Jump to content

Moto Zajednica

Dilema- menjati motor ili ne.

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f

Vlasnik sam skoro godinu dana prelepog Suzukija gsx400f. Uglavno sam vozio kraće distance i tu je broj 1.

Nakon prvog "dužeg" izleta od 300km, osetio sam da mi smeta vetar, s obzirom da je naked, kao što mi smeta moja visina za ovaj motor(187cm), posle dužeg vremena na motoru ne osećam udobnost. Nakon ovog puta, sam počeo da razmišljam o većim motorima kao što su TDM, XJ diversion, fazer, f650 i drugi. 

IMG_20191024_170518_159.jpg

IMG_20191024_170518_163.jpg

IMG_20191024_165647.jpg

IMG_20191024_165634.jpg

IMG_20200715_180406.jpg

IMG_20200715_180314.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

hahah, secas se kad si se javio da si ga ti kupio od naseg clana, rekao sam ti da si me zamalo pretekao. Znaci nije ti seo?

Da neces da ga prodajes mozda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4383 postova

Tu je osim vetra - gde i na ostalim modelima koji si naveo nije sjajna situacija sa fabrickim vizirom, najveci problem sediste. Kao i na 99% motora. A narocito sto posle toliko godina jos i propadne pa nakon 300km naravno da si ubijen. 

 

Srecna potraga za novim motorom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Retko ćeš naći motor koji je idealan za sve prilike i uslove. Negde ćeš morati napraviti neki kompromis a na tebi je da postaviš prioritete šta ti je bitnije. Imaš izuzetne motore za duže staze sa odličnom ergonomijom i još boljom zaštitom od vetra ali taj isti motor je za svrckanje po gradu malo smor i tu dolazi tvoj bolje do izražaja.
Ako ne praviš često takve izlete onda bih mane tvog motora prihvatio kao kompromis a eventualno za te prilike montirao neki vizir. Sedište ako je originalno ne bih dirao.

Još jedna stvar zašto ti je to možda teze palo je ako nisi utreniran i dupe/ledja/ramena/itd nisu oguglala onda svaka prva vožnja je malo ‘problematicna’


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f
Pre 2 sati, francuz69 je napisao:

hahah, secas se kad si se javio da si ga ti kupio od naseg clana, rekao sam ti da si me zamalo pretekao. Znaci nije ti seo?

Da neces da ga prodajes mozda?

Sećam se naravno. Pa jeste mi seo za manje puteve 100 km dnevno u proseku, ali sve preko toga postaje mučenje(ne toliko strašno). Znaš kako, nisam planirao, s obzirom da sam uložio čim sam uzeo, ali videću, razmisliću još svakako. I bićeš obavešten svakako ukoliko budem planirao da uzimam nešto novo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f
Pre 1 sat, el classico je napisao:

Auuuu koja lipota na hrpi


Vozim motor, nisam bajker.

Hvala druže, stvarno je lepota, nema ko ga ne pogleda u gradu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f
Pre 1 sat, Motorcyclist je napisao:

Tu je osim vetra - gde i na ostalim modelima koji si naveo nije sjajna situacija sa fabrickim vizirom, najveci problem sediste. Kao i na 99% motora. A narocito sto posle toliko godina jos i propadne pa nakon 300km naravno da si ubijen. 

 

Srecna potraga za novim motorom. 

Slažem se naravno da je na većini motora sedište problem, svakako nisu nivi motori, ali mi je za nijansu bolji i komotniji od ovoga,na duže staze naravno.

Hvala, ali prvo da razmislim da li ću prodavati još. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f
Pre sat vremena, Savan je napisao:

Retko ćeš naći motor koji je idealan za sve prilike i uslove. Negde ćeš morati napraviti neki kompromis a na tebi je da postaviš prioritete šta ti je bitnije. Imaš izuzetne motore za duže staze sa odličnom ergonomijom i još boljom zaštitom od vetra ali taj isti motor je za svrckanje po gradu malo smor i tu dolazi tvoj bolje do izražaja.
Ako ne praviš često takve izlete onda bih mane tvog motora prihvatio kao kompromis a eventualno za te prilike montirao neki vizir. Sedište ako je originalno ne bih dirao.

Još jedna stvar zašto ti je to možda teze palo je ako nisi utreniran i dupe/ledja/ramena/itd nisu oguglala onda svaka prva vožnja je malo ‘problematicna’


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

To ste u pravu svakako, nemoguće je ugoditi. Naravno, zato je i ovaj naked više gradski motor nego putnički. 

To sam i razmišljao da kupim vizir neki, (iako će mi biti ružno na prvi pogled), ali verujem da bi mi smanjilo te muke. Jeste originalno je sedište. 

Moguće, s obzirom da mi je to druga veća vožnja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f
pre 20 minuta, Bruno 68 je napisao:

Polako, nemoj da zuris. Kavo je stanje neces imati gde da vozis 300 km.

To ste skroz u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f
Pre 6 sati, srbac je napisao:

Vizir Givi rešava problem ! Motor ti je odlićan  :takoje:

 

univerzalni-viziri-za-motore-givi-A660-n
WWW.MOTOLAND.RS

GIVI A660 vizir

 

 

meta_image.png
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko dva i po miliona oglasa, na jednom mestu!

 

Hvala puno! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
To ste u pravu svakako, nemoguće je ugoditi. Naravno, zato je i ovaj naked više gradski motor nego putnički. 
To sam i razmišljao da kupim vizir neki, (iako će mi biti ružno na prvi pogled), ali verujem da bi mi smanjilo te muke. Jeste originalno je sedište. 
Moguće, s obzirom da mi je to druga veća vožnja. 
Mislim da sam video ovaj motor na Krupajskom vrelu prošlog vikenda.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f
Pre 7 sati, vidakn je napisao:

Mislim da sam video ovaj motor na Krupajskom vrelu prošlog vikenda.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Dobro zapažanje :)

Pre 15 sati, srbac je napisao:

Vizir Givi rešava problem ! Motor ti je odlićan  :takoje:

 

univerzalni-viziri-za-motore-givi-A660-n
WWW.MOTOLAND.RS

GIVI A660 vizir

 

 

meta_image.png
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko dva i po miliona oglasa, na jednom mestu!

 

Hvala puno! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Probaj da nabaviš neko polovno sedište u bilo kakvom stanju i uradi ga da bude udobnije, a ovo originalno neka stoji u originalnom stanju, greota da se dira. Pa menjaj po želji i potrebi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Probaj da voziš i da se ne žališ :)

Ako ti motor ne zadovoljava novonastale potrebe i zahteve, ne prepljavljaj ga u monstruma nego kupi drugi motor koji odgovara voznji koja ti treba.

Ja sam recimo vozio transalpa a sada vozim SV650.

Iako je naked, tuce me vetar al uzivam. Kompromis je da pravim manje ture, 100-200-250 km koje vozim sa cestim pauzama ako treba i ceo dan.

Tako da toliko od mene :)

Pozdrav i motor ti je predobar!

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3960 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Probaj da nabaviš neko polovno sedište u bilo kakvom stanju i uradi ga da bude udobnije, a ovo originalno neka stoji u originalnom stanju, greota da se dira. Pa menjaj po želji i potrebi.


Baš tako.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kolega je rekao da mu vetar smeta, nije spominjao neudobnost sedišta. Jeste neudobnost al generalno.

Malo sam preterao u nazivu “ monstrum”. Hteo da naglasim da od onako lepog motora može da bidne. :)  Postanski vizir ala piaggio free, sediste nemam pojma koje- da bude niže da ga ga vetar ne hvata?

Covek je visok, noge ce mu biti presavijene. E da, mozda poluge dole da izmesti itd.

Visok si za taj motor iliti mali je za tebe. Ako hoces po gradu i malo okolo, moze. Za duže nije, može i to al ces patiti.

Imas para, zadrzi ga i kupi odgovarajuci. Nemas para, prodaj ga i kupi odgovarajuci. Samo moje misljenje...procitaj i zaboravi ;) 

Pratim temu da vidim sta ce biti na kraju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f
Pre 12 sati, AndjeoPakla je napisao:

Probaj da nabaviš neko polovno sedište u bilo kakvom stanju i uradi ga da bude udobnije, a ovo originalno neka stoji u originalnom stanju, greota da se dira. Pa menjaj po želji i potrebi.

Sedište je i udobno, nego pričam za položaj nogu, s obzirom da su mi noge skoro u 45°. Na 100,150km nije strašno, ali čim je duže, oseti se malo. Što se tiče vetra, osećam ga tek nakon 100-110km/h,ako vozim kratko tom brzinom, nije strašno, ako je ta brzina duže od sat vremena, onda već umara, ali opet, ljubav zna da boli :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f
Upravo sada, Lakirr je napisao:

Sedište je i udobno, nego pričam za položaj nogu, s obzirom da su mi noge skoro u 45°. Na 100,150km nije strašno, ali čim je duže, oseti se malo. Što se tiče vetra, osećam ga tek nakon 100-110km/h,ako vozim kratko tom brzinom, nije strašno, ako je ta brzina duže od sat vremena, onda već umara, ali opet, ljubav zna da boli :D

 

IMG_20200110_213359_845.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f
Pre 10 sati, gox je napisao:

Probaj da voziš i da se ne žališ :)

Ako ti motor ne zadovoljava novonastale potrebe i zahteve, ne prepljavljaj ga u monstruma nego kupi drugi motor koji odgovara voznji koja ti treba.

Ja sam recimo vozio transalpa a sada vozim SV650.

Iako je naked, tuce me vetar al uzivam. Kompromis je da pravim manje ture, 100-200-250 km koje vozim sa cestim pauzama ako treba i ceo dan.

Tako da toliko od mene :)

Pozdrav i motor ti je predobar!

Uzet je prvo u nameri za preradu, ali ovo sigurno ne ide u preradu, greota je ovo preradjivati. Onda je najbolje voziti sa češćim pauzama. Hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Suzuki gsx400f
Pre 9 sati, gox je napisao:

Kolega je rekao da mu vetar smeta, nije spominjao neudobnost sedišta. Jeste neudobnost al generalno.

Malo sam preterao u nazivu “ monstrum”. Hteo da naglasim da od onako lepog motora može da bidne. :)  Postanski vizir ala piaggio free, sediste nemam pojma koje- da bude niže da ga ga vetar ne hvata?

Covek je visok, noge ce mu biti presavijene. E da, mozda poluge dole da izmesti itd.

Visok si za taj motor iliti mali je za tebe. Ako hoces po gradu i malo okolo, moze. Za duže nije, može i to al ces patiti.

Imas para, zadrzi ga i kupi odgovarajuci. Nemas para, prodaj ga i kupi odgovarajuci. Samo moje misljenje...procitaj i zaboravi ;) 

Pratim temu da vidim sta ce biti na kraju :)

Samo diskutujemo naravno, ja tražim mišljenje od svakoga, dosta vas je iskusnije od mene. I naravno jeste mi želja da ubuduće pazarim neki veći motor koji će biti komforniji za mene i moje potrebe, ali trenutno pričamo o ovom, i koje je najbolje rešenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja