Jump to content

Moto Zajednica

Migavci i '' kolege''

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Prekjuče sam se vozao od Ade do Borče i zapazio zanimljivu stvar. Skoro pola kolega koje sam sreo, sustigao usput, ne uključuju pokazivačeBg1833XI pravca. Obzirom da stalno apelujemo na druge učesnike da uključuju migavce, mislim da bi trebali da apelujemo i na one iz nasih redova da rade isto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Свакако, морамо од себе кренути. 

Верујем да ће се наћи они паметни да кажу да то нема везе, јер су најбржи на путу, па нико не може да их стигне и да дође до удеса... 

Придружујем се апелу да се обрати пажња на показивач правца :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Takodje apel, usled retkog koristenja migavca izgubi se navika i kada ga ukljuce u retkoj situaciji, zaborave iskljuciti, ukljucen (zaboravljen) migavac je recept za katastrofu. 

Stvorio sam naviku da svako malo a narocito ako prilazim raskrsnici gde prolazim pravo, proveravam tj pritisnem prekidac, za svaki slucaj. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Uf, ja ponekad zaboravim da ih isključim. I to me baš nervira kod mene.Jer znam da je opasno i kretenizam u saobraćaju. 

Onaj biper za migavce spas za nas zaboravne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Povežite mali buzer - pištalicu na migavce i nećete više imati tih problema. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam imao pa skinuo, nisam ga bas cuo ispod kacige a pesaci se osvrcu, pomisle kamion ide u rikverc. :)

Namesticu sijalicu iznad sata, kao blokada na R zverima, samo da mi je naci od TAMica. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Na KTM 1290 GT sam gasi migavce. Meni te gluposti nisu vazne ali ne mogu da kazem da mi i taj komfor ne znaci, naprotiv, citava jedna radnja manje. Fokusiras se na obilazenje i ne diras nista. 

Radi u kombinaciji IMU i speed senzor koji meri rastojanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Korisna stvar. To bi trebalo da bude standard na svakom motoru. Ne kosta puno a sa tacke sigurnosti je maltene bitno kao abs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Korisna stvar. To bi trebalo da bude standard na svakom motoru. Ne kosta puno a sa tacke sigurnosti je maltene bitno kao abs.

Saglasan, prilično nervira da stalno isključuješ migavac. Naročito u gradu pri svakoj promeni trake i ostalih radnji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Ja sam imao pa skinuo, nisam ga bas cuo ispod kacige a pesaci se osvrcu, pomisle kamion ide u rikverc. 
Namesticu sijalicu iznad sata, kao blokada na R zverima, samo da mi je naci od TAMica. 
Bas zbog toga sto ostali učesnici u saobracaju vise čuju tu pistalicu zato je i dobra. Vise pyta sam primetio kako u raskrsnicama mi se maltene sklanjaju kad cuju da pištim jer pomisle da kamion ide u rikverc pa im frka, kad ono samo običan enduro. U početku mi bilo malo i blam al sad sam se naviko

Poslato sa SuperTénéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ja moram napisati nekoliko stvari o ovome:

 

1. uvijek koristim žmigavce kad je potrebno (istočno od Drine ih zovemo žmigavci umjesto migavci, pa ne zamjerite),

2. nervira me kada neko ne koristi žmigavce kad je potrebno,

3. ako apelujemo automobilistima, i mi moramo koristiti žmigavce,

4. hiljadu puta vidim motocikliste koji zaborave isključiti iste i uvijek im signaliziram rukom da ih isključe,

5. opasna situacija, zato ja imam naviku da svakih par minuta refleksno "isključujem" žmigavce,

6. i meni se to dešavalo nekoliko puta,

7. bolje je dati žmigavac kad ne treba, nego ne dati kad treba,

8. ne pouzdajte se u žmigavce 100% jer nekada mogu biti "zaboravljeni".

 

Eto toliko. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, Midjo je napisao:

Ja moram napisati nekoliko stvari o ovome:

 

1. uvijek koristim žmigavce kad je potrebno (istočno od Drine ih zovemo žmigavci umjesto migavci, pa ne zamjerite),

 

Negde piše da je pravilno migavci, a negde žmigavci. Kad radim neke prevode korisničkih uputstava da bih izbegao ovaj problem, napišem pokazivači pravca :D 

Tako da kako god se napiše, u redu je dok se razumemo.

 

Izvinjavam se na off-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 11 minuta, Midjo je napisao:

 (istočno od Drine ih zovemo žmigavci umjesto migavci, pa ne zamjerite),

Мислиш западно, ми смо мало источно од Дрине? 

 

Опуштено, наши смо. А и ми играмо жмурке, а не мурке :)

 

Да, приметио сам да и сам мало-мало па проверавам јесам ли искључио показиваче правца, без обзира на то што имам пишталицу која уши пробија, све се плашим да не зезнем некога оставивши укључене. 

Из горњег писанија се да приметити да укључујем мигавце када год мењам путању кретања, чак и и оквиру траке. 

Боље да виде и чују и да мисле да сам будала, него да не виде и да ме оборе. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Godinama unazad ih koristim svakodnevno, a pogotovu kako sam poceo da vozim motor/skuter, obavezno. Na poslu, vozim kombinirku, non stop po Bgd, uvek ih koristim zbog drugih da znaju gde cu. U autu i na motoru, isto tako.

Mada, priznajem, dok sam bio mladji, nisam bio tako "revnosan"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
5 hours ago, Jovan Ristic said:

Kad radim neke prevode korisničkih uputstava da bih izbegao ovaj problem, napišem pokazivači pravca :D

Pokazivači pravca, to je pravilno po naški. :D

 

5 hours ago, Zuba87 said:

Мислиш западно, ми смо мало источно од Дрине?

Ja se izvinjavam, omašio sam dobrano, zapadno od Drine sam mislio, pišem iz Banjaluke. Dođite na Motofest ako uopšte bude održan zbog ove pandemije. Vidjećemo šta će biti. Uzdravlje braćo. I koristite (ž)migavce. :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Ima jedan bitan momenat kod korišćenja migavaca. Ima ljudi koji ih koriste ali ih uključuju tik pre nego što skrenu, promene traku, šta već. To mu dođe isto kao da ih ne koriste. Migavcima ostalim učesnicima u saobraćaju najavljuješ gde planiraš da kreneš.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Kad sam položio ćale mi je između ostalog rekao, molim te samo koristi žmigavce. I od tada ih uvek koristim. I idu mi na živce oni koji ne... 

 

Dešava se nekad da nisam siguran da li sam ih isključio, pa drndam nekoliko puta ono dugme čisto da proverim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni se pocelo desavati da zaboravljam da iskljucim zmigavac na motoru. Pre nekako sam ugradio pistalicu i mogu reci da mi pomaze. Jeste malo na semaforu kad dam znak svi pilje u mene,ali ja ne marim. Bolje da me i vide i cuju nego da sam neprimetan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer
Pre 9 sati, stari roker je napisao:

Meni se pocelo desavati da zaboravljam da iskljucim zmigavac na motoru. Pre nekako sam ugradio pistalicu i mogu reci da mi pomaze. Jeste malo na semaforu kad dam znak svi pilje u mene,ali ja ne marim. Bolje da me i vide i cuju nego da sam neprimetan.

Meni se desava ponekad, hvala bogu ne tako cesto, ali bih mozda i ugradio pistalicu, za svaki slucaj. Rekao bih da je za nas na motorima mnogo vaznije da svi koriste migavce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Kad se već pominju pištalice i pištanje na semaforu, pitanje za majstora @Arakis-a da li je mnogo komplikovano da se namesti da ne pišti dok motor stoji ili da pišti kad je u 2 ili višem stepenu prenosa.

I meni se desi da primetim da mi radi migavac tek nakon par km. Pogotovo ako stavim telefon na nosaš koji mi onda zaklanja kontrolne lampice, ali da budem iskren desi se i ovako, jer po gradu najmanje zevam u cajgere/pokazivače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moze da se poveze sa sijalicom neutrala da ne pisti kada si u leru a cim ubacis u brzinu krene da pisti. 

Sve ostale varijacije na temu zahtevaju koriscenje mikroprocesora ili neke logike. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja