Jump to content

Moto Zajednica

Šta se ovo dešava sa ljudima?

Recommended Posts

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
pre 20 minuta, ivica744 je napisao:

@Jašim, tri copera na izlasku iz Banje ka Zvorniku. Vlada, Gajin sin je motoras

Da , da , Vlada  al on više nije Gajin sin. ;)    Usvojio ga je Dragan iz Amerike (vozi Gold Wing )  :lol2: 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Prošla nedelja, prijatno popodne, ja na skuteru idem iz Beočina u Novi Sad. Prethodno sam se dogovorio sa rođakom da ga posetim na vikendici koja je na obali Dunava kod Ledinaca. Nakon blagog prevoja, jedno 100 m pre skretanja pogledam imali nekog iza mene, nema, uključujem levi pokazivač pravca i idem do središnje linije. U suprotnoj traci nema nikog (valjda sreća). Pogledam još jednom iza sebe, nema nikog. Skoro sam stao, lagano dodajemo gas i skrećem. U tom trenutku krajičkom oka vidim da iza mene doleće u niskom letu bmw, neki x nisam video koji i to u suprotnoj traci. Valjda je hteo da me pretekne. Ne znam kako sam se zaustavio, on je proleteo pored mene ( sigurno je išao preko 100 km/h) i videh da su ZR table. U tom trenutku čujem škripu guma iza sebe i instiktivno dodajemo gas, samo malo. To malo mi je verujem spasilo život. Čiča  u raspalom renaultu 9 pegla puteve. Stao je čovek i počeo da viče na mene ali je odmah odustao kada sam krenuo ka njemu. Nekako sam se dovezao do rođaka i odmah gledam da li mi je ispravna signalizacija, jeste. Moram da kažem da skuter nije mali i da je crven, metalik, vidi se na putu.

Izvinite ako sam udavio sa ovolikim postom.

Ja ne odustajem, vozim i dalje.

Živi bili i čuvajte se!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Bar su se upoznali umesto samo pozdravili. Drago mi je da su čitavi i preživeli. Ima li još podataka iz udesa ovog iz CG? Deluje ko da su se dogovorili....

 

Uf.. šta je lik radio u Reno 9? Ne shvatam.

Da, nekad stvarno postoji faktor uraditi pravu stvar da ne dođe do loših posledica. 

Nažalost ima i situacija ma šta radio opasnost je neizbežna. I kotrljanje moguće. Zaštita. Videh skuteraše bez kaciga .... nije bitna boja skutera.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Vozim sa opremom koju imam (jakna sa protektorima, rukavice sa protektorima, pojas, kaciga flip-up zbog naočara, uvek u dugim pantalonama i malo čvršća obuća), uvek i po vrućini i samo da skoknem, na skuteru i na motoru. I trudim se da uvek razmišljam i posmatram put i oko puta da bih pokušao da predvidimo tuđe reakcije, kako na dva tako i na četiri točka.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

S obzirom na ovu situaciju, zadesilo se da sam kuci evo vec 5 meseci i svakodnevno sam u moto saobracaju. Ja uzivam u voznji i po asfaltu a i da skrenem sa puta, nikada mi nije bila svrha voznje da sto brze stignem negde, vec samo da imam tu mogucnost .
Primetio sam, da veliki broj vozaca motora vozi veoma agresivno, konstantno preticanje i na nebezbednim mestima, pune, duple pune i sl su samo crte na putu, u kontra krivinama bez nikakve preglednosti... Svakodnevni udesi sa tragicnim posledicama su normalna vest.
Koliko god da je manjeg gabarita, motocikl a naravno i bicikl ( spominjem zbog veoma cestog krsenja semafora i td licno se uverio) je ucesnik u saobracaju i treba tako da se ponasa, sitni prekršaji se prastaju a veliki ne i tu smo gde smo.
Na sve ovo, da pohvalim veliki broj kolega koje primecujem u mom kraju Cerak-Vidikovac da na ovu vrucinu u svim dobima dana nose svu opremu, i voze sasvim korektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E
pre 56 minuta, Woz38 je napisao:

Bar su se upoznali umesto samo pozdravili. Drago mi je da su čitavi i preživeli. Ima li još podataka iz udesa ovog iz CG? Deluje ko da su se dogovorili....

 

Uf.. šta je lik radio u Reno 9? Ne shvatam.

Da, nekad stvarno postoji faktor uraditi pravu stvar da ne dođe do loših posledica. 

Nažalost ima i situacija ma šta radio opasnost je neizbežna. I kotrljanje moguće. Zaštita. Videh skuteraše bez kaciga .... nije bitna boja skutera.

 

Nista za sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Pre 3 sati, saillor je napisao:

Vozim sa opremom koju imam (jakna sa protektorima, rukavice sa protektorima, pojas, kaciga flip-up zbog naočara, uvek u dugim pantalonama i malo čvršća obuća), uvek i po vrućini i samo da skoknem, na skuteru i na motoru. I trudim se da uvek razmišljam i posmatram put i oko puta da bih pokušao da predvidimo tuđe reakcije, kako na dva tako i na četiri točka.

Treba. Danas videh jednog matorca ćelavca, go ko pištolj i bez kacige na manjem skuteru doduše. Nije bicikl motocikl ali se kretao stazom za bicikliste....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja