Jump to content

Moto Zajednica

Molim za pomoc oko kupovine skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Kao sto naslov kaze.

Zanimaju me misljenja o sledecim skuterima (cena odrzavanja,potrosnja,lzdrzljivost) :

1. Peugeot SF1 i SF2 , Viva city , Viva city 3;

2. Aprilia SR 50R i DiTech 50;

3. Gilera Stalker;

4. Gilera Typhoon;

5. Gilera Runer;

6. Aprilia Scarabeo (50ccm);

7. Honda Dio ZX;

8. Piaggio Free, NRG, Liberty , Typhoon (50ccm);

9. Kymco Agility , Vitality;

10. Keeway Matrix;

11. Yamaha Neos.

 

Molio bih da podelite misljenja o ovim skuterima (jer mi treba samo 1 a ne svih 11 :)  ) za dostave da radim kao dodatni posao,pa me interesuje koji je naj bolji sto se tice skoro svakodnevnog rabljenja - sto bi rekli malo trazi mnogo daje. Hvala.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Ako je za dostavu ja bi izbacio sve 2t mašine zbog potrošnje goriva.
Hvala, samo sumnjam da cu naci do 700 evra 4T masinu...


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
021d50897f72-1920x1080.jpg&key=6fa7b7d4985018813a38f264e488d40f1063067e554ee0cffcb3c31a13a38ffd WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Piaggio LIBERTY 125 dostavna, 2006. godište, Scooter, vozilo prešlo 56000 km, Krnjača. Cena 750 € - Motori - Polovni... samo primer, neznam ljude, samo informativno.
Hvala, video sam, ali nisam uspeo jos da polozim kategoriju, zato za sada jurim samo 50 ccm

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Vidi, svako uglavnom hvali ono sto ima. Pre tri god sam i ja resio da uzmem nesto za po gradu. Da skratim, uzeo sam talijana, Liberty 125 (imam A) i slatko se izvozao sa njim. Imas ih u varijanti i od 50 ccm3. Zatim svi iz te grupe tipa Free 50, Aprilia Scarabeo 50, itd. Ruzni su, ne kostaju puno, i sutra prilikom prodaje najmanje gubis. A delova ima !

Druga podela je : karburator ili ajnspric. Kako mi je majstor Dare jednom prilikom rekao, sve je teze naci membrane za (i cele) karburatore.

Opet, ovo je moje misljenje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Vidi, svako uglavnom hvali ono sto ima. Pre tri god sam i ja resio da uzmem nesto za po gradu. Da skratim, uzeo sam talijana, Liberty 125 (imam A) i slatko se izvozao sa njim. Imas ih u varijanti i od 50 ccm3. Zatim svi iz te grupe tipa Free 50, Aprilia Scarabeo 50, itd. Ruzni su, ne kostaju puno, i sutra prilikom prodaje najmanje gubis. A delova ima !
Druga podela je : karburator ili ajnspric. Kako mi je majstor Dare jednom prilikom rekao, sve je teze naci membrane za (i cele) karburatore.
Opet, ovo je moje misljenje...
Hvala.
Razgovarao sam sa deckom koji je Typhoon-a uradio bukvalno celu masinu i kaze da delovi ne mogu izaci vise od tipa 15ak hiljada, cak i manje. Tipa cilindar 80ccm sa glavom i klipom oko 6 ili 8000,sto u sustini i nije mnogo... Mozda je to tacno, mozda i ne, ali provericu bas kod tog prodavca za cene delova koji su inace novi, pa ako nekoga interesuje nesto da usput pitam. Mozda ga neko poznaje, kko sam ga ja razumeo on se covek nalazi oko centra surcina...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne znam, to ce ti reci neko sa vise iskustva od mene.

Negde sam vec pisao, kada je meni crkla membrana na Libertiju, uspeo sam da prepravim membranu od Mazde 626 benzin, tj.sa njenog karburatora. Oridjidji je bila oko 80 evra, kineska 500 din (treba ti bar dve po sezoni) a ova sto sam ja namestio sahranice nekoliko masina ! Deblja, kvalitetnija, stajala preko 20 god u garazi. Sa njom sam presao oko 8-9 000 km, a onda promenio skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nisam pristalica nikakvog budzenja, to vreme je odavno proslo. Ali da platim jednu glupost, sitnicu 80 evra (original) ne pada mi na pamet.

Ova zamena je mnogo bolja opcija, cak i od originala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Nisam pristalica nikakvog budzenja, to vreme je odavno proslo. Ali da platim jednu glupost, sitnicu 80 evra (original) ne pada mi na pamet.
Ova zamena je mnogo bolja opcija, cak i od originala...
Nisam ni ja, ja najvise volim fabriku, tako da ce biti tipa par hiljada jeftiniji gornji deo masine... Ma ni ja necu da dajem boga oca para, ovo sto mi kaze drugar za tih 15ak hiljada, to mi pije vodu,da se uradi komplet masina i miran sam oko 17 000 km, jer je te delove on proverio na svom motoru, tako da ce izgleda biti tako tj fabrika i teraj dok ne umre

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Cekaj malo, jesi li ti vec uzeo nesto, ili je ova prica za "ne daj boze" ako rikne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Cekaj malo, jesi li ti vec uzeo nesto, ili je ova prica za "ne daj boze" ako rikne ?
Prica je ta da ako je tako kao sto kaze drugar za cene, uzmem skuter, odradim i miran sam, jer necu da razmisljam da li je dobro ili ne... Nisam jos nista uzeo

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dobro, polako sa tim radovima, mozda nadjes nesto gde ne treba nista da se radi.

Te prepravke masine, "kit" na 70-80 ccm3 imas da kupis za male pare, ali... cena govori o kvalitetu. Gledaj da bude sve original kad kupujes, nikakve prepravke !!! Zbog registracije, zbog policije, a i danas-sutra kad ti dosadi pa resis da ga prodas. I gledaj da je vlasnik, pod obavezno ! Nista ovlascenja, znam coveka itd..

U vreme moje kupovine, Liberty 125 u Bg je bio 700 evra, neregistrovan. Ja sam moj kupio u Novom Sadu od vlasnika 7 godina, registrovanog za 250 evra !!! Pozajmio kombi, gorivo i putarina me kostali 20 evra, odmah otisli kod notara i u agenciju da uradim prenos, jos oko 30 evra, sve ukupno 300 !!!

Isplati se otici i malo dalje od Bgd...

A sa njim napravio 11500 km za dve sezone, imao ulaganja oko 200 evra za to vreme (gume Dunlop Scoot Smart, obe, lanac bregaste, neki nosac motora itd) i opet je otisao za 500 evra, u boljem stanju nego kad sam ga uzeo, a jeftiniji od "beogradskih"...

Izvini, bas sam se raspricao...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Iskreno ti preporucujem Yamahu Neos 50, minareli masina koristi se na mnogo drugih skutera. 2T je ali potrosnja je minimalna i oko delova si miran jer ih ima polovnih i novih koliko hoces. Proveren je agregat pouzdan a i generalnu da radis nece te izneti vise od 100-150eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Membrane radi Djura sa Vidikovca.Probao sa kineski karb.od 125-ice na ET4 125ccm,nije to radilo kako treba.Kacenje salje gasa je kontra,pa zavrtanje ručice biva dosta otežano....Mozda bi sa duzom sajlom bilo ok...

Dobar pazar su mopedi 4T sa menjacem bez kvacila kymco visa,orion gizmo,orion lyxor...trose ispod 2L uži su od skutera a lepo idu.

Od skutera 50ccm preporučio bi ti 4T Kymco,Sym,TGB....Taiwanci su skroz OK.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Dobro, polako sa tim radovima, mozda nadjes nesto gde ne treba nista da se radi.
Te prepravke masine, "kit" na 70-80 ccm3 imas da kupis za male pare, ali... cena govori o kvalitetu. Gledaj da bude sve original kad kupujes, nikakve prepravke !!! Zbog registracije, zbog policije, a i danas-sutra kad ti dosadi pa resis da ga prodas. I gledaj da je vlasnik, pod obavezno ! Nista ovlascenja, znam coveka itd..
U vreme moje kupovine, Liberty 125 u Bg je bio 700 evra, neregistrovan. Ja sam moj kupio u Novom Sadu od vlasnika 7 godina, registrovanog za 250 evra !!! Pozajmio kombi, gorivo i putarina me kostali 20 evra, odmah otisli kod notara i u agenciju da uradim prenos, jos oko 30 evra, sve ukupno 300 !!!
Isplati se otici i malo dalje od Bgd...
A sa njim napravio 11500 km za dve sezone, imao ulaganja oko 200 evra za to vreme (gume Dunlop Scoot Smart, obe, lanac bregaste, neki nosac motora itd) i opet je otisao za 500 evra, u boljem stanju nego kad sam ga uzeo, a jeftiniji od "beogradskih"...
Izvini, bas sam se raspricao...
Ma neka si se raspricao
Kitovanje me ne interesuje, SAMO FABRIKA tj 50ccm i cao
Gledam sve oglase koji imaju ne samo BG, ali na zalost je skoro pa slaba ponuda za do 700 evra...
Sto se tice papira, ja sam tip kao i ti, bez papira koji mi dozvoljava da ga registrujem na sebe, tj notar itd ne pada mi na pamet da uzimam te gluposti, u prevodu bacene pare...
Pa s obzirom da je drugar presao 17000 km bez problema, naravno sa redovnim servisima, neka i mene toliko posluzi pa cu da bude zadovoljan, iskreno ja bih uzeo sve u originalu pa da nemam uopste o cemu da brinem, ali na zalost za 15000 mofu da uzmem samo cilindar sa klipom npr...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Iskreno ti preporucujem Yamahu Neos 50, minareli masina koristi se na mnogo drugih skutera. 2T je ali potrosnja je minimalna i oko delova si miran jer ih ima polovnih i novih koliko hoces. Proveren je agregat pouzdan a i generalnu da radis nece te izneti vise od 100-150eura.
Hvala za 'savet'
Volim japance sto se tice auto industrije, ali nisam bas upucen za motore, ali ako kazes da je cena za celu masinu da se uradi toliko, to onda pije vodu isto...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja