Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina Prvog Motocikla - A1

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Yamaha Mt-125

Pozdrav svima, 

Završio sam sa polaganjima i svim procedurama još prošle godine, i došlo je vreme da se konačno nešto uzme :). Ograničen sam na A1 kategoriju barem do sledeće godine. 

Velika je verovatnoća da ću sledeće godine da pazarim Mt-07, merkam ga već neko vreme a ovo će da me služi do tada. Mada ko zna, možda i ostane ovaj prvi:na_glavi:.

 

Da napomenem da sam visok 193,težak 88kg, takođe od opreme mi fale još samo moto cipele i kompletiran sam potpuno.

Čini mi se da su motocikli na našim oglasima stvarno precenjeni.. Mislim, šta ja znam, ali nekako mi ne štima da motocikl 125cc 99' košta više od 2000eura:neznam:. Prva namera mi je bila naked, ali gledajući oglase, ništa mi nije zapalo za oko iz te kategorije. Odlučio sam da će najverovatnije to biti supermoto. Hteo bih da se konsultujem sa vama o ovom modelu 

0879ce8787a8-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Husqvarna SM 125S, 1999. godište, Supermoto, vozilo prešlo 47000...

 

Raspitivao sam i znam da je generalno više trkačka nego narodna verzija, u smislu da puno troši i da zahteva puno održavanja. Naravno, hteo bih da smanjim cenu, zato što mi ovo deluje baš suludo. Ne bih imao ništa protiv ako bi neki entuzijasta ili majstor pošao sa mnom da pomogne oko provere stanja pošto ja stvarno ne znam mnogo. Voleo bih da dobijem savete ili neku literaturu oko 2t motora, pošto planiram da čačkam, za sada po malo, a ne znam mnogo:). Naravno ako imate neki drugi predlog, otvoren sam za sve sugestije. 

Hvala na odgovorima i na odvojenom vremenu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Nemam licno iskustvo sa Husqvarna motorima ali ortak kaze da su kvarljivi i da je odrzavanje jako skupo. Ni on nije ekspert pa to uzmi sa rezervom i kao licno misljenje koje uopste ne mora biti tacno. Neko od iskusnijih kolega ce ti sigurno dati preciznije podatke.

 

Kada sam ja gledao motore od 125cc najvise su hvalili Honda Varadero 125cc. Visok si a ova Honda deluje jako gabaritno i nikada na prvi pogled ne bih rekao da je motor od 125cc. Za ovu lovu moze da se uzme u jako dobrom stanju i dosta mladji primerak od ove Husqvarne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Yamaha Mt-125

Izvinjavam se što malo kasnim sa odgovorom, @DeusExMachina, oko održavanja se slažem to je tačno potpuno, s tim da ću ga najverovatnije voziti samo polusezonu pa mi zato i nije neki problem to održavanje, izvučeno je maksimum iz agregata i servisi su stvarno česti, a za kvarljivost nisam siguran :neznam:

 

Varadero ću dobro da razmotrim, znam da stvarno ima dobrih primeraka na oglasima, nisam baš hteo da idem u tom pravcu, ali videću. 

Husqvarna je stvarno precenjena, ako je budem uzeo na kraju biće to po dosta spuštenoj ceni, 2350e je mnogo.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja