Jump to content

Moto Zajednica

Traktor kosilice kosacice

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Unapred se izvinjavam urednistvu i (zahvaljujem). 

 

Izvinjavam se ako nije u redu da samo ubacim linkove ka oglasima da ne kopiram i ubacujem sve ponovo. Ako nije ok, neka brisu. 

 

Uglavnom, mislim da su dobre sprave i da bi nekom od forumasa mozda bas odgovaralo. 

 

A zahvaljujem se, za prethodne molbe. 

 

875747d995fb-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Ferrari Partner P115, 2014. godište, Traktorske kosačice, Bogatić...

 

711c8f0af8f0-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Ferrari ALCO BRIGGS STRATTON 6KS, 2018. godište, Traktorske...

 

 

Za forumase ekstra popust. Samo se pozovite da ste sa BJB. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Da dodam jos jednu bitnu stvar. 

Mozda ima zainteresovanih, ali ih muci transport(dosta takvih pitanja sam imao sa ostalih oglasnika) 

Ali nemogu tek tako da natovarim i krenem 200km u jednom pravcu kod nekog koga nikad nisam video u zivotu. Ovde opet neko nekog poznaje ili licno ili preko nekog, pa ima trunka sigurnosti. 

Uz obostrani dogovor mogao bih da donesem na kucnu adresu, samo da se pokrije gorivo i eventualna putarina, ako prethodno uspostavimo dogovor. 

 

Ali najbolje bi bilo prvo doci, pogledati, probati i onda sve moze da se resi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nisam ni sumnjao. Kad sam je video, odmah mi pale na pamet trke tih kosacica u USA :lol:

Visenamensko traktorce, neka je srecna prodaja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Hvala Laki

Imao sam ih prilicno, ni jedna se nije propinjala kad zavrnes gas i kreces 5om brzinom. Svaka malo poskoci. Ovu kad sam probao, zamalo da me baci na ledja da izlomim "kofere". 

 

Tako da sam danas upozorio kupce na to, jedan se bas razume i skontao me. Kad je probao, odusevio se...

 

A crvena je bas prava home varijanta, sve isto kao kod obicne rucne kosilice, ali sedis ko gospodin, nemoras ni da guras, ni da ides za njom(ako je rucna samohodna). 

Sednes okrenes kljuc i pokosis dvoriste, kad zavrsis nataknes bastensko crevo na prikljucak na njoj, pustis vodu sa slavine i dok radi, noz opere kosiste. Samo je parkiras i gotovo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Zainteresovan sam. Medjutim imam blagu nizbrdicu/uzbrdicu u dvoristu, pa se pitam da li bi mogla da je savlada. Od oka nagib je ne vise od 4%. Sta mislis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 15 minuta, boki.64 je napisao:

Zainteresovan sam. Medjutim imam blagu nizbrdicu/uzbrdicu u dvoristu, pa se pitam da li bi mogla da je savlada. Od oka nagib je ne vise od 4%. Sta mislis?

Jesi mi ti poslao poruku na KP (Bora) 

Ako nisi, nema veze. 

 

Ja iskreno mislim da i pod nagibom od 30% moze da kosi bez problema. Kod mene ravnooo pa nemogu da istestiram tako nesto. 

 

Prodao sam dosta ovih traktorcica. Svi su bili za komercijalni upotrebu i za bas zestoko eksploatisanje. 

Ovaj nije, ovo je za dvorista gde je trava,gde se uredno kosi. U tim uslovima, nema greske. 

 

Ostale koje sam ima su gabaritno dosta veci, jaci motori i napravljeni da mozes sa njima sta hoces. Sa njima mozes da kosis travu i preko metar, krticnjake, cigle, kamenje.... Samo gassss. Ali njihova cena je bila od 1000 pa na vise. 

 

Ovo je prefinjena varijanta dvorisne samohodne kosilice. Jer sedis (nemoras da pesacis za njom ili guras) i palis na kljuc. 

IMG_20200429_103316.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Maksimalni nagib pri košenju sa ovakvim mašina retko prelazi 10%.

Problematika nije vezana samo za savladavanje nagiba....on se inače napada bočno, popreko...već i za sistem podmazivanja motora koji je (uglavnom) na bućkanje. Ti su motori jako jednostavni i prilično pouzdani kada im se daa ono naj osnovnije. Nema potrebe preterivati sa ekstremnim vratolomijama, za to su neke druga sprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Da, tako je, vezano za podmazivanje, jer su cetvorotaktne masine. 

 

Ali sto se tice savladavanja uspona mogu bez problema. Ako nemoze trecom, onda u drugu i grize, ako nemoze ni drugom onda u prvu i laganica. 

 

Ali kad su gume dobre, nema omaske, moze bez problema i trecom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja