Jump to content

Moto Zajednica

NOLAN N90.2 specijal

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ima li neko iskustva sa ovom kacigom i kakvo je mišljenje o njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Pevac je napisao:

Zile resio si da menjas "belku" :)

Ma rešila ona sama da se menja.

Mnogo matora, korišćena svakodnevno i skidana i stavljana na glavu desetina puta dnevno, znoj, kiša, sunce, ....

Iznutra se ofucala totalno, vizir pun ogrebotina i praktično noću neupotrebljiv, a onomad sam kacigu rasturio (da bih je detaljno oprao i očistio) i onda iznutra vidim dve dooobre pukotine (ne vide se od spolja od nalepnica i nosača vizira). Te pukotine su inače posledica pada od pre nekoliko godina, a kaciga tada odradila posao vrhunski.

Odlučio sam se za ovu Nolan Flip Up i poručio je juče iz Luisa (preko drugara iz Beča). Hteo belu, ali u M veličini imaju samo srebrnastu pa sam nju i poručio. 

Razmišljao sam da uzmem neku džet kacigu, ali sam se ipak odlučio za ovu preklopnu (je su cene približne, a mislim da je ova univerzalnija).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Imam je ja od 2017, bucnija je sad nego ranije, doduse jer sam skidao postavu da ugradim komunikaciju a vratio sam sve na svoje mesto. Nisam prao postavu(obrazine) nego samo sa sprejom i drzi se. Motoring ima i rezervne delove. Dobro se ponasa na vecim brzinama, bolje nego AGV Compact ST koju sam takodje imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Imam ja, bila u Louisu 100 i nešto malo evra. Pre toga ima N101 ili102. N90 klasa ispod. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Žiko, vjerujem da znaš ali da napomenem zbog drugih. Cijene na sajtu Louis.de ili Louis.at su bez poreza.

Ja sam prije mjesec dana kupio u Luisu u Beču N91 EVO Louis special. Na sajtu je bila nekih 159 evra a ,,na kasi'' 170-175 čini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Imam Nolan kacigu i bas je volim, ali ruku na srce obrazina / postava nije najkvalitetnija.

Sundjer se veoma brzo istanjio, spljeskao i kaciga ne stoji cvrsto, ne naleze, sto bi rekli, fest.

Cak sam i pre par godina kupio i novu postavu za nju, ali desilo se isto i to vrlo brzo.

Koristim je iskljucivo za voznju po gradu, zbog ventilacije. Za bilo kakvu duzu voznju ne koristim nju, vec Shoei, koja kao da je juce izasla iz radnje, a ima vec 4 godine.

 

Znam da nisu ista cenovna kategorija, ali upravo je tolika i razlika medju njima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 21 sati, Guliver je napisao:

Žiko, vjerujem da znaš ali da napomenem zbog drugih. Cijene na sajtu Louis.de ili Louis.at su bez poreza.

Ja sam prije mjesec dana kupio u Luisu u Beču N91 EVO Louis special. Na sajtu je bila nekih 159 evra a ,,na kasi'' 170-175 čini mi se.

Znam za to. Ova kaciga je na sajtu bila 183 evra a platio sam je 215 evra. Pojma nemam jel može da se izvrši povraćaj poreza kad se iznosi iz Austrije?

 

Pre 16 sati, boki.64 je napisao:

Imam Nolan kacigu i bas je volim, ali ruku na srce obrazina / postava nije najkvalitetnija.

Sundjer se veoma brzo istanjio, spljeskao i kaciga ne stoji cvrsto, ne naleze, sto bi rekli, fest.

Cak sam i pre par godina kupio i novu postavu za nju, ali desilo se isto i to vrlo brzo.

Koristim je iskljucivo za voznju po gradu, zbog ventilacije. Za bilo kakvu duzu voznju ne koristim nju, vec Shoei, koja kao da je juce izasla iz radnje, a ima vec 4 godine.

Znam da nisu ista cenovna kategorija, ali upravo je tolika i razlika medju njima.

 

Nekada davno (početkom osamdesetih) imao sam neku Nolan integralku (koja nema veze sa ovim današnjim), a posle toga tri komada Shoei. 

I ova sadašnja (koja se totalno ofucala posle destak godina vrlo aktivne upotrebe) je Shoei. Plan je bio i sada da uzmem Shoei Neotec II, ali je platežna situacija takva da preko 200 evra ne može ni uz najveću volju, pa sam kacigu morao da biram po tom kriterijumu.

Nadam se da me ova Nolan posluži dobro par sezona, a posle, .... videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Meni stvari iz Luisa donosi čovjek po toj maloprodajnoj cijeni ,,na kasi''. On svoju uslugu naplati povratom poreza i dobijanjem nekih bonus poena od svake kupovine. Povrat poreza se vrši u Luisovim prodavnicama, dakle valja se ponovo vratiti u neku od prodavnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Prekjuče stigla nova kaciga i juče provozana tridesetak kilomertara (problemi sa kičmom i sa pre nekoliko dana slomljenim rebrom onemoućavaju ozbilniji test).

Kacigu sam (veličina M) uzeo bez prethodne probe i plašio sam se šta će da bude kad je stavim na glavu, međutim ispostavilo se da je legla kao da je otisak uzet sa moje glave. Nigde lufta, nigde pritiska na neku tačku. Udobnost izvanredna.

Ono što je odmah evidentno je da je dosta teška (1760 grama). Izrada deluje kvalitetno i sve komande rade bez greške. Sviđa mi se sistem zatvaranja i otvaranja donjeg dela (sa dva dugmeta). Unutrašnji vizir vrlo upotrebljiv i na pravom mestu.

Prilikom vožnje već preko 80km/h počinje da bude glasna (da "bubnja") i nisam uspeo da smanjm buku nikakvim "podešavanjem" položaja sedenja ili pomeranja kacige na gore ili na dole, a ni ventilacija se nije baš pokazala u najboljem svetlu. Na viziru ima priprema za pin look, ali se on posebno kupuje. Ja inače tokom leta vozim bez vizira pa sam odmah nakon jučerašnje probe vizr skinuo i stavio u torbu (da ga ne zgrebem do jeseni).

Prilično sam zadovoljan ovom kacigom (sobzirom na cenu).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imas li Zile neki produzetak za vizir? Ako je dobro postavljen i pod dobrim uglom dosta smanjuje buku vetra u kaciZi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo posle tri meseca upotrebe (i oko 3.500 km) po svakojakim uslovima, da dam i malu recenziju:

Pokušao sam da protiv buke koristim one extra meke čepiće za uši, ali sam ih bacio posle par kilometara jer sam imao vrlo neprijatan osećaj. Međutim buka nije velika i ne smeta ni nakon celodnevni vožnje. Isprobana do brzine od oko 200km/h i nema neke turbulencije ili povećanja buke. 

I poveća težina ne smeta previše. Udobna je, ne duva, po kiši ne curi nigde unutar kacige i kišne kapi lepo klize i odlaze sa vizira. 

Stavljanje na glavu i skidanje milina jedna (posebno za one koji nose naočare).

Po kiši i hladnom vremenu dosta se magli vizir i moraću da kupim "Pin Lock".

Kacigu uvek koristim preko podkape.

Sve u svemu zadovoljan sam ovom kacigom. 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja