Jump to content

Moto Zajednica

Travelmansko bosančerisanje ...

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Bili videli vratili se ... zadovoljni, naravno. 

 

Odvozano ravno 1428 km za 48 sati. Ni malo ni puno, taman koliko treba za vikend vožnju. Sve ovo sam hteo da ispiskaram u temi o kratkim vožnjama, jer je ova vožnja takva i bila, al ajde ipak da sklopim putopis u kome će naglasak biti na nekim putnim sitnicama i predlozima koji mogu nekome pomoći za planiranje neke njihove buduće vožnje.

 

Nešto puno slika ni nemam, em me mrzelo da fotkam em sam tokom celog vozikanja maximalno uživao pa nisam hteo da prekidam nirvanu.

 

Uvek putujem sam ali uvek pišem u množini.

 

Zašto ... pa zato što odajem priznanje svom vernom ljubimcu koji jedini ima hrabrosti da se samnom vozi kojekakvim džadama

 

Fotografija7905.jpg

...

Fotografija7908.jpg

...

Što sam stariji i matoriji to mi je sve manje bitno gde i čime se vozim ... ali jedna druga stvar me posebno veseli, još uvek sam sposoban da iz svakog ženskog srca izmamim osmeh :jee1: ...

Fotografija7939.jpg

...

I tako, ovo neko bude uvod a sutra nastavak ...

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Svaka čast. Da se upoznamo i sa zapadnim komšijama preko tvog doživljaja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Jeste nama naša majčica Srbija prelepa za vožnju ali iskren da budem sve je to mršavo da bi adrenalin skočio do tačke ključanja.

 

Džabe i ture od soma ipo km po njoj kada se sve vrti na puškomet u odnosu na tačku polaska. Svako od nas bi sve to mogao da odvoza vezanih očiju u rikverc.

 

Zadnjih mesečak dana se nisam ni vozikao, nisam imao volje mada više jo to bilo da nisam znao gde.

 

Mene vuku daljine, diže mi se ćuna na prelazak granice a onda sa svakim kilometrom što sam dalje od kuće postajem sve srećniji i srećniji. U takvim trenucima se stopim sa mašinom a onda dišemo kao jedno, osluškuje se svaki obrt agregata jer od njegovog rada zavisi i celokupno zadovoljstvo.

 

Maštao o TF i TA a kada sam saznao da od toga nema ništa preorjentišem se na krug oko balatona. Negde u dubini srca mi se javljala i bosna i hvala bogu da sam doneo pravu odluku.

 

Sad slobodno mogu reći da sam se bolje proveo nego da sam kojim slučajem otišao i za rumuniju.

 

U petak već oko podneva smišljam prevaru kako da pobegnem ranije sa posla, imam mladu lepu i zgodnu šeficu pa je bitno samo naći dobar izgovor,

 

Oko mene sve koleginice, malo po malo pa svaka od njih izadje ranije ili uopšte i ne dodje na posao. 

Razlog im je uvek isti ... pa rešim i ja da primenim njihovu taktiku.

 

Kazaljke na satu se poklopile, vreme je da se priprema teren za bežaniju sa arbajta.

 

Prvo kukam kako me boli glava a onda počinje da me boli i stomak.

 

U 13h nežno i lagano prilazim šefici zguza a onda je šapućem na uvo ... dobio sam, zaboravio sam tampon pa mi je pokvasilo gaćice a uskoro će i lonice. Moram kući, i to momentalno :jee: ... 

 

Njen odgovor nije za javnost ali je totalno i nebitan. Bitno je da sam ja u sledećih 5 minuta već gasssirao ljubimca.

 

Ali ne u pravcu kuće već u pravcu bijeljine, stučem ga autobanom do kuzmina, putarina 310 din za kavez.

 

Na grani 2 kaveza ispred mene, niti me je iko išta pitao niti pogledao. Sve djuture 10 minuta.

 

Prva pumpa je bila moja, benzinjara 1,69 KM što je i bilo najeftinije tokom celog putovanja dok su se kasnije cene menjale ali nigde nisu prešle 1,8 KM za litar.

 

Kroz bijeljinu samo protutnjao ali sam se u brčkom baš zadržao. Izgradio se grad, sve šljašti i blješti pa eto razloga 

za jednu vožnju do tamo. Dakle, 1, predlog za posetiti BRČKO pa koje raspoložen pravac tamo.

 

Veče je na vidiku, sleduje noćna vožnja sve do jutra pa se polako organizujem šta i kako.

 

A onda je bilo keš kolica laganica ... 

 

Do banja luke koridorom, što bi rekli. Gde mi se pridrema tu i zavalim sedište ali zato svež i odmoran pred samo svitanje izgasssiram kanjon vrbasa a onda prva jutarnja kafica u mrkonjić gradu.

 

Putopis započinjem nekih 500 km daleko od bg, posle mrkonjić grada hvatam pravac ka bihaću ali posle par km silazim sa magistrale i ovim putem hvatam pravac ka livnu.

Fotografija7876.jpg

...

Zašto baš ovuda ... pa zato što na ovoj deonici u narednih 100ak km imate sve ono što bi vozili na TA i TF ...

Fotografija7877.jpg

...

Fotografija7881.jpg

...

Polako se spuštam i silazim u glamočko polje gde me dočekuje druga atrakcija ...

Fotografija7883.jpg

...

Fotografija7885.jpg

...

Dočekuje me pista. Prava pravcata pista koja je ovde izgradjena tokom onih nesretnih 90ih godina kako bi transportni avioni unprofora, kfora, ili čega već, imali gde da sleću i poleću.

 

Ograničenja brzine nema ali ja sam ga ovde baš muški nagazio. Nisam ga skidao ispod 90 :na_glavi: ...

Fotografija7887.jpg

...

Iz glamoča skretanje levo, ova kuća na raskrsnici neka vam bude orjentir ...

Fotografija7888.jpg

...

Fotografija7889.jpg

...

Fotografija7955.jpg

...

U livnu kratka pauza, ovde uvek zastanem i sa osmehom se vratim u mladost.

Bolje reći mladost ludost, sredina 90ih a ja mlad lep zgodan i potentan. Svakakve gluposti su se tada pravile da bi se došlo do one stvari a ponekad i stavljala glava na panj. Skidale se bg tablice i krile u gepeku a onda preko šipova i kupresa udri brigu na veselje ...

 

Hvala bogu sve se dobro završilo, a i svršilo :jee: ...

Fotografija7954.jpg

...

U nastavku skitarenja dodje vreme i za doručak, onaj zidarski. A šta drugo nego budjoni ...

Fotografija7891.jpg

...

Iz livna hvatam pravac ka posušju i širokom brijegu, svi mi govorili i savetovali da izbegnem tu deonicu a ja uradio baš suprotno od toga. 

 

I nisam pogrešio, svugde sam bio lepo dočekan, ugošćen i ispraćen :cirka1: ...

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 38 minuta, Motorcyclist je napisao:
pre 39 minuta, Motorcyclist je napisao:

 

 

pre 39 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ja reko to ti na konju se vozas lol

 

Druze, kad je cuna dovoljno velika mozes da se vozas i putujes sa cime god pozelis, nema potrebe materijalnim stvarima nadomestati par cm koji nekome fale u zivotu.

 

A to na doratu je moja nova drugarica,  kad bi samo znao kakva je jahacica .... 

Samo pazljivo citaj, kao i do sada, pa ces saznati u nastavku price :) ...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
10 minutes ago, travelman said:

Druze, kad je cuna dovoljno velika mozes da se vozas i putujes sa cime god pozelis, nema potrebe materijalnim stvarima nadomestati par cm koji nekome fale u zivotu.

 

A to na doratu je moja nova drugarica,  kad bi samo znao kakva je jahacica .... 

Samo pazljivo citaj, kao i do sada, pa ces saznati u nastavku price :) ...

Ma sve ok nego jos vidim ispod komentar BRAVO, ja reko vidi ovo putopis na konju EXTRA :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Citam tvoj odgovor i smejem se ko lud, ovi na poslu me gledaju belo koj mi penis ...

 

Priznaj da si pomislio da je Drakce i njegov dorat:) ...

 

Kakav bi to bajkerski forum, malo je moj kavez nego jos i konji sa njihovim avanturama :care: ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pre svega, zahvaljujem na tvom nadahnuću u poslednje vreme da nas malo-malo obraduješ nekim novim putopisom! :takoje:

U skladu sa tim, i ovome sam se baš obradovao, posebno zbog toga što je BiH jedna od opšte omiljenih destinacija. Ničega ne nedostaje...od fenomenalnih predela, dobre klope, gostoljubivih ljudi...nije džabe nastala ona krilatica j...š zemlju koja Bosne nema. :)

Promenio član doktor
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Pre svega, zahvaljujem na tvom nadahnuću u zadnje poslednje vreme da nas malo-malo obraduješ nekim novim putopisom! :takoje:
U skladu sa tim, i ovome sam se baš obradovao, posebno zbog toga što je BiH jedna od opšte omiljenih destinacija. Ničega ne nedostaje...od fenomenalnih predela, dobre klope, gostoljubivih ljudi...nije džabe nastala ona krilatica j...š zemlju koja Bosne nema. 
To si video moj putopis.......

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC

Mali ispravak, pistu u glamockom polju je izgradila JNA i na oba kraja su potkopi za avione.
Na kraju blize Glamocu se nalazi zapusteni muzej i spomenik Ivi Loli Ribaru koji je tu poginuo 1943e.
U osnovnoj skoli prije rata smo iz Splita isli na izlete na Glamocko polje. Bilo je skola iz svih krajeva.
Pozz

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala za info dopunu, starija sam generacija pa su mi zanimljivi takvi podaci. To za JNA sam verovatno prečuo pa sam zato mislio da je pista izgradjena tokom 90ih.

Za spomenik Loli Ribaru sam znao ali nisam znao i da je tu muzej.

 

Zanimljiva mi je priča i o spomeniku iz 2, sv, rata koji se nalazi sa leve strane na ulazu u livno iz pravca glamoča, verovatno znaš na koji mislim. Ogromna kamena gromada, striji pričaju da su ga tokom tih 90ih minirali nekoliko puta sa namerom da ga sruše ali da je sve to bilo bezuspešno.

 

Kvalitet ... što je drug TITO napravio i sagradio to posle neke naredne generacije nisu mogle ni da unište.

Zato je i dan danas po bosni moguće naići na ovakve atrakcije koje nikoga neće moći ostaviti ravnodušnim bez obzira šta misli o njemu.

Fotografija7948.jpg

...

Sva ova moja saznanja datiraju od pre mnogo godina pa ako mi se podkrade neka greška, kao ta sa izgradnjom aerodroma, znajte da nije namerna.

Kao što rekoh mladost ludost, zbog parčeta mesa se stavljala glava na panj bez razmišljanja o nekim posledicama.

 

Ima još dosta anegdota iz tog vremena vozikanja po bosni ali o tome neki drug put pa ću detaljnije opisati kako me u krivini i u punoj brzini o retrovizor zakačio engleski tenk a ja posle za kaznu postrojio USrA vojnike tražeći da mi se izvine zbog bahate vožnje nekog mamlaza koji je prešao na moju stranu  :tras2: ... 

Fotografija7951.jpgupload html free

...

Hvala i ostalima na komentarisanju, sad odo da nastavim putopis.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

BUŠKO BLATO je najveće veštačko jezero u evropi i po izlasku iz livna gasiram pored njega.

 

Opčinjen lepotom jezera stajem na nekom neuglednom parkingu ali najviše zbog pogleda koji puca u daljinu. Tu se fruštukovalo i svukle duge hlače a navukle kratke gaće. Rano je prepodne a zvezda već počinje nemilosrdno da prži ali mi to nije smetalo da sa Ivanom prodiskutujem na temu društvenopolitička situacija u zemlji i svetu ...

Fotografija7892.jpg

...

Nastavak puta je ovakav. Nema tu šta da vam puno pričam i objašnjavam, mogu samo da vam poželim da se provozate tom cestom ...

Fotografija7893.jpgbrowser mouse event test page

...

Beše tu i neki poligon, pažnju mi privukao ovaj baja što leti ali kasno, situacija na terenu je bila zajebana i nije dozvoljavala da se bezbedno zaustavima pa sam samo projurio pored ...

Fotografija7894.jpg

...

Držim pravac ka duvnu, današnjem tomislavgradu.

 

Nailazim na veliki tržni centar, pumpa, perionica i sve što ide uz to.

 

To jutro negde pre mrkonjić grada nailazim na deonicu koja se rekonstruiše i nekih par km se vozi makadamom. Kavez prašnjav za sve pare. Stajem da ispuškiram ovu moju sirotinju a i ja se malo rashladim vodom.

 

U blizini kafić, onaj pumpadžijski. Sedi raja i drinka a kad me ugledala bilo je ono ...  joj vidi juuugeee, odkad ga nismo videli ...

 

Krenula spika ovo ono i ja tu budem počašćen flajkom žuje, sva sreća bila ona mala inače takve stvari ne praktikujem ali nisam imao srca da odbijem momke i njihovo gostoprimstvo. HVALA im na svemu.

 

 

Negde oko posušja mi jedna stvar privukla pažnju, starih mercova 123 koliko hoćeš na svakom ćošku puta.

 

HR granica je blizu pa ih ima i sa BiH i HR tablama.

 

Odavde već hvatam pravac ka moru, ukucavam neum u navigaciju i tu mi bi zajeb.

 

Ulazim u ljubuški, malo mi zaklecala kolena kada sam video onoliko zastava da se vijore po kucama i na svakoj banderi ali moram priznati da je nelagoda nestala posle par zvučnih pozdrava ili dignutog palca u vidu pozdrava od strane prolaznika.

 

Izlazim iz grada a onda vozim 10ak km kad odjedared ispred mene granica. Bem ti navigaciju, vodi me u neum preko HR.

 

Pravim polukružno i bacam navagiciju na pod a onda nazad u ljubuški. Stajem na prvu pumpu a onda mi pumpadžije ljubazno objasniše kako da izadjem iz grada i hvatam pravac ka čapljini i metkoviću.

Kupujem i konzervu pepsija na pumpi, cena 1,1 KM, cene pristupačne maximalno.

 

U čapljini stajem da pitam dalje za pravac, ispred mosta sa desne strane beše par kafića pa stajem u jedan da popijem nes, cena 2 KM.

 

Ljudi prijatni i raspoloženi za razgovor, dobih savet da posle mosta na kružnom toku skrenem desno a onda posle 11 km imam tablu za skretanje levo. Mesto se zove SVITAVA i odatle hvatam pravac ka neumu.

 

Ja mislio da most sa ovim imenom ima samo dubrovnik kad ono medjutim ... ima ga i u čapljini ...

Fotografija7895.jpg

...

Fotografija7896.jpglaptop keyboard keys not working

...

I stvarno posle 11 km bi skretanje levo. I tu počinje prava avantura.

 

Dočekuje me krivudav putić iz ko zna koje godine, širina je 3 metra a to vide na par tabli koji su bile pored puta.

Na početku beše neko vozilo a posle ja osta sam.

Fotografija7898.jpg

...

U jednom trenu puca pogled na putić kojim se penjem u brda.

Fotografija7902.jpg

...

Serpentinisanje i teranje obrtaljke u crveno po izlasku iz nje se podrazumeva ...

Fotografija7904.jpg

...

Pored puta svakava ikonografija, nadam se da su to sve ostaci iz nekih prošlih vremena. To su ti adrenalinski udari kojih nema pri vožnji kroz našu lepu majčicu Srbiju.

Fotografija7905.jpgbest restaurants in hampstead

...

Fotografija7908.jpg

...

Ovo je bitna raskrsnica, ovaj orjentir neka vam bude znak da date desni migavac.

Fotografija7907.jpg

...

Prva tabla sa putokazom za neum ...

Fotografija7906.jpg

...

Oznaka puta kojom se vozilo ...

Fotografija7909.jpg

...

Serpentinisanju nije kraj, uživancija je tek počela ...

Fotografija7910.jpg

...

Ovako bi to izgledalo, aj da kažem da je nalik putu preko durmitora + za nijansu zahtevnije.

Fotografija7915.jpg

...

Na kraju planinarenja se izlazi na novi put koji vodi sve do neuma.

Fotografija7920.jpg

...

Fotografija7921.jpg

...

Ubrzo osećam miris mora, Jadranka je ispred mene. 

 

Dal LEVO ili DESNO, pitanje je sad ...

Fotografija7922.jpg

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kud nisi kad si bija u Duvnu zapičija na Blidinje...

Jesenas san bija nekoliko dana u Hercegovini, nakon 20ak godina.
Sve se prominilo jako puno.
Pozitivno inenađen.
Blidinje me se baš dojmilo.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Eh, voleo bih ja da sam video i blidinje za koje sam čuo ali ih nikada nisam posetio.

 

Glavni razlog je što su sve moje vožnje spakovane u petak popodne i 2 dana vikenda a to je isuviše vremenski kratko da bi stigao sve posetiti.

 

Mada, zadnjih godina mi najviše prija kada se samo vozim od jutra do sutra bez poseta kojekakvim lokalitetima. Valjda to ide sa godinama, najviše mi prija kada negde stanem na kratku pauzu a onda se upustim u razgovor sa lokalcima.

 

Biće prilike za blidinje, eto predloga za neki novi krug, da se sjurim do drvara i pećine a onda krug zatvorim preko blidinja.

 

...

 

Kada sam drugarima i kolegama na poslu spominjao neum, bosnu i more, svi su me bledo gledali.

 

Uglavnom je komentar bio odkud bosni more, neum je u hrvatskoj. Mada, mnogi nisu ni čuli za njega ... za neum.

 

Mnogo puta sam Jadrankom prošao kroz neum ali mi nikada nije palo na pamet zašto je tu baš tako kako jeste.

 

Da bi razumeli geografiju, moramo prvo da se vratimo na čas istorije.

 

Ja sam malo surfovao pa evo jedan kratak copy/paste. Verujem da će mnogima dobro doći a i ja sam zahvaljujući njemu proširio svoje vidike i poglede na svet ...

...

Jadransko more između Splita i Dubrovnika je neverovatno bistro i blistavo, uključujući i deo koji pripada Neumu. Razlog zbog kog ovaj deo Jadrana pripada Bosni i zašto on deli hrvatsku obalu na dve obale, nalazi se u dalekoj istoriji.  Neum preseca dva dela Republike Hrvatske kao posledica Karlovačkog mira, kada je sklopljen mir između Osmanskog carstva i Austrougarske i saveznika, prema kojem je ovaj deo obale ostao Osmanskom carstvu na upravljanje. Tako je ostalo do današnjih dana.

...

Evo i jedan mali promotivni video prilog pa možda nekome pripomogne u odluci da krene tamo i zapliva prsnim stilom ...

...

 

...

No, da ja nastavim sa lupanjem o tastaturu. Gde ja ono stadoh ... dal beše kod LEVO ili DESNO ...

 

Pa naravno da sam skrenuo desno rodjaci moji, Jadranka je moja stara ljubav i normalno je bilo da ću se prvo njoj posvetiti. Jeste da ovde nije baš u svom reprezentativnom izdanju ali Jadranka je Jadranka pa kakva god bila.

 

Osećam njen miris koji u kombinaciji sa borovinom budi sva moja čula. Gas zavrćem što lakše jel želim da ovo naše druženje traje što duže. Tako je i bilo ...

Fotografija7923.jpg

...

Fotografija7924.jpg

...

Sve što je lepo kratko traje. Tako bi i ovaj put. Posle par km dolazim do HR granice a onda nekih par metara ispred rampe i carinskih kućica pravim polukružno i teram se nazad u 3 lepe PM odakle sam i došao ...

Fotografija7926.jpg

...

Bem ti koronu i vakcinu i pandemiju i dr Kisić ...

Kakve su to samo nekada vožnje bile od opatije pa do kotora, ili obrnuto.

U subotu je bio samo lagani peting, par km gore dole čisto da me želja za Jadrankom mine.

Fotografija7927.jpg

...

Fotografija7928.jpg

...

Fotografija7929.jpg

...

Glavna raskrsnica u neumu ...

Fotografija7930.jpg

...

U neumu sam se uvek uglavnom parkirao na onom velikom parkingu kod INA benzinske pumpe pa tako beše i ovaj put. Parking je prostran, bezbedan i uliva mi poverenja pa zato i ovaj put baci sidro baš tu.

Fotografija7932.jpg

...

Bašta beše prazna ali ubrzo počeše da pristižu autobusi, uglavnom albanski putnici.

 

Nes kafa 3 KM

CCola 4 KM

 

Pitam za cene prenoćišta, čisto informativno da bi znao vama da prenesem.

Noćenje za 2 osobe sa doručkom 100 KM. 

Fotografija7931.jpg

...

Nikada se ovde nisam kupao pa pitam konobaricu gde je ovde neka fensi plaža na kojoj mogu da se razgolitim i pokažem svoje zmijsko telo. Kaže, samo napred 2km magistralom a onda stepenicama spust do mora.

 

Pored bašte odma prodavnica, kupim litarsku flajku obične vode za 2 KM a onda put pod noge tj noge na magistralu.

Fotografija7933.jpg

...

Fotografija7934.jpg

...

Malo se plivalo malo se ronilo ali se najviše jahali delfini i lovile meduze.

 

Umor čini svoje, već je solidna kilometraža iza mene i osećam kako polako gubim snagu na onom suncu.

 

Razmišljam da uzmem smeštaj a onda ranom zorom paljba ka bg.

 

Dvoumim se, ne volim da toliku km ostavim za jedan dan jer uvek postoji mogućnost neke nepredvidjene situacije a u ponedeljak na posao nesmem da okasnim.

 

I tako u subotu kasno popodne odlučujem da mi trebinje bude krajnja stanica za taj dan.

 

A do trebinja put fantazija, u prvom delu se opet planinarilo nekim sporednim putićima a kasnije izašlo na magistralu i preko mrkonjića stiglo do cilja.

Fotografija7911.jpg

...

Fotografija7913.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

U trebinje stižem oko 10 uveče, par desetina km me deli do predjenih 1000 za nešto malo više od 24h.

 

Svugde se stajalo i šetalo a i zavlačilo i vozalo  po kojekakvim putićima pa moram priznati da sam baš bio umoran. Mrtav umoran ...

 

Parkiram se kod TC gde je dajhman, protegnem malo noge i reko aj da zavalim malo sedište i zažmurim a onda ću i ja ko sav normalan svet da idem da se pozerišem, kafenišem i platanišem ...

 

Rodjaci moji ja sam se prvi put probudio u 4 ujutru, probudila me neka dosadna muva koja je uletela kroz otvoren prozor. Samo sam je isterao napolje a onda se okrenuo i nastavio kunt.

 

Ćuna me standardno budi za šoranje u 6 ujutru. Tako sam je navikao da me budi radnim danima za posao i nema greške, nisam lud da trošim baterije za budilnik.

 

Ustajem odmoran veseo i raspoložen, svaki put kada ženi kažem da sladje i udobnije spavam u kolima nego sa njom u bračnom krevetu ona mi olupa oklagiju o glavu.

 

Pravim krug po gradu a onda pravac u moju omiljenu pekaru na doručak.

 

Agregat je već bio zagrejan pa ona brda na izlasku iz grada izgasiram sa obrtaljkom u crvenom.

 

YR.no prognoza je i ovaj put ubola za čistu desetku, subota je bila pakao a za nedelju kažu umereno. A i boli me raka što je voda mlaka i kakvo će vreme da bude, subota je bila udarni dan a sve drugo je čist dobitak.

 

Na putu nigde nikog pa kruziram, onako penzionerski. ... ali primećujem balegu po putu. Ajd ništa čudno al kako se to oteglo solidan broj km postaje mi sumnjivo. Alal mu kurence ko tako dugo vozi zapregu po putu.

 

Iza jedne krivine me dočeka ovakav prizor, ako vam kažem da je stado bilo razvučeno nekih 100 metara u daljinu nećete mi verovati al istina je živa.

Fotografija7935.jpg

...

Odjedared se pojavi ona ... kao princeza na belom konju.

 

Izvinjava se i kaže sad će da mi napravi prolaz ... ja zanemeo ko klinac od 15 godina a ona se sjuri u galop sa leve strane puta mašući štapom.

Fotografija7938.jpg

...

Fotografija7937.jpg

...

Kada je napravila prolaz do kraja stada, stala je i čeka da prodjem. Stajem i ja, otvaram prozor da proturimo koju o muško ženskim odnosima. Ah, taj osmeh ...

 

MIO POGLED KO U SRNE, ANDJEOSKI SE ONA OSMEHUJE ...

Fotografija7939.jpg

...

Neka harizma izbija iz nje, dugo sam još razmišljao o njoj a u tom razmišljanju stižem i do jezera.

 

Rano je, nigde nikog pa stajem kod skakaonice i uživam u onom lepom pogledu.

 

Staju dvoje kola, izlaze silikonuše sa napućenim usnama i odma spominju selfiranje za FB i instagram.

 

Meni se okreće želudac, zbog takvih stvari i komentara bežim iz mog sela svakog slobodnog trenutka. Pa pobeže i odavde što sam brže mogao ...

 

Par krivina dalje spazim makadamski putić koji vodi do obale jezera, nabadam kočnicu a prednja i zadnja kopaju u mestu.

 

Malo u rikverc a onda prebacijem u ADV mod i makadamišem se.

Fotografija7942.jpg

...

U početku mi bi žao što cepam gume ali kada sam se spustio do obale osmeh mi se razvukao od uva do uva a crvenom zmaju od retrovizora do retrovizora.

Fotografija7943.jpg

...

Fotografija7944.jpg

...

To su ta mesta koja me relaksiraju i na kojima odmaram moju napaćenu dušu.

Mir, tišina i nigde nikoga. Ptice cvrkuću a cvrčci cvrče. Ovde sam ostao sigurno neka 2 sata.

 

Ostao bih još ali nema se vremena. A i nema kašnjenja na posao sutra ujutru.

 

Krećem uzbrdo ka magistrali .... nije naivno kao što izgleda ali znate onu narodnu o mandušiću vuku ...

 

ADV 2007 u ekšn ...

Fotografija7947.jpg

...

Sledeća stajanka je tankiranje u višegradu a onda sledi  granica na kojoj je bilo samo 2 vozila ispred mene.

Niti me je iko išta pitao niti me pregledao, na bosanskoj strani samo mahnuli da prodjem a ovi naši bacili pogled na dokumenta i teraj dalje.

 

Hvatam pravac ka užicama, želim što pre da stignem kući jer sve baterije su napunjene i prepunjene još predhodnog dana.

 

Kao što rekoh na početku, 1428 km za 2 ipo dana.

 

Troškovi minimalni, benzin 100 dinara za litar pa računajte sami koliko treba za put.

 

U putopisu iz bugarske sam rekao da koliko god malo tamo ponesete imaćete dovoljno za normalan provod.

Isto to važi i za bosnu ... i za hercegovinu.

 

Jedino što bih mogao da naglasim je to da bosna nisu samo sarajevo mostar i trebinje ...

 

Bosna je mnogo više od toga i zato samo osmeh na lice a onda su vam sva vrata otvorena i svugde ste dobro došli.

 

Hvala na čitanju :cirka1:...

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja