Jump to content

Moto Zajednica

Beli dim Honda nt 650 v

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Imam problem sa motorom prilikom paljenja i rada na leru i zagrejan i hladan ima beli dim . primetio sam i na nizim obrtajim kad dam jaci gas malo se ugusi pa krene . sve to mi se desilo nakon zadnjeg tocenja goriva . u toku voznje nema belog dima ponekad nema ni na leru ali veci deo vremena ima . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Beli dim ti je obično voda u cilindru. Znači ili je pustio dihtung glave ili je pukla glava. Ne mora biti, ali verovatno. 

Ps. To ti je to. Sad traži majstora da pogleda,a u medjuvremenu odeš u rubriku predstavljanje članova i napišeš ko si i sta si. Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nema to veze.  Obrati pažnju da ne gubi vodu ili da ne nabija pritisak u cantru sa vodom. Ili da ne pomeša ulje i vodu. Onda će biti kaputt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ma i nevozim ga sad puno moram da vidim vodu . skoro sam ga i kupio bio je u dobrom stanju i presao sam sa njim oko 2.000 km najvise auto put lagana voznja i primetio sam da slabo puni bateriju njihova boljka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hoce nekada kada je hladnije pod cokom da izbaci bijel dim. Ako je rashladna tecnost prljava to je jedan od pokazatelja da probija komresija, naidji negdje kod mehanicara neka izmjere CO2 u tecnosti jer je to najpouzdanije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
pre 1 minut, Bigor je napisao:

Hoce nekada kada je hladnije pod cokom da izbaci bijel dim. Ako je rashladna tecnost prljava to je jedan od pokazatelja da probija komresija, naidji negdje kod mehanicara neka izmjere CO2 u tecnosti jer je to najpouzdanije

Ma neznam koji je mehanicar dobar imao sam losa iskustva do sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma nece on tu nista da popravlja, to mozes naici i kod auto mehanicara cas posla da pogleda i rekne ti da znas na cemu si. Ne vjerujem da je to nesto ni skupo, hiljadarka plafon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 8 sati, Lugi je napisao:

Prijatelju neznam godinama vozim disel nisam ontome razmisljao . koji su kod tebe simtomi bili ???

Ako si mene pitao,odmah sam video i istocio gorivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Cini mi se da je diht masom lepljen poklopac ventila, sto nema nikakve veze sa problemom, to ljudi uglavnom rade da sprece curenje ulja na tom dihtungu, sto je neretka pojava kod v hondi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja