Jump to content

Moto Zajednica

Šta se ovo dešava sa ljudima?

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 15 sati, štampar je napisao:

Биће боље,биће...оправиће прецедник и метро ал'прво брзе пруге:D

 

2286771_screenshot-17_ff.jpg
WWW.KURIR.RS

Predsednik Aleksandar Vučić najavio je danas nekoliko velikih infrastrutkurnih projekata, uključujući brzu prugu Beograd -...

 

Meni se čini da ti ne samo što ne ljubiš našeg predsednika već mu i ne veruješ!:jee:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
Pre 22 sati, drumskalisica je napisao:

Pa već odavno idu poluprazni vozovi jer su sve upropastili. Pre par godina odem nešto u Železničku stanicu - ona prazna, radi samo jedan šalter, a nekad su radili svi ( ima ih desetak ) i opet se čekali redovi . 

ne bih se slozio. pre par godina sam svakodnevno putovao vozom i nije bilo nesto guzve, iako su vozovi iznenadjujuce isli po redu voznje, ne bas uvek, ali u vecini slucajeva. otkako su uvedeni ovi novi "crveni" vozovi, guzva je poprilicna, cak toliko da cesto i nema mesta. doduse, sada opet ne idu zbog pruge koja se gradi, ali verujem da ce ista situacija biti i kada krenu vozovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Dok nisu počeli radovi ja sam svaki dan putovao vozom, NS-BG i nazad. Vozovi dobri, pruga loša, ne poštuje se uvek red vožnje ali sam u 90% stizao na vreme na posao. Mesečna karta je bila 6000 din i stizalo se za 70 do 90 minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije problem sto se kupuju vozila, to je samo ok za ekonomiju. Problem za gužve je što to vozilo dodje u centar gde je ograničen prostor. Treba motivisati ljude da nadaju alternativu za to. A najbolje je kad to sama osoba ucini jer kad oseti da ga Kosta po džepu svako parkiranje onda ce da razmislja kako to drugi put da spreči. Najlakše je problem prebaciti drugome da ti obezbedi parking mesto ali kad nema prostora, onda ga nema i tačka.

Verstuurd vanaf mijn IS530 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
21 hours ago, Savan said:

 ali kad nema prostora, onda ga nema i tačka.

....i onda platiš i ima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako ti se isplati toliko da placas onda je super. Dobro tebi i dobro onome koji naplaćuje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Oprema ljudi, oprema.

 

Uleteo mi ker u prednji točak juče predveče.

Srećom ljudi pazili pa me nisu pregazili. Stalo ih je baš dosta. Zvali hitnu. Lik što drži bajkerski kafe u blizini mi dao vode....

Oprema me sačuvala, vizir razbijen, nemam ozbiljnih povreda, jedino nisam imao štitnike za laktove, i tu imam zavoje za malo jače poderotine. 60-70kmh na sat išao po najgorem putu u Srbiji i Vojvodini, od M.Iđośa ka Bačkoj Topoli, ker izleteo niotkuda pravo pod točak, i dalje ne mogu da verujem kako je to izveo. Nažalost koštalo ga glave.

Vile su mi ok. Leva strana motocikla oderana....

 

Oprema, oprema, oprema. Glavu mi spasla.

Iako može bolja....

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dobro je, imao si srece, jbga, motor ce se srediti, sreca i tvoje rane takodje... 

Srecan oporavak !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Brz oporavak ti zelim i da središ motor sto pre. Zna li se čiji je dzukac?

Još jedan slučaj koliko treba biti oprezan, čak i kad misliš da imaš sve pod kontrolom neko ume da ti poturi nogu. Dešavalo mi se takodje ranije da na putu gde nema ništa, niodakle izleti kuče, drugi put fazan..i onda se zamislis šta bi bilo da je izleteo pod točak a ja ga zavrnuo misleći da je sve bezbedno...

I oprema naravno. Malo je reci da je preko potrebna.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Nije čipovan. Tužiću već nekog/nešto.

 

Policajci i hitna odradili posao pošteno. 

Ironije na tvu danas sam bio, maskiran doduše, za moto bezbednu vožnju. 4200km tačno pređoh ....

 

Hvala dobri ljudi, bajkeri. Nedelju dve dok se sve popravi...  ne odustajem, razbih se na skuteru u Meksiku, isto nista drugo do sudbina i neiskustvo(mali točkovi) i samo me motivisalo da položim za A. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Brz Oporavak,

Istu sam situaciju imao proslo ljeto na povratku s mora u Hercegovini kod Ljubinja. I naravno nema odustajanja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
13 hours ago, Woz38 said:

Nije čipovan. Tužiću već nekog/nešto.

 

Policajci i hitna odradili posao pošteno. 

Ironije na tvu danas sam bio, maskiran doduše, za moto bezbednu vožnju. 4200km tačno pređoh ....

 

Hvala dobri ljudi, bajkeri. Nedelju dve dok se sve popravi...  ne odustajem, razbih se na skuteru u Meksiku, isto nista drugo do sudbina i neiskustvo(mali točkovi) i samo me motivisalo da položim za A. 

Ako je policija i hitna uradila posao ima i zapisnik.

 

Nema nekog i nesto, tuzis lokalnu samoupravu. Imas garantovanu lovu 1/1, 99% ce traziti da se nagodite da se ne sudite. Kod mene je odsteta od 30-60.000 dinara za odrasle za decu vise. Uglavnom se svi nagode. Kratak proces, koga god je ujeo uzeo je lovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije ga ujeo. Eventualno gumu ako je stigao da chapi pre nego je podlegao ranama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Auh, da se najezis... surova istina...

Mozda im / nam dodje iz dup*ta u glavu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Pametni Kvebećani. 

 

Kod nas to gde stigne. Mada u mom slučaju ja uvek pogledam pravac iz kog može doći vozilo, pa suprotan pravac, pa opet pravac iz kog može uleteti neko. Distanca i za vozače i za pešake...

 

Od nesrećnog psa nisam imao mogućnost distance :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Posle dva dana odmora sa ekipom od 17 ljudi na Rajskoj plazi kod Bratunca,drugar i ja sa suprugama vracamo se preko Loznice za Valjevo.Negde oko 1 popodne u Pricevicu,posle pravca kod  benzinske pumpe dolazi blaza desna krivina pa posle nje blaga leva pa na kratkom pravcu ima kafanica.Dolazim u desnu sa nekih 80-ak km/h,pored bankine je visoka trava,pa se ne vidi al opusteno znam put.U sred krivine uz bankinu DETE vozi biciklicu u suprotnom smeru.Devojcica 5-6 godina na maloj bicikli.Uspeo sam da se uspravim da je ne udarim glavom jer sam zalegao i bio blizu bankine.Drugar je bio na par metara iza mene i video zlo i pomerio se ka beloj liniji i jedva je izbegao jer se uplasila u trenutku i pocela da "seta"sa biciklom.
Otkuda malo dete na regionalnom,prometnom putu?Vozi biciklu uz levu ivicu kolovoza u nepreglednoj krivini.Roditelji?

  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Idi sav se najezih, na decu sam mnogo slab.

Stao bi, vratio se pa sa deteom kod roditelja.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 33 minuta, Satelis je napisao:

Stao bi, vratio se pa sa deteom kod roditelja.

Drugar kaze,da je bio sam to bi uradio.Ja nisam mogao da dodjem sebi,ne znam ni kako sam stigao kuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 12 sati, ivica744 je napisao:

Posle dva dana odmora sa ekipom od 17 ljudi na Rajskoj plazi kod Bratunca,drugar i ja sa suprugama vracamo se preko Loznice za Valjevo.Negde oko 1 popodne u Pricevicu,posle pravca kod  benzinske pumpe dolazi blaza desna krivina pa posle nje blaga leva pa na kratkom pravcu ima kafanica.Dolazim u desnu sa nekih 80-ak km/h,pored bankine je visoka trava,pa se ne vidi al opusteno znam put.U sred krivine uz bankinu DETE vozi biciklicu u suprotnom smeru.Devojcica 5-6 godina na maloj bicikli.Uspeo sam da se uspravim da je ne udarim glavom jer sam zalegao i bio blizu bankine.Drugar je bio na par metara iza mene i video zlo i pomerio se ka beloj liniji i jedva je izbegao jer se uplasila u trenutku i pocela da "seta"sa biciklom.
Otkuda malo dete na regionalnom,prometnom putu?Vozi biciklu uz levu ivicu kolovoza u nepreglednoj krivini.Roditelji?

Прошли сте нас на том путу,  црни чопер РУ , плава шедовка НС и мало испред бордо Вираго ША . 

   Јесте срели цурицу са козом на подужем поводцу  и гомилом јарића ?    :moto2:    Мислим да коза 7 дана  неће давати млеко.     

 

Из Љубовије  па на даље нигде знака , путоказа.  У Пецкој  као да је крај пута, нема усмерења за Ваљево.   Јооој  заборавио сам за камере код пећине па смо код Гаје иза Видрака (човеки и сам вози ,  пријатељ је моториста и цене су му ствар договора  :takoje:)  поправљали расположење.

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Užas. Samo dete...

 

Neodgovornost i naopako vaspitanje...:(

 

Ima stvarno da vozim do 40kmh, i 20kmh .....na motoru od 650 kubika....

Kaže mi bajker drug da ću imati traumu. Ne zbog sebe, ja ću biti u oklopu, nego drugih nezaštićenih živih na putevima....

 

Treba ko korona da put i saobraćaj postanu mainstream vest .... saobraćaj ubije više no virus uzviknuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja