Jump to content

Moto Zajednica

''BJB reunion 11.07. 2020'' - mini vožnja

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

''Svanulo je iznad crkve Svetog  Marka''

 

Subota 11.07. 08h00min.

Tada je trebalo da se nađemo na Europetrol pumpi, blok 61, kad je Pablo došao, a ne u 08h15 kad smo mi (za)ostali došli !!!

         Bilo kako bilo, idemo lagano, praistorijska ekipa iz blokova, prva petorka, BJB establiSHment: 

Pablo the Great,  IgorXT (singlebezdevojkeženešvalerke.com), NešaXX (s Nađu) i moja debeljkost Dexterr (sa bivšom devojkom, sada već suprugom  ženom i majkom troje nam dece, Sanjom) krećemo put Surčina gde nas na jednoj zajebanoj krivini čeka Ivica (i Juca) peti član četvoročlane BJB povorke u pohodu na Drinu. Drino, eve me!

    Krećemo dobro utabanom stazom indijskih slonova, Surčin - Obrenovac - gomila-nekih-sela-i-zaseoka - Valjevo. Kafe pauza u Valjevu.

IMG-d63c1027d06ad4b0a7c038cfa7704cb2-V.jpg

The profesor IgorXT slikovito objašnjava omladini da nije u redu parkirati se u pešačkoj zoni. Svojim primerom kako ne treba... 

Okrepljenje, neobavezni razgovor, socijalno distanciranje i naravno, desant na obližnju pekaru!

Idemo dalje putem Osečina-Loznica vreo dan, vruć asfalt, da ne pričam dalje, nastavak znate...

Stižemo na Drinu, par minuta posle Loznice, tu je etno selo Sunčana reka. Subotom ujutro, po mojoj skromnoj proceni tu je oko 60 miliona posetilaca, pa smo parkirali motocikle između automobila tako da se drže za retrovizore i levo i desno (jer je malo tesno). Krajnje prijatna atmosfera (kao i temperatura) pored Drine i veoma, veoma pristupačne cene (otud i onih 60 miliona posetilaca)

IMG-a107e3fdbc53531a6130e9d96e30dee7-V.jpg

Na slici iznad se jasno vidi razlog kašnjenja NešeXX-a, zapravo prekinuli smo ga u sred brijanja, pa nit' je stig'o da se obrije, niti da skloni penu s lica. Družba je družba...

IMG-062ab97698148fdfc3a69ec3c1c5bbb1-V.jpg

Tajna večera! Dežurni krivci za nastanak BJB priče! S leva, sedi: Pablo the Great, idejni tvorac, osnivač i žila kucavica BJB imperije! U beloj majici sa penom na licu - NešaXX, osnivač i nezamenjiv deo BJB mehanizma u bilo kojoj ideji, realizaciji, akciji i reakciji. Kad se obrije i skloni penu s lica, biće još nezamenjiviji!  Dalje, sedi - profesor IgorXT -osnivač, instruktor, mehaničar, švaler sa sertifikatom, i naš šef komercijale za reklame i pidžame. Gore levo Ivica - Edge, nezamenjivo levo smetalo gde god se BJB-u kretalo. Pouzdan BJB redar, bio na 114% akcija i vožnji. Od svih nas najbolje pozna' svaki komad asfalta u blokovima, neke je i lično probao! Desno sedi - moja debeljkost -Dexterr,  doživotni zli admin sa prefinjenim osećajem za nepravdu i neravnopravnost. (o njemu nešto kasnije)

 

 

IMG-58e98b9947723aaa4419cfe54eb74d25-V.jpg

NešiXX se nije svideo asortiman u pekari, pa je odlučio da usput potraži...kajganu na primer. Sledeća lokacija je spomen kosturnica Gučevo, hladovina, zelenilo i vidik za pamćenje!

 

IMG-0fa0b7939c9940405b4190bc0b41b8ad-V.jpg

Predah u senci Gučeva, brifing....  Edge : ''i nemoj više da nas vodaš po uzbrdicama, VFR mi se sav mi se zagrejao mi se na 110'C mi se i ...

IMG-e4f1b07e7f2ece56c43b8e2137d4fed1-V.jpg

...sve mi toplo duva, ovuda oko nogu i ...šupi€kumaterinuviše... i ovaj regler više...

 

 

IMG-240f0308a5601c2cbdbf45ee33e7e4fc-V.jpg

Gučevo ostaje, mi idemo dalje...

Nazad onim istim krivinama, isti onaj nov asfalt, preko Osečine do Valjeva. 

 

Sledeća lokacija, manastir Ćelije, par kilometara od Valjeva,  mini brana mini reke Gradac, etno restoran u jedinstvenom okruženju.

IMG-e291391ff91f139e2939d73101361c3d-V.jpg

Autentični ambijent na obali reke, gde je vekovima unazad zabranjena upotreba libele i vinkle.

IMG-368b243c6813534e07d0204bd6cd613d-V.jpg

Edge-u se oladio regler i tu oko nogu, Juca se smeška, a Neša se češka.

IMG-afc34d3c4992ba3e052e7692772c8990-V.jpg

Lokacija gde je snimano par domaćih serija i čuveni balvan na kome su se upoznali Robin Hud i Fratar Tak !!!

IMG-ba4d0bd5decc82279ac41fc7b7332d55-V.jpg

Od parkinga do restorana ima 300m sunovrata putem i još 300m sunovrata izuzetno grbavim tucanikom, pa ako ipak dođete do dole, vičite konobara još sa balvana, kako bi došao pre mraka. Zbog specifičnosti lokacije i veoma napete situacije sa parkingom, ovde nema 60 miliona posetilaca, tek nešto preko milion i po.

IMG-a9c9af5d5009e99820298725bc6f2aed-V.jpg

Čekajući Godoa (ne zove se tako konobar) čovek dođe na ideju da batali sve i otvori vulkanizersku radnju za montažu zimskih guma na GS-ove. Zadnju već ima jednu polovnu...(MH-Tigar TG-620, u narodu popularno znana ''kocka'' )...i odma zove Deltu, Radulović i ostale za poslovno partnerstvo...

Nakon duže pauze i nekoliko pokušaja kupanja u ledenoj vodi marke Gradac, te ne baš tako sjajnog ručka u zaista fenomenomenalnom okruženju, montiramo spajkove na obuću i krećemo uspon do parkiranih motocikala. Inspektor Nagib od 28% i prašnjavo klizava podloga nam uopšte ne pomažu. Ozbiljno zadihani napokon stižemo i polako put pod noge. Od Valjeva transfer do Miloša Velikog, pa polako pun gas 129,99km/h pravac Obrenovac pa Beograd. 

 

IMG-330218e4c6e7e21d196f6d3dd49e833c-V.jpg

Današnji bilans =  417,9km    Kilometraža do sledeće zamene ulja 112.992km. Honda je to (pa još Varadero)

21h32min, vreme je da nas malo ostavite na miru...

  • Sviđa mi se 16
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

DakleM, Bravo!  Prosto čaroban izlet. 

Zbog objektivnih okolnosti i subjektivnih slabosti ne nađoh se u ovom veselom društvu ali biće dana, još sam mlad... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
Pre 3 sati, debeljan je napisao:

Lepo ! Omatorili svi kao i ja. Jbga.:stabre:

Neki ste omatorili a neki i nismo :P:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Lepo ste se družili, nego mi zapala jedna slika za oko: 

IMG-330218e4c6e7e21d196f6d3dd49e833c-V.thumb.jpg.72c8c29b73c8959f4fe89d35274dde1a.jpg

 

112.992 km pređenih? Jako lepo i svaka čast vlasniku i onom ko održava motor. Lepo mi je kad vidim takve kilometraže na motociklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja