Jump to content

Moto Zajednica

Molim za pomoc oko kupovine skutera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1883 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Mogu samo da pricam sta sam cuo, i sta sam procitao, ali kolega iznad ti je predlozio japance koji su na prvom mestu po kvalitetu, a i potrosnji. Talijani su malo nize na skali, ali ja sam prezadovoljan sa mojim izborom, i nemam nameru da menjam.

Naravno, uvek ima bolje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Generalno ovaj Japanac nosi Italijanski agregat svima dobro poznat kao minareli. Dosta drugih skutera nosi isti agregat. Jednostavan za odrzavanje i pouzdan. Jedino sto je 2T moras da mu pravis mesavinu dok 4T trosi cist benzin. To je jedina razlika. Ja sam uvek za 2T za po gradu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1883 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pretpostavljam da ima posebno rezervoar za ulje pa sam pravi mesavinu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Upravo sada, Blaza je napisao:

Pretpostavljam da ima posebno rezervoar za ulje pa sam pravi mesavinu ?

Da postoji rezervoar gde se sipa mesavina. I sam pravi. Mada ja sam uvek to radio sam. Sto je sigurno sigurno je :D

I naravno uvek kvalitetno ulje za mesavinu da se koristi i motor ima da traje dosta dugo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Imam ja kineza (Blade), registrovan pre 2 meseca, 2019 godiste, presao 1400km, kitovan na 80cc. Ako ti deluje zanimljivo da ubedim zenu da ga proda :) (700evra).

 

Jeste kinez, ali ja sam generalno prezadovoljan snjim (sem sto mi ga zena konfiskovala pa sam morao da kupim sebi drugo :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Imam ja kineza (Blade), registrovan pre 2 meseca, 2019 godiste, presao 1400km, kitovan na 80cc. Ako ti deluje zanimljivo da ubedim zenu da ga proda  (700evra).
 
Jeste kinez, ali ja sam generalno prezadovoljan snjim (sem sto mi ga zena konfiskovala pa sam morao da kupim sebi drugo )
Imacu u vidu, ali prvo da se raspitam za delove za jamahu i tajfuna, pa da vidim sta mi se vise isplati, jer sam nasao neos od prvog vlasnika sa gomilom papira od servisa i uvoza itd...
U svakom slucaju javljam.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Posle duzeg vremena se opet javljam za pomoc.

Imam priliku da uzmem Aprilia Leonardo 125ccm 2003 godiste.

Ako moze neko da mi pomogne sto je vise moguce sto se tice tog skutera...Vredi li uzeti taj skuter uopste(naravno da je mator pre svega i da treba da proverim kocnice,paljenje,da li dimi itd,uraditi mali servis sa svecicom... ),covek ne zna nista o njemu,osim sto koci svetli,ide,(120),i da ga je uzeo za dug pa je pristao da se menjam sa njim(ja njemu automobil).

Interesuje me da li moze neko da mi kaze koje `standardne` mane ima ovaj motor u vezi svega (struja,mehanika,....).

Da li za njega postoje novi delovi (da li se lako nalaze),znam da ima u PGS-u,ali iskreno ne bih da placam njihov ``lokal`

I da li neko zna koliko bi izasao odprilike prenos,nasao sam na netu da je oko 2500 dinara+notar (cca 1500 dinara),ne bih ga odmah registrovao posto bih od njegove doplate iskoristio do prve plate taj novac...Pa posle redom da se lagano radi da mi sluzi za do posla i nazad...

Ovo je oglas:

30c40eefdc51-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia Leonardo 125, 2003. godište, Scooter, vozilo prešlo 111212 km, Pančevo. Cena 580 € - Motori - Polovni Automobili

Hvala. :)

Promenio član Krle1990

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1908 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

U Pancevu Nusiceva nema br 57,mozda u Omoljici.ZA Liberty 125 2010 porez je 1800d.Delovi??

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Da u omoljici je...Hvala za info o porezu...

A kilometrazu nije upisao koja jeste,javice mi koja je tacno posto nije ni gledao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Имам леонарда четри године баш са ротакс агрегатом као и овај са огласа. Мишљења су подељена неко ће рећи да је тешко срање неко ће рећи да је добар и захвалан ако се одржава. 


Ја сам задовољан са леонардом, никад ама баш никада ме није оставио на путу а путово сам с њим много. 
 

Има проблема са пумпом за воду, страда брзо па мора да се ради репарација. Цена сета за репарацију је 2500динара. 

А друга ствар је ланац брегасте, ја сам на мом то одмах након куповине заменио. При куповини обрати пажњу да ли чука мотор то чукање се смањује када се додаје гас. То одмах знаш да је чанац за замену и цена је око 3-4к динара све зависи који произвођач. 
 

Обрати пажњу на уље ја сам мој возио до будве и ту сам приметио да троши уље али то је минимално. 

Цена каиша је око 3000 динара

ролнице су од 1500 до 2500

филтер ваздуха 450дин

 

уље све зависи за које се одлучиш. Ја у мој сипам ipone.

 

Делова има што половних што нових. 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Kako god bolje nego 111 sto je napisano u oglasu. U kakvom god da je stanju racunaj da ce sigurno biti nekih ulaganja. Pozitivna stvar je to sto je relativno jeftin za odrzavanje. A sto se tice same masine gore ti je kolega napisao njegova iskustva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, boky327 je napisao:

Kako god bolje nego 111 sto je napisano u oglasu. U kakvom god da je stanju racunaj da ce sigurno biti nekih ulaganja. Pozitivna stvar je to sto je relativno jeftin za odrzavanje. A sto se tice same masine gore ti je kolega napisao njegova iskustva.

Ulaganja ima sigurno, svakako je svaka kupovina "macka u dzaku"... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja