih opruga. Fabrički su progresivne i to je jedan od načina da koliko toliko imaš komfor i tvrdoću kroz hod oslanjanja. 

 

Ian mi predlaže da ugradimo linearne jer su bolje za svakodnevnu vožnju. Kontam da mu je na linearnim lakše da napravi setup za moje kile ali ne znam kako da ne bude tvrd. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uhhh, ti si teskas takodje, da sam ja u pitanju poslusao bih njegov savet. Ali! Zamolio bih ga i da probam vise tipova opruga uz uverenje da cu jedne kupiti.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ja ne mogu da rešim nedoumicu između linearnih i progresivnih opruga. Fabrički su progresivne i to je jedan od načina da koliko toliko imaš komfor i tvrdoću kroz hod oslanjanja. 
 
Ian mi predlaže da ugradimo linearne jer su bolje za svakodnevnu vožnju. Kontam da mu je na linearnim lakše da napravi setup za moje kile ali ne znam kako da ne bude tvrd. 

Imaš linearne raznih ‘tvrdoća’ pa neka odredi ne najtvrdje nego neke mekše.
Ako si teskas po meni nema šta da tražiš na progresivnim. To sam tek uvideo kad sam zamenio progresivne sa linearnim.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zove drugar, kaze ostao kraj puta totalno bez struje... Objasnjavam gde su mu osiguraci, dzaba, laik je a kupio nov (polovan) motor.

Sta cu, unimer u kofer i nesto alata, krecem kroz kisu (mrzim je, usljiska mi motor ali i on stoji tamo negde).

Namestimo (glavni osigurac iz nekog razloga kvrcnuo, ustanovicemo zbog cega kasnije), voznja kuci :D 

 

Insistira da svratim do njega, u koferu je i razlog zbog kog je u Mladenovac isao...

I tako, dobih ja lancobran sa blatobranom, cuo je kada sam pricao da to zelim :D 

Sretniji sam zbog gesta nego zbog poklona!!!

Uz prijatelje sve se moze... Srce puno.

20200927_185740.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za funkciju voleo bih da je nesto duzi, Brka iz Varplast-a se najezi kada za blatobran zovem, obicno se dva puta vratim na doradu i produzivanje :D 

Estetika je Ok, lepo i upotpunjeno deluje...

20200928_082958.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
On 9/10/2020 at 11:27 AM, N.F.S. said:

IMG_20200910_110311036.thumb.jpg.d041f98609441f44c43d4847f106d158.jpgNa prvoj slici je cilindar kvacila, prilikom podmazivanja primetih da je gumica (prasinarka) koja na slici deluje lepo inace, ispucala duzno. Kada se kvacilo stisne, ti se kanali otvore i dozvoljavaju prodor prljavstine.

Krenem u potragu za gumicom pre 20 dana, skinuo sliku sa interneta gde su dimenzije oznacene, nosio po radnjama auto delova, da vidimo pasuje li od necega.

Sem telecih pogleda i glupavog odmahivanja glavom ne dobih vise! (Nisam se ni nadao)

 

Nadjem na "polo motorrad" set za reparaciju kocionog cilindra yamahe, medju delovima i potrebna gumica!!!

Upravo stiglo, stara je u parcicima izasla...

Dosta mojih prijatelja (veeelika vecina) kao po pravilu obilaze ciscenje i pregled glavnih kocionih ili cilindara kvacila. Nije poznat ni sklop, niti nacin rada... A koristi se ucestalo! 

 

Montirao i sretan sam :D 

IMG_20200910_104715289.jpg

IMG_20200910_105527614.jpg

IMG_20200910_105206276.jpg

Gde si ovu gumicu pazario? Imas li link ka oglasu? Ocu i ja da zamenim. I moja pokazuje znake habanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja