Jump to content

Moto Zajednica

Banja Luka-Prijedor-Bihać-Drvar-Banja Luka

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Nema više biranja pa daj šta daš dok još može u bosnu.

 

Šta videti i posetiti u okolini tokom kružne vožnje iz naslova ...

 

Pošao bih jednog petka popodne a onda subotnje jutro dočekao u banja luci odakle bih i krenuo u krug koji ima 400 km, dovoljno za jedan dan.

 

Nedelja je dan za povratak kući, ko ima neki predlog neka puca a ja krećem da lovim jedan sunčani vikend. Okvirno je ovo oko 1200 km, stoja preko nije opasna.

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Banja Luke prema Prijedoru, vožnja pored Une, Bihać, Štrbački buk i Martin Brod, u povratku biraš da li kanjonom Vrbasa ili preko Manjače prema Banja Luci.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Bas se vratih iz Bihaca. Prijedor - Bihac policiskih punktova z merenje brzine kolko hoces. Plus stacionarne kamere. Samo bljesnu crveno kad prekoracis.. Platio dva puta. Spremiti sitnno po deset za "sok i kafu".

Ogranicenje 30 - 40 - 50.  Retko gde 80. Bas smaracina a put odlican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Nisam ja težak za održavanje, lako se servisiram ... Meni je samo bitno da je daleko ...

 

Kolega Doktor me odmah "kupio" svojim predlozima tako da je stvar rešena, ako Bog da za 15ak dana krećem u novo bosančerisanje, samo da nahvatam sunčani vikend i to je to.

 

Malo sam iščitao o datim predlozima i sve mi se dopalo na prvu loptu.

Ovaj put su NP Una i njene prirodne lepote krajnji cilj te vožnje.

 

Standardno polazak u petak popodne odmah po završetku radnog vremena a onda sledi noćna vožnja kako bi subotu započeo negde ... a GDE još nemam pojma, detaljisanje je u narednim danima.

 

Takodje planiram da taj dan, u subotu, obidjem i Titovu pećinu u drvaru, zadnji put sam tamo bio 2006, i koliko se sećam sve je bilo malkice zapušteno ali je zato kućica bila sveže ofarbana. Kako sve to sad izgleda nemam pojma, nemam neki poseban razlog da idem ali jednostavno mi se ide tamo.

 

Nedelja je dan za povratak u bg ... kuda, nemam pojma. Otom potom ...

 

 

 

...


 

Što se tiče puta BL-prijedor-bihać i dalje uz unu do HR granice mi je poznat, vozio sam tuda pa mi je sa te strane sve poznato. Ovaj put sam hteo i da vidim neke prirodne lepote a ne samo da se vozim.

 

Jednom prilikom sam i ja u okolini bihaća imao bliski susret sa čikom u plavom. Sećam se da me zaustavio kod neke džamije, vozio sam 85 i bilo je opravdano. Prošao sam bez kazne, ni sam ne znam zbog čega. Samo mi je kulturno održao predavanje da povedem računa o svojoj bezbednosti na putu i smanjim gas a onda poželeo srećan put. Hvala mu još jednom ...

 

A i tebi Doktore hvala još jednom ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BL
  • Motocikl: Honda CBR 1000RR SC59

U povratku iz Drvara prema BL svrati i do jezera Balkana kod Mrkonjic grada, fino mjesto za predah :takoje:

Od jezera produzis dalje prema kanjonu Vrbasa i picis za BL,  a onda mozes i  da  svratis do Slapova na Krupi, usput je svakako.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

ja idem u Prijedor u utorak.Oce li zatvarati prelaze zna li neko.palim motoric i polako ako sve bude uredu.Treba  li zeleni karton za motor ako se ide u BiH.... POZDRAV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Ako spavas u BL javi se za kafu.

 

Do Štrbačkog Buka vodi cca 8km losijeg makadama.

 

Od Bihaca prema Petrovcu ima mjesto i restoran. Zove se Čardaklije. Fino etno selo sa ukusnom hranom.

Od Novog Grada prema Bihacu imas nekoliko kamera. U Bosanskom Petrovcu imas dvije. Na ulasku i izlasku iz kljuca 3-4.

 

U Kljucu ima stara tvrdjava. Pogled sa tvrdjave je fenomenalan. 

 

Mozes produziti i do Mrkonjic Grada na jezero Balkanu. Nije daleko od Čađavice tj skretanja za Manjaču i Banjaluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala :) ...

 

Noćas sam čitao neke putopise i tekstove o štrbačkom buku i u njima spoznao da se do tamo dolazi makadamskim putem. Obzirom da su ta piskaranja bila stara nekoliko godina bio sam ubedjen da je to do sada asfaltirano ...

 

Nada uvek poslednja umire, možda ga asfaltiraju u narednih 15ak 20 dana koliko ima do mog polaska.

 

Balkanu sam obišao i sad pre nekoliko dana kada se išlo za neum, rano sam bio tamo, možda oko nekih 6 ujutru ali sam ipak napravio krug oko jezera. Sve lepo sredjeno i čisto cakum pakum ali na parkingu do puta, a i na onom unutra, ni jednih kola. Šteta.

 

Svi dosadašnji predlozi utefterisani a po povratku sledi putopis ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nemoj da ti to parče makadama bude razlog za odustajanje. U pitanju je običan makadam, ni najbolji ni najgori...gomila automobila svih vrsta se proveze tuda. Bio sam pretprošle godine.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Vec sam bio u rebusu sta i kako ali posle tvog opisa makadama je opet sve po starom.

Idese tamo.

 

Druga stvar mi pade na pamet.

Ovaj put necu moci pobeci ranije sa posla kao kad se islo za neum. No frks, kafa dve manje i eto resenja da popravim prolazno vreme.

 

Ono sto me zanima je sledece, prosli  put sam video autoput pred BL a i tokom puta jedan izlaz na njega ali nisam  obracao paznju jer me nije zanimalo pa sad samo da priupitam jer ima neki predlog za voznju njime do BL ili je koridor i dalje pravi izbor.

 

Meni licno svejedno, jedino bi da profitiram vremenski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Koridor: Bijeljina, Brčko, Šamac, Modriča pa prema Doboju. Pred Doboj dolaziš na početak autoputa koji ide do BL

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
3 hours ago, doktor said:

Nemoj da ti to parče makadama bude razlog za odustajanje. U pitanju je običan makadam, ni najbolji ni najgori...gomila automobila svih vrsta se proveze tuda. Bio sam pretprošle godine.

Naravno. Nisam mislio da ga odgovorim nego samo upozorim :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
On 7/17/2020 at 9:28 PM, john314 said:

ja idem u Prijedor u utorak.Oce li zatvarati prelaze zna li neko.palim motoric i polako ako sve bude uredu.Treba  li zeleni karton za motor ako se ide u BiH.... POZDRAV

Ja bio danas u Bosni i ne vjerujem da ce se zatvoriti kad vec nisu za vikend, zeleni karton ti je obavezan ili ne mozes uci.

Obilaznica oko Brckog uradjena ko pista, prosao u srijedu, Pazi na ogranicenje jer ima pandura, a poznati su po tome sto nemas sta pricati s njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

U Banja Luci sam od subote, a sutra se spremam za skoro isti krug. Pošto sam put dolinom Vrbasa do Mrkonjić Grada prošao više puta u poslednjih par godina, sad ću povratak od Drvara skratiti preko Manjače. Pokušaću da nadjem i udjem u podzemni aerodrom kod Bihaća, neko je bio pre par godina. 

Inače, benzin je malo poskupeo, sad sam najjevtinije platio 1,64KM. Isto je u Bijeljini  i u BL. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Sa nestrpljenjem cekam izvestaj ...

 

Sto se tice aerodroma zadnje sto sam citao o njemu je pre par godina kad je jos uvek bio cuvan i trebala je dozvola da bi se prislo njemu. Sad nemam pojma kako je ali drzim ti fige da uspes u nameri. Srecno ...

 

Sto se tice povratka i meni je manjaca prioritet ... raspisi se po povratku ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Nažalost, zbog drugih obaveza, nisam uspeo da realizujem planirani krug, nego samo njegovu kratku verziju BL preko Manjače do Mrkonjić Grada i nazad dolinom Vrbasa. Prvi put sam bio na izletištu Balkana, vredi stati i okupati se. Ponovo sam ohladio noge na slapovima Krupe. Važna informacija je da je put od Mrkonjić Grada prema BL R412 zvanično zatvoren zbog radova. Ja sam prošao, ali ima oko 4 km makadama uz zaustavljanje zbog radova i gomilu prašine od kamiona i gradjevinskih mašina. Verovatno je bolje ići preko Jajca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

jel dozvoljeno u Bosnu(Rep.Srpsku) i Crnu goru bez nekih komplikacija

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Bio ,vozio.Ona obilaznica oko Brckog ko pista.Milina put za vozati.Podnovlje jos lepse..pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
On 7/20/2020 at 8:02 PM, travelman said:

Sto se tice aerodroma zadnje sto sam citao o njemu je pre par godina kad je jos uvek bio cuvan i trebala je dozvola da bi se prislo njemu. Sad nemam pojma kako je ali drzim ti fige da uspes u nameri.

Vidim na nekoj FB grupi da Hrvati i Bosanci cesto voze do Zeljave pogotovo u zadnje vreme. Mislim da je sad niko ne cuva, samo ponekad naidje pandurska patrola ali nista specijalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Upravo rezervisao nocenje u sarajevu, soba sa kupatilom 13e, 200m od b.carsije, ima parking.

 

Ako se bude zivo i zdravo polazak u petak 4.septembra popodne.

 

Nocna voznja do bihaca, nekih 500+ km.

 

SUBOTA ... obilazak ...

Strbacki buk ...

Martin brod ...

Drvar, pecina ...

Za ove tri lokacije i nekih 120 km planiram prepodne i rano popodne, negde do rucka a onda hvatam pravac ka sarajevu.

 

Do sarajeva pravac preko jajca i travnika jer sam pre 15ak dana odvozao livno i taj kraj.

 

Sto bi rekli dolazak u sarajevo u vecernjim satima, smestaj u apartman a onda vecera i slobodne aktivnosti :Sloper:.

 

Jbg, i deda ima dusu.

 

Nedelja ...  budjenje ranom zorom, kava ratluk zornjak pa paljba do jahorine na dorucak.

 

Polazak za bg oko podneva ...

 

Sve u svemu nekih 1400 km za malo jace od 48h ...

 

Vremenska prognoza najmanje bitna, mogu i pipipiiii da padaju a od putovanja odustajem samo ako neko mre ....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja