Jump to content

Moto Zajednica

Šta se ovo dešava sa ljudima?

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Danas oko podne krenuo za Niš (regionalnim putem) i dok sam prolazio kroz selo Tešica obilazim dva parkirana automobila (sa moje desne strane). Ne vidim nikog da ima u vozilima i slobodno krećem u obilaženje 8brzina oko 30-35km/h). U momentu kada sam već bio skoro paralelno sa bližim autom, on naglo kreće ulevo (da bi obišao onog što je parkiran ispred njega) i u tom mom momentu vidim za volanom klinku koja jedva viri iz sedišta. uspevam da isturim desno koleno i da se odgurnem od njenih vrata i da se odmah zaustavim, a i ona se zaustavila nakon metar ili dva. Samo sam odmahnuo glavom i nastavio dalje, a neki koji su čekali red ispred prodavnice (i videli događaj) ostadoše da se deru na nju.

Nakon par kilometara lagano sustišem kombi i vidim ispred njega (sa desne strane) parkirana nekoliko automobila pored puta. I situacija se ponavlja identično kao meni pre par minuta: Auto koji mu je najmbliži iznenada kreće ulevo (da obiđe onog ispred sebe) i uopšte ne kapira da u tom momentu ima kombi koji ga obilazi. Vozač kombija cima ulevo (i prelazi u traku za suprotni smer), a u istom momentu sa parkinga se uključuje i auto koji je bio ispred ovog koji je izleteo ispred kombija. i sad tip koji je u autu koji je već izašao beži dalje ulevo (da ga ovaj ne bi udario), a i dalje pojma nema da je levo od njega kombi.

Rezime: Prvi auto udara bočno u kombi svojom levom stranom, a drugi auto udara u prvi auto svojom levom stranom (sve pri brzini od tridesetak na sat). Svi se zaustavljaju, put je potpuno blokiran u oba smera, a ja se (nakon zaustavljanja) lagano provlačim sa desne strane (preko proširenja gde su prethodno stajala ova dva automobila). 

Znači za par minuta se dešava da mene (koji sam na motoru) ne vidi gospođa i onda me iseče, a onda tip ne vidi ogroman kombi i iseče ga isto tako, a biser bude onaj što ne vidi ni auto koji njega obilazi, niti kombi koji obilazi taj auto i istrči ispred obojice? 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Meni se cesto desi kad krenem da preticem 2 vozila ispred, da ovaj prvi ili krene da pretice ili pokusa...zato uvek sirena pre preticanja, mada mogla bi da bude jaca. 

 

Kod vas dole bas neke nesrece non stop u poslednje vreme...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja primjecujem kada je previse vruce vani da ljudi nenormalno gube koncentraciju, mnogo su razdrazljiviji i kada su u krivu 100% svadjali bi se.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, Motorcyclist je napisao:

Meni se cesto desi kad krenem da preticem 2 vozila ispred, da ovaj prvi ili krene da pretice ili pokusa...zato uvek sirena pre preticanja, mada mogla bi da bude jaca. 

 

Kod vas dole bas neke nesrece non stop u poslednje vreme...

Ja sam pre neki dan ugradio dvoglasnu sirenu (baš jako glasnu) i koristim je obavezno u ovakvim situacijama, međutim u konkretnom primeru nisam video da nekog ima u parkiranom autu (vozačica bila niža od sedišta), pa nisam imao razloga da koristim sirenu.

A što se nesreća tiče, baš je krenulo jako loše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Saobraćaj je samo još jedna manifestacija života...a živi se UŽASNO!

Na saobraćaj, u kojem smo manje više obavezni da učestvujemo, se reflektuje jedan, rekao bih, izuzetno loš kvalitet života. Nećemo sad politiku i to je problem sa istim korenom.

Ovo je nešto za onu temu o poruci Snežani....ali to tamo nisam pisao.

Imamo sve. Nemojte misliti da nije tako. Ljudi žive nametnutu realnost. Nikada nije bilo više svega....pitajte starije, a nikada gore nije bilo. Polomiše se ljudi da IMAJU, da poseduju. Ništa i niko drugi nije bitan. Polako, ali sigurno nas truje ekstremni egoizam....ja, ja, ja. Samo da ja zavšim svoje, drugi neka crkne.

Loši smo, okrenuti sebi i nametnutom bolesnom ritmu sakupljanja nepotrebnih stvari.

Neću dalje....nadam se da ne poenta vidljiva.

  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 1
  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Stres, strah i ocaj obuzimaju gradjane.
Kad ustanu iz kreveta neznaju kud udaraju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Svake godine je sve gore a ove pogotovo zbog vise razloga. 

 

Ja polako prestajem da se raspravljam vicem svadjam gestikuliram nego samo da sacuvam zivu glavu. Skoro na Ibarskoj preticu iz suprotnog smera vide me i preticu meni u susret jer misle da imam mesta da se pomerim u stranu i kao ko *ebe motor manji je od auta. Mozda me slepci i ne vide, sludjeni su. 

 

Necemo nikad ovde ljudima nista mi objasniti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne znam što ste se uspaničili?

Koliko vidim ništa se ne dešava s ljudima, sve je po starom, divlji zapad kao i uvek, ljudi uleću, izleću, seku... isto kao i pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 14 minuta, Biker-Boy je napisao:

Ne znam što ste se uspaničili?

Koliko vidim ništa se ne dešava s ljudima, sve je po starom, divlji zapad kao i uvek, ljudi uleću, izleću, seku... isto kao i pre.

Mirni i staloženi komentari i ne znam po čemu zaključuješ da se neko uspaničio?

A da je sve po starom, nije, jer sam u saobraćaju već četiri decenije i uvek je bilo budala, ali ovo već prelazi u potpuni debilizam kod mnogih. Jednostavno neki postupci koji se događaju(i sve češće ponavljaju) ne mogu racionalno da se objasne.

A još i upotreba mobilnih telefona je posebna priča. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Да на тренутак оставимо бриге и слуђеност по страни, да ли вам је пало напамет да је народ почео да се вози више својим колима него раније избегавајући јавни превоз? Мени је најбољи показатељ био моменат када су дозволили да особе преко 65 могу да се слободно крећу, тада је у колима био свако и онај који није узео волан у руке више година. Пример један од многих где сам лично гледао како младић у позним годинама :popovanje: у Рипњу где сам пролазио мотором маши своју капију и држи пун гас мада му је предњи крај у огради ( седи унутра и збуњено гледа зашто се не креће ) . У граду си могао да видиш старије парове који су у колима и тумарају по улицама јер то није вожња већ сналажење, недостатак свакодневне рутине и превише збивања где старији нису у стању да све испрате и региструју. Да нису само старији у питању опет се враћам да људи масовно избегавају јавни превоз због пандемије и онда се у ту причу убаце и неискусни, несигурни итд. обашка да из мог искуства нека урота има последњих година да је поглед у страну забрањен и полугица мигавца је зона у коју се не залази. 

Поздрав и чувајте се ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: Honda Pan European 1100

Generalno,juče i jeste bio neki čudan dan,da li je to zbog atmosf.pritiska ili šta već ali i ja sam juče video dosta čudnih momenata.inače na takve pojave ja obraćam pažnju i posmatram godinama,ima nečeg u tim niskim oblacima i ljudi su ili razdražljiviji,nervozni,manje skoncentrisani na vožnju.a i van saobraćaja se mogu kod nekih ljudi videti određene promene.nama na motorima ne ostaje ništa drugo nego kad su takvi dani,da i sami malo promenimo mod vožnje i prilagodimo se okolini.tako barem ja na to gledam:moto2:Pozdrav i želim nam lepog vremena i sigurnih vožnjica

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 15 minuta, srrdjan je napisao:

Да на тренутак оставимо бриге и слуђеност по страни, да ли вам је пало напамет да је народ почео да се вози више својим колима него раније избегавајући јавни превоз? Мени је најбољи показатељ био моменат када су дозволили да особе преко 65 могу да се слободно крећу, тада је у колима био свако и онај који није узео волан у руке више година. Пример један од многих где сам лично гледао како младић у позним годинама :popovanje: у Рипњу где сам пролазио мотором маши своју капију и држи пун гас мада му је предњи крај у огради ( седи унутра и збуњено гледа зашто се не креће ) . У граду си могао да видиш старије парове који су у колима и тумарају по улицама јер то није вожња већ сналажење, недостатак свакодневне рутине и превише збивања где старији нису у стању да све испрате и региструју. Да нису само старији у питању опет се враћам да људи масовно избегавају јавни превоз због пандемије и онда се у ту причу убаце и неискусни, несигурни итд. обашка да из мог искуства нека урота има последњих година да је поглед у страну забрањен и полугица мигавца је зона у коју се не залази. 

Поздрав и чувајте се ;)

Od petoro učesnika iz ove jučerašnje priče, niko nije bio stariji (osim mene), od 25-30 godina. 

U udesima (u kojima su u Nišu u poslednja dva meseca stradala četvorica motorista prilikom sudara sa automobilima), niko od učesnika (i onih na motoru i onih u kolima) nije bio striji od trideset godina. Takođe i u nesrećama koje su u poslednje vreme u Srbiji odnele mnogo života učesnici (i žrtve) u velioj većini bili su mladi ljudi.

Prema tome ....

Meni se ipak čini da je uzrok za ovakve događaje (pored ostalog) i neobrazovanje (u svakom pogledu), nekultura, nevaspitanje, egoizam, agresivnost.

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Jedna riječ: egocentrizam.
Stara je uzrečica da novcima koje nemamo (krediti) kupujemo stvari koje nam ne trebaju da bi impresionirali ljude koje ne poznajemo.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Sve više ima naroda u saobraćaju ,i oni manje iskusni , zbunjeni,uplašeni,ma da nisu prijatni u saobraćaju njih još i razumem ali bezobrazne i nadobudne, uuuuuh to ne mogu nikako da shvatim ,,,,ali su najgori oni koji misle da su u pravu kao što su oni koji voze ato-putem 130 levom trakom i nesklanjaju se jer je ograničenje 130, oni koji ti ne dozvoljavaju da ih pretekneš,oni koji ti nedaju da se uključiš.....tek njih neshvatam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Realno, u odnosu na pre 5 - 6 godina bar 50% je više automobila na putu i isto toliko novih i neiskusnih vozača. Kod mene u Bgd, u Blokovima više šanse nema da nađeš slobodno mesto za parkiranje a vrlo, vrlo retko se vide Jugići i Kečevi, sve to besno, nabudženo, dušu dalo da novajlijama diže ego i komplekse. Obzira nemaju, čim procene da si slabiji direktno idu na tebe i još se smeju kada vide da si morao da siđeš sa puta da bi ih izbegao. Posledice ne shvataju, sve im je to velika video igrica sa više života. 

Najzad je i Srbija utrčala u ludilo Zapada... 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

A gde je tu njegovo veličanstvo alkohol? Pa drozice, pa miks ta dva? I još kad je mlad čovek svestan da će proći bez posledica šta god da uradi?

Draga gospodo dolazi vreme za naplatu svih grešaka u vaspitanju, kako kućnom tako i saobraćajnom. Ko preživi pričaċe.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
12 minutes ago, Due said:

A gde je tu njegovo veličanstvo alkohol? Pa drozice, pa miks ta dva? I još kad je mlad čovek svestan da će proći bez posledica šta god da uradi?

Draga gospodo dolazi vreme za naplatu svih grešaka u vaspitanju, kako kućnom tako i saobraćajnom. Ko preživi pričaċe.

 

Nema vremena za vaspitanje.

Treba gledati parove i farmu sad ce izbacivanje eeeej, malo fejs sherovati 5g antene a u radno vreme motati kablove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

U mestu gde ja živim nema više nijedne devojčice koja nema dozvolu za vožnju i nijedna ne vozi skromni automobil. Juče gledam ,ide citroen C5 mislim nema vozača,kad vidim curicu koja bi trebala da igra lastiš ispred zgrade a ne da  gleda kroz volan dok vozi a  mi ostali da joj se sklanjamo jer ne može sigurno da upravlja ovakvom dugačkom i širorkom limuzinom.

Malo se šalim ,ali definitivno je apsolutni hit kod mladih voziti auto i u isto vreme držati telefon na uvetu i cigaretu u ruci.

Ja imam sve kategorije i u saobraćaju sam decenijama ,još vozim motor ,ali mnogo mnogo sporije nego pre  zbog ovakvog saobraćaja a i prija mi više ovakav stil vožnje.

Prijatelji,samo polako i čuvajte sebe.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
2 minutes ago, dragan_alumiroi said:


 

 


Baš naprotiv. Velika je prednost i mnogo se brže stiže.

 

Opasnost na sve strane, parking - ko voli da ostavi napolju a ne u garazi ok, semafori, policije, radari, guzve... Motor tu dodje, pa kao prevozno sredstvo. 

 

Za uzivanje treba smugnuti van njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 4 minuta, dragan_alumiroi je napisao:


 

 


Baš naprotiv. Velika je prednost i mnogo se brže stiže.

 

A i mnoooogo cica ima... :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja