Jump to content

Moto Zajednica

Peda Air 50cc jedva pali i pregrejava se !

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Motor je presao 30k km, menjao sam klip, karike i busio stublinu. Kupljen je novi karburator i sauh, ovih dana sam stavio nove lakse rolnice. Motor kada je hladan ne pali bez da se stavi ruka na otvoru na karburatoru gde je usis za vazduh, odnosno za filter vazduha. Onda se mora sacekati neko vreme da motor se zagreje jer ako mu se odma doda gas ugasi se. Zbog novih rolnice ide super i uzbija svuda, ali posle 10 minuta voznje motor izgubi snagu i pregreje se i ugasi se. Stavio sam vise ulja u mesavinu ali idalje je to problem. Karburator je lepo ociscen. Trazio sam malo na internetu o ovom problemu ali nigde nisam mogao da nadjem nesto slicno na ovu temu. Ona plastika koja dodje preko motora se skroz istopila i ne znam kako da resim taj problem. Sto se tice paljenja nemam zive veze u cemu bih mogao da bude problem, ali stvarno je neprakticno svakog puta skidati sediste da bih stavio ruku na karburator... Pomoc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако машина укочи онда толеранција клип - цилиндар није у реду Ај сад "певај" шта си све радио.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Сад прочитао о усмеривачу ваздуха, та "пластика" мора да буде читава и да дихтује меџусобно јер она усмерава ваздух који гура вентилатор да би се термо група правилно хладила. Те пластике нове су мање од 10€ и мењај их под хитно. Иако штета је веч направљена.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
50 minutes ago, Krokodilo said:

Сад прочитао о усмеривачу ваздуха, та "пластика" мора да буде читава и да дихтује меџусобно јер она усмерава ваздух који гура вентилатор да би се термо група правилно хладила. Те пластике нове су мање од 10€ и мењај их под хитно. Иако штета је веч направљена.emoji41.png

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

To sam bas danas vozio i danas se to istopilo. Da se nije pregrejavao ne bi se istopilo, tako da mislim da nije to glavni razlog. Cuo sam nesto da kad magnet nije lepo namesten i kad pali ranije da se motor pregreva, da li je moguce da je to problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Могуче је али на радилици је кајла која првично држи марнет на месту. Кад се стегне шрафом онда конус му неда да мрдне. АЛИ, ако мотор блокира често онда магнет може да се помери и поломи кајлу. Имаш ли ти пропелер за хлаџење уопште, да није мајстор заборавио???

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

C

2 hours ago, Krokodilo said:

Могуче је али на радилици је кајла која првично држи марнет на месту. Кад се стегне шрафом онда конус му неда да мрдне. АЛИ, ако мотор блокира често онда магнет може да се помери и поломи кајлу. Имаш ли ти пропелер за хлаџење уопште, да није мајстор заборавио??? emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

To je onaj propeler koji ide na magnet? Da imam to i radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Нисам веровао да је таква будала ал ајде свашта се деси, једна глава један мозак.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Danas cu probati da stavim drugu svecicu, i da namestim taj magnet. Ako se ne popravi pregrejavanje onda cu ga oterati kod majstora, mada cisto sumnjam da ce mi to popraviti. A sto se tice paljenja ispitat cu alternator i elektroniku za sauh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Da nije siromašna smeša? Koje boje je svećica?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
6 minutes ago, Jozza said:

Da nije siromašna smeša? Koje boje je svećica?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Gledao sam po netu dovoljno mu je 2 kruga, ali kod mene je 3,5. Kada zavrnem, odnosno stavim vise ulja, motor nece uopste da upali. A svecica izgleda malo zatamljeno, ali mislim da je to normalno? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Мотор ти блокира односно стеже. Штета је учињена и биче све горе и горе, отварање не гине. Отварај то док ниси упропастио радилицу па да мораш и њу да мењаш мада и једно блокирање је превише.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
17 minutes ago, Krokodilo said:

Мотор ти блокира односно стеже. Штета је учињена и биче све горе и горе, отварање не гине. Отварај то док ниси упропастио радилицу па да мораш и њу да мењаш мада и једно блокирање је превише.emoji704.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Cek cek cek, ne razumes me. Klip i karike su nove i stublina je brusena jer je bila ostecena. I to pregrejavanje mi se desilo mozda 4 puta, i ne koci stalno vec samo kad se pregreje i kad se metal ili karike rasire toliko da zablokira i ukoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ne sme da se raširi toliko, tj ma koliko da se raširi, ne sme da blokira. To ti je radio neki duduk, nikad se cilindar ne honuje a knap, već rupa mora biti šira za (lupam) 2 stote i kad je zagrejan. Koji klip si kupio? Jel premeren klip pre bušenja cilindra? Ako su tako male tolerancije, ne bi smeo da stavljaš jaku mešavinu, povećavaš količinu depozita i trenje. Sem ako smeša nije siromašna.

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Cek cek cek, ne razumes me. Klip i karike su nove i stublina je brusena jer je bila ostecena. I to pregrejavanje mi se desilo mozda 4 puta, i ne koci stalno vec samo kad se pregreje i kad se metal ili karike rasire toliko da zablokira i ukoci.
Мени је све јасно, ТЕБИ НИЈЕ зато послушај.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Код китајца не вреди да се буши, нови клип + бушење = скоро нови клип са цилиндром и гарнитурицу дихтунга.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Namestao sam mesavinu i stavio sam nove plastike koje idu preko masine, one za hladjenje. Sad se motor ne pregreva. Zbog jace mesavine ide malo slabije i da se primetiti. Ostalo mi je da sredim da pali lepo i da se ne gasi posle nekog vrmena. Naime kad se vozi malo duze vreme pod konstantnim gasom, kao da se ugusi i kao da ne dobija vise vazduh. Onda se ugasi i ne moze se upaliti sledecih sat vrmena. Pre nekih mesec dana je motor palio iz prve, stavis ruku da povuce gorivo i odma upali. Sad moram puno da verglam i vise puta da stavim ruku da bi se upalio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Da li kompresija opadne kad se ugreje? Ako si "okalio" karike, bolje stavi nove. Jača mešavina ne valja i stvara više trenja. Koristi kvalitetno sintetičko 2T ulje, API TD, JASO FD, ISO-L-EGD,

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Pa staneš na kurblu, i ako "propada" lakše nego kad je hladan (ili tek mlak) onda je kompresija u ofsajdu. Naravno, najbolje je izmeriti na manometar za merenje kompresije, svaki automehaničar bi to trebao da ima. Mada, meni ovo liči na loš karburator. Jesi li skidao auspuh i proveravao da nije zapušen?

Ipone jagoda je OK, ako je ono Scoot Run2

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
1 hour ago, Jozza said:

Pa staneš na kurblu, i ako "propada" lakše nego kad je hladan (ili tek mlak) onda je kompresija u ofsajdu. Naravno, najbolje je izmeriti na manometar za merenje kompresije, svaki automehaničar bi to trebao da ima. Mada, meni ovo liči na loš karburator. Jesi li skidao auspuh i proveravao da nije zapušen?

Ipone jagoda je OK, ako je ono Scoot Run2

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Stavio sam pre dve godine sportski ausuph, novi. Kako mi je receno stari je bio zapusen i morao da se zameni, i onda to kad smo uradili nista se nije promenilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja