Jump to content

Moto Zajednica

Šta se ovo dešava sa ljudima?

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Ovo nije ni politički ni ekonomski forum, ali na sve vozače itekako utiču i politika i ekonomija. Dakle - da je država normalnija i bogatija, javni prevoz bi bio daleko bolji. To bi smanjilo potrebu za posedovanjem automobila. Mnogo ljudi je naterano da vozi, iako niti su za vožnju, niti ih ona zanima.

 

Da ima više para, ljudi bi mogli da imaju samo skuter, motocikl ili čak samo bicikl - lepo vreme, uzjašiš, odeš, završiš šta treba. Ružno vreme ili te mrzi da voziš - metro, autobus, voz.... Ovako, bez kola ne možeš da završiš više od jednog posla danas - a većina ima i posao i "dodatne" aktivnosti (deca, žena, roditelji, kuća, stan, kum...). Bez kola - samo da se obesiš; prevezi, odnesi, vuci...

 

Usput, srdačan pozdrav plavuši u belom X3 koja je pre dva dana kucala poruke od novog Merkatora do Arene gde sam skrenuo, usput napravivši kolonu, zamalo izazvala par "ljubljenja" u guzu i mrtva 'ladna očigledno produžila da kuca poruke u pravcu Hajata....

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 33 minuta, Motorcyclist je napisao:

Cice generalno zabole za motoriste i motore. 

 

Ako i smuvas bice to zbog tvoje pojave a motor je tu sporedan.

 

 

Nije baš tako... mada ko ume ume, njemu je i bicikl dosta... 

Ovo ne govorim iz ličnog iskustva... ma kakvi! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
56 minutes ago, Motorcyclist said:

"Najzad je i Srbija utrčala u ludilo Zapada" :staa2:

Slicno sam i ja reagovao kada sam ovo procitao ;).

 

Ja bih prvi bio jako srecan kada bi Srbija utrcala u to ludilo zapada bar sto se saobracaja tice.

Te fore kako je na zapadu sve ludje i kako nam sve lose dolazi sa zapada mogu da kupe samo oni koji nisu stvarno ziveli na zapadu.

 

Ovde gde ja zivim i u regionu je saobracajna kultura mnogo iznad istocno evropske.

 

Da ne govorim o svakodnevnom saobracaju po gradu i kolicini kojeg ima (Antwerpen pogotovo, ko je isao mora da zna).

 

Svaki put do sada kada sam dolazio kolima za Srbiju, predjem celu evropu, (Belgija, Holandija, Nemacka, Austrija) bez ikakvih problema i stresova, e onda kad se udje u Madjarsku i dalje kroz Srbiju krece borba za goli zivot ... lepe ti se u dupe, obilaze posto poto samo da su ispred tebe , pa pun gas puna kocnica ... hvala lepo.

Na svom autu nisam znao kako mi zvuci sirena dok nisam dosao u Srbiju, nije bilo potrebe da je koristim ni da upozoriim nekoga.

 

Sto se tice bahacenja i divljanje kolima koja su mosh misliti besna, to je ovde na zalost obelezje klinaca (mozda pijanih ili drogiranih) i sirotinje koja je dosla do nekih kao dobrih kola , slicno kao i Srbiji. 

Za razliku od Srbije, ovde na zapadu ce svako biti sankcionisan koga policija uhvati da divlja.

 

Koriscenje zaustavne (emergency lane) trake na zapadu je neshvatljivo, a u Srbiji je eto to stvar prestiza maltene, put BG-PA je primer za to.

Ukljucivanje na glavni put ili guzva sa dve kolone u jednu, najmanji problem na zapadu, obavezno je takozvani rajsfeslus (naizmenicno propustaju automobile, jedan sa leve strane pa drugi sa desne) i to sve rade ljudi sami bez intervencije policije. U Srbiji to ni policija ne bi mogla da uredi jer bi se pojavio neki lik koji vozi auto od 50+ K evra kuda on hoce i po defaultu je ili opasan ili bitan.  Takvi bi jako brzo bili dovedeni u red ovde na zapadu. 

 

Ovo je samo o saobracaju i to mali deo.

 

Probao sam iz znatizelje da pronadjem neke rijalitije na televiziji sa nacionalnom frekvencijom (kanali koji su u osnovnom paketu i koji se ne placaju dodatno) cisto da uporedim sa Srbijom... i, nisam ih nasao.

 

Tako da nije bas sve ludilo zapada. Na zapadu funkcionise javni prevoz i pored toga ima jako mnogo vise vozila i ni blizu se ne ponasaju kao u Srbiji.

 

Ludilo je sto smo mi u Srbiji sirotinja sto finansijska sto moralna. To za finansije smo bili oduvek ali nam je moral u poslednjih 30ak godina poprilicno otisao u minus i ide jos vise.

 

Majmun radi sta majnum vidi pa tako i ljudi ...

 

Srbija 1980... i neke :

 

Bilo je nas mnogo porodica u zgradi, svi se lepo slagali, na parkingu svi vode racuna da ostave mesta dovoljno za komsiju...zimi kad napada sneg svi idemo napolje da lopatamo i cistimo,  sve super ... i onda krecu 90te ... dolaze nove komsije u  zgradu da zive .... parkiraju se na dva mesta ukoso , zabole ih za komshiju, pljuju po liftu ili ulaze u lift sa upaljenom cigaretom, treskaju vratima.... za njima i ovi sto su do juce bili normalni poceli da se parkiraju na dva mesta ..... i tako dalje i tako dalje .... dodje zima, napada sneg, zaledi .... niko nista, ljudi sve stariji, nemocniji .... ja dolazim sa drugog kraja grada sa lopatom da ocistim da mi se roditelji ne izlome ispred zgrade i tako dalje i tako dalje ....

 

Nisu dosli sa zapada ti bahati ... to su bili nasi ljudi .... samo besni i siroti u glavu.

 

Postali smo sebicni i briga za nas sve ostale.... rece neko ranije, ja , ja i samo ja ... a posle mene sta ce biti ... koga briga.

Previse smo pustili bahate i sada smo i sami postali nalik njima ... cast onima koji nisu.

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 2
  • Podržavam 26

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Dođoh iz Amerike,iz LA prije dva mjeseca i primjećujem totalno ludilo i haos u saobraćaju....ima tu nešto.Loše se živi,loše se ponaša u saobraćaju...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
14 minutes ago, shoyyka said:

Nije baš tako... mada ko ume ume, njemu je i bicikl dosta... 

Ovo ne govorim iz ličnog iskustva... ma kakvi! 

Kolega onda imas nesto, gde si video da se cure loze na TDM :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Slicno sam i ja reagovao kada sam ovo procitao .
 
Ja bih prvi bio jako srecan kada bi Srbija utrcala u to ludilo zapada bar sto se saobracaja tice.
Te fore kako je na zapadu sve ludje i kako nam sve lose dolazi sa zapada mogu da kupe samo oni koji nisu stvarno ziveli na zapadu.
 
Ovde gde ja zivim i u regionu je saobracajna kultura mnogo iznad istocno evropske.
 
Da ne govorim o svakodnevnom saobracaju po gradu i kolicini kojeg ima (Antwerpen pogotovo, ko je isao mora da zna).
 
Svaki put do sada kada sam dolazio kolima za Srbiju, predjem celu evropu, (Belgija, Holandija, Nemacka, Austrija) bez ikakvih problema i stresova, e onda kad se udje u Madjarsku i dalje kroz Srbiju krece borba za goli zivot ... lepe ti se u dupe, obilaze posto poto samo da su ispred tebe , pa pun gas puna kocnica ... hvala lepo.
Na svom autu nisam znao kako mi zvuci sirena dok nisam dosao u Srbiju, nije bilo potrebe da je koristim ni da upozoriim nekoga.
 
Sto se tice bahacenja i divljanje kolima koja su mosh misliti besna, to je ovde na zalost obelezje klinaca (mozda pijanih ili drogiranih) i sirotinje koja je dosla do nekih kao dobrih kola , slicno kao i Srbiji. 
Za razliku od Srbije, ovde na zapadu ce svako biti sankcionisan koga policija uhvati da divlja.
 
Koriscenje zaustavne (emergency lane) trake na zapadu je neshvatljivo, a u Srbiji je eto to stvar prestiza maltene, put BG-PA je primer za to.
Ukljucivanje na glavni put ili guzva sa dve kolone u jednu, najmanji problem na zapadu, obavezno je takozvani rajsfeslus (naizmenicno propustaju automobile, jedan sa leve strane pa drugi sa desne) i to sve rade ljudi sami bez intervencije policije. U Srbiji to ni policija ne bi mogla da uredi jer bi se pojavio neki lik koji vozi auto od 50+ K evra kuda on hoce i po defaultu je ili opasan ili bitan.  Takvi bi jako brzo bili dovedeni u red ovde na zapadu. 
 
Ovo je samo o saobracaju i to mali deo.
 
Probao sam iz znatizelje da pronadjem neke rijalitije na televiziji sa nacionalnom frekvencijom (kanali koji su u osnovnom paketu i koji se ne placaju dodatno) cisto da uporedim sa Srbijom... i, nisam ih nasao.
 
Tako da nije bas sve ludilo zapada. Na zapadu funkcionise javni prevoz i pored toga ima jako mnogo vise vozila i ni blizu se ne ponasaju kao u Srbiji.
 
Ludilo je sto smo mi u Srbiji sirotinja sto finansijska sto moralna. To za finansije smo bili oduvek ali nam je moral u poslednjih 30ak godina poprilicno otisao u minus i ide jos vise.
 
Majmun radi sta majnum vidi pa tako i ljudi ...
 
Srbija 1980... i neke :
 
Bilo je nas mnogo porodica u zgradi, svi se lepo slagali, na parkingu svi vode racuna da ostave mesta dovoljno za komsiju...zimi kad napada sneg svi idemo napolje da lopatamo i cistimo,  sve super ... i onda krecu 90te ... dolaze nove komsije u  zgradu da zive .... parkiraju se na dva mesta ukoso , zabole ih za komshiju, pljuju po liftu ili ulaze u lift sa upaljenom cigaretom, treskaju vratima.... za njima i ovi sto su do juce bili normalni poceli da se parkiraju na dva mesta ..... i tako dalje i tako dalje .... dodje zima, napada sneg, zaledi .... niko nista, ljudi sve stariji, nemocniji .... ja dolazim sa drugog kraja grada sa lopatom da ocistim da mi se roditelji ne izlome ispred zgrade i tako dalje i tako dalje ....
 
Nisu dosli sa zapada ti bahati ... to su bili nasi ljudi .... samo besni i siroti u glavu.
 
Postali smo sebicni i briga za nas sve ostale.... rece neko ranije, ja , ja i samo ja ... a posle mene sta ce biti ... koga briga.
Previse smo pustili bahate i sada smo i sami postali nalik njima ... cast onima koji nisu.
 


Kolega, ja osobno mogu sve potvrditi što si o prometu na zapadu rekao.

Na zapad sam došao jako mlad, kad sam zaradio za čestit rabljeni auto takav sam i kupio.

Ali Balkan mentalni sklop je još bio jako prisutan u mojoj glavi.
Prometna pravila su važila za starce i strašljicve, za mene ne.

Tako sam u dva navrata pola plaće dao za kaznu i usput kao bonus nagrađen uvjetnom kaznom od godinu dana.
Te pljuske po novčaniku i ta dva uvjeta su me preodgojili.

Sad i kad dođem svojim autom na Balkan ponašam se uzorno.
Jedini sam koji poštuje pravila i prometne znakove.

A i ovo što se tiče javnog prijevoza mogu potvrditi.
Imam troje punoljetne djece, nikog ne zanima vozački ispit niti auto.
Javni promet je tako kvalitetan i vozni red je fantastičan, u centru grada za 13minuta i to svakih 20 minuta opet.
Ne postoji mjesto do kog ne možeš stići istim.

Da ne spominjem da prometnik svome resornom ministru naplati kaznu, bez pardona, bez straha, bez posljedica.

Mi na balkanu smo od zapada pokupili sve naj lošije.






Vozim motor, nisam bajker.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 12 minuta, Motorcyclist je napisao:

Kolega onda imas nesto, gde si video da se cure loze na TDM :jee:

Meni ne bi ni GS pomogao... žena mi navračala pre 20 godina:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
1 minute ago, el classico said:

 


Kolega, ja osobno mogu sve potvrditi što si o prometu na zapadu rekao.

Na zapad sam došao jako mlad, kad sam zaradio za čestit rabljeni auto takav sam i kupio.

Ali Balkan mentalni sklop je još bio jako prisutan u mojoj glavi.
Prometna pravila su važila za starce i strašljicve, za mene ne.

Tako sam u dva navrata pola plaće dao za kaznu i usput kao bonus nagrađen uvjetnom kaznom od godinu dana.
Te pljuske po novčaniku i ta dva uvjeta su me preodgojili.

Sad i kad dođem svojim autom na Balkan ponašam se uzorno.
Jedini sam koji poštuje pravila i prometne znakove.

A i ovo što se tiče javnog prijevoza mogu potvrditi.
Imam troje punoljetne djece, nikog ne zanima vozački ispit niti auto.
Javni promet je tako kvalitetan i vozni red je fantastičan, u centru grada za 13minuta i to svakih 20 minuta opet.
Ne postoji mjesto do kog ne možeš stići istim.

Da ne spominjem da prometnik svome resornom ministru naplati kaznu, bez pardona, bez straha, bez posljedica.

Mi na balkanu smo od zapada pokupili sve naj lošije.






Vozim motor, nisam bajker.

 

Za mene je uredjen javni prevoz ogledalo jednog grada. Automatski znaci manje i vozila, manje guzve, zagadjenja itd. Uz to, auto ne bih posedovao isto kao sto ga ni sada ne posedujem. Znaci samo bih koristio motor i javni prevoz.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kako ovo objasnjavate?

2278347_collage_ff.jpg
WWW.KURIR.RS

Jednogodišnja N. Ž. i N. Ž. (8) nastradali kada je njihov otac izgubio kontrolu nad renoom, sleteo s puta i udario u drvo

 

2279783_collage_ff.jpg
WWW.KURIR.RS

Devojčica ispala iz auta, za njom se intenzivno traga. Otac i sin se spasli i izašli na obalu

Klince sa besnim autima koji glume Sumahere donekle mogu i da razumem,ali sta je sa ljudima koji u kolima imaju malu decu?Sta ces ti sa bebom u 11 uvece van kuce?
Sve je to besno,svi bi jace,bolje vece,zesce,ko sto kolega rece kupujemo i sto nam treba i sto nam ne treba.Nekada je jedna porodica imala jedan ili nijedan auto,sada svako u kuci ima svoj bez obzira dal mu treba ili ne treba.Finansijska sirotinja nismo al su glave praznije nego ikad.Nema nama spasa.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Povećan broj auta, povećan broj vozača, povećan broj motorista i čista matematika je da će biti povećan broj nesreća.

 

Za volan sjeo ko je stigao jer kao i u svemu drugom ni tu više nema pravila, nije bitno što si nesposoban jer imaš pravo, a što se motora tiče ista priča.

 

Narod u problemima, neko kredit, neko posao, neko bolest, a opet i svega je ovog više nego ranije.

 

Opšti pad kulture na svim poljima, pa tako i u saobraćaju, sve više nekulturnih.....

 

Ovako može do sutra, ali to ti je.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
Cice generalno zabole za motoriste i motore. 
 
Ako i smuvas bice to zbog tvoje pojave a motor je tu sporedan.
 
 
To i ja ponekad objašnjavam ljudima, da je velika zabluda da se cure lože na motore i motoriste baš zato što jesu to što jesu. Barem u današnje vrijeme, prije 30-40 godina vjerovatno je bilo drugačije dok je motor još bio "hit" a cure ne tako razmažene i plašljive.
Mislim, ako je procenat nas muškaraca koji volimo i vozimo motore jako mali, onda je logično pretpostaviti da je i procenat žena koji voli ili vozi motore takođe veoma mali. To mi nekako ide jedno s drugim.

A kad uzmeš u obzir da je motor oduvijek bio kompromis između uzbuđenja, neudobnosti (izloženosti vjetru i hladnoći/vrućini sa mokrom kosom ispod kacige i bubama po tijelu) i naravno rizika od povreda ili gore, onda je lako shvatiti zašto moderne generacije ulickanih djevojaka motor više odbija nego privlači. Jer ipak ne ide kaciga na puder, sjenilo i sjajilo za usne, zar ne?
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
To i ja ponekad objašnjavam ljudima, da je velika zabluda da se cure lože na motore i motoriste baš zato što jesu to što jesu. Barem u današnje vrijeme, prije 30-40 godina vjerovatno je bilo drugačije dok je motor još bio "hit" a cure ne tako razmažene i plašljive.
Mislim, ako je procenat nas muškaraca koji volimo i vozimo motore jako mali, onda je logično pretpostaviti da je i procenat žena koji voli ili vozi motore takođe veoma mali. To mi nekako ide jedno s drugim.

A kad uzmeš u obzir da je motor oduvijek bio kompromis između uzbuđenja, neudobnosti (izloženosti vjetru i hladnoći/vrućini sa mokrom kosom ispod kacige i bubama po tijelu) i naravno rizika od povreda ili gore, onda je lako shvatiti zašto moderne generacije ulickanih djevojaka motor više odbija nego privlači. Jer ipak ne ide kaciga na puder, sjenilo i sjajilo za usne, zar ne?
Davno davno i Tomos 12 mi je bio dovoljan.
A i danas, sretnem uzdisaje zena (od 25 - 65) uz izjave (citaj ceznja) o ostvarenim i neostvarenim osecajima slobode.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
8 hours ago, popovich said:

To i ja ponekad objašnjavam ljudima, da je velika zabluda da se cure lože na motore i motoriste baš zato što jesu to što jesu. Barem u današnje vrijeme, prije 30-40 godina vjerovatno je bilo drugačije dok je motor još bio "hit" a cure ne tako razmažene i plašljive.
Mislim, ako je procenat nas muškaraca koji volimo i vozimo motore jako mali, onda je logično pretpostaviti da je i procenat žena koji voli ili vozi motore takođe veoma mali. To mi nekako ide jedno s drugim.

A kad uzmeš u obzir da je motor oduvijek bio kompromis između uzbuđenja, neudobnosti (izloženosti vjetru i hladnoći/vrućini sa mokrom kosom ispod kacige i bubama po tijelu) i naravno rizika od povreda ili gore, onda je lako shvatiti zašto moderne generacije ulickanih djevojaka motor više odbija nego privlači. Jer ipak ne ide kaciga na puder, sjenilo i sjajilo za usne, zar ne? emoji38.png

Znam jednog pacijenta sto je kupio motor u 35toj da bi navatao po neku ribu. Naravno gsxr, pa onda uci obavezno da ga dize na zadnji, pa pritom mamu vodi da ga slika kako dize na zadnji, pa to gori instagram. A kroz grad kad prolazi drzi noge na zemlji, to onaj cudni fenomen. I da sjebao je motor je ga je spustao do kolena na 15c napolju, a vamo meni prica kako se vozi motor. E moj decko...

 

ps ni jedna ga nece jer je kompleksas, dzaba mu motor.

 

Motor se kupuje iz ljubavi ne iz frajerstva

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

... iz ljubavi prema frajerstvu :)... i naravno, onako usput, prema motociklu!

 

PS Sad bi mog'o tri nahvatati, mladje... ali neda mi žena:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Sve je do vaspitanja. Ja se ni sa 16 godina nisam glupirao kad sam dobio novi skuter. Ono kurcenje pred devojcicama itd. jer zamisli divljam, glupiram se posle neko kaze mojima eno onaj tvoj pravi gluposti... 

Dok ovog lika slika mama kako dize na zadnjak :lol3:

 

 

Sve je do vaspitanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

ima nešto i u auto školama .barem u zagrebu, kod moje zgrade je poligon auto škole više ni ne brojim koliko mi je puta autškola oduzela prednost što sa autom što sa motorom .kad sam ja polagao to je bilo nezamislivo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre sat vremena, shoyyka je napisao:

... iz ljubavi prema frajerstvu :)... i naravno, onako usput, prema motociklu!

 

PS Sad bi mog'o tri nahvatati, mladje... ali neda mi žena:)

  Prvi motor ( Pony expres ) sam kupio zbog pecanja . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 2 minuta, drumskalisica je napisao:

  Prvi motor ( Pony expres ) sam kupio zbog pecanja . 

Moj bio Jawa Babetta... isto za pecanje! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa, bilo valjda takvo vreme, kreneš sa pecanjem prvo tu negde gde ti je najbliže, a kasnije saznaješ za neka mesta koja su ti sve dalje i dalje.  Na kraju, pecaš negde ( 10 - tak km od kuće ), ceo dan stojiš pored reke il u reci, a predveče kad pođeš kući, pedališ biciklu, a  vetar ko namerno - duva ti u grudi. U momentu kad ulazimo u grad, obiđe nas čiča koji je pecao pored nas, al čiča ne vozi bicikli, već tera nekog Tomosa. . .   I tako je krenulo .  :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Dosta automobila po Beogradu i okolini novije generacije sto bi rekli "nardkanih" po 2,3k kubika kao da oce da se trka od semafora do semafora. 

 

To mi je utisak u poslednje vreme. Tj vidim nisam lud sta rade. Valjda im je merak da prestignu motor i pokazu svoju snagu. 

 

Tu ih ispostujem ako je otvoren pravac i ako nije gust saobracaj jer volim da gledam te nabedjene pavijane na 4 tocka da se iznenade da matora Yamaha od 17 godina i dalje ima bolje ubrzanje od njihovih novih fensi kabinica od 2+ iljade kubika. 

 

Omiljeni osecaj kad mi se nabija u dupe (a vec vozim daleko od ogranicenja na autoputu ili brzoj magistrali u levoj traci) i samo dodati gas i ostaviti debila iza sebe. 

 

Nek poloze jednom konacno za tu A kategoriju, mozda smanje komplekse. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, Pingvin37 je napisao:

To mi je utisak u poslednje vreme. Tj vidim nisam lud sta rade. Valjda im je merak da prestignu motor i pokazu svoju snagu. 

 

E ovo mi neće biti jasno, X puta sam doživeo u poslednjih mesec i po dana da neki pametni vozač automobila mora da me prestigne pa makar mu se autoraspao. Pre neki dan, bilo mi zanimljivo, vozim cca 90 vidim ga u retrovizoru, e reko da vidim dokle će me pratiti. Stigao sam do 140 kmh, on i daje zalepljen, na kraju popustim gas i on me obiđe sa čuvenim Fiat Stilom, dizel naravno, toliko je dimio da u tom delu nisu morali da prskaju komarce.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 9 minuta, Jovan Ristic je napisao:

E ovo mi neće biti jasno, X puta sam doživeo u poslednjih mesec i po dana da neki pametni vozač automobila mora da me prestigne pa makar mu se autoraspao. Pre neki dan, bilo mi zanimljivo, vozim cca 90 vidim ga u retrovizoru, e reko da vidim dokle će me pratiti. Stigao sam do 140 kmh, on i daje zalepljen, na kraju popustim gas i on me obiđe sa čuvenim Fiat Stilom, dizel naravno, toliko je dimio da u tom delu nisu morali da prskaju komarce.

Vozio sam Punta, sada vozim Stila, kakav sam ja šmeker majko moja mila!!!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja