Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pozdrav drugari

 

Da li je neko imao prilike da vozi ovaj motor.

 

Deluje kao veoma dobar izbor, ima liniju sportskog motora, a sedenje krajnje udobno za duže ture. Plus ima korman, a ne heblove. Da li neko zna kakva mu je potrošnja, kakve su kočnice, kako se ponaša u vožnji u dvoje...

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ti misliš na sv650n, ja mislim na sv650s sa oklopima. On može vrlo lako da se prebaci na korman ali ne voliš heblove. ;)

Verujem da bi ti se svideo obrtni moment dva cilindra i način na koji razvijaju snagu. Ja sam zbog toga kupio sv650s sebi pre nekoliko dana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Gsx 650f je mozda i jedini lepi sport touring Suzuki. Bas bih voleo da ga probam. Jedino 650cc i 83-4 konja???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Overpressure said:

Ti misliš na sv650n, ja mislim na sv650s sa oklopima. On može vrlo lako da se prebaci na korman ali ne voliš heblove. ;)

Verujem da bi ti se svideo obrtni moment dva cilindra i način na koji razvijaju snagu. Ja sam zbog toga kupio sv650s sebi pre nekoliko dana. 

Da nije onaj plavi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Bilo je dva plava na oglasima. Ja sam kupio sv650s prve generacije, onaj drugi noviji mislim da je aktuelan, i deluje odlično očuvano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 minutes ago, Overpressure said:

Bilo je dva plava na oglasima. Ja sam kupio sv650s prve generacije, onaj drugi noviji mislim da je aktuelan, i deluje odlično očuvano.

Lep motor. Video sam oglas. Nego da se vratimo na GSX650F, jesi li ga probao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ja sam imao Bandita 650S, 2008.god sa vodenin hladjenjem i direktnim ubrizgavanjem.To ti je potpuno isti motor, jedine razlike su u tome sto Bandit S ima polu oklop a ne pun i malo drugacija instrument tabla.

Potrosnja se leti krece oko 6,3lit po gradu do 7lit kad malo zahladni i kad su krace ture.

Na otvorenom u dvoje je bila oko 4,5lit.

Snagu razvija linearno, od niskih obrtaja pa do kraja se ponasa isto, nemas onaj nagli priliv snage koji uglavnom ocekujes od motora sa 4 cilindra u liniji kad ga zavrtis.

Za grad je odlican u voznji, startan iz mesta, lako se provlacis sa njim iako je u mestu jako tezak za manevrisanje i dizanje na centralni stender je jako tesko.

Meni je smetalo na otvorenom putu sto tesko i sporo menja pravac kretanja.To je dobro jer je stabilan na pravcu ali ako volis da krivinaris, ako ga ne procenis dobro, vrlo lako te odvuce u suprotnu traku ili kanal pored puta.Mekan je napred.Mene je zamalo zajebao u jednoj krivini na Avali i jednom sam izleteo u suprotnu traku na putu ka Majdanpeku.

Ne umara ruke ni vrat na duzim turama, u preticanju sasvim OK, nije brz kao R-ovi te kubikaze ni bliziu ali je OK.

U sustini, jako dobar motor, ja bih ga ponovo vozio.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Jesam prošle godine, vozio ga je drugar dok se nije preselio u inostranstvo. Moji utisci su da je taj motor jako težak, i izuzetno dosadan u vožnji. Nekako je trom, ne oseća se ta snaga koju na papiru ima. Sećam se da sam se mučio pri obaranju u krivinama, verovatno zbog te mase, na pravcu je super. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nego, još bolje pitanje, da li je neko nekad imao prilike da čačka oko mehanike kod tog motora???


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre sat vremena, Savan je napisao:

Nego, još bolje pitanje, da li je neko nekad imao prilike da čačka oko mehanike kod tog motora???


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

I jos ako ga je kupio u skorije vreme(pa da pocne detaljno da pise o sredjivanju i lickanju motora).

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam kakve su mu vile?? Da li nije možda zgoreg da se pogleda u njih, žena neka čeka, doći će i njene vile na red, nema mesta ljubomori jer znaju se prioriteti.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jos uvek nemam sta za pisati :D,

u sredu idem na visednevnu voznju pa ce utisaka biti, putopisa tesko, po kretanju tel. ubacim u kofer i trudim se da ga ne pipam! Sto supruga uslika to je...

Za sada mogu reci sledece :)

Sa deauville 700 poredivsi, ovo (gsx650f) je raketa! Divan, divan agregatic... Velikim zupcanikom nazad data mogucnost ranog saltovanja te radosno povlaci iz svake brzine!

Zastitu od vetra nema i to je ono sto mi fali trenutno, kontaktirao sam Ivana, ne moze mi vizir uraditi, morace neki MRA cenim.

I ako su kljesta cetvoroklipna, kocnica nije nesto ubedljiva napred, creva sam stavlo pancirna ali zatekoh djubre newfren od plocica, EBC ce valjda situaciju popraviti (nesto su skuplje za ovaj model, 4400din po disku, sinter)

I tako, da krenem sa zamenom guma... Nece da moze!

Stapovi razlicite duzine! Desni je duzi, ima vise materijala za sraf  koji "hapsi" osovinu sa desne strane. (vidi sliku)

Klasicnim nosacem se ne moze podici napred, mora onaj "u vrat/trokut" sto ide.

Poskidao plastike sve (naleteo sam i na krpacinu. nosac desnog migavca otkinut, iznutra improvizovano, ali drzi )

Agregat i sve oko njega oprano i sterilisano, klapne gasa samo spolja (inace, usis je sa dve klapne, kao Z1000 npr. prednje, do cilindara kontrolise vozac sajlama a one do kutije filtera vazduha step motor, tako se pegla isporuka snage, nema skokova i nervoze motora, otvoris gas naglo a ECU drugim redom leptira te koriguje)

 

Kada sam tu zamenih i svecice, suzana ima stick bobine koje volim inace (svaka svecica ima svoju bobinu).

Tabla lepa i bogata! Pokazivac stepena prenosa centralno postavljen, analogna obrtaljka levo, kilometraza desno (digitalna), osvetljena "eRRovskim" crvenim svetlom.

Ima i shift light koji se preko table steluje.

Oslanjanje napred osnovno, 41mm promera, nije ni "ketridz" tipa... Podesavanje sabijenosti opruge ima i to ti je :D, brzinu reagovanja stelujes gustinom ulja jbg. (trenutno potanja na kocenju vise nego sto bih zeleo)

Nazad nesto bolja situacija, ima i "damping" stelovanje uz oprugu koja je inace u 7 koraka podesava.

I tako, cekam zadnju gumu jos, treba mi je poslati @Ninja66 , danas radim ulje i filter :D 

Za sada sam zadovoljan, bas!

Jednog je vlasnika pre mene imala (Darko iz Jagodine, preko puta OMV pumpe ima radnju za zatamnjivanje auto stakala), daluje mi odrzavano, rizoma fatbar i pripadajuci nosaci na trokutu su vecom sirinom olaksali upravljanje.

Pisacu kada se malo bolje upoznamo,  jos sto/sta u euforiji previdim, tek se u duzoj voznji osete eventualni nedostatci ili kvaliteti.

Trudicu se da sto vernije prenesem :takoje:

 

20200716_104949.jpg

20200716_154215.jpg

20200716_154218.jpg

20200716_163216.jpg

20200717_120045.jpg

20200719_070231.jpg

20200719_070250.jpg

20200719_070344.jpg

20200719_070137.jpg

20200719_070156.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Yamaha Fazer 600 S2, Suzuki SV650S FI, Suzuki GSXF 650 itd - slicni motori iako imaju dosta razlicitosti pogotovo SV.

 

Touring sport varijanta pogodna i za grad ponekad, pogodni i kao prvi motor, prastaju greske, pristojnog modernijeg izgleda, ne prodaju se tesko, drze cenu, kvalitetni. Imaju snage.

 

Al ne mogu se porediti sa putnim motorima ozbiljnijim niti sa druge strane sa cistokrvnim sport motorima.

 

Neka solidna zlatna umerena sredina u svemu. Vredi kupiti ko voli.

 

 

 

 

P.S. bacate pare, imate to godiste tj par godina stariji (2003-2006) GSX 600F uljaru za 1500 evra manje. Nista losiji motor.:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre sat vremena, Pingvin37 je napisao:

Yamaha Fazer 600 S2, Suzuki SV650S FI, Suzuki GSXF 650 itd - slicni motori iako imaju dosta razlicitosti pogotovo SV.

 

Touring sport varijanta pogodna i za grad ponekad, pogodni i kao prvi motor, prastaju greske, pristojnog modernijeg izgleda, ne prodaju se tesko, drze cenu, kvalitetni. Imaju snage.

 

Al ne mogu se porediti sa putnim motorima ozbiljnijim niti sa druge strane sa cistokrvnim sport motorima.

 

Neka solidna zlatna umerena sredina u svemu. Vredi kupiti ko voli.

 

 

 

 

P.S. bacate pare, imate to godiste tj par godina stariji (2003-2006) GSX 600F uljaru za 1500 evra manje. Nista losiji motor.:P

Nema bacanja para u motociklizmu...Zadovoljstvo nema cenu.:sampion:Svak nek tera svoj cef...:jee1:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

A jel si morao odma' da ga batališ?!

A čoveekaaa... Gori od mog sina na od 2,5 godine, keve mi....

:-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa moram znati sta vozim! :D Kada bih vam pricao da sam na svakom motociklu do sada vitalne srafove morao dotezati sa jos par kg sile, a oni sitni (obicno m6) budu   pretegnuti....

Za danas planiram zamenu ulja, ugradnju pistalice zmigavaca i upravo zavrsih ciscenje plivajucih caura na diskovima.

Vidi se na slici, objasnjavao sam u temi o z750 kako radim, kroz rupu sraf, po podloska sa obe strane i vrtis (ja zavrtim busilicom), ne valja na suvo, moze neki nemasni lubrikant i posle svega pranje "brake cleaner-om" obavezno.

Evo stade glupa kisa, mozda i skinem amortizer nazad da mu lezajeve pod "koskama" podmazem...

 

P.S. Skidoh vecinu "karbon" nalepnica/folija, bilo je i obaveznih "46" par komada, po neka zvezdica.... Zute trake po oklopima za sada ostaju, dok ne pazarim plave za tockove, onda skidam sve :D

 

20200719_093124.jpg

20200719_114257.jpg

20200719_114421.jpg

20200719_114442.jpg

20200719_114452.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema ovde vise popravke, sto su uradili uradjeno je :D 

Nije tako strasno, iznutra treba da ima lim koji plastiku oklopa drzi kao "u sendvicu", njega nema... Nisu valjda zbog toga ovu doznu stavili... :D 

Kod plastikanera skoru uvek sam nailazio na nesto pokrpljeno, nije ni to strasno ako je valjano uradjeno... Svako naslanjanje ili izmedju nogu ispustanje napravi stetu, nije nov jbg...

Resenje je da kupim ceo desni poluoklop (sto naravno necu, zelim, ali necu).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Jedini spas za tebe je da otvoriš servis za motocikle tipa "priprema motora za prodaju" ili "prvi detaljan pregled po kupovini sa zamenom svega što je potrebno" u nasiv servisa obavezno da ubaciš i "uz hladno pivce". Verujem da bi dosta kolega sa foruma rado koristile tvoje usluge, a ti da se skrasiš na jednom motoru

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja